Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Podrigivanje beba

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
63 odgovora na ovu temu

#1 novalac

novalac
  • Član
  • 2 posts

Objavljeno 22 August 2010 - 02:50 PM

Moze li neko da mi definise treskanje beba? Da li se pod tim podrazumeva i blago ljuljanje gore-dole kada je beba oslonjena glavicom na rame, posle podoja, tj kada treba da podrigne? Procitala sam na nekom forumu da nikako ne treskamo bebe jer treskanje moze da izazove ostecenje mozga itd, pa sam se zabrinula da li je i to na neki nacin treskanje?

#2 ChiMama

ChiMama
  • Član
  • 2183 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 22 August 2010 - 03:05 PM

Mislim da to bas i nije treskanje,ali po meni nema potrebe ni za tim ljuljanjem.Mi smo ga samo naslonili na rame i masirali,potapsali ga onako nezno po ledjima i to je to... Ili ga prebacis preko ruke tako da lezi na stomaku,pa ga takodje "tapses" po ledjima-to nam je patronazna sestra pokazal,moj muz je postao expert... smile.gif
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#3 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12444 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 22 August 2010 - 07:33 PM

Kao sto je i ChiMama navela postoje varijante preko ramena, preko ruke a ja dodajem i preko "kolena". Nekim bebama pomaze samo preko ruke, nekima je dovoljno samo da je podignes preko ramena (bez ikakvog "treskanja). A nekim bebama je potrebno blago tapsanje po gornjem delu ledja. Tako da ni ja to nebih nazvala treskanje.

Objavljena slika

Objavljena slika

#4 Legenda

Legenda
  • Član
  • 2496 posts

Objavljeno 22 August 2010 - 09:01 PM

Moze i da je/ga podignes na rame, ako se plasis da ''tapses'', onda miluj ledja bebe, uspeva i to. Onako, kao da masiras ledja. smile.gif
Objavljena slika

Objavljena slika

#5 novalac

novalac
  • Član
  • 2 posts

Objavljeno 22 August 2010 - 09:28 PM

Ajd' sad mi je lakse, nekako sam se uplasila kad sam procitala to o treskanju... Novopecena sam mama, pa se svega pomalo plasim, beba ima tek 24 dana, tako da se tek upoznajemo  tongue.gif  Hvala  biggrin.gif

#6 Legenda

Legenda
  • Član
  • 2496 posts

Objavljeno 22 August 2010 - 09:31 PM

(novalac @ 22.08.2010, 22:28) View Post
Ajd' sad mi je lakse, nekako sam se uplasila kad sam procitala to o treskanju... Novopecena sam mama, pa se svega pomalo plasim, beba ima tek 24 dana, tako da se tek upoznajemo  tongue.gif  Hvala  biggrin.gif

Ma joj, desice ti se i da ti padne sa kreveta smile.gif :0 smile.gif. Sve smo mi to prosle. I mene je to treskanje plasilo, i dokle to vazi? Tj do kog meseca? A onda kad pocne da puze, sto puta se udari o glavu... Sve je to normalno, i strah, i zabrinutost....
Objavljena slika

Objavljena slika

#7 zaklina

zaklina
  • Član
  • 155 posts
  • Interesi:Veciti ucenik prava! Hihihihihih!!!

Objavljeno 16 September 2010 - 12:29 PM

Meni je to podrigivanje malo briga jer moja bebica obično povrati malo veću količinu mleka i zato je nikako ne smem tapšati već je ostavimo na malo većem uzglavlju da odmori sisanje jedno 15ak minuta. U tom periodu prodje i štucanje tako da podrigivanje obično i nečujemo. Tako nas je savetovao naš pedijatar.

#8 Legenda

Legenda
  • Član
  • 2496 posts

Objavljeno 16 September 2010 - 12:47 PM

(zaklina @ 16.09.2010, 13:29) View Post
Meni je to podrigivanje malo briga jer moja bebica obično povrati malo veću količinu mleka i zato je nikako ne smem tapšati već je ostavimo na malo većem uzglavlju da odmori sisanje jedno 15ak minuta. U tom periodu prodje i štucanje tako da podrigivanje obično i nečujemo. Tako nas je savetovao naš pedijatar.

Nemoj da brines, desava se to kod malih beba. I Aleksa je sigurno dva meseca vracao malo mleka, zato sto je vazduh laksi pa pogura melko (laiciki objasnjeno). I onda iz dana u dan sve manje i manje .
Objavljena slika

Objavljena slika

#9 Gasha

Gasha
  • Član
  • 25 posts

Objavljeno 16 September 2010 - 01:41 PM

moja beba nekad podrigne chim je podignem, a nekad netje nikako... al je halapljiva pa imamo problem sa grchitjima.. shou. al sve tje to brzo protji...

#10 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 27 September 2010 - 10:30 AM

(Legenda @ 16.09.2010, 12:47) View Post
Nemoj da brines, desava se to kod malih beba. I Aleksa je sigurno dva meseca vracao malo mleka, zato sto je vazduh laksi pa pogura melko (laiciki objasnjeno). I onda iz dana u dan sve manje i manje .

Moja Dunjica ima problem sa podrigivanjem, to jako tesko kod nje ide. Vrlo cesto bljucne kad pokusa da podrigne. Malo je vise halapljiva pa mislim da je zbog toga.
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#11 Borjana

Borjana
  • Član
  • 5470 posts

Objavljeno 27 September 2010 - 10:38 AM

Kod nas nekada ide kao od sale, a nekada ga mogu tapsati do sutra- ne moze. Tako da mi se x puta desilo da ga stavim u krevetac bez podrigivanja (naravno, ostavim ga da lezi na boku, ukoliko bi poslije bljucnuo).

#12 Gost_marinak_*

Gost_marinak_*
  • Gost

Objavljeno 19 October 2010 - 04:29 PM

(Borjana @ 27.09.2010, 11:38) View Post
Kod nas nekada ide kao od sale, a nekada ga mogu tapsati do sutra- ne moze. Tako da mi se x puta desilo da ga stavim u krevetac bez podrigivanja (naravno, ostavim ga da lezi na boku, ukoliko bi poslije bljucnuo).

Isto je i kod nas, nosamo se do iznemoglosti posto cim se najede zaspi, posebno ujutro i nocu. NE volim da ga stavljam u krevetac a da ne podrigne zbog grceva,ali nekad stvarno vise nemamo snage ni muz ni ja. I hvala Bogu, nista mu ne fali smile.gif

#13 A.N.A.

A.N.A.
  • Član
  • 945 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 07:23 PM

Mi se navikli pa jos uvek sestomesecnu Doru podizemo posle mleka-ona podrigne i ubacili smo se da joj je tad lakse... Jel samo zbog grceva podizete bebe da podrignu??? smile.gif Do kad se bebe nosaju posle mleka??? smile.gif
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#14 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12444 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 07:45 PM

Ana, ja ti nisam neki pravi pokazatelj jer sam ja vec u 6 mesecu to uveliko prestala da radim.

Objavljena slika

Objavljena slika

#15 A.N.A.

A.N.A.
  • Član
  • 945 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 07:51 PM

Hehehe...mi se zaneli biggrin.gif Prestacemo i mi...OD VECERAS!!! Zvanicno! biggrin.gif
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slika

#16 NensiFancy

NensiFancy
  • Član
  • 2089 posts

Objavljeno 19 October 2010 - 08:04 PM

Ja moje nisam nesto specijalno nosala radi podrigivanja posle 6mes kada su poceli nemlecnu ishranu
znali su to da urade sedeci izmedju dva zalogaja
malecka sad nekad pa nekad uvece posle flasice mleka podrigne, kada je podignem da je stavim u krevetac, nekad ne

#17 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 14 November 2010 - 10:27 AM

Veljko podrigne uglavnom posle svakog podoja, nekad preskoči, tada ga uzaludno nosamo i treskamo po ledjima hehe

#18 Takilend

Takilend
  • Član
  • 4185 posts

Objavljeno 14 November 2010 - 05:28 PM

Aki podrigne posle skoro svakog obroka. Tako glasno podrigne, da se desilo jednom da se rasplakao, izgleda da se uplasio od samog sebe.  laugh.gif A mislim da, ako podriga nema ni nakon pet minuta znaci da mu mozda nije ni potreban. Mislim da nema potrebe insistirati.

#19 *Unina mama :-)*

*Unina mama :-)*
  • Član
  • 5125 posts

Objavljeno 13 January 2011 - 10:55 AM

(Legenda @ 22.08.2010, 21:31) View Post
Ma joj, desice ti se i da ti padne sa kreveta smile.gif :0 smile.gif. Sve smo mi to prosle.

NE DAJ BOZE TAKO NESTO DA MI SE DESI, TACNO MISLIM DA BIH UMRLA OD STRAHA...
Objavljena slika

Objavljena slika

#20 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 13 January 2011 - 11:00 AM

A Milenice...sve je to normalno...moj je dva puta pao sa kreveta...

Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika