Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Vas hobi

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
192 odgovora na ovu temu

#121 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 14 November 2011 - 02:25 PM

My heart koje boje koristiš prilikom bojenja?
Mogla bi ovo prodavati  wink.gif  Svaka kreativnost se da dobro unovčiti.

Objavljena slika

#122 My heart

My heart
  • Član
  • 3863 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 14 November 2011 - 10:15 PM

(Ivančica @ 14.11.2011, 16:24) View Post
Izgleda kao da je kupljeno u radnji... Super ideja za novogodišnje ukrase - ako dete sruši nema lomljenja smile.gif

Napravi,pa ces da vidis kako nema lomljenja..kad ti slomi pa pocne da ga kruni po tepihu videces.... salim se,naravno da je super za ukrase.Vule ce dobiti malu jelkicu  na koju cemo kaciti njegove ukrase os stiropora,kolacice i od gline,a mi nasu veliku sa pravim ukrasima.
(FILIPA @ 14.11.2011, 16:25) View Post
My heart koje boje koristiš prilikom bojenja?
Mogla bi ovo prodavati  wink.gif  Svaka kreativnost se da dobro unovčiti.

Tempere.Ima dosta njih koji to rade,tako da ne verujem da bih se 'probila na trziste',ali sto da ne,pa makar i samo u svom okruzenju,mada nisu to neke pare,kod nas kosta 200-300din za vece od mojih,ali sa druge strane niko nece kupiti samo jedno.Ko zna,ako budem raspolozena mozda se sa sestrom bacim u biznis. wink.gif
Objavljena slika

Objavljena slika

#123 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 15207 posts

Objavljeno 28 November 2011 - 06:11 AM

Ja sam i zaboravila da sam kuckala na ovoj temi! Hvala vam puno! Ja sam opsednuta nakitom i izradom istog, ali i raznim drugim vrstama rucnog rada. Sada sam se bacila na dekupage. Sve kutije od bebelaca koje su se nakupile od sestrine bebe i mog bebana, kao i kutijice od kasica od svih beba mojih sestara krenula sam da koristim za nesto pametno smile.gif Zelim da napravim jednu fenomenalnu kolekciju kutijica za kuhinju, tako da mi viseci deo bude put prelepo ukrasenih kutija, umesto kesa za secer, brasno, so, pirinac, slag, gustin i sve ostalo...
Pa bih vas ovom prilikom zamolila, sve koje imate kutije od bebelaka, novalaka, kasica ili bilo kakve kutije za hranu, a doslo je dotle da ih toliko imate da ih bacate, molila bih vas da ih cuvate za mene. Pa mozete mi ih dati i licno, ako ste iz Beograda, ili mi poslati postom da ja platim postarinu. Ja sam toliko postala opsednuta ovime, da su mi moje kutijice postale malo...
Slikacu ovih dana kutijice, a jednu kolekciju od 6 kutija sam vec poklonila sestri za svadbu, uz mikrotalasnu. smile.gif

A sto se nakita tice, jos jednom vam puno hvala, i da vam odgovorim na pitanja

(secer @ 10.11.2011, 21:55) View Post
Bravo andjelcic. Super su stvarcice. I ja isto pravim nakit od skoro da malo smirim zivce smile.gif

(secer @ 10.11.2011, 22:00) View Post
Ja sam napravila jako puno narukvica u poslednje vreme, stavicu neke slicice uskoro.

Seceru, videla sam da pravis nakit i jedva cekam da vidim ostatak tvojih narukvica. Podrzavam svaku vrstu rucnog rada, jer i mene to nenormalno smiruje. Cak me mnogo smiruje smirglanje svakog komada nakita posebno, posle pecenja, koje sam inace mrzela iz dna duse... Svaki deo izrade nakita me smiruje, a najvise volim kada na gomilu skupim puno stvarcica i ne znam gde vise da ih stavim.

(IvanaKK @ 11.11.2011, 07:51) View Post
A gde se kupuje ova glina od koje se pravi nakit?

Mase za modelovanje se kupuju u hobi radnjama. Konkretno fimo, cernit, fimo air i ostale uvozne mase sve na jednom mestu imaju da se kupe u radnji kreativnog hobija u Destefiku, u Tosinom Bunaru 166/6.
Takodje kineska polimerska glina, kao i razni metalni elementi i repromaterijal za nakit imaju da se kupe u radnji Hobbyt systema u Bulevaru Kralja Aleksandra 93.
Sto se tice domace polimerske gline, tj. beolina, koji ja najcesce koristim, kupujem ga u rinfuzu na minimum 10kg direktno od proizvodjaca PurPur Tehnology, a ima ih i na sajtu pa mozes da pogledas izbor boja.
Takodje sam redovni musterija farbara u okolini, gde kupujem smirgle, lakove, cetke, lepkove... i mislim da sam jedna od vrlo rekih osoba kojoj je mnogo veci provod kada je muz izvede u farbaru, a ne u neki Bog zna kakav trzni centar smile.gif

(My heart @ 13.11.2011, 10:35) View Post
Evo sta moji momci i ja radimo ovih dana,ovo smo juce pravili.

Ovo je fenomenalno! smile.gif Vidjala sam cak u izlozima nekih radnji napravljene figurice na ovaj fazon od stiropora, ali da znas da nisu ni prici vasim! smile.gif

Ovih dana kada budem napravila jos koju kutiju, i kompletirala da to izgleda lepo, slikacu i okacicu ovde, da vidite cime se ja to bavim u poslednjih nekoliko dana svakog slobodnog trenutka, makar to znacilo da radim nocu smile.gif (obozavam da radim nocu, kada imam svoj mir i tisinu, beba spav, mm i dever na poslu...)
www.andjelcic.in.rs
„…Krajevi se potroše, počeci uvek traju. Početak, eto šta je na kraju!“
Objavljena slika

#124 drami

drami
  • Član
  • 1171 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 03 December 2011 - 11:36 AM

*andjelce nakit je prelep,to je bio i moj hobi pre par godina.Volim unikatne stvari,pravila sam nakit,strikala razne saleve,kape,pravila predmete od gline...bas mi to nedostaje.Ovih dana bas razmisljam kako da okitim jelku i sobu,a posto sam na porodiljskom do kraja sled.godine mogla bih ponovo nesto praviti smile.gif
Objavljena slika

#125 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 15207 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 01:25 AM

(drami @ 3.12.2011, 11:36) View Post
*andjelce nakit je prelep,to je bio i moj hobi pre par godina.Volim unikatne stvari,pravila sam nakit,strikala razne saleve,kape,pravila predmete od gline...bas mi to nedostaje.Ovih dana bas razmisljam kako da okitim jelku i sobu,a posto sam na porodiljskom do kraja sled.godine mogla bih ponovo nesto praviti smile.gif

Hvala na komplimentu!!!
Svaka cast! Pravo vreme da se posvetis necemu sto ce te ciniti srecnom kao sto je  rucni rad! smile.gif Mene rucni rad ispunjava totalno, ponosim se necim sto je mojih ruku delo i toliko sam srecna da moze da me izvuce iz najdublje depresije wink.gif
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#126 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 15207 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 05:26 PM

Evo ovako... smile.gif

Ovo je poklopac od nekog starog sejkera, kome fali jedan deo pa je neupotrebljiv. Od njega sam napravila svecnjak tehnikom dekupaza (ili ti salveta tehnikom) smile.gif

A ovo je sejker, koji je sada vaza...

I te cuvene kutije od bebelaka...

www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#127 Nela87

Nela87
  • Član
  • 1517 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 05:30 PM

.

#128 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 15207 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 05:52 PM

hvala my_baby smile.gif
Okacih sad i ostale slicice kutija. Eto, krenula sam sa "dekupaziranjem" kutija, jer ih se nakupilo puno, a ja sam htela da napravim nesto korisno od njih, a zavrsilo se "dekupaziranjem" svega zivog po kuci. Nasla sam kod mame i tate gomilu nekih svojih stvari koje sam navlacila u kucu znajuci da "ce se za nesto iskoristiti". I iskoristice se, posle mnogo godina skupljanja prasine smile.gif Kao sto su recimo stari stakleni bokali za vino i rakiju, koji ce postati vrlo uskoro vaze... smile.gif
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#129 Nela87

Nela87
  • Član
  • 1517 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 06:07 PM

.

#130 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 15207 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 06:26 PM

Sad cu da nadjem uputstvo na netu, da vidis sve detaljno. U sustini ovako: bela akrilna boja se nanese kao podloga na kutiju u jedan-dva-tri sloja koliko god je potrebno, preko dekupaz lak pa kada se malo prosusi a da se lepi ide onaj najtanji sloj salvete na kome je slicica. Kada se to dobro osusi ide lak na vodenoj bazi (da sve bude ekoloski) u jedan ili dva sloja. Ja sam stavila mat lak da bi izgledalo onako starinski, i zato sto me je mrzelo da poliram tu podlogu akrilne boje tako da ima dosta neravnina. Da sam lakirala sjajnim lakom preko svaka neravnina bi upadala u oko i izgledalo bi poprilicno neuredno, a ovako mat izgleda bas onako starinski i cak je lepo tako neravno. Moze dva tri sloja laka, bar ja tako radim, da bi definitivno moglo da se pere. Mada, moja drugarica neke stvari cak ni ne lakira, a kaze da ih lepo pere, ali nisam bas sigurna da je dekupaz lak dovoljna zastita da se salveta ne istopi od vode.
U svakom slucaju, ovakve kutije ja cu da koristim u kuhinji za brasno (ova sa pecivom), za pirinac (ova sa roze lalama), za secer ovu zutu sa dve crvene bulke, za pirinac takodje ovu sa roze lalama, za brasno ovu sa belim ljiljanom (ako je to ljiljan). Planiram da napravim jos kutiju sa suncokretom, zutu na bele tufne za kukuruzni griz, sa zrnima kafe naravno za kafu... i tako, vec sam svaku salvetu namenila odredjenoj kutiji smile.gif Ali pravim ih u vise primeraka (mada se svaka pomalo razlikuje) pa ce ih biti taman za izlozbe od 25tog do 30tog decembra wink.gif
A u januaru, dobro ce doci za Reciklasar - vasar reciklaze.
Cim nadjem uputstvo u slikama ili na youtube saljem da vidis kako se radi, relativno je jednostavno, jedino je potrebna odredjena preciznost koja se lako stekne smile.gif
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#131 breza

breza
  • Član
  • 4751 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 06:41 PM

Andjelcic,kako si ti nadarena...a kada krene klinac u vrtic ako budes ovakve kreacije radila za sobu gde ce ti klinac biti pokupices simpatije i vaspitaca wink.gif wink.gif

Nedostaje mi nasa ljubav, mila
bez nje se zivot kruni uzalud
nedostajes mi ti, kakva si bila
nedostajem i ja, onako lud
ja znam da vreme ne voli heroje
i da je svaki hram ukaljalo
al' meni, eto, nista sem nas
dvoje nije valjalo...

Ja znam da vreme uvek uzme svoje
i ne znam sto bi nas postedelo...

#132 Mmmoj

Mmmoj
  • Član
  • 4269 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 07:15 PM

E Andjelčić tacno sam na to pomislila kad si rekla da pravis nesto....super, bas lepo. Ja sam o toj tehnici negde ranije citala i svidelo mi se al eto nisam nikad probala...a volela bih. Gde kupujes salvete. Aj napisi sta je sve potrebno od materijala i pribora.
Objavljena slika

#133 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 15207 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 07:35 PM

Hvala hvala smile.gif))
Joko, moja je mama vaspitacica tako da sam celog zivota u nekom "kreativnom haosu", pravila sam svasta, od slanog testa, gline, plastelina, raznih vrsta dekupaza, slikanja na platnu i po svim mogucim povrsinama, prekrajanje, kreiranje, sivenje, strikanje, heklanje, vez, cak sam i tkala! smile.gif Sve sam morala da probam, a nadam se da ce i moju decu sve to zanimati! smile.gif
Mmmoj vrlo je jednostavno smile.gif Sutra cu u toku dana slikati to sto pravim da vidis postupak, jer me sada mnogo mrzi da trazim neko uputstvo, lakse mi je da ga napravim wink.gif
Potrebno ti je - predmet koji zelis da oblozis, kutija ili bilo sta, moze biti drveno, plasticno, stakleno, kartonsko, metalno, prepusteno tvojoj masti. Potrebna je akrilna boja (ja radim sabelom) koju stavljas kao osnovu, dekupaz lak, salvete i na kraju lak na vodenoj bazi. Sto se salveta tice, ima da se kupe u Liliju i DMu, ja sam svoje platila 20kom 105din, a inace imam jako puno salveta jer je i sakupljanje salveta jedan od mojih hobija. Taj hobi sam takodje nasledila od mame, zajedno sa sakupljanjem razglednica, tako da je nasa kolekcija nenormalno velika. Za sada isprobavam na ovim "novijim salvetama", jer njih mogu uvek ponovo da kupim i imam ih u vise primeraka, a kada se budem dovoljno usavrsila i pocela da radim unikatne stvari, pocecu da pravim i sa salvetama iz kolekcije...  ima jos mnogo toga sto zelim napraviti, prepuna sam ideja, a premalo vremena imam... sad.gif
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#134 Mmmoj

Mmmoj
  • Član
  • 4269 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 08:12 PM

Ja bih to tako volela da probam. jos od ranije, a tek sad nemam vremena od male  wink.gif
Hvala na odgovoru. Kako ti postizes sve?
Objavljena slika

#135 smesko

smesko
  • Član
  • 443 posts

Objavljeno 06 December 2011 - 11:52 PM

*andjelcic* prelepo je ovo sto pravis...svaka cast.
Objavljena slika

#136 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 07 December 2011 - 12:18 AM

andjelcic ti si moj idol. toliko si kreativna, fenomenalno.
super su kutije, meni se najvise svidja dekupaz na namestaju, nekim starim skrinjama ili kutijama za nakit, ali ova tvoja ideja od kutija za mleko mi je ludilo. em super izgleda em je toliko korisno. meni stalno u kuhinji fali milion kutija, sto za brasno, sto za pasulj, socivo, susam, itd itd. a ovo je bas za to.
svaka cast.
daj jos neke fotkice svojih radova da malo uzivamo.

a ja da se pohvalim, danas sam napravila oko 25 narukvica, ali sam se koncentrisala na decije narukvice, takva mi je inspiracija ovih dana rolleyes.gif
Objavljena slika

#137 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 07 December 2011 - 01:24 AM

Ja prvi put gledam ovu temu i odusevljena sam! Toliko kreativnosti, truda, umetnosti! Sve je prelepo i simpaticno.
Ja bih volela sve to da probam kao i da slikam (to sam vec davno radila), ali ja jos nemam vremena za sebe. Medjutim, budem li se dosadjivala u skorijoj buducnosti, prihvaticu se pravljeja nekih rucnih unikata bilo cega, to me smiruje i volim .

Sve pohvale zenske!

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#138 Borjana

Borjana
  • Član
  • 5470 posts

Objavljeno 07 December 2011 - 01:36 AM

Djevojke, svaka cast, jako ste kreativne...
I, sada kada gledam sta je andjelcic napravila, krivo mi je sto sam bacala kutije... Moglo bi to mozda i na obicnim teglama?
Imam dvije kutije od Bebelaca, mogla bih probati...  Samo, mislim da bih ja to uprskala, nisam bas vjesta..  sad.gif

#139 *andjelcic*

*andjelcic*
  • Član
  • 15207 posts

Objavljeno 07 December 2011 - 06:17 AM

Hvala puno! smile.gif))
Eto, moja beba ne jede tom brzinom kojom ja pravim kutijice, pa smo malo u deficitu. Uhvatila sam se sada za njih, jer su se nakupile, sto mojoj sestri koja ima bebu (jela je bebelak), a sada i nama! Moze da se pravi i na obicnim teglicama, a ja sam se zalepila za teglice od juvitane smile.gif Na njih sam lepila salvete u proslom naletu beba. Posto imam 3 sestre, a sve tri po dvoje dece, pa sad i ja, od 2005te godine imamo bar po jednu ili dve bebe u porodici, pa je bilo i kutijica od juvitane i sokica... smile.gif

Nije tesko napraviti, ne mozes nista da izgubis ako probas, eventualno moze da ti bude ubrljana kutijica, ali sledeca ce biti bolja u to sam vec sigurna! smile.gif Meni je uspela iz prve, i ranije sam radila dekupaz na nakitu, kao sto secer kaze na starom namestaju, na ramovima za slike i ogledalima smile.gif Moze da se "dekupazira" bukvalno sve, a sledece sto ceka red za dekupaziranje su stona lampa i kuciste od kompjutera smile.gif

Kako stizem? Pa pojma nemam, eto nedelju dana mi je trebalo samo da slikam kutijice smile.gif Ali stvarno da se ne zalim, beban je mnogo dobar i njemu nije potrebno ni delic paznje koliku paznju inace traze bebe. Vise ne mogu da stignem od ostalih kucnih poslova kao sto su peglanje, kuvanje rucka... ali i to se da resiti, razvucem lepo u kuhinji na stolu to sto radim, a usput kuvam rucak, dok bebu cuvaju mm, dever ili bebialarm... ma snalazim se kako stignem biggrin.gif
www.andjelcic.in.rs
Objavljena slika

#140 secer

secer
  • Član
  • 11517 posts

Objavljeno 07 December 2011 - 09:03 AM

andjelcic daj jos slika !!! rolleyes.gif
Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu