Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Samodavanje inekcija u postupku VTO

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
43 odgovora na ovu temu

#1 Cipiripi

Cipiripi
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 12:01 AM

...

Dodata dokumenta

#2 Mari86

Mari86
  • Član
  • 204 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 01:06 PM

uhhh....kad se setim  dry.gif

#3 Cvetana

Cvetana
  • Član
  • 91 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 07:39 PM

Uhhhh mene izgleda ovo ceka .........
Je l bboli kad sam sebi dajes injekcije ?
Can you hear my heart beat in this hurt
Do you know that behind of this hurt
Lies the deep desire can you love hey
Make a wonderful love if I may

#4 Cipiripi

Cipiripi
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 07:41 PM

Suprofact malo pecka kad ubrizgavas , ali u principu ne boli nista smile.gif
Oguglas! biggrin.gif

#5 Cvetana

Cvetana
  • Član
  • 91 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 07:55 PM

A jesu li to bas prave injekcije ili one kao insulinske iglice, sto dijabeticari daju sami sebi ?!

#6 Cipiripi

Cipiripi
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 08:54 PM

Suprofakt i menopur prilagodjavas sebi, odnosno kupis spric i iglu koju hoces a gonal i stop inekcija su upakovane vec i moze se reci da su tanke i kratke iglice smile.gif

Ja sam na primer superofakt primala 0.3, znaci tu moze maleni spric i igla, a menopur sam primala od 3 i tu mora malo deblja igla jer se on mucka..pravi se mesanjem praha koji je u jednoj boci i rastvora koji je u drugoj.

Ali on ide u guzu uglavnom i najmanje boli od svih navedenih smile.gif

#7 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12408 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 30 July 2010 - 08:58 PM

Devojke, svaka vam cast imate jedno OGROMNO divljenje sa moje strane

Objavljena slika

Objavljena slika

#8 Cvetana

Cvetana
  • Član
  • 91 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 09:12 PM

Hvala Cipi na informacijama.  wub.gif Da li mozes da mi kazes koliko se ukupno primi injekcija ?

#9 Cipiripi

Cipiripi
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 09:23 PM

Tu nema pravila, sve zavisi od sheme koju dobijes.
Znam da u Jevremovoj rokaju samo suprofact i gonale sto po mom misljenju nije ok.

Superofact ti obara prirodne hormone da se ne mesaju sa stimulacijom, gonal pravi jc , a menopur utice na rast i sazrevanje..

Po mom misljenju treba da se radi ovakva shema jer to mozes da kontrolises..sve ostalo ne, i cesto se desava da upadas u hiperstimulaciju i da ne dobijes zrele jc..tj ti ih dobijes u ok broju ali ne bude to to.

Doktor po tvom stanju odredjuje terapiju..
Jedno je ako si ti ok a suprug je problem, a drugo je ako ti imas problem i pcos..na primer,...

Kod mene je bilo sve ok..
Shema je izgledala ovako:

- prvih 15 dana sam primala samo suprofact od 0.3 svaki dan u rame
- od 16 og dana do 19 dana sam primala suprofact i gonal - znaci ukupno 4 inekcije gonala.
- od 20og dana pa do 27og dana sam primala suprofact i menopur 3
- 28,29,30 dan su mi svaki dan vadili krv da vide koji je nivo estradiola jer je on jedini pravi pokazatelj zrelosti jc..moj dr ne veruje uz razmerama.
Kaze da dimenzija folikula moze da prevari a estradiol ne moze.
-30dc sam primila stop i posle 72h mi je radjena punkcija !

smile.gif

Znaci, suprofact se prima od prvog do poslednjeg dana stimulaciju..a gonale i menopur odredjuju svakoj zeni ponaosob. Tu nema pravila i shablona.

smile.gif

#10 Cipiripi

Cipiripi
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 09:25 PM

E da.. postoji klasicana i skracena shema...duga ili kratka..
Ja sam isla na dugu jer mi je dr rekla da je to manji shok za organizam i da je bolje..

Sve sam placala i ako te zanima cena mojih inekcija je bila oko 600-700e (2 boce suprofacta, 4 gonala, preko 30 menopura i stop inekcija) smile.gif

#11 Cvetana

Cvetana
  • Član
  • 91 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 09:47 PM

Uh  sad.gif  Oboje smo problematicni. On malo plivaca, koji bas i ne plivaju nesto, ja pcos i ispostavilo se ne bas prohodni jajovodi.........Sad sam na hormonskoj terapiji, kad to zavrsim onda klomifen i onda najverovatnije na zimu VTO. Pripremam se psihicki i sakupljam informacije, do sad me ovo nije zanimalo...jbg

Hvala zeno draga !

#12 Cipiripi

Cipiripi
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 09:50 PM

Ne sekiraj se zbog PCOS, suprofact to obori i nemas brige..
Pazi se klomifena zbog pcos..
Kad sve to prodje pricacemo..necemo unapred :*
I mene je cekao transfer posle neuspele vto..trebao je da bude oko 20.03...12.03 sam saznala da sam trudna prirodno..tako da glavu gore...
I mi smo slabi sa plivacima..taj mesec kad sam zatrudnela radio je spermogram i imao je 13 miliona! Od toga nesto malo pokretno..pa ti vidi ... wink.gif

#13 Cvetana

Cvetana
  • Član
  • 91 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 10:01 PM

Isto 13 mil, malo se mrduckaju  laugh.gif ali dr kaze da je to za vto sasvim dovoljno
Ja se plasim tog klomifena, ali opet dr kaze da treba da se napravi klomifenski test, da vidi kako se ponasaju....mada ja imam bas puno, puno tih folikula, al eto samo tako cekaju nesto smile.gif i ode ja u off, a vidim da nas zene ovde kritikuju sto caskamo na temama...

#14 Cipiripi

Cipiripi
  • Član
  • 148 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 10:07 PM

Otvorila sam temu klomifen, pa mozes tamo da prebacis postove... smile.gif

#15 loknica

loknica
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 19 August 2010 - 09:44 PM

cao cure imam jedno pitanje pomagajte moja sestra je prvi put radila vto znaci oplodili su je 1 avgusta posle nekih 15 dana  na dan kad je trebala dobit menstruaciju dobila je ali samo  toliko da se pokazala pa je odma uradila beta test ali on je bio negativan ali na klinici su rekli da sacekamo ultrazvuk jer je rano pa beta nemora da s pokaze dali je neko  imao slicno iskustvo unapred zahvalna

#16 Bebana

Bebana
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 21 August 2010 - 07:09 PM

a sta podrazumevas pod negativnom betom? jel 0 ili? ja sam imala betu 2,5 kad sam je prvi put izvadila (9 dan od transfera) i posle dva dana je bila 11. ako je beta ispod 2 smatra se da nije uspela oplodnja,ali ipak neka ponovi betu posle dva dana od vadjenja prve bete.
ciklus moze biti poremecen zbog hormona kojih je mnogo u organizmu,pa tako moze da izostane,bude oskudan,bude obilan.moze da bude samo spotting ma svasta. moj savet je da ponovi betu,ako se ne dupla neka ne brine ciklus ce doci,mozda eventualno da proveri na uzv da nije ostao neki folikul koji se pretvara u cistu pa on moze da koci dobijanje ciklusa.

#17 Bebana

Bebana
  • Član
  • 3 posts

Objavljeno 21 August 2010 - 07:12 PM

a sto se tice bockanja ja sam tecnost izvlacila i bocice (suprefakt,gonal) velikom iglom a bockala se malim,insulinskim. u mariboru na klinici sam dobila gonal u olovci.
to mi je bilo ko dobar dan,ne boli nista.

#18 malisa

malisa
  • Član
  • 295 posts

Objavljeno 14 February 2011 - 11:26 AM

Devojke procitala sam to sto ste napisale za samodavanje injekcija i malo mi je frka oko toga ali sve se prezivi. Nego htela sam da pitam ako moze neka da mi objasni kako ide proces oko terapije za VTO. Zavrsila sam sve papire i sad treba da predam u GAK Nis .Interesuje me koliko se ceka da te pozovu, da li i suprug prima neku terapiju sobzirom da je problem kod njega(oligospermija),i gde se primaju injekcije.Mislim u koju kliniku. Hvala unapred .
Objavljena slika
Objavljena slika

#19 Woman

Woman
  • Član
  • 1199 posts
  • Interesi:Kako se prave bebe????

Objavljeno 14 February 2011 - 12:32 PM

(malisa @ 14.02.2011, 11:26) View Post
Devojke procitala sam to sto ste napisale za samodavanje injekcija i malo mi je frka oko toga ali sve se prezivi. Nego htela sam da pitam ako moze neka da mi objasni kako ide proces oko terapije za VTO. Zavrsila sam sve papire i sad treba da predam u GAK Nis .Interesuje me koliko se ceka da te pozovu, da li i suprug prima neku terapiju sobzirom da je problem kod njega(oligospermija),i gde se primaju injekcije.Mislim u koju kliniku. Hvala unapred .

Bravo za pitanje malisa,bas sam i ja htela to isto da pitam....ODGOVORITE NAM...ALOOOOO...IMA LI KOGA?????DA LI SE MI JEDINE OVDE SPREMAMO ZA VTO???? unsure.gif unsure.gif unsure.gif

#20 malisa

malisa
  • Član
  • 295 posts

Objavljeno 14 February 2011 - 09:15 PM

(maliveseljak @ 14.02.2011, 12:32) View Post
Bravo za pitanje malisa,bas sam i ja htela to isto da pitam....ODGOVORITE NAM...ALOOOOO...IMA LI KOGA?????DA LI SE MI JEDINE OVDE SPREMAMO ZA VTO???? unsure.gif unsure.gif unsure.gif

NADAMO SE BRZOM ODGOVORU.
Objavljena slika
Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika