Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Prvi trimestar

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
11525 odgovora na ovu temu

#1 Bebac

Bebac
  • Glavni administrator
  • 1179 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 22 December 2009 - 02:45 PM

Počeli su zatvor i jutarnja mučnina? Ne očajavajte jer to su uobičajeni pratioci početka trudnoće i uskoro ćete naučiti da ih podnosite. U ovom periodu nastaju i promene raspoloženja. Neke žene naizmenično se smeju i plaču, druge počinju sebi da postavljaju filozofska pitanja o tome kakvi će roditelji biti. Možda će vam biti nesnosno i stalno vruće, ali ne brinite jer je to normalno u ovom periodu zbog promena do kojih dolazi u organizmu.

#2 kjava

kjava
  • Član
  • 22 posts

Objavljeno 15 March 2010 - 05:38 PM

sa emocijama nisam imala problema, ali sa mučninama je bilo užas.... mučnine sam rješavala žvačući ljute žvake, to me spasilo...
možda nekome pomogne!
20 tjedana......

#3 Talia

Talia
  • Član
  • 94 posts

Objavljeno 15 March 2010 - 06:06 PM

Ni ja nisam imala problema sa emocijama,nisam imala ni jutarnje mucnine,samo mi je bilo jako lose od pojedinih mirisa,a od mirisa kuvanja i onih iz frizidera pogotovu,uhhh,fuj,kad se samo setim....Zato u kuhinju nisam zalazila,muz mi je,sirot,donosio da jedem u sobu wink.gif

#4 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 01:51 PM

Da li ima iskustva neko da  starost trudnoce varira za dve-tri nedelje gore/dole. U pitanju je trudnoca 6-8 nedelja! Ja sam u 6oj nedelji, a prema doktoru sam u 8oj! Zabrinuta sam zbog toga! Sta vi mislite!

#5 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 19 March 2010 - 06:09 PM

Naravno da moze varirati, cak je normalno da se 2 nedelje pogresi, niko ne moze znati kada si tacno imala ovulaciju i koji dan je doslo do zaceca.

Meni su rekli 5ta nedelja, a za dve nedelje sam bila u 9oj! biggrin.gif

i od onda se uklapa u ovo drugo, danas sam 100% 27+3 nedelje trudna, posle milion UZ-a, sigurno, a kod mene je slucaj da se tacno zna jedan jedini dan kada sam imala odnos u tom periodu, pa mogu omasiti samo 5 dana tamo vamo.

Ali inace se znaju zeznuti i vise od one 2 nedelju koje su dozvoljene za gresku

Nisam opasna, samo slaba sa zivcima :lol:

#6 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 06:17 PM

Ja sam onako "skolski" imala sve moguce simptome i neprijatnosti, i sve je nestalo posle tri meseca.

#7 *LAVICA*

*LAVICA*
  • Član
  • 16 posts

Objavljeno 19 March 2010 - 08:47 PM

(ninuska.h @ 19.03.2010, 18:09) View Post
Naravno da moze varirati, cak je normalno da se 2 nedelje pogresi, niko ne moze znati kada si tacno imala ovulaciju i koji dan je doslo do zaceca.

Meni su rekli 5ta nedelja, a za dve nedelje sam bila u 9oj! biggrin.gif

i od onda se uklapa u ovo drugo, danas sam 100% 27+3 nedelje trudna, posle milion UZ-a, sigurno, a kod mene je slucaj da se tacno zna jedan jedini dan kada sam imala odnos u tom periodu, pa mogu omasiti samo 5 dana tamo vamo.

Ali inace se znaju zeznuti i vise od one 2 nedelju koje su dozvoljene za gresku

Hvala,puno znaci ovaj odgovor,pozdrav!

#8 ninuska.h

ninuska.h
  • Član
  • 2004 posts

Objavljeno 20 March 2010 - 06:41 PM

Nema na cemu

Nisam tu da dajem lazne nade, ali uvek ima nade i sanse za dobro wink.gif

#9 dacica

dacica
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 22 March 2010 - 07:00 PM

ja sam 8+1 i nestali su mi simptomi,pa me nesto strah,mada nisam imala muku,mirise,nego me bolele grudi i glava,sad manje grudi,i ne umaram se kao na pocetku,ali mi nesto frka....ufff

#10 Eve

Eve
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 26 March 2010 - 02:28 PM

Ja sam u 7-oj nedelji trudnoće i mučnine su mi prestale kad sam promjenila tablete folne kiseline!

#11 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 09 May 2010 - 12:05 PM

Na početku ove trudnoće nisam imala toliko mučnine, koliko neke nesnosne bolove u ledjima..da li ste vi imale neko slično iskustvo na početku trudnoće?

#12 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 09 May 2010 - 09:08 PM

(Clara82 @ 9.05.2010, 12:05) View Post
Na početku ove trudnoće nisam imala toliko mučnine, koliko neke nesnosne bolove u ledjima..da li ste vi imale neko slično iskustvo na početku trudnoće?

Ja sam imala te bolove u ledjima do 12.sedmice, a sada se jave povremeno kada citav dan stojim. Taj bol je karakteristican za mrsavije osobe, ...tako bar dr.kaze

#13 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 09 May 2010 - 11:31 PM

(Dabo @ 9.05.2010, 21:08) View Post
Ja sam imala te bolove u ledjima do 12.sedmice, a sada se jave povremeno kada citav dan stojim. Taj bol je karakteristican za mrsavije osobe, ...tako bar dr.kaze

Jao jesam mršavije gradje..bar bila hehhe..

#14 Mackica

Mackica
  • Član
  • 2287 posts
  • Interesi:promise yourself - to give so much time to the improvement of yourself, that you have no time to criticize others.

Objavljeno 17 May 2010 - 04:17 PM

(Clara82 @ 9.05.2010, 23:31) View Post
Jao jesam mršavije gradje..bar bila hehhe..

Drage moje, ja sam danas saznala da mi bebac ima 10 mm i mnogo sam srećna! To mi je popravilo raspoloženje pa sam čak uspela nešto da spremim sebi za ručak, prvi put od kako su mi se pojavile mučnine koje traju po ceo dan-još pre 2 nedelje! Mnogo podrigujem i smeta mi to - čak i kad mi mm kaže da je to simpatično ja se osećam kao prasence!
Objavljena slika

Objavljena slika

#15 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 18 May 2010 - 09:47 AM

(Mackica @ 17.05.2010, 16:17) View Post
Drage moje, ja sam danas saznala da mi bebac ima 10 mm i mnogo sam srećna! To mi je popravilo raspoloženje pa sam čak uspela nešto da spremim sebi za ručak, prvi put od kako su mi se pojavile mučnine koje traju po ceo dan-još pre 2 nedelje! Mnogo podrigujem i smeta mi to - čak i kad mi mm kaže da je to simpatično ja se osećam kao prasence!

Joj drago mi je bwe..polako, proći će i mučnine, a onda uživancija u trudnoći biggrin.gif

#16 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 18 May 2010 - 11:17 AM

(Mackica @ 17.05.2010, 16:17) View Post

smile.gif Uzivaj.... sve ce to proci. smile.gif

#17 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 18 May 2010 - 11:17 AM

Mislim na mucnine i tako to. biggrin.gif

#18 Mackica

Mackica
  • Član
  • 2287 posts
  • Interesi:promise yourself - to give so much time to the improvement of yourself, that you have no time to criticize others.

Objavljeno 30 May 2010 - 04:16 PM

(Takilend @ 18.05.2010, 11:17) View Post
Mislim na mucnine i tako to. biggrin.gif

Svi me teše ali stvarno mi je teško! Najgore mi je kad povraćam pa ni posle toga ne bude lakše... Za poslednje 2 nedelje smršala sam 7,5 kg!
Poljupci!
Objavljena slika

Objavljena slika

#19 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 30 May 2010 - 06:55 PM

(Mackica @ 30.05.2010, 16:16) View Post
Svi me teše ali stvarno mi je teško! Najgore mi je kad povraćam pa ni posle toga ne bude lakše... Za poslednje 2 nedelje smršala sam 7,5 kg!
Poljupci!

Sve ce to proci. Nista ne brini. Jos malo pa ti dolazi najlepsi period trudnoce. smile.gif

#20 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 30 May 2010 - 08:17 PM

(Mackica @ 30.05.2010, 16:16) View Post
Poljupci!

ako si bas smrsala toliko, mozda nije lose da dr pitas da ti ukljuci par infuzija, od njih se organizam brzo umiri a i povracanje prestane....

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika