Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Pilule za kontracepciju

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
116 odgovora na ovu temu

#21 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16411 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 21 December 2011 - 06:49 PM

(enav @ 20.12.2011, 14:06) View Post
Dok se piju pilule ne moze se zatrudneti, jer nema ovulacije. Nije problem ako mama propusti pilulu i ostane trudna, a ne primeti neko vreme, te jos pije pilule, jer su to hormoni koje inace ima.
Pilule nisu lek za sterilitet, vec zavaravanje, jer ne resavaju problem, nego odlazu resenje, uz sliku kao da je sve savrseno, a problem se nastavi cim se prekine koriscenje istih. Zato, oni koji imaju problema, bolje da se lece, nego da piju pilule do besvesti.

Jaoj pa ja sam zivela u zabludi! Meni je doktorka (doduse pre nekoliko godina) rekla da ako zatrudnim dok pijem tablete moram da prekinem trudnocu (?!), svasta...
Je l' to znaci da tablete za kontracepciju ne mogu da u nekom slucaju sluze kao lek? sad.gif Ako je tako, ja sam ih pila ni za sta... ali ipak je tu beba, tako da sad nije ni bitno biggrin.gif

www.andjelcic.in.rs
„…Krajevi se potroše, počeci uvek traju. Početak, eto šta je na kraju...
Objavljena slika

#22 ...bokica...

...bokica...
  • Član
  • 186 posts

Objavljeno 24 December 2011 - 01:25 PM

mene interesuje da li je neko koristio tablete yaz ja sam pocela da ih koristim al' sam procitala da ima rizike od tromboze sad.gif pa me zanimaju vasa iskustva huh.gif

#23 NanaS

NanaS
  • Član
  • 241 posts

Objavljeno 16 January 2012 - 04:35 PM

...bokice... ja sam do sad pila diane 35 i odgovarale su mi. Doktorica mi je na zadnjoj kontroli rekla da pocnem da uzimam Yaz jer imaju nizi nivo hormona nego bilo koje druge pilule, a efekat je isti. Tako da ja sad pravim pauzu od 3 meseca, pa pocinjem sa njima. sto se tromboze tice, svaka pilula nosi taj rizik, a manifestuje se 1:10 000. Zato po potrebi treba izvaditi krv i proveriti.
Objavljena slika

#24 Lokichica

Lokichica
  • Član
  • 158 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 28 January 2012 - 01:25 PM

(...bokica... @ 24.12.2011, 13:25) View Post
mene interesuje da li je neko koristio tablete yaz ja sam pocela da ih koristim al' sam procitala da ima rizike od tromboze sad.gif pa me zanimaju vasa iskustva huh.gif

cao bokice,ja sam koristila yaz tablete,nisu lose,mada su meni yasmin tablete mnogo vise odgovarale   wink.gif  od yaz tableta sam cesto imala mucnine,vrtoglavicu... zato sam i prestala da ih koristim i vratila se na yasmin  rolleyes.gif Moj savet ti je da se posavetujes sa jos nekom doktorkom pa vidi sta ce ti ona reci...
Objavljena slika

#25 anny

anny
  • Član
  • 15 posts

Objavljeno 31 January 2012 - 04:35 PM

ja trebam poceti piti neke kontr.zovu se novyette dali je neka pila ih i iskustva molim

#26 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 01 February 2012 - 09:56 AM

(anny @ 31.01.2012, 16:35) View Post
ja trebam poceti piti neke kontr.zovu se novyette dali je neka pila ih i iskustva molim

Sve je to ista tehnologija, uglavnom. Mm ih nekad prepisuje zenama, zavisno od potrebne doze hormona...

#27 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 20061 posts

Objavljeno 09 February 2012 - 10:59 AM

Mene su izdale laugh.gif i tako nastala Sofija...E sad,pojma nemam šta činiti.Nisu me izdale pilule 7 godina,a onda odjednom puf!Da li se nekome slično desilo?Ja bih opet da krenem s pilulama,al ovog puta neću Logest.Da li neko ima bolji predlog?
Objavljena slika

Objavljena slika

#28 Gost_marina_*

Gost_marina_*
  • Gost

Objavljeno 09 February 2012 - 11:21 AM

(Marijachi @ 9.02.2012, 10:59) View Post
Mene su izdale laugh.gif i tako nastala Sofija...E sad,pojma nemam šta činiti.Nisu me izdale pilule 7 godina,a onda odjednom puf!Da li se nekome slično desilo?Ja bih opet da krenem s pilulama,al ovog puta neću Logest.Da li neko ima bolji predlog?

Najbolje da vidis sa svojim ginekologom,nista na svoju ruku
Ja trenutno koristim Minerva honormonalne pilule,nema sanse da zakazu dry.gif

#29 Lorelaj

Lorelaj
  • Član
  • 323 posts

Objavljeno 09 February 2012 - 01:43 PM

(anny @ 31.01.2012, 16:35) View Post

ja sam ih pila neke 2 godine. Sve bilo ok, nikakvih nuspojava nisam imala. I 2 meseca po prestanku stigla i bebica  wub.gif

#30 simona1107

simona1107
  • Član
  • 2188 posts

Objavljeno 13 February 2012 - 08:11 PM

Ih ja sam ih dosta promenila i na kraju spirala dala najbolji rezultat.... biggrin.gif
Objavljena slika

#31 SabinaC

SabinaC
  • Član
  • 578 posts

Objavljeno 08 April 2012 - 10:30 AM

Ja sam pila neke sa G nemam pojma vise kako se zovu.Pila sam ih dva mjeseca i prekinula otisla kod doktora jer me stomak bolio stalno od njih i dao mi neke druge koje nisam krenula piti jer sam zatrudnila.A do tad se nisam cuvala godinu i po dana i nisam mogla ostati trudna tako da ja mislim da su mi one pomogle da zatrudnim i hvala im biggrin.gif

#32 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 16 April 2012 - 10:50 AM

Trenutno koristim logest i zadovoljna sam. Pila sam logest i izmedju dve cerke, a i sad cu dok se ne odmorim za trece.

#33 MatroNadja

MatroNadja
  • Član
  • 10099 posts

Objavljeno 16 April 2012 - 10:59 AM

(enav @ 16.04.2012, 10:50) View Post
Trenutno koristim logest i zadovoljna sam. Pila sam logest i izmedju dve cerke, a i sad cu dok se ne odmorim za trece.

Ja sam logest pila godinama, i bila sam prezadovoljna wink.gif

#34 naca81

naca81
  • Član
  • 209 posts

Objavljeno 16 April 2012 - 08:15 PM

(MatroNadja @ 16.04.2012, 10:59) View Post
Ja sam logest pila godinama, i bila sam prezadovoljna wink.gif

Čula sam da su dobre čak je i jedna moja drugarica pila te pilule pre vto.

#35 spy

spy
  • Član
  • 1068 posts

Objavljeno 29 June 2012 - 12:41 PM

Naravno...bilo sta od kontracepcije cu pre da prihvatim nego abortus...Posle prvog deteta uzimala sam Yaz pilule i stvarno...prezadovoljna.Prvi mesec mi  je bilo malo muka a posle se krvarenje umanjilo,menstruacija se svela na 3 dana,nisam imala pms,uvek dobijala na vreme...Pa i da nemaju ulogu kontracepcije vrede svaku paru zbog ovih drugih pozitivnih svojstava koje imaju...
Objavljena slika

Objavljena slika

#36 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16411 posts

Objavljeno 02 July 2012 - 05:36 PM

Od pre 2 nedelje sam pocela da pijem Jeanine, najvise da bi mi regulisalo krvarenje, jer mi se od porodjaja desavalo da jednostavno dobijem odlive. Ali krvarenje je i dalje neobicno, na svaka 2-3 dana po malo, pa onda nista par dana, pa opet po malo... koliko sam citala, to je normalno, ali nisam jos cula da se to nekome desava...
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#37 enav

enav
  • Član
  • 1249 posts

Objavljeno 02 July 2012 - 05:49 PM

(*andjelcic* @ 2.07.2012, 17:36) View Post
Od pre 2 nedelje sam pocela da pijem Jeanine, najvise da bi mi regulisalo krvarenje, jer mi se od porodjaja desavalo da jednostavno dobijem odlive. Ali krvarenje je i dalje neobicno, na svaka 2-3 dana po malo, pa onda nista par dana, pa opet po malo... koliko sam citala, to je normalno, ali nisam jos cula da se to nekome desava...

Meni se to desavalo prva dva meseca. To je normalno.

#38 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 16411 posts

Objavljeno 02 July 2012 - 06:32 PM

(enav @ 2.07.2012, 17:49) View Post
Meni se to desavalo prva dva meseca. To je normalno.

hvala ti puno, sad mi je mnogo lakse! Posebno kad od tebe cujem da je to normalno. Ja sam Jeanine pila godinama sa auzama i nikad mi se to nije desavalo do sada pa sam se ipak malo i zabrinula, iako cak i u indikacijama leka pise da moze da se desi. Inace sam planirala da pocnem da ih pijem, doktor mi je dao zeleno svetlo pre 3 meseca a ja sam cekala ni sama ne znam sta, a ti odlivi su bili razlog da napokon pocnem da ih pijem.
Verovatno ni moji hormoni nisu kao pre trudnoce, pa zato telo i reaguje drugacije na pilule wink.gif
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#39 YelenaC

YelenaC
  • Član
  • 11649 posts

Objavljeno 17 September 2012 - 09:13 AM

pitanje za Enav:
Pila sam Logest nekih 6 meseci po preporuci doktora da bih smanjila laktaciju i uredila ciklus. Napravila sam pauzu od 4 meseca, ali su mi ciklusi ponovo neredovni. isti dr. mi je rekao da ako hocu, nastavim sa Logestom radi kontracepcije, a  dr. iz DZ mi je rekao da ne trebam Logest jer imam preko 40godina i pusac sam, nego neke jace tablete.
Ako je Meni Logest resavao redovnost ciklusa sa 40 godina, da li stvarno znaci da nece sa 41? :blink:
Objavljena slika

#40 MatroNadja

MatroNadja
  • Član
  • 10099 posts

Objavljeno 18 September 2012 - 12:12 AM

View PostYelenaC, on 17 September 2012 - 09:13 AM, said:

pitanje za Enav:
Pila sam Logest nekih 6 meseci po preporuci doktora da bih smanjila laktaciju i uredila ciklus. Napravila sam pauzu od 4 meseca, ali su mi ciklusi ponovo neredovni. isti dr. mi je rekao da ako hocu, nastavim sa Logestom radi kontracepcije, a  dr. iz DZ mi je rekao da ne trebam Logest jer imam preko 40godina i pusac sam, nego neke jace tablete.
Ako je Meni Logest resavao redovnost ciklusa sa 40 godina, da li stvarno znaci da nece sa 41? :blink:
Naravno, ja ti necu odgovoriti na ovo pitanje jer pojma nemam :) Secam se samo da sam u pocetku, sa 14 godina pila neke strahovito jake pilule od kojih su mi iskakale zlezde i gojila sam se i stalno sam imala glavobolje. E onda mi je dr rekla da je za mene najbolji Logest jer sam jako mlada. Mozda ti treba nesto jace da bi uticalo na ciklus i kad prestanes da ih pijes?

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika