Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Pilule za kontracepciju

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
116 odgovora na ovu temu

#61 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16245 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 07 January 2013 - 09:09 PM

View Postnanchika88, on 07 January 2013 - 09:05 PM, said:

Kondom,uglavnom...

:ph34r:
www.andjelcic.in.rs
„…Krajevi se potroše, počeci uvek traju. Početak, eto šta je na kraju...
Objavljena slika

#62 SanjaRuška

SanjaRuška
  • Član
  • 1312 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 11 January 2013 - 03:28 PM

View Post*andjelcic*, on 07 January 2013 - 09:09 PM, said:

:ph34r:

A šta je tu čudno? I ja koristim kondom uvek...
Objavljena slika

#63 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16245 posts

Objavljeno 18 January 2013 - 12:26 PM

View PostSanjaRuška, on 11 January 2013 - 03:28 PM, said:

A šta je tu čudno? I ja koristim kondom uvek...

Nije čudno, već zadivljujuće! :D
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#64 Milenica77

Milenica77
  • Član
  • 925 posts

Objavljeno 03 February 2013 - 06:27 PM

View Post*andjelcic*, on 31 December 2012 - 06:27 PM, said:

Milenice moj doktor kaze da zene koje su radjale imaju jace hormone i da im trebaju jace tablete, a logest i jeanine (koje sam ja koristila) su vise za devojke, a ne za zene posle trudnoce. Meni je doktor prepisao Jasmin.

Sad sam dobila malo jace .Ako one ne pomognu,onda opet sledece po redu po jacini .Sada pocinjem sa Mercilon .Da li je neko koristio ove ? Kad procitam kontraindikacije na 4 velike strane,uhvati me i muka i panika :wacko:
Objavljena slika

#65 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16245 posts

Objavljeno 03 February 2013 - 06:37 PM

Nemoj se opterecivati ako ce ti pomoci. Ja sam poslednje pila Jasmin, ali evo ovaj ciklus mi se opet jako pogorsalo i simptomi su mi pmsa strasni, a o menstruaciji da ne pricam. Sve predhodne price padaju u vodu, kontracepcija mi nije trajno pomogla, zar je moguce da moram piti kontracepciju uvek da bi mi bilo dobro? A sta ako hocu bebu? Da trpim bolove, mucninu...
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#66 Milenica77

Milenica77
  • Član
  • 925 posts

Objavljeno 03 February 2013 - 06:44 PM

View Post*andjelcic*, on 03 February 2013 - 06:37 PM, said:

Nemoj se opterecivati ako ce ti pomoci. Ja sam poslednje pila Jasmin, ali evo ovaj ciklus mi se opet jako pogorsalo i simptomi su mi pmsa strasni, a o menstruaciji da ne pricam. Sve predhodne price padaju u vodu, kontracepcija mi nije trajno pomogla, zar je moguce da moram piti kontracepciju uvek da bi mi bilo dobro? A sta ako hocu bebu? Da trpim bolove, mucninu...

Jao ,andjelcic,ja sam se bas razocarala kad mi je dr rekla da kada pronadjemo pravu kontracepciju,da moram uvek da je pijem,da ne prestajem,sem ako ocu jos jednu bebu,tada da prestanem.Ili to ,ili da naucim da zivim sa bolovima kad dobijem :(
Objavljena slika

#67 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16245 posts

Objavljeno 03 February 2013 - 07:28 PM

View PostMilenica77, on 03 February 2013 - 06:44 PM, said:

Jao ,andjelcic,ja sam se bas razocarala kad mi je dr rekla da kada pronadjemo pravu kontracepciju,da moram uvek da je pijem,da ne prestajem,sem ako ocu jos jednu bebu,tada da prestanem.Ili to ,ili da naucim da zivim sa bolovima kad dobijem :(

znaci moje misljenje je tacno? :(
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#68 Tixy85

Tixy85
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 21 February 2013 - 06:42 PM

Pozdrav devojke.Porodila sam se pre mesec dana,krenula bih sa nekom kontracepcijom.Da li mi je za to porebno misljenje lekara,posto dojim bebu?

#69 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 23 February 2013 - 08:28 AM

Pilule nece smetati bebi, ali ce tebi smanjiti mleko, a na kraju ce ti od pilula i nestati mleka. Ovde nema jos mini pilula, koje smes dok dojis...

#70 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 10 March 2013 - 09:06 PM

Od pre mesec dana pijem Qlairu. Za sad sam zadovoljna, jer mi izbacuje tecnost iz organizma i koza mi je lepa. Resila sam problem bolnih menstruacija pride.

#71 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 10 March 2013 - 09:21 PM

Trebao bi da pod pilulama nemas PMS.

#72 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 10 March 2013 - 09:29 PM

Ako si zdrava i ne pusis, probaj pa ces videti. Izdrzi bar mesec-dva, jer se tek tada vide rezultati, ne moze bas odmah posle par pilula. A kontracepcija pocinje od prve pilule.

#73 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 10 March 2013 - 09:35 PM

Zdrava mislim na dijabetes, vene, radices faktore koagulacije i sl, to ce ti dr vec reci, li bi bar trebalo. Inace se to ne radi, ali ako imas neki takav problem, a ne znas i uzimas pilule, moze da ti se stvori tromb.

#74 Anchy07

Anchy07
  • Član
  • 9604 posts

Objavljeno 26 April 2013 - 12:32 PM

Imam jedno pitanje. Moja sestra pije Logest vec tri godine, iskljucivo zbog kontracepcije, nije imala nikakve probleme. Da li je potrebno da s vremena na vreme napravi pauzu, ili moze da ih pije dok ne pozeli da ostane trudna?
Objavljena slika

Objavljena slika

#75 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 26 April 2013 - 04:33 PM

Moze da pije bez prestanka, ako ih pije na propisan nacin, a u ovom slucaju sa pauzama od 7 dana izmedju pilula za menstruaciju.

#76 Anchy07

Anchy07
  • Član
  • 9604 posts

Objavljeno 26 April 2013 - 08:02 PM

View Postenav, on 26 April 2013 - 04:33 PM, said:

Moze da pije bez prestanka, ako ih pije na propisan nacin, a u ovom slucaju sa pauzama od 7 dana izmedju pilula za menstruaciju.
Da, tako ih pije. Hvala :rolleyes:
Objavljena slika

Objavljena slika

#77 Trudan misic

Trudan misic
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 23 May 2013 - 12:47 PM

<p>

View Postanny, on 31 January 2012 - 04:35 PM, said:

ja trebam poceti piti neke kontr.zovu se novyette dali je neka pila ih i iskustva molim

Ja sam 5godina pila jasmin,nikakvih problema,sve super, + cistija koža + nema vise jakih bolova, obilnih krvarenja i nesvestica. Nakon toga ginekolog mi je preporucio NOVINET posto je efekat isti a ima manje hormona. Poslusala sam ga. Pila ih godinu, isto sve ok, samo sto su jos i upola jeftinije. Kad smo muž i ja resili da dobijemo dete, cim sam prestala da se stitim, zatrudnela sam. Hvala bogu, sad cekamo Veljka.

#78 Flin

Flin
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 11 June 2013 - 10:52 PM

I ja sam razmisljala da predjem na pilule. Dugo koristimo kondome i stalno moramo misliti da ih kupimo dovoljno i da ne ostanemo bez njih.
Interesuje me kakva sve iskustva imate sa pilulama i da li je neko imao neke ozbiljne probleme? Malo me je uplasio clanak da su neke Kanadjanke umrle od kontraceptivnih pilula:KANAĐANKE UMRLE ZBOG KONTRACEPTIVNIH PILULA?

#79 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 14 June 2013 - 05:38 PM

Sada imas i Qlairu, koja je na bazi prirodnih hormona i skoro da nema negativnih efekata.
Ipak, pre svakog uzimanja pilula, dr ce proveriti stanje jetre i sl.

#80 Kiki @

Kiki @
  • Član
  • 2368 posts

Objavljeno 29 September 2013 - 08:35 AM

Ne volim pilile,nisam ih nikad pila i ne bih.....nemam lepo misljenje o tom vidu kontracepcije....
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika