Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Zubi u trudnoći

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
185 odgovora na ovu temu

#41 Maki-D

Maki-D
  • Član
  • 6059 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 03 December 2010 - 01:02 PM

U trudnoći sam išla svaka dva meseca na kontrolu i svaki put bi našla nešto novo za popravku, to je radila uz anesteziju, ta mala doza anestezije ne može da deluje na bebu. Čak sam i snimala jedan zub 3 dana pred porođaj smile.gif

Inače imam loš kvalitet zuba, a u trudnoći je bilo još gore, stalne upale, novi kvarovi...

#42 *Unina mama :-)*

*Unina mama :-)*
  • Član
  • 5125 posts

Objavljeno 03 December 2010 - 01:14 PM

(Legenda @ 3.12.2010, 12:53) View Post
Popravljala jesem, nema posledica. Moj stomatolog ne podrzava misljenje da popravka zuba smeta, cak sa dve zastite vrsi i snimanje (ali kad je bas neophodno). Popravljala sam u 3 i 8 mesecu. Bez anesezije, mene to ne boli smile.gif

Ja se mnooogo plasim i bez anestezije ne bih smela nista da radim...
Posted Image

Posted Image

#43 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 03 December 2010 - 01:18 PM

Zubar...brrrrrr...opet bih se išla poroditi nego na tu stolicu...izvini što te plašim...

Posted Image

#44 srce malo

srce malo
  • Član
  • 373 posts

Objavljeno 03 December 2010 - 03:33 PM

Dobar dan svima!!!Pa ja moram da vam kazem da sam usla u trudnocu sa tri plombe i posto mi trudnice ne placamo nista kod stomatologa ja sam odlucila sve da ih promenim u bele i to sam uradila,bez anestezije i vadila sam zub i bilo je sve ok.Mislim da bi trebala da posetis stomatologa i za trudnice imaju posebnu anesteziju i sve sto ti treba>

#45 ChiMama

ChiMama
  • Član
  • 2183 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 03 December 2010 - 03:57 PM

I ja sam popravljala zube u 1.trudnoci,ginekolog kaze da ne sme da se daje anestezija a cika zubar kaze da nista ne steti.
Moze stetiti samo u 1.tromesecju!
Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#46 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 03 December 2010 - 04:02 PM

(#MILENICA# @ 3.12.2010, 12:43) View Post
Mene je ovih dana spopalo sve zivo... Boluckaju me tri zuba odjednom a juce me je jedan od njih toliko zaboleo da nisam mogla da spavam cele noci. Drzala sam rakiju sto puta i nista, kazu pomaze, kod mene ne deluje... Na karaju beli luk sam stavila i kao prestalo je malo od njega i evo sad me opet kao nesto po malo bolucka... A o desnima da ne pricam... Razmisljam o zubaru, pa me zanima kako sve to utice na bebu, popravke, vadjenje, anestezija, pa i bol koji osecam... Da li je neka od vas popravljala i vadila zube u trudnoci i sl?????????? sad.gif

zube sampopravljala bez problema!jos je za trudnice i porodilje u dz besplatno!
moja dr mi nije davala anesteziju,nisamvadila,samo popravljala zube.ne smes da ides na snimanje zuba,mislim da ne mozes ni da rimis sve lekove(to oni znjau koje).
ja samiskoristilapriliku i popravila SVE sto sammogla popraviti,zamenila stare plombe,ispolirala zube...idi slobodno!

#47 *Unina mama :-)*

• Član
  • 5125 posts

Objavljeno 03 December 2010 - 04:56 PM

(FILIPA @ 3.12.2010, 13:18) View Post
Zubar...brrrrrr...opet bih se išla poroditi nego na tu stolicu...izvini što te plašim...

bAREM MI OLAKSASA ZA PORODJAJ SA TIM POREDJENJEM... JA SE MISLIM KAD SE OVAKO PLASIM ZUBARA STA CU TEK NA PORODJAJU...
Posted Image

Posted Image

#48 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 03 December 2010 - 06:33 PM

Koliko znam u prvom tromesecju ne bi trebalo da se dobija anestezija. a posle ne znam. Znam samo da me je u 7. mesecu zaboleo malo zub i da sam hitno vala nekog stomatologa ovde u kraju i da mi je ona rekla"bolje da secekamo da se porodis, ako mozes da izdrziz"....a ja nema sanse da bih isla kod zubara bez anestezije. i sa anestezijom mi nije sve jedno, a tek bez ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif  ohmy.gif
Posted Image

#49 Kristal

Kristal
  • Član
  • 4593 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 03 December 2010 - 08:24 PM

Kada sam pitala svog ginekologa da li smem da primim anesteziju kod zubara, on se nasmejao i rekao: "Naravno! A, zašto da ne!" I dodao: "Obavezno idite kod zubara!" Inače, čim mi je usatnovio trudnoću, rekao mi je da posetim zubara. I moja zubarka je rekla da nije nikakav problem anestezija, problem je snimanje, ali i to najviše u prvom trimestru. Što se tiče vađenja zuba, i to je ok i radi se u trudnoći (zar su zdravije gnojne ciste, fistule i ostalo što jako truje organizam), postoje antibiotici koje trudnice mogu da piju, a za bolove lekovi na bazi paracetamola.
2009. Prvi cvetić - seka
2013. Drugi cvetić - bata

#50 viki77

viki77
  • Član
  • 1392 posts

Objavljeno 04 December 2010 - 01:21 AM

I mene je moj ginekolog slao kod zubara-kaze ,sad ti je besplatno,pa sredi to  biggrin.gif  A i postoji anestezija bez adrenalina ,koja je bezbedna u trudnoci.

#51 Gost_marinak_*

Gost_marinak_*
  • Gost

Objavljeno 04 December 2010 - 10:23 AM

Sasvim slobodno idi kod stomatologa, cak i uz anesteziju, bebi nista nece skoditi, bez brige, govorim iz iskustva. Uostalom, meni su i serklaz svaljali u totalnoj  anesteziji smile.gif

#52 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 04 December 2010 - 11:08 AM

What about medications used in dental work during pregnancy?
"Currently, there are conflicting studies about possible adverse effects on the developing baby from medications used during dental work. Lidocaine is the most commonly used drug for dental work. Lidocaine (Category cool.gif does cross the placenta after administration.

If dental work is needed, the amount of anesthesia administered should be as little as possible, but still enough to make you comfortable. If you are experiencing pain, request additional numbing. When you are comfortable, the amount of stress on you and the baby is reduced. Also, the more comfortable you are, the easier it is for the anesthesia to work.

Dental work often requires antibiotics to prevent or treat infections. Antibiotics such as penicillin, amoxicillin, and clindamycin, which are labeled category B for safety in pregnancy, may be prescribed after your procedure. "

Ovo kaze "American Pregnancy Association". Znaci moze, najbolje drugi simestar i sa sto manje anestezije.

Posted Image

#53 *Unina mama :-)*

• Član
  • 5125 posts

Objavljeno 04 December 2010 - 04:22 PM

Milenica je izvadila zub uz partiju plakanja pre odlaska zubaru... Ziva sam i zdrava sam i zub me ne boli vise... Samo dok zaraste rana i onda na ciscenje desni... I tako... Nadam se da to ne boli... Tu verovatno nema anestezije... Da sam popravljala onesvestila bih se na onoj stolici... Ovako je brzo proslo... Mrzim zube i zubare. dry.gif

Posted Image

Posted Image

#54 *Unina mama :-)*

• Član
  • 5125 posts

Objavljeno 09 December 2010 - 10:29 AM

(Talia @ 14.03.2010, 21:26) View Post
Meni su u trudnoci stvarno uzasno krvarile desni,bas sam se bila uplasila dok nisam saznala da je to normalno jer su osetljivije.

Moje desni su uzasne i otecene... i bole me... Zubar Mi je rekao da ne koristim nista samo da odem kod njega na ciscenje...
Posted Image

Posted Image

#55 *Unina mama :-)*

• Član
  • 5125 posts

Objavljeno 14 December 2010 - 07:33 PM

(JelenaNS @ 12.03.2010, 02:14) View Post
E, pa evo jedne korisne teme, nadam se! Kazu da nekim trudnicama stradaju zubi tokom trudnoce... Jako je bitno odrzavati higijenu usta i desni. Meni je ginekolog napomenuo da je odlazak kod zubara obavezan. Bila sam u 5-om mesecu, sve je bilo u redu, ocistila mi je kamenac (sto je jako vazno da ne bi doslo do krvarenja desni) i polirala zube. Otici cu i sad krajem 8-og meseca. Neke trudnice po preporuci grickaju fluor, ja to nisam uzimala, mozda bi uzela da sam primetila neke tegobe... I upotreba konca za zube vam je jako bitna svako vece. Pranje zuba sto meksom cetkicom i da se redovno menja-na neka 2 meseca recimo. U trudnoci mozete sve da radite kod zubara (sem nekih ozbiljnijih hirurskih zahvata) od treceg meseca, osim snimanja zuba, koje treba izbegavati. Zato se preporucuje da se pregledaju zubi i snime dok se trudnoca planira. Puno kalcijuma naravno i nema brige! wink.gif

Ja sam danas cistila kamenac i bas je bolelo ali samo zato sto su mi desni bile extra otecene... Ali sad mi je dosta lakse, jedan dan bez bolova... A bas sad planiram da kuvam caj od zalfije...
Posted Image

Posted Image

#56 *Unina mama :-)*

• Član
  • 5125 posts

Objavljeno 20 December 2010 - 06:40 AM

Mene otkako sam se vratila sa ciscenja ne boli nista, tako da svima preporucujem... Meni su desni bile uzasno upaljene, meso je pocelo da se povlaci a evo sad se sve vraca na svoje mesto...
Posted Image

Posted Image

#57 Ivana :)

Ivana :)
  • Član
  • 8424 posts

Objavljeno 02 January 2011 - 01:43 AM

u pocetku trudnoce sam imala bol kod jednog zuba.. tad mi je tri popravila, naravno bez anestezije jer se ne daje u prvom trimestru, ocistila-skinula kamenac, ispolirala i uradila fluorizaciju koju bi trebalo raditi jednom godisnje.. po preporuci zubara pocela sam da koristim Parodontax pastu i odlicna je, bas kod krvarenja desni .. inace taj zub koji me je boleo nije radila jer nije u pitanju zub vec dzepovi oko tog i susednog zuba i koriscenjem ove paste to se smirilo i prestao je bol.. nakon porodjaja cu to srediti..
Objavljena slika

Objavljena slika

#58 A.N.A.

A.N.A.
  • Član
  • 945 posts

Objavljeno 02 January 2011 - 05:55 PM

U drugom mesecu trudnoce sam popravila zub uz anesteziju i jedan zub u osmom, takodje uz anesteziju. Stomatolog mi je rekao da se anestezije razlikuju-neke smeju a neke ne u trudnoci. Sta vise-te koje nisu smele su neke koje retko koji zubar jos uvek koristi.
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#59 *Unina mama :-)*

• Član
  • 5125 posts

Objavljeno 07 January 2011 - 03:43 PM

Pa super, bolje je kad se srede na vreme kao ti sto si uradila...... Ja samo molim Boga da me neki ne zaboli dok se ne porodim... Pa posle da ih sredjujem jedan po jedan...

Posted Image

Posted Image

#60 Ivana :)

Ivana :)
  • Član
  • 8424 posts

Objavljeno 17 January 2011 - 12:14 AM

ja sam tako u prvoj trudnoci, molila boga da me nesto ne zaboli.. pa kako me nista nije zabolelo, posle obaveza oko deteta a nemarnost-ne idemo zubaru dok ne zaboli..
zato sad odlazim cesce, a i drugarica mi je zubni tehnicar pa me je dobro izribala..
Objavljena slika

Objavljena slika

1 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 1 gostiju, 0 anonimnih korisnika