Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Kada se razbolimo u trudnoći

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
152 odgovora na ovu temu

#121 franceska89

franceska89
  • Član
  • 4 posts

Objavljeno 08 December 2011 - 03:57 PM

Cao svima
e ovako ja sam u 10 nedelji trudnoce.... pre 6 dana sam pocela da kasljem-suv kasalj...zovem doktorku ona mi rekla da kupim beli slez i da ga prokuvavam i da pijuckam po ceo dan. Kasalj je postao bolji tj.pocela sam da iskasljavam al mi je onda nos peoradio...2 noci nisam oka sklopila od silnog curenja...katastrofa...uzela sam marisol kapi i za manje od dana proslo me je...disem kao nova...kasalj je i dalje tu nazalost ali ce valjda brzo proci...imala sam malu temperaturu 37 sa 2...pa su umnjaci poceli da me bole jedan gore,jedan dole-rastu smile.gif plus mi je jutros izasao herpes na usni.... sve me snaslo za 6 dana... samo se nadam da ovo nece uticati na bebu posto sam ipak 10 nedelja a plod se jos uvek razvija....
ljubim vas

#122 Ivančica

Ivančica
  • Član
  • 19149 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 08 December 2011 - 04:01 PM

(franceska89 @ 8.12.2011, 15:57) View Post
Cao svima
e ovako ja sam u 10 nedelji trudnoce.... pre 6 dana sam pocela da kasljem-suv kasalj...zovem doktorku ona mi rekla da kupim beli slez i da ga prokuvavam i da pijuckam po ceo dan. Kasalj je postao bolji tj.pocela sam da iskasljavam al mi je onda nos peoradio...2 noci nisam oka sklopila od silnog curenja...katastrofa...uzela sam marisol kapi i za manje od dana proslo me je...disem kao nova...kasalj je i dalje tu nazalost ali ce valjda brzo proci...imala sam malu temperaturu 37 sa 2...pa su umnjaci poceli da me bole jedan gore,jedan dole-rastu smile.gif plus mi je jutros izasao herpes na usni.... sve me snaslo za 6 dana... samo se nadam da ovo nece uticati na bebu posto sam ipak 10 nedelja a plod se jos uvek razvija....
ljubim vas

Bez brige, ne uzimaš ništa što bi našetetilo bebi.
Čuvaj se, pi puno tečnosti i da nam što pre ozdraviš.

#123 franceska89

franceska89
  • Član
  • 4 posts

Objavljeno 08 December 2011 - 06:09 PM

(Ivančica @ 8.12.2011, 16:01) View Post
Bez brige, ne uzimaš ništa što bi našetetilo bebi.
Čuvaj se, pi puno tečnosti i da nam što pre ozdraviš.

hvala puno...kissssss :***

#124 Tila

Tila
  • Član
  • 368 posts

Objavljeno 19 December 2011 - 10:02 PM

Ni ja nisam mogla proći bez prehlade...Nos mi je zapušen i udavi me neki suvi kašalj...Pokušavam sa limunom, medom, čajevima, voćkicama...Dr. kaže odmaraj, ne idi na posao, izbegavaj veća okupljanja, slave, sezona je...Biće dobro, nadam se... blink.gif
Objavljena slika

#125 Ivana-KK

Ivana-KK
  • Član
  • 218 posts

Objavljeno 20 December 2011 - 09:12 AM

Ako nemas mucnine i gadjenje na miris, napucaj se belog luka, a ako ne mozes kupi one pastile belog luka koje se rastvaraju tek u crevima, mnogo su dobre i pomazu. A naravno, aloja first spray ako imas, mozes i u grlo i u nos da ga prskas, fenomenalan je!

#126 Tila

Tila
  • Član
  • 368 posts

Objavljeno 30 December 2011 - 10:25 PM

Da znaš da sam se jedan dan uz pasulj i kiseli kupus "napucala" belog luka  laugh.gif  I ja i mm tako da niko nikome nije smetao  laugh.gif  A inače svaki dan iscedim jedan limun, kašikicu meda i sve to razmutim u čaši vode...Prava bombica zdravlja, tako da je sve prošlo posle nekoliko dana, pomoću domaće apoteke  laugh.gif
Objavljena slika

#127 tini

tini
  • Član
  • 5 posts

Objavljeno 07 January 2012 - 11:35 PM

Ja sam po drugi put bolesna, prvi put je bilo u cetvrtom mesecu, sad u sedmom, grlo, kijanje, kasljanje, nos zapusen i ostalo, ali nikako da prodje, sad je ostalo na nosu i slajmu koji nikako da prestane, samo curi, a ja ne mogu da ga izbacim koliko se brzo stvara kao da me gusi. jel ima neko da mi kaze kako da to otklonim, pila sam samo cajeve sa limunom i medom, ali ovaj slajm nece da prestane, pliz help, poludecu sad.gif

#128 tini

tini
  • Član
  • 5 posts

Objavljeno 07 January 2012 - 11:36 PM

Ja sam po drugi put bolesna, prvi put je bilo u cetvrtom mesecu, sad u sedmom, grlo, kijanje, kasljanje, nos zapusen i ostalo, ali nikako da prodje, sad je ostalo na nosu i slajmu koji nikako da prestane, samo curi, a ja ne mogu da ga izbacim koliko se brzo stvara kao da me gusi. jel ima neko da mi kaze kako da to otklonim, pila sam samo cajeve sa limunom i medom, ali ovaj slajm nece da prestane, pliz help, poludecu sad.gif

#129 Topaz

Topaz
  • Član
  • 4737 posts

Objavljeno 08 January 2012 - 12:18 AM

Vidim da nisam jedina .... grlo me toliko boli da ne mogu da gutam ... katastrofa sad.gif
... nikada ne idi utabanom stazom jer tamo gdje ides drugi su vec bili ...

#130 Woman

Woman
  • Član
  • 1199 posts
  • Interesi:Kako se prave bebe????

Objavljeno 08 January 2012 - 05:58 PM

Jaoooo poludeh vise od kasljanja i iskasljavanja slajma, zapusenog nosa i punih sinusa, evo vec 5 dana sam ko pokisla, sve je pocelo od grla grebalo me i bolelo, a onda kao da je preslo na pluca, nocu mi je najteze, uzas.... bila sam bolesna u avgustu pa evo sad opet, nadam se da ce ubrzo proci, plasim se da nesto ne navucem na ova moja pluca  sad.gif
A beba kao da mi se malo spustila od silnog kasljanja, da li je to moguce???? huh.gif

#131 Ivana84

Ivana84
  • Član
  • 4007 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 08 January 2012 - 06:04 PM

...i mene muci nos,kad je ivako zapusen nisam svoja  angry.gif Dva dana sam uspela da disem sa Operilom i onda procitah da ne valja da se koristi u trudnoci,sad koristim Marilsol ali nista mi ne pomaze..inhaliram se i sa kamilicom i nista angry.gif
Objavljena slika

#132 Ivančica

Ivančica
  • Član
  • 19149 posts

Objavljeno 08 January 2012 - 06:23 PM

Ženske, čim krene da vas grebe u grlu - odmah krenite da ispirate sa hidrogenom od 3% - verujete da radi radnju 100%.

Pomaže i tako ćete u mnogome da sprečite nadraženo grlo....

Kamilica je ok, ali za inhaliranje vam treba nešto jače - majčina dušica i nana da vri. Ako imate domaće - to je super...

Za šlajm - skuvajte celu glavicu luka. Da vri 5 minuta, sklonite sa vatre i ostavit epola sata, posle procedite i popite. Gadno jeste ali deluje.

Čula sam da i odlično deluje na kašalj - čaj od lorbera, ali ne znam da li smeju trudnice da piju....

Želim da nam što pre prezdravite i prođete bez T smile.gif

#133 tini

tini
  • Član
  • 5 posts

Objavljeno 08 January 2012 - 06:40 PM

Hvala draga, probacu sve, ionako se blize dve nedelje kako sam bolesna.

#134 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 08 January 2012 - 06:43 PM

(Woman @ 8.01.2012, 17:58) View Post
A beba kao da mi se malo spustila od silnog kasljanja, da li je to moguce???? huh.gif

Pa moglo bi biti, ipak se naprežeš... unsure.gif

Objavljena slika

#135 tini

tini
  • Član
  • 5 posts

Objavljeno 17 February 2012 - 02:13 PM

Opet grlo, kasljanje, kijavica, slajm, bakterije u urinu, pijem palitrex, pala mi je krvna slika, gvozdje 5, hemiglobin 94, pijem tothemu, jedan dan zatvor, drugi dan dijareja, najgore mi je sto se naprezem konstantno, bojim se da ne ugrozim bebu. Kad ce to vise da prestane?

#136 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12449 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 17 February 2012 - 02:19 PM

(tini @ 17.02.2012, 14:13) View Post
Opet grlo, kasljanje, kijavica, slajm, bakterije u urinu, pijem palitrex, pala mi je krvna slika, gvozdje 5, hemiglobin 94, pijem tothemu, jedan dan zatvor, drugi dan dijareja, najgore mi je sto se naprezem konstantno, bojim se da ne ugrozim bebu. Kad ce to vise da prestane?

sad.gif Tiniii  sad.gif ti si baš često bolesna sad.gif
Ajde znači sad imaš terapiju ali na sve to čujem sa svih strana pohvale za proizvod Noni juice iz kolekcije Noni proizvoda koji je navodno na POTPUNO prirodnoj bazi. Ako si zainteresovana poslaću ti preko pp njihov sajt pa božeš nešto više da se informišeš.

Objavljena slika

Objavljena slika

#137 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 09 March 2012 - 02:45 PM

Poruka:Autor NENNAZ...

Drage,u 9.nedelji trudnoce sam. Jos pocetkom trudnoce ne znajuci da sam trudna zapusi mi se levo uvo,pa sam stavljala kapi dekstametazon-neomicin.Na prvom pregledu kod gin.je bilo sve ok i dr.kaze da je to lokalna primena i da sadrzaj ne ulazi u krv,pa nema bojazni po beb.Ove sedmice mi se opet isto uvo zapusi,mada nemam nikakve bolove,pa mi je dr ORL prepisao upotrebu opet istih kapi 5 dana. Bas sam u strahu zbog njihove upotrebe,iako mi gin.tvrdi da bih smela da ih koristim... Da li je neka od vas imala slican problem i koristila ove kapi? Hvala unapred!

Objavljena slika

#138 Ivančica

Ivančica
  • Član
  • 19149 posts

Objavljeno 09 March 2012 - 03:29 PM

(FILIPA @ 9.03.2012, 14:45) View Post

Poruka:Autor NENNAZ...

Drage,u 9.nedelji trudnoce sam. Jos pocetkom trudnoce ne znajuci da sam trudna zapusi mi se levo uvo,pa sam stavljala kapi dekstametazon-neomicin.Na prvom pregledu kod gin.je bilo sve ok i dr.kaze da je to lokalna primena i da sadrzaj ne ulazi u krv,pa nema bojazni po beb.Ove sedmice mi se opet isto uvo zapusi,mada nemam nikakve bolove,pa mi je dr ORL prepisao upotrebu opet istih kapi 5 dana. Bas sam u strahu zbog njihove upotrebe,iako mi gin.tvrdi da bih smela da ih koristim... Da li je neka od vas imala slican problem i koristila ove kapi? Hvala unapred!

Hvala Filipa. Za malo da pejstujem.

#139 tini

tini
  • Član
  • 5 posts

Objavljeno 09 March 2012 - 04:35 PM

(Ana* @ 17.02.2012, 14:19) View Post
sad.gif Tiniii  sad.gif ti si baš često bolesna sad.gif
Ajde znači sad imaš terapiju ali na sve to čujem sa svih strana pohvale za proizvod Noni juice iz kolekcije Noni proizvoda koji je navodno na POTPUNO prirodnoj bazi. Ako si zainteresovana poslaću ti preko pp njihov sajt pa božeš nešto više da se informišeš.

Hvala Ana, mozes to da mi posaljes, prestala mi je prehlada, u sredu vec imam prijem u bolnicu, nisam ugrozila bebu, tako kazu, sve je ok, bila i na CTG-u dva puta, sve fenomenalno, tako da se nadam da ce tako i ostati, nece me valjda vise ni jedna prehlada za ovih 5 dana.

#140 Hellen

Hellen
  • Član
  • 5796 posts

Objavljeno 19 March 2012 - 09:32 AM

Evo izgleda sam zakacila neki virus, prehladu, sta li... sad.gif

Grlo me ubija kako boli, znam da ne smem nista od lekova da pijem osim febriceta, nego me zanima za grlo jel smem septolete da uzmem, ili strepsils ili bilo sta za umirivanje grla, sirup..?
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika