Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Recepti za makarone i spagete

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
103 odgovora na ovu temu

#1 *Unina mama :-)*

*Unina mama :-)*
  • Član
  • 5125 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 12 February 2011 - 03:50 PM

Ko ima koji recept neka napise i pripomogne... Treba mi najvise neki preliv za spagete a da nije iz kesice? biggrin.gif
Objavljena slika

Objavljena slika

#2 *Unina mama :-)*

*Unina mama :-)*
  • Član
  • 5125 posts

Objavljeno 12 February 2011 - 03:53 PM

MAKARONE SA SALAMOM

Prokuvati makarone u slanoj vodi, iscediti i staviti u podmazanu tepsiju. Dodati iseckanu salamu, susam, origano, kackavalj, jaja. Sve to izmesati i staviti da se pece. Jesti sa kecapom (meni se tako vise svidja)

Objavljena slika

Objavljena slika

#3 YelenaC

YelenaC
  • Član
  • 11649 posts

Objavljeno 12 February 2011 - 03:55 PM

(#MILENICA# @ 12.02.2011, 15:50) View Post
Ko ima koji recept neka napise i pripomogne... Treba mi najvise neki preliv za spagete a da nije iz kesice? biggrin.gif

Joj, mi od svega i svacega pravimo prelive rolleyes.gif
neces verovati, ali ja sam u stanju da skuvam testo, ocedim, i u tako vruce nalijem maslinovog ulja,dodam sitno seckanog belog luka i bosiljka, pospem parmezanom i ubijem se od jela. nije neki recept wink.gif

Slatka pavlaka, povrce po zelji, majcina dusica, bosiljak, so i biber. Milina jedna.

Ima i onih klasicnih: meso na kockice pa na uprzen crni luk i dalje sta ti je volja.
Objavljena slika

#4 C*I*C*A*N*A

C*I*C*A*N*A
  • Član
  • 9809 posts

Objavljeno 15 February 2011 - 12:46 PM

Sos za spagete:
Dinstati dosta crnog luka,malkice belog,sargarepu.persun,biber,malo bosioka ma sve od zacina ja natrpam....
U to dodato mleveno meso i dobro uprziti.
Dodati sitno seckanu crvenu papriku i nalivati sokom od paradajza,domacim ili tomato jos bolje.Sipati soka da smesa moze da se sipa kutlacom.
Sos je bas jakog ukusa,ali mi ga obozavamo....
Ja sam ja i neću da potčinim svoj ukus jednodušnom sudu čovečanstva. Ako ne volim neku stvar ne volim je, to je sve - ne vidim nikakav razlog da se pretvaram da volim nešto samo zato što to većina voli, ili se pretvara da voli.
Džek London

#5 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4590 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 15 February 2011 - 02:44 PM

(YelenaC @ 12.02.2011, 15:55) View Post
Joj, mi od svega i svacega pravimo prelive rolleyes.gif
neces verovati, ali ja sam u stanju da skuvam testo, ocedim, i u tako vruce nalijem maslinovog ulja,dodam sitno seckanog belog luka i bosiljka, pospem parmezanom i ubijem se od jela. nije neki recept wink.gif

Slatka pavlaka, povrce po zelji, majcina dusica, bosiljak, so i biber. Milina jedna.

Ima i onih klasicnih: meso na kockice pa na uprzen crni luk i dalje sta ti je volja.

I ja isto, pravim kako stignem u zavisnosti od sastojaka koje imam.
Parmezan je za mene najbolji i najvažniji sastojak   biggrin.gif . Svemu daje poseban šmek. Kada ga imam, nije ni mnogo bitno kakav će biti preliv, on sve popravlja.
Juče sam pravila neki preliv koji sam smislila u trenutku i blio je sasvim ok - crni luk, beli luk, šargarepa, pečurke, kuvano belo meso, peršunov list i pavlaka.
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

#6 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 15 February 2011 - 02:50 PM

Hm...ja obožavam one kupovne prelive u teglicama...bosiljak, maslinovo ulje, paradajz, tartufi...

Zigante

Kad god idem u Istru ovo konzumiram...

Objavljena slika

#7 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 15 February 2011 - 03:40 PM

uf ja spagete spremam bar jednom dnevno...posto uvek neko trazi spagete ili za rucak ili veceru.....smile.gif
tu sam izverzirana kao niko, a i spagete obozavam.....mogu i prazne da ih jedem, ali najvise volim kad mi mama posalje ajvar pa stavim ajvar kao sos....mnjam mnjam laugh.gif
e sad, kod spageta je najbitnije da cim ih skuvate, a to znaci ni minut gore ni minut dole (jako bitno!!!), da izcedite (ili neki peru, ja ne) nalijete maslinovo ulje, ilu puter i promesate da se to istopi...moj luka obozava sa puterom jer dobiju extra ukus....
e posle toga sta god da se spremi je sve jedno, jer su spagete same po sebi ukusne a i jos bitnije ne lepe se.....
ja npr volim da pecurke na maslinovom ulju prodinstam i dodam pavlaku za kuvanje i malo origana....to bude super.
imam i one klasice recepte da paradajz izrendam pa na maslinovoj ulju i dodam samo malo origana...pravi italijanski recept....
ali ja sta imam u kuci to stavljam.....
Objavljena slika

#8 MamaMjau

MamaMjau
  • Član
  • 5464 posts

Objavljeno 15 February 2011 - 06:26 PM

Sta fali sosu iz kesice? laugh.gif JA uprzim crni luk,mleveno meso i marinirane sampinjone.Onda pomesam sa sosom iz kesice i bude super.
Objavljena slika

Objavljena slika

#9 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 15 February 2011 - 09:18 PM

(sanja89 @ 15.02.2011, 18:26) View Post
Sta fali sosu iz kesice? laugh.gif JA uprzim crni luk,mleveno meso i marinirane sampinjone.Onda pomesam sa sosom iz kesice i bude super.

otvori mi apetit.odoh sad da spremam spagete....posto me ovde mamite...a i mama mi donela ajvar...jupiiii
Objavljena slika

#10 Tamara/Mina

Tamara/Mina
  • Član
  • 770 posts

Objavljeno 16 February 2011 - 03:23 PM

Neutralna pavlaka, obicna pavlaka, prsuta, slanina, malo belog luka, raznorazne "travke", malo zacina - proprziti i preliti preko spageta, dodati malo parmezana! NJAM NJAM!! Brzo a ukusno! biggrin.gif

#11 Neuhvatljiva

Neuhvatljiva
  • Član
  • 12047 posts

Objavljeno 17 February 2011 - 12:37 PM

Moja Anja najviše voli makarone sa šećerom, slanu varijantu ne voli. biggrin.gif
Objavljena slika

Objavljena slika

#12 Maki-D

Maki-D
  • Član
  • 6055 posts

Objavljeno 17 February 2011 - 02:07 PM

Ovo sam maznula od Chi...  laugh.gif laugh.gif laugh.gif  
http://www.coolinarika.com/recept/zapecena...vicama-i-sirom/

#13 YelenaC

YelenaC
  • Član
  • 11649 posts

Objavljeno 17 February 2011 - 02:30 PM

(ruskinja @ 17.02.2011, 12:37) View Post
Moja Anja najviše voli makarone sa šećerom, slanu varijantu ne voli. biggrin.gif

Da li joj preprzis malo i griza? Ja sam to volela kao klinka jako. I sad nekad spermim sebi wink.gif
Objavljena slika

#14 Maki-D

Maki-D
  • Član
  • 6055 posts

Objavljeno 17 February 2011 - 02:44 PM

(YelenaC @ 17.02.2011, 14:30) View Post
Da li joj preprzis malo i griza? Ja sam to volela kao klinka jako. I sad nekad spermim sebi wink.gif

E ovu varijantu sa grizom nisam probala.. njam, njam,... ja sa prezlama i šećerom pravim slatke makarone  tongue.gif

#15 Neuhvatljiva

Neuhvatljiva
  • Član
  • 12047 posts

Objavljeno 17 February 2011 - 03:17 PM

(YelenaC @ 17.02.2011, 14:30) View Post

Ne, iskreno to prvi put čujem.
Ona i ja smo jednostavne za držanje. Skuvamo makarone, ocedimo, pošećerimo i to je to.
Objavljena slika

Objavljena slika

#16 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 18 February 2011 - 12:55 AM

(ruskinja @ 17.02.2011, 15:17) View Post
Ne, iskreno to prvi put čujem.
Ona i ja smo jednostavne za držanje. Skuvamo makarone, ocedimo, pošećerimo i to je to.

ja ne podnosim slatko uz makarone. vas dve ste ko mm, on napravi makarone i doda eurokrem.... blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif
Objavljena slika

#17 YelenaC

YelenaC
  • Član
  • 11649 posts

Objavljeno 18 February 2011 - 07:41 AM

(secer @ 18.02.2011, 00:55) View Post
ja ne podnosim slatko uz makarone. vas dve ste ko mm, on napravi makarone i doda eurokrem.... blink.gif  blink.gif  blink.gif  blink.gif

Ne, ne. Originalno se preprzeni griz i secer jedu sa njokama(krompirovo testo), ali ko ce to da mesi? laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif

Sinoc smo dete i ja jeli pene sa kiselom pavlakom, bosiljkom i susmovim uljem. Naravno, biber i malo parmezana.
Objavljena slika

#18 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 18 February 2011 - 10:36 AM

(YelenaC @ 18.02.2011, 07:41) View Post
Ne, ne. Originalno se preprzeni griz i secer jedu sa njokama(krompirovo testo), ali ko ce to da mesi? laugh.gif  laugh.gif  laugh.gif

Sinoc smo dete i ja jeli pene sa kiselom pavlakom, bosiljkom i susmovim uljem. Naravno, biber i malo parmezana.

e ta kominacija sa pavlakom kiselom mi se svidja...to jedem....
Objavljena slika

#19 jelena_pesic

jelena_pesic
  • Član
  • 646 posts

Objavljeno 18 February 2011 - 02:55 PM

(#MILENICA# @ 12.02.2011, 15:50) View Post

mi najvise volimo carbonara sos,to mozemo da jedemo svaka 3-4dana i mm i ja!!!!!!samo isprzis malo slanine ili neke sunke koje volis,dodas u prokuvanu testeninu,zalijes slatkom pavlakom,dodas origano,bosiljak,biber i sta god jos volis od zacina...ja volim da dodam susenu nanu i majcinu dusicu...stavis malo margarina ili putera i sve to fino uprzis joj 1 min,odozgo stavis rendani kackavalj ili parmezan i ubijes se od jela

#20 mna mama

mna mama
  • Član
  • 13752 posts

Objavljeno 18 February 2011 - 08:00 PM

Pašta šuta sa pomidorama....u prevodu špagete sa sossom od paradajza rolleyes.gif
Puuuuuuuuuuuuuuuuno crnog luka iseckati (5-6-7) i prodinstati ili na ulju ili na vodi,pa dodati puuuuuuuuuuuuno pd ljuske očišćenog paradajza (1kg-2 kg).....to se sve lepo tako krčka nekih 45 min. odprilike...pa se 10-tak min pred kraj doda puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno belog luka (1 glavica)....začiniti sa biberom,soli,origanom,bosiljkom)....i savet plus:dodati kašičicu gustina da bi se lepo 'lepile' za špagete....koje su naravno one skuplje,talijanske i tanke....prijatno rolleyes.gif

P.S.zaboravih da kažem da se na kraju kuvanja doda malo maslinovog ulja u sos rolleyes.gif
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika