Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Zelena stolica kod bebe...

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
107 odgovora na ovu temu

#1 Pasuljce

Pasuljce
  • Član
  • 258 posts

Objavljeno 13 March 2010 - 10:14 AM

Sta sve moze da bude uzrok zelenoj stolici kod bebe?
Vec par dana nam je takva stolica a po bebcu bi rekla da je sve ok, veseo je, ponasa se kao i obicno, nista nismo uveli od sokica ili cvrste hrane, tako da ne znam sta nije uredu...

#2 nina

nina
  • Član
  • 621 posts
  • Interesi:Oprastajuci, uzdizemo se iznad onih koji su nas povredili.<br /><br />&quot;... Mozda bi trebalo da ih mrzim, ali ne mogu, ja nemam dva srca, jedno za ljubav drugo za mrznju. Ovo sto imam sad zna samo za tugu...&quot;<br />(&quot;Dervis i smrt&quot;)

Objavljeno 13 March 2010 - 11:58 AM

Sigurna sam da znas ostale razloge (zubici, usi...), ali ima jedna stvar koja je bila kod moje devojcice. Ja sam pila one granule za poboljsanje kolicine mleka sto se rastvaraju u vodi (zaboravila sam im ime) i moja beba je imala zeleno-zuckastu sluzavu stolicu. Moze pored ostalog i to da bude razlog.

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto. 

#3 Natasa

Natasa
  • Član
  • 717 posts

Objavljeno 13 March 2010 - 02:42 PM

Moja cerka je imala zelenu stolicu,dosta me je plasilo,mada je bila savrseno zdrava,jer su mi rekli da je kao mozda gladna.Al cim sam pocela da joj uvodim voce,povrce,stolica se promenila.Do tad je pila samo humenu.
Objavljena slika

Objavljena slika

#4 nale

nale
  • Član
  • 56 posts

Objavljeno 13 March 2010 - 04:51 PM

obicno deca koja piju humano mleko imaju zelenu stolicu,u njemu ima dosta gvozdja i zato,i meja beba ima zelenu stolicu,ali me to nebrine,zdrava je i lepo napredjuje

#5 Lena

Lena
  • Član
  • 723 posts

Objavljeno 13 March 2010 - 05:16 PM

Cim je ona zdrava i vesela, znaci da nije nista ozbiljno. Da je gladna, vristala bi! Mozda je do mleka, ne znam da li sisa ili je na mlecnoj formuli?

#6 Pasuljce

Pasuljce
  • Član
  • 258 posts

Objavljeno 13 March 2010 - 06:40 PM

Siska i normalno siska kao i obicno, ne visi mi na sisi da bi mislila da je gladan. Ne znam, mozda mu nije dovoljno moje mleko?

#7 kata

kata
  • Član
  • 4 posts

Objavljeno 14 March 2010 - 11:03 PM

Postoji mogucnost od stajanja u peleni tj.da se pojavi kao oksidacija i postane zelena boja stolice, meni se to desilo beba je zaspala , kakila  i nakon toga sam je  presvukla a to je bila posle dva sata , tako ako ne place i ne vristi moguce je da je to.

#8 Pasuljce

Pasuljce
  • Član
  • 258 posts

Objavljeno 15 March 2010 - 03:00 PM

Pratila sam ga neko vreme i cim kaki odmah ga presvucem bas da vidim da li je od stajanja, ali nije i dalje je zelena. Juce smo bili kod lekara i doktorka je rekla da je gladan jer mi pored dojenja zadnjih 2-3 dana popije i vodicu i caj - ukupno 130 ml. Dr kaze da beba koja doji a nije gladna ne moze toliko da popije, kaze da dnevno beba koja je sita mora da spava vise puti i da ima jedno spavanje od minimum 2 sata, a on meni kad se ceo dan skupi spava toliko, sto je po njoj jos jedan znak da je gladan, a i nocu je poceo cesce da se budi. I rekla mi je da poboljsam svoju ishranu pa ako i dalje bude tako da ukljucimo i adaptirano mleko, a ja bas i nisam odusevljena time.
Potrazicu misljenje jos nekog lekara u svakom slucaju, ne bih da mu odmah ukljucim dohranu sad.gif

#9 Lena

Lena
  • Član
  • 723 posts

Objavljeno 15 March 2010 - 03:40 PM

Pasuljce, nemoj da budes tuzna ako mkoras da mu uvedes adaptirano mleko. To nije nista strasno, meni je Lena odrasla na adaptirnom mleku i da kucnem u drvo, zdravo i pravo dete. Poboljsaj ishranu, imas u bolje snabdevenim apotekama tablete koje  potpomazu laktaciju pa ces videti. U svakom slucaju, ne tuguj ako mu uvedes dohranu.

#10 Pasuljce

Pasuljce
  • Član
  • 258 posts

Objavljeno 15 March 2010 - 08:01 PM

Ma muci me neki tupavi osecaj krivice, zato sto ne mogu da mu pruzim ono sto mu je u ovom periodu najpotrebnije - moje mleko, mnogo mi je krivo. Ali sta da radim, nisam jedina.  unsure.gif

#11 dunja

dunja
  • Član
  • 113 posts

Objavljeno 15 March 2010 - 08:40 PM

ja cula da kad krene zelena stolica treba uvesti nesto od cvrste  hrane.. mada sad sam se setila da je nekoliko dana i moja cerka oko 3 meseca imala zelenu stolicu pa je proslo za par dana

#12 Nemi

Nemi
  • Član
  • 6 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 18 March 2010 - 01:08 AM

Moja beba od dva meseca lepo nepreduje prvi mesec 1250gr drugi 1450 ima povremeno zelenu stolicu. Inače imamo problem jer često plače i traži non-stop da siki, mada mislim da je se više navadio nego bilo šta drugo. Probala sam da mu ponudim dohranu posle sikenja ali nije  hteo. Da je gladan verovatno bi jeo rolleyes.gif

Objavljena slika

#13 Gost_Sanja BGD_*

Gost_Sanja BGD_*
  • Gost

Objavljeno 19 March 2010 - 09:04 AM

Nama je doktorka rekla da je za bebe normalno da nekada imaju zelenkastu stolicu. Kod nas je uvek bila kad bi ih uhvatio neki virus. Nije uvek bilo praceno temperaturom. Ali su se javljale zelene stolice. Mislim da to nije puno strasno ukoliko beba nema proliv, povracanje ili temperaturu.

#14 Pasuljce

Pasuljce
  • Član
  • 258 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 10:31 AM

Od prekjuce sam mu uvela dohranu, samo uvece pred spavanje, i izgleda da je ipak bio gladan, sad mi duze spava nocu, redje se budi, a i stolica je ponovo zuta. Tako da izgleda da je kod nas glad bila problem...

#15 Lena

Lena
  • Član
  • 723 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 10:36 AM

Verovatno! Opet ti kazem, nemoj da si tuzna sto si mu uvela dohranu.

#16 Keka

Keka
  • Član
  • 112 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 20 March 2010 - 07:52 PM

Vuk je stalno imao zelenu stolicu.
Zapravo, to malo što je sikio je sve bilo ok, ali čim smo prešli na adaptirano mleko, stolica je bila zelena. Lepo je napredovao, tako da je glad bila isključena. Ja se nisam brinula, lepo je spavao i delovao zadovoljan. Ni dr se nije zabrinula, jedino je patronažna sestra ponavljala da je gladan... stereotipi.
Objavljena slika

#17 ivana82

ivana82
  • Član
  • 2 posts

Objavljeno 24 March 2010 - 11:35 AM

zelena stolica moze da se javi i ako je beba prehladila stomacic ili nogice...moj luka je imao zelenu stolicu od caja od kamilice i nane...

#18 Milica83

Milica83
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 02 April 2010 - 10:33 PM

Od sledecih namirnica beba moze imati zelenu stolicu, mislim na namirnice koje jede mama a stignu preko mleka do bebe: kelj, brokoli, cokolada, zelena salata, spanac, pasulj, socivo, boranija, grasak, kupus...

#19 happiness

happiness
  • Član
  • 597 posts

Objavljeno 03 April 2010 - 12:25 PM

zenska,evo nasla sam ti na roditeljskom portalu zasto bebe imaju zelenu stolicu,nadam se da ce ti imalo pomoci...
Jedna ili dve zelene stolice ne znače da je beba gladna!
Ako je beba vesela, lepo jede i lepo napreduje nema razloga da se žuri sa dohranom. Najbolji "procenitelj" je težina – ako beba ima normalan prirast u telesnoj masi to znači da je mamino mleko dovoljno i tu nema dileme.
Zelena stolica, naročito ako je "tečnija" može biti znak prolazne i blage crevne infekcije (toga zimi ima dosta). Ne valja da dete ima mnogo (preko pet) vodenih zelenih stolica. To bi značilo da ima neku ozbiljniju infekciju.
Prave "stolice gladi" su praćnje uznemirenošću bebe i njenim plakanjem i posle podoja. Ako se to desi posle svakog (ili skoro svakog) podoja probajte jednu "foru". Napravite dve merice (60 ml) adaptiranog mleka i dajte bebi "na kašičicu". Ako beba rado popije ovaj dodatak to stvarno znači da mu je mamino mleko nedovoljno. Tada treba dopuniti bebine obroke, ali nikako ne treba prekidati dojenje. Mama treba da se, na sve načine, potrudi da očuva i "pojača" svoje mleko. Redovna ishrana zdravom "jakom" hranom, dosta tečnosti ali i redovno spavanje i odmor su načini da maminog mleka bude dovoljno, a znamo da je mamino najbolje!

#20 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 29 April 2010 - 07:46 AM

Мој случај, након дојења(3 мјесеца) почела са Филипу давати NESTLE NUN 1 и константно је имао зелену столицу, онда сам промијенила на BEBELAC и столица се промијенила(постала је жућкаста).

Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika