Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Menstruacija posle spontanog/kiretaze

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
41 odgovora na ovu temu

#1 MarinaSB

MarinaSB
  • Član
  • 55 posts

Objavljeno 19 July 2010 - 10:03 PM

Kod mene je proslo skoro dva meseca od kiretaze i vec par dana tek poneka kap krvi i to kad se obrisem. Simptomi su tu, ali ne i obilnije krvarenje  blink.gif Doktor je zaista zurio (da ne kazem da je bio nezainteresovan), a ja onako sludjena nisam ni stigla da ga pitam sta mogu da ocekujem. Bila sam i na kontroli i svi rezultati su super, ali mi ovo krvarenje/nekrvarenje unosi konfuziju. Zanima me vase iskustvo? Kada ste dobile i kako je ta prva menstruacija izgledala?

#2 viki77

viki77
  • Član
  • 1392 posts

Objavljeno 19 July 2010 - 11:02 PM

Ja posle 30dana,a moja kuma posle 6 nedelj.Menstruacije su nam bile normalne,kao i obicno.

#3 MarinaSB

MarinaSB
  • Član
  • 55 posts

Objavljeno 20 July 2010 - 09:11 AM

Hvala Viki! Kod mene tek danas normalno krenulo. Ziva nisam vec par dana, ali sad se lakse dise smile.gif

#4 Borjana

Borjana
  • Član
  • 5470 posts

Objavljeno 20 July 2010 - 09:53 AM

Meni je poslije spontanog (nije mi radjena kiretaza) menstruacija izostala jedan mjesec, ali zato sam nakon tog perioda pocela da krvarim, i to je trajalo 20-tak dana. Nije bilo obilno, ali sam se uplasila. Na pregledu dr nije vidjela nista neobicno, pa me umirila da se to organizam cisti...
Poslije sam dobila jos samo jednom... i evo vec skoro 9 mjeseci nista!  biggrin.gif  

#5 Milkyway

Milkyway
  • Član
  • 511 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 20 July 2010 - 11:05 AM

Ja sam krvarila posle spontanog oko 2, 3 dana, pa posle 15 dana malko jos, i onda "normalno"( nista mi nije bilo neobicno, cak ako se dobro secam da sam odprilike na vreme dobila dva- tri puta), posto ja inace ne dobijam redovno.

#6 mama Bojana

mama Bojana

mama Bojana

• Član
  • 1520 posts

Objavljeno 20 July 2010 - 01:44 PM

Meni je posle spontanog (missed abortion) radjena kiretaza. Posle kiretaze sam imala krvarenje jedno 5-6 dana, ali sam uz antibiotike primala i nesto za suzbijanje krvarenja. Sledeca menstruacija je stigla posle 30-35 dana i bila je slabija nego inace. Nakon toga sve se ustalilo kao i obicno, tj. meca je stizala na 27-28 dana i bila je normalna.
Pozrav i drz se!

#7 MarinaSB

MarinaSB
  • Član
  • 55 posts

Objavljeno 20 July 2010 - 04:48 PM

Borjana nasmeja me bas sa ovih devet meseci smile.gif

mama Bojana - I moja dijagnoza bila je missed trudnoca, pa su mi radili kiretazu. Pila sam antibiotike i kapi za stezanje materice i krvarila pomalo nedelju dana. Ovo je prva menstruacija posle te kiretaze i zaista je slabija nego inace, kao sto je bila i kod tebe. Za sledecu cemo videti, nadam se da ce sve da se vrati u normalu, jer sam u dan znala kad dobijam i koliko traje smile.gif Pozdrav

#8 mama Bojana

mama Bojana

mama Bojana

• Član
  • 1520 posts

Objavljeno 20 July 2010 - 06:57 PM

Ma bice. Meni je to bila prva trudnoca pa sam bila poprilicno demoralisana i tuzna. Zatrudnela sam tacno 7 meseci posle kiretaze. Sad cekam dve bebe odjednom ( da se ispravi prva nepravda)
Imam prijateljicu koja je zatrudnela nepuna dva meseca posle spontanog i od svoje dr dobila opasno ribanje zbog toga, ali je ipak rodila zdravu bebu - samo se malo vise cuvala u trudnoci, ranije otvorila bolovanje i sl.
Ciklus ce ti se vratiti skroz na staro, samo telu treba malo vremena da se opet izbalansira. Cuvaj se jos neki mesec od trudnoce, cisto da se materica skroz oporavi.

#9 Citana

Citana
  • Član
  • 3132 posts

Objavljeno 20 July 2010 - 08:28 PM

I ja sam posle missed,vrlo malo krvarila...sledeca mi je dosla tacno na 28dana...ocekivala sam da cu krvariti mnogo vise...a bilo je manje nego obicno i isto sam bila prestravljena...svaka naredna je bila obilnija od prethodne ( za koji dan 6 meseci od "toga") ...i poslednja cini mi se da je bila bas kao i ranije...valjda je to neko optimalno vreme kada se stvari vracaju na pravi kolosek...Nikad nisam imala neke bolne menstruacije,samo me prvi dan pomalo boluckao stomak...e a sad ni to smile.gif
E da...promenilo se i to sto mi sad treba 2 dana da procurim...tih 2 dana samo tragovi u sekretu...

Najlepse je kad se smejes s prijateljima toliko dugo da na kraju i zaboravis zbog cega se smejete :DDDD

#10 MarinaSB

MarinaSB
  • Član
  • 55 posts

Objavljeno 23 July 2010 - 11:10 AM

mama Bojana - Nista od trudnoce dok se ne oporavim i fizicki, a i psihicki smile.gif Cestitam na dve bebe, to je dupla radost

Citana - kod mene je sad sve ok. Samo me je zabrinulo to sa tragovima krvi kad god se obrisem, a nista ne curi. Cak sam zakazala i pregled kod dr koliko sam se uplasila smile.gif Sta cu kad nisam imala iskustva, a sve sto je novo nekako te uplasi sad.gif Lakse je kad znas da je jos neko kroz to prosao i da se ne desava samo tebi

#11 *Unina mama :-)*

*Unina mama :-)*
  • Član
  • 5125 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 01 January 2011 - 03:16 PM

Imala sam drugaricu koja je abortirala u 16-oj nedelji trudnoce... Dobila je menstruaciju narednog meseca... Mislim da je najvise problema imala sa grudima... Bile su joj tvrde kao kamen i bolne pa je koristila neke tablete i ubrzo se i to sredilo...
Posted Image

Posted Image

#12 Red_Butterfly

Red_Butterfly
  • Član
  • 784 posts

Objavljeno 31 August 2011 - 10:44 PM

Posle spontanog, koji je bio u dvadesetoj nedelji, sam krvarila tri nedelje, a sedam nedelja nakon spontanog sam dobila menstruaciju. Bila je uobičajenog sadržaja, obima i trajanja - pet dana. Ali zato je druga bila obilna, sa takoreći parčićima, bolna, trajala je isto pet dana.
Objavljena slika

#13 Zokili

Zokili
  • Član
  • 46 posts

Objavljeno 02 April 2013 - 01:35 PM

ja sam prvu trudnocu iznela bez problema, porodila sam se 2011. kad smo hteli drugu bebu zatrudnela sam kao od sale, jos se ispostavilo da nosim blizance, medjutim imala sam kiretazu u novembru, posto su plodovi uginuli, kako su mi rekli virus je protrcao kroz organizam, nakon toga receno mi je 2 meseca pauze, prva menstruacija mi je dosla nakon 4 nedelje i od tada dobijam na 30 dana, medjutim 21. dan menstrualnog ciklusa mi se pojavilo malo krvi kako ovog tako i proslog meseca, radimo na bebi vec 3 meseca pa me zanima da li je neko imao slicnu situaciju.

#14 micos

micos
  • Član
  • 7 posts

Objavljeno 25 September 2013 - 11:49 AM

Pročitala sam sve odgovore i sad ja imam jedno pitanje pošto ludim više:
Rađena mi je kiretaža, dobila sam ljekove i nakon što sam ih popila dobijem posle 5 dana. Išlo mi je 3 nedelje, u zadnjoj mi je išlo po malo braon. Dobijem nakon nedelju dana tačno kao i prošlog mjeseca i traje mi malo više od 2 nedelje, s tim što se isto završavalo sa braon, i onda dobijem po treći put skoro isto na vrijeme, i 4 dana mi ide kao ludo i posle samo braonkasto i evo poslednjih 4 dana ide po malo kao blaga jedva vidljiva sukrvica. 2 putra me doktorica pregledala i rekla da je sve čisto na ultrazvuku i čudila se što mi je takva situacija. Meni je iskreno dosta ovoga pošto ranije nikad nisam imala problema, sve je uvijek bilo redovno i po 6 dana.

#15 sladja84

sladja84
  • Član
  • 484 posts

Objavljeno 26 September 2013 - 05:11 PM

Ako je na uz sve cisto i uredno nemas cega da se brines.Verovatno ti se ciklusi jos nisu stabilozovali,ako sam razumela tek si treci put dobila od kiretaze,treba vremena da sve dodje na svoje nebrini.A to sto ti ide braon ja mislim da je to normalno da  se jos cistis.
Objavljena slika

#16 micos

micos
  • Član
  • 7 posts

Objavljeno 26 September 2013 - 07:56 PM

Da, tek sam treći put dobila i ovaj put je donekle i normalnije.Traje mi već dvije nedelje ali ova druga je čudna(kao belo pranje sa blagom sukrvicom). I da, na UZ je sve bilo ok. I kuma mi govori da su mi se možda hormoni poremetili i još uvijek treba da se stabilizujem. Inače imam zavaljenu matericu, za koju često kažu da joj treba vremena da se očisti i šta već.

#17 micos

micos
  • Član
  • 7 posts

Objavljeno 26 September 2013 - 07:57 PM

Inače , hvala na odgovoru :)

#18 sladja84

sladja84
  • Član
  • 484 posts

Objavljeno 26 September 2013 - 10:58 PM

Samo polako,sve ce to doci na svoje.Moji ciklusi su se isto malo poremetili posle kiretaze,nakon nekih 4,5 meseci je sve bilo ok.Nemas zasta da se zahvaljujs,tu smo da si pomognemo ;) ;)
Objavljena slika

#19 Black Diamond

Black Diamond
  • Član
  • 504 posts

Objavljeno 12 May 2014 - 10:09 AM

Meni je posle kiretaze izostala menstruacija mjesec dana, pa sam dobila u aprilu i evo ovaj mjesec jos nisam...Jel de da nema razloga za brigu, da je to normalno tako poslije kiretaze?
Objavljena slika

#20 Andjelcicc

Andjelcicc
  • Član
  • 151 posts

Objavljeno 27 May 2014 - 02:10 PM

Proslo je oko 25 dana od kiretaze, pufice dvije su tu, moje raspolozenje se mijenja iz minuta u minut kao inace pred menstruaciju, i sad je samo cekam...
Nadam se da ce doci na vrijeme.
A tome ce mi pomoci kombinacija virak+hajducka trava nadam se!

1 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 1 gostiju, 0 anonimnih korisnika