Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Početak srčane radnje

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
29 odgovora na ovu temu

#1 medo brundo

medo brundo
  • Član
  • 2 posts

Objavljeno 27 August 2011 - 11:04 AM

u cetvrtak sam bila kod ginekologa da mi potvrdi trunocu.Po ultrazvuku sam 6 nedelja,a po poslednjem ciklusu 9+2,gest mesak 7mm,crl 4mm,srcana radnja jos nije registrovana.Interesujeme da li je neka od vas imala slican problem?

#2 mig

mig
  • Član
  • 481 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 27 August 2011 - 11:57 AM

Mozda si pogresila sa racunanjem?Ja sam otisla na pregled u 4-toj nedelji po uz sam bila trudna 6 nedelja,isto se srcana akcija nije registrovala.Tek u 8 nedelji crl 14mm,i tad se videlo srculence.Jako ti je to rano za uz.Sacekaj jos 2 nedelje.Ne znam sta ti je dr.rekao ali ja sam npr.uradila beta hcg po cijoj vrednosti se tacno videlo u kojoj sam nedelji.
Objavljena slika

#3 medo brundo

medo brundo
  • Član
  • 2 posts

Objavljeno 27 August 2011 - 09:15 PM

(mig @ 27.08.2011, 11:57) View Post
Mozda si pogresila sa racunanjem?Ja sam otisla na pregled u 4-toj nedelji po uz sam bila trudna 6 nedelja,isto se srcana akcija nije registrovala.Tek u 8 nedelji crl 14mm,i tad se videlo srculence.Jako ti je to rano za uz.Sacekaj jos 2 nedelje.Ne znam sta ti je dr.rekao ali ja sam npr.uradila beta hcg po cijoj vrednosti se tacno videlo u kojoj sam nedelji.

rekao mi je da dodjem za sedam dana ponovo da mi uradi ultrazvuk,tada bi vec trebalo da se cuju otkucji.Inace,to mi je dr izracunao u kojoj sam nedelji.

#4 mig

mig
  • Član
  • 481 posts

Objavljeno 28 August 2011 - 07:33 AM

(medo brundo @ 27.08.2011, 21:15) View Post
rekao mi je da dodjem za sedam dana ponovo da mi uradi ultrazvuk,tada bi vec trebalo da se cuju otkucji.Inace,to mi je dr izracunao u kojoj sam nedelji.

Oni nekad znaju i da pogrese mada izracunaj sama,ukucas prvi dan poslednje menst. na vecini trudnickih sajtova ima to,pa ti izbaci i termin i nedelju.Ma sve je to ok...bez brige i pozz!
Objavljena slika

#5 mna mama

mna mama
  • Član
  • 13801 posts

Objavljeno 28 August 2011 - 01:20 PM

U 7. nedelji bi trebalo da se 'nazire'...u 8. da se 'čuje'!
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#6 kiara

kiara
  • Član
  • 284 posts

Objavljeno 28 August 2011 - 06:34 PM

u prvoj trudnoci nisam nista znala. otisla sam na prvi pregled u 5 nedelji-da mi se konstatuje trudnoca, sledeca je bila u 9oj kad smo culi srce.
u sledecoj trudnoci se nadam da necu biti panicar.

#7 Ivančica

Ivančica
  • Član
  • 19149 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 28 August 2011 - 06:39 PM

(kiara @ 28.08.2011, 18:34) View Post
u prvoj trudnoci nisam nista znala. otisla sam na prvi pregled u 5 nedelji-da mi se konstatuje trudnoca, sledeca je bila u 9oj kad smo culi srce.
u sledecoj trudnoci se nadam da necu biti panicar.

Potpuno ista situacija bila kod mene. smile.gif
Saznala sam putem analize krvi - pokazala je 5-6 nedelja, posle sam u devetoj otišla na prvi UZ.

#8 mitrossan

mitrossan
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 30 August 2011 - 04:55 PM

Zdravo svima, ja sam nova, upravo se prikljuchila forumu  laugh.gif Malo cu biti opshirnija, jer mi je jako bitno sve ovo, s obzirom da sam prvi put u drugom stanju, i da sam malo uplashena sad.gif  wub.gif blink.gif  

Saznala sam da sam trudna 22/08/2011, test pozitivan. Prvi ultrazvuk koji sam uradila i koji je potvrdio trudnocu je bio 24/08/2011. Rezultati su bili sledeci:
jedan GM u kavumu uterusa, velichine 5.44mm-embrionalni elementi se ne vizualizuju, i doktorka je primetila neku senku pored meshka za koju je rekla da moze biti josh jedan meshak-Beta HCG 2487. Dobila terapiju Folan 1x1 i Utrogestan 3x2, kontrola za nedelju dana, da bi se videlo shta je ta senka.
Danas sam ponovo bila na ultrazvuku, i dobila sledece rezultate:
jedan GM u kavumu uterusa, velichine 11mm/5.1, sa vidljivom zumanchanom kesom dimenzija 3.15mm. Embrionalni elementi se ne vizualizuju. Intimno, uz GM, prema fundusu vizualizuje se ovalna anehogena formacija 7.9mm, koja bi mogla odgovarati hematomu/GM u resorpciji? Beta HCG 13941. Terapija ista, i opet kontrola za nedelju dana, poshto nema srchane funkcije.

S obzirom da je prvi dan poslednje menstruacije bio 18/07/2011, doktorka je izrachunala da sam ja sada u 6oj nedelji trunoce, mada je to nemoguce, jer sam ostala trudna otprilike 3-4/08/2011. Tako da bi to trebalo da bude 4 nedelja. Da li ima nekog ko je mozda bio u slichnoj situaciji, i ko moze da mi kaze da li vam se chini ovo o.k., s obzirom na taj hematom/GM u resorpciji pod znakom pitanja? Prema svemu shto sam chitala, ne bi josh uvek trebalo da se ochekuje da se vidi kucanje srca, ali malo sve ovo brine...  blink.gif

Drage trudnice, molim vas za savet, jer mi je jako stalo do ove trudnoce!!! Ne bih da panichim, ali malo me je zabrinula doktorka sa tako chestim ultrazvukovima blink.gif

Hvala unapred  wink.gif   laugh.gif  wink.gif

#9 mig

mig
  • Član
  • 481 posts

Objavljeno 31 August 2011 - 08:49 AM

Drage trudnice, molim vas za savet, jer mi je jako stalo do ove trudnoce!!! Ne bih da panichim, ali malo me je zabrinula doktorka sa tako chestim ultrazvukovima blink.gif
Hvala unapred  wink.gif   laugh.gif  wink.gif
[/quote]

Pre svega dobrodosla.Mislim da si malo poranila sa uz,kao i sve mi sto zurimo da vidimo odmah sve rolleyes.gif Meni se tek u 8-oj nedelji registrovala srcana akcija ploda.Nedelja trudnoce ti je najverovatnije ta sto ti je dr.izracunala jer se racuna od prvog dana poslednje menstruacije.Ali to nema veze,ono sto je vazno da ti raste vrednost bete hcg sto znaci da plodic raste.Nema potrebe da toliko cesto ides na uz,samo kad se srcani rad registruje,pijes folan i utragestan(to smo mi sve isto radile) i samo se opusti i uzivaj!
Objavljena slika

#10 mitrossan

mitrossan
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 31 August 2011 - 08:57 AM

Hvala puno na rechima ohrabrenja, bash si me obradovala biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif

Zaista sam se malo zabrinula, ali gledacu da poslusham tvoj savet, opustim se i uzivam do sledeceg ultrazvuka koji je u utorak wink.gif

Nadam se da cu se javiti sa lepim vestima biggrin.gif

Veliki pozdrav laugh.gif

#11 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 31 August 2011 - 04:13 PM

mitrossan,

po svemu sudeci, jesi u 6oj nedelji, tako se racuna.
A mozda nosis blizance. Ako je tako, za sada samo jedan napreduje, ali je previse rano da se to utvrdi.
Jedino ti preostaje da cekas otprilke 9. nedelju da se pojave otkucaji srca, dotle budi mirna i ne brini, na kraju krajeva, cekas bebu i to je lepa vest!

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#12 mitrossan

mitrossan
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 01 September 2011 - 11:22 AM

Ninuska,
Doktorka je iskljuchila blizanachku trudnocu sada na poslednjem pregledu, iako je zbog Bete sumnjala na to posle prvog pregleda dry.gif
Rekla mi je da nema shanse da se, ako je ta senka GM, razvije u embrion. Za sada imam jedan koji se dobro razvija. Mada ona ochekuje vec sledeceg utorka da se chuje srce, jer kao sada nema pochetka srchane radnje, a trebalo bi...
Mada se meni svakako chini po svemu shto sam ovde chitala, i iz raznih iskustava drugih trudnica, da je rano... ali ona smatra da bi to trebalo da se desi najkasnije sledece nedelje, jer po njoj srchana akcija treba da se javi u shestoj nedelji i sve posle toga je alarmantno... blink.gif tako da sam ostala malo zbunjena...

Ali opet, gledam da se ne nerviram, ne uzbudjujem, kako bude bice... Shto moj muzic kaze: "Sad bar znamo da mozemo da ga napravimo biggrin.gif, ne brini se! Ako ne upali sada, hoce neki drugi put wub.gif "

A meni je opet jako stalo da sve prodje u redu, i trudim se da budem maksimalno pozitivna biggrin.gifbiggrin.gif:D

Vama, drage moje, hvala na podrshci-stvarno mi jako znachi biggrin.gifbiggrin.gif:D

#13 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 01 September 2011 - 01:54 PM

(mitrossan @ 1.09.2011, 11:22) View Post
Ninuska,
Doktorka je iskljuchila blizanachku trudnocu sada na poslednjem pregledu, iako je zbog Bete sumnjala na to posle prvog pregleda dry.gif
Rekla mi je da nema shanse da se, ako je ta senka GM, razvije u embrion. Za sada imam jedan koji se dobro razvija. Mada ona ochekuje vec sledeceg utorka da se chuje srce, jer kao sada nema pochetka srchane radnje, a trebalo bi...
Mada se meni svakako chini po svemu shto sam ovde chitala, i iz raznih iskustava drugih trudnica, da je rano... ali ona smatra da bi to trebalo da se desi najkasnije sledece nedelje, jer po njoj srchana akcija treba da se javi u shestoj nedelji i sve posle toga je alarmantno... blink.gif tako da sam ostala malo zbunjena...

Ali opet, gledam da se ne nerviram, ne uzbudjujem, kako bude bice... Shto moj muzic kaze: "Sad bar znamo da mozemo da ga napravimo biggrin.gif, ne brini se! Ako ne upali sada, hoce neki drugi put wub.gif "

A meni je opet jako stalo da sve prodje u redu, i trudim se da budem maksimalno pozitivna biggrin.gifbiggrin.gif:D

Vama, drage moje, hvala na podrshci-stvarno mi jako znachi biggrin.gifbiggrin.gif:D

Dobro je, i jedna beba je superiska. Bas zbog bete sam i rekla, verovatno je u pocetnoj fazi stvoreno dva meska, ali se samo u jednom razvio embrion.

A moram te razuveruti da ne brines, mojoj zdravoj bebici je otkrivena srcana radnja tek u devetoj nedelji, a desava se u izuzetnim slucajevima i u desetoj. Samo nemoj da se uplasis ako ne bude jos nista, trazi da dodjes za nedelju dana, nemoj slucajno da te natera odmah na kiretazu.

I sto tvoj muz kaze, makar znate da mozete....a sigurna sam da ces za oko 32 nedelje da kazes "Eto, sad znamo i da mozemo stvoriti ovako lepu bebicu"

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#14 mitrossan

mitrossan
  • Član
  • 6 posts

Objavljeno 08 September 2011 - 09:38 AM

Evo i mene i lepih vesti biggrin.gif

Bili smo na ultrazvuku i chuju se otkucaji srca nashe bebe  laugh.gif laugh.gif laugh.gif  
Sledeca kontrola za mesec dana, kada cu ujedno raditi i double test wink.gif
Mnogo smo srecni biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif  

Hvala vam na podrshci i lepim zeljama, drage moje biggrin.gif

VELIKI POZDRAV biggrin.gif

#15 Jekalina

Jekalina
  • Član
  • 2975 posts

Objavljeno 16 July 2012 - 08:09 AM

Meni je UZ zakazan za 20 juli,a zadnaj m je bila 8og juna.Da li tada moze da se cuje srce ili je jos rano?
Objavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#16 Marina cura fina

Marina cura fina
  • Član
  • 1897 posts

Objavljeno 16 July 2012 - 08:25 AM

(Jekalina @ 16.07.2012, 08:09) View Post
Meni je UZ zakazan za 20 juli,a zadnaj m je bila 8og juna.Da li tada moze da se cuje srce ili je jos rano?

To ti je tačno 6 nedelja, tada može da se registruje srčana radnja, ali bolje još neki dan posle, jer ovulacija varira, pa je možda bila kasnije.
Objavljena slika
Objavljena slika

#17 B.mama

B.mama
  • Član
  • 11048 posts

Objavljeno 16 July 2012 - 08:48 AM

Ako mozes sacekaj jos malo, ja ni jednom nisam isle pre 7 nedelje za svaki slucaj, al u slucaju da se ne cuje dr ce ti pnoviti uz sledece nedelje wink.gif
Posted Image
Posted Image

#18 Jekalina

Jekalina
  • Član
  • 2975 posts

Objavljeno 16 July 2012 - 10:57 AM

(Marina cura fina @ 16.07.2012, 08:25) View Post
To ti je tačno 6 nedelja, tada može da se registruje srčana radnja, ali bolje još neki dan posle, jer ovulacija varira, pa je možda bila kasnije.

ja znam tacno koji dan sam zatrudnela,ali to nisam rekla dr,zaboravila preko telefona... mada,pricam sad sa devojkama na "I trimestar trudnoce" i neke od njih su bebino srce videle(cule)na UZ tek u 8,9oj nedelji trudnoce,pa mi sad bas nista nije jasno huh.gif
Nadam se samo da je sve to normalno i da ako se ne bude registrovala srcana radnja,da ne treba da panicim...
Hvala na odgovoru rolleyes.gif
Objavljena slika

#19 Jekalina

Jekalina
  • Član
  • 2975 posts

Objavljeno 16 July 2012 - 10:59 AM

(B.mama  @ 16.07.2012, 08:48) View Post
Ako mozes sacekaj jos malo, ja ni jednom nisam isle pre 7 nedelje za svaki slucaj, al u slucaju da se ne cuje dr ce ti pnoviti uz sledece nedelje wink.gif

pa znas kako,ja sam je zvala i rekla kad je bila poslednja meca i kada najranije mogu doci da mi uradi UZ i ona zakazala za 20 jul.Pozvacu je jos jednom sutra... Hvla B.mama smile.gif rolleyes.gif
Objavljena slika

#20 Nice

Nice
  • Član
  • 8882 posts

Objavljeno 16 July 2012 - 01:22 PM

Može da se registruje, tako mi je rekao dr iako sam i ja bila na UZ u 7. nedelji, tad se već jako lepo videlo smile.gif Nema razloga za paniku, kao što reče B.mama ako se srce ne čuje ponoviće ti UZ.
Objavljena slika

A leader does not deserve the name unless he is willing occasionally to stand alone. (H. Kissinger)
Money can't buy you happiness, but it does bring you a more pleasant form of misery. (S. Milligan)

2 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 2 gostiju, 0 anonimnih korisnika