Iskustvo trudnica na GAK-a u Beogradu

odgovora

Objavljeno

[font=Verdana]

Zdravo svim trudnicama i mamama. Od nedavno sam član ovog sajta i foruma. Htela bih da prodiskutujemo na temu ko je i koliko ( ne ) zadovoljan sa vodjenjem trudnoce, medicinskim osobljem, doktorima, samog porodjaja... u beogradskim ginekološkim klinikama !?

U 4. sam mesecu i trudnoću sam počela da vodim u GAK Višegradska. Doktorka koja mi vodi trudnoću je vrhunski stručnjak ali za pojedine ostale nisam sigurna. Evo, situacija od jutros. Išla sam na ultrazvuk i doktorka mi saopštava kako imam miom, kako treba strogo da mirujem inače "ode trudnnoća", kako imam previše vode, stanjen mi "neki" zid...! Ja u šoku, jer mi je sa trudnoćom i bebom sve bilo kako treba. Naravno, odma odem do moje doktorke i ona čudu, pogotovo kad je videla ko mi je radio UZ. Samo mi je rekla da ga odma ponovimo sutra ujutru kod drugog doktora jer ne verujem u to sta mi je ova napisala.

Da cujem Vasa iskustva...

Inace, novinar sam po zanimanju i dok sam pre dve tri godine bila u žiži dnevnih dešavanja, povremeno sam pratila i zdravstvo i od tada sam postala svesna koliko smo nezaštićene. Pošto sam sada i ja buduću mama želela bih da pokušamo da uradimo nešto po pitanju naših prava.

Veliki pozdrav od mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svrckolino u kojoj ambulanti su te pregledali?

U 9.m sam bila u Višegradskoj na UZ u ambulanti 5 i 6(to je na prizemlju levo), doktorica me je pitala da li nosim 2 bebe ili jednu jer joj je nešto čudno :blink: Od početka trudnoće sam išla na UZ, sigurno 10 puta pre ovog pregleda i definitivno nosim jednu bebu za koju su tri lekara rekli da je sve u redu. Smeškala se i tešila me kako je sa mnom sve u redu sigurno je do UZ aparata ali da još ove nedelje odem na kontrolni UZ kod svog lekara. Naravno doktor mi je opet rekao da je sve u redu, da nosim jednu bebu koja izgleda normalno. E sad da li je sve u redu videćemo, juče mi je bio termin ali se još nisam porodila, javiću se kada se vratim sa porođaja.

Moj utisak je da tamo ima par stručnjaka a da svi ostali umišljaju nešto jer rade u kliničkom centru Srbije.

Sledeća stvar koja mi nije jasna, ako probiješ termin treba svakog dana da dolaziš kod njih na CTG, i to je obavezno! Izvinjavam se, koji zakon me obavezuje na to? Gde su tu prava pacijenata? Oni mogu da me posavetuju a na meni je valjda da izaberem da li ću to prihvatiti ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svrckolino u kojoj ambulanti su te pregledali?

U 9.m sam bila u Višegradskoj na UZ u ambulanti 5 i 6(to je na prizemlju levo), doktorica me je pitala da li nosim 2 bebe ili jednu jer joj je nešto čudno :blink: Od početka trudnoće sam išla na UZ, sigurno 10 puta pre ovog pregleda i definitivno nosim jednu bebu za koju su tri lekara rekli da je sve u redu. Smeškala se i tešila me kako je sa mnom sve u redu sigurno je do UZ aparata ali da još ove nedelje odem na kontrolni UZ kod svog lekara. Naravno doktor mi je opet rekao da je sve u redu, da nosim jednu bebu koja izgleda normalno. E sad da li je sve u redu videćemo, juče mi je bio termin ali se još nisam porodila, javiću se kada se vratim sa porođaja.

Moj utisak je da tamo ima par stručnjaka a da svi ostali umišljaju nešto jer rade u kliničkom centru Srbije.

Sledeća stvar koja mi nije jasna, ako probiješ termin treba svakog dana da dolaziš kod njih na CTG, i to je obavezno! Izvinjavam se, koji zakon me obavezuje na to? Gde su tu prava pacijenata? Oni mogu da me posavetuju a na meni je valjda da izaberem da li ću to prihvatiti ili ne.

Bila sam u ambulanti 1 na prvom spratu, doktorka Vesna Ljubic m je radila taj uz sto mi je unela paniku. Trudnocu mi vodi prof. Vera Milenkovic, ona je vrhunski strucnjak. I juce sam sa njom otisla u tu neku ambulantu gde si i ti bila. UZ mi je radio dr Vranes i sve je u redu. Nemam miom ali se videe kontrakcije. I oboje su bili u cudu sa tim sto je dr Vesna rekla. Ja sam u 4. mesecu i jedino imam poverenja u svoju doktorku. Ovi ostali nisu svi kako treba. Pocevsi od ophodjenja prema nama.

Naravno , slazem se sa tobom. Nisu ni meni mnoge stvari jasne, pogotovo sto sam relativno na pocetku. Ja sam rekla da cu zakoon da odstampam i ponesem sa sobom kad se budem porodjala :)

Nek ti je sa srecom, da sve prodje u najboljem redu. Obavezno se javi kako je bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.