Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Znojenje beba

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
33 odgovora na ovu temu

#1 Legenda

Legenda
  • Član
  • 2496 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 14 July 2010 - 11:31 PM

Da li se vase bebe puno znoje?
Aleksa da, prosto mi je zabrinjavajuce, planiram da ga vodim pedijatru. Spava samo u bodicu, a sav bodic bude mokar, cak i posteljina ispod njega, ima duzu kosu, sva bude mokra. Jeste sparno u kuci, ali bas ovoliko znojenje me brine. Vasa iskustva?
Objavljena slika

Objavljena slika

#2 Baca

Baca
  • Član
  • 3245 posts

Objavljeno 14 July 2010 - 11:57 PM

ma to ti je skroz normalno,nema razloga za frkicu. I Jana bude skroz mokra kad usta,kosica kao da je upravo ispod tusa izasla,mokar jastucic,bebi dol ma ludnica,ali se ja stvarno nikada nisam zabrinula. Stvarno su paklene vrucine i verujem da nemas razloga za brigu,a ti sad kako hoces,mozda je stvarno bolje da pitas strucno lice da ja ne filozofiram puno

#3 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 15 July 2010 - 09:42 AM

Vjerojatno mu je vruće, a znoji se ondje gdje može odati suvišnu tjelesnu toplinu. Inače, znojenje može biti znak srčane insuficijencije, no tada je prisutno više kod hranjenja i fizičkog napora, a nikako baš samo u spavanju.
Filip se isto znoji, kosica mu bude mokra, nosić prekriven kapljicama znoja, ali ja to sada pripisujem temp. od 38 stepeni.

Objavljena slika

#4 bezveze

bezveze
  • Član
  • 2088 posts

Objavljeno 15 July 2010 - 10:37 AM

moja beba se znoji,ali vrlo malo dok spava,vise kad je budna,ali samo malo kosica u vratu i to je to...ispod carsafa u njenom krevecu imam medifitovo cebe(to je ono od vune ako ste cule) a vuna kao zadrzava temperaturu pa ne dozvoljava da se ni spusti ni podigne pa neznam dal je to razlog ili je jednostavo takva beba...inace,neznam kako je sa vasim bebcima,moja kad joj je vruce sama skloni pelenu i ja mogu sto puta da je vratim ona ce je opet skloniti a ako joj nije vruce ne dira je  tako da se i ne trudim da je pokrivam,a vasi bebci???
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika
Objavljena slika

#5 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 23 August 2010 - 07:31 AM

Juče smo bili kod prijatelja koji imaju 10-mjesečnu djevojčicu. Iznenadila sam se kada sam vidjela koliko se djetetu znoje dlanovi i tabani. Znači znoj bukvalno lije...Ali ne znoji se po ostalim dijelovima tijela. Bilo mi je neprijatno pitati da li je to neki poremećaj...šta vi mislite?

Objavljena slika

#6 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12459 posts

Objavljeno 23 August 2010 - 07:36 AM

Iskreno, Jellenna, prvi put cujem da bebi toliko mogu da se znoje i to samo dlanovi i tabani. Emiliji budu ponekad malko ali vise vlazne ruke i razlog je to sto ona cesto drzi pesnice ali stvarno da toliko lije (kako ti kazes) zaista nikad ni cula a ni videla.  huh.gif
hm... i nisam ti bila od pomoci sa postom  dry.gif

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 23 August 2010 - 07:40 AM

Vjerovatno je poremećaj...znaš kad npr. stavi rukicu na sto ono ostane lokva od znoja. Ne kontam kako se roditelji ne zabrinu...ja bih je odmah odvela na pretrage. Jer da joj je vruće znojila bi se po cijelom tijelu...

Objavljena slika

#8 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12459 posts

Objavljeno 23 August 2010 - 07:45 AM

Pa taj problem se obicno javlja kad dete odraste... kasnije... ali bebici od 10meseci i to samo dlanovi i nogice... a ne na prevojima (prepone)... stvarno bas nikada nisam videla... Mozda su i isli pa rekli da nije nista strasno  huh.gif Sta ga znam...

Objavljena slika

Objavljena slika

#9 NensiFancy

NensiFancy
  • Član
  • 2089 posts

Objavljeno 23 August 2010 - 08:14 AM

MOja deca se znoje...mnooogo ...previse...ali po recima pedijatra nije nista ozbiljno, isto s edesavalo i sa njenom cerkicom, tako da me malo smirila.
Primer:
sedi malecka u hranilici, dok je nahranim( a jede dobro i brzo, znaci 10min najvise) njena majica sortc sta god da nosi je moookro, sa cela joj liju kapljice znoja...
ista stvar je dok je u kolicima ili autosedistu...
tako je bilo i sa sinom dok je bio beba, sad sa skoro 3god stanje se malo popravilo.

#10 Tigrica

Tigrica
  • Član
  • 4252 posts

Objavljeno 23 August 2010 - 02:27 PM

(NensiFancy @ 23.08.2010, 08:14) View Post
MOja deca se znoje...mnooogo ...previse...ali po recima pedijatra nije nista ozbiljno, isto s edesavalo i sa njenom cerkicom, tako da me malo smirila.
Primer:
sedi malecka u hranilici, dok je nahranim( a jede dobro i brzo, znaci 10min najvise) njena majica sortc sta god da nosi je moookro, sa cela joj liju kapljice znoja...
ista stvar je dok je u kolicima ili autosedistu...
tako je bilo i sa sinom dok je bio beba, sad sa skoro 3god stanje se malo popravilo.

I mi imamo isti "problem",ali za sada je sve ok,bar po rijecima pedijatra,iako je meni abnormalno bilo da se tako mala beba znoji!
Objavljena slika

#11 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12459 posts

Objavljeno 09 September 2010 - 08:38 PM

Devojke, evo danas se kod nas pojavio taj "problem". Ali me malo brine to sto se znoji samo po glavi i kosica joj bude vlazna a ostatak tela nista. Nema temperaturu niti da je "kenkava", normalno rucka i normalno spava. Mozda samo ova promena vremena utice na nju.
Sve preturam po glavi sta bi moglo biti?!

Objavljena slika

Objavljena slika

#12 Citana

Citana
  • Član
  • 3132 posts

Objavljeno 09 September 2010 - 08:55 PM

opusti se...pa vidi kako je sparno i tesko bilo pred ovu kisu...a zamisli tek njoj

Najlepse je kad se smejes s prijateljima toliko dugo da na kraju i zaboravis zbog cega se smejete :DDDD

#13 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12459 posts

Objavljeno 09 September 2010 - 09:01 PM

hvala ti na recima utehe. Znaci mi

Objavljena slika

Objavljena slika

#14 Marijeta 81

Marijeta 81
  • Član
  • 438 posts

Objavljeno 10 September 2010 - 12:00 PM

(AnaNikolic @ 9.09.2010, 20:38) View Post
Devojke, evo danas se kod nas pojavio taj "problem". Ali me malo brine to sto se znoji samo po glavi i kosica joj bude vlazna a ostatak tela nista. Nema temperaturu niti da je "kenkava", normalno rucka i normalno spava. Mozda samo ova promena vremena utice na nju.
Sve preturam po glavi sta bi moglo biti?!

I moja se zonoji isto tako po glavici, s obzirom da sam juce bila kod pedijatra upitala sam je za to i ona mi je rekla da nije to nista, i dodala da ove ludacke promene vremena jednostavno uticu i na decu, hehehe sto je i normalno
Objavljena slikaObjavljena slika

#15 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12459 posts

Objavljeno 10 September 2010 - 12:09 PM

Ma mene "pomerilo" to sto je samo po glavici. Hehehe, e jesam panicarka....
Marijata, hvala ti puno!!!

Objavljena slika

Objavljena slika

#16 siveluke

siveluke
  • Član
  • 847 posts

Objavljeno 10 September 2010 - 12:49 PM

(AnaNikolic @ 10.09.2010, 12:09) View Post

Bez brige, moja Jaja moze da posluzi kao reso biggrin.gif koliko joj vruca glava i to uvek kad pocne da je hvata san. Prosto ne moze drugacije da zaspi dok ne skuva glavu biggrin.gif A kako bebe imala je stalno znojave dlanove i tabane. Pedijatar je objasnio da je njen metbolizam takav, da je brz.

#17 Marijeta 81

Marijeta 81
  • Član
  • 438 posts

Objavljeno 13 September 2010 - 10:37 AM

(AnaNikolic @ 10.09.2010, 12:09) View Post

Mislim da nema vece panicarke od mene smile.gif Nema na cemu  wink.gif
Objavljena slikaObjavljena slika

#18 mmaki.r

mmaki.r
  • Član
  • 82 posts

Objavljeno 08 November 2010 - 10:17 AM

Drage mame,ja sam majka tromesecne devojcice.Moja beba ima nevidjene grceve od desetog dana zivota i kako vreme prolazi umesto da jenjavaju,grcevi su sve jaci i jaci.Vidim da joj je uzasno tesko,radim sve sto mogu i sto cujem,isprobala sam sve moguce preparate,ali sve je bilo bez uspeha.
Skoro sam primetila (prvo nocu,posto jos uvek spava pored mene) da su joj sake,glavica i stopala mokri.Prvo sam pomislila da joj je vrucina,ali nije to,provereno.Sada mi na pamet pada da je to od bolova zbog grceva,pa me interesuje da li se to nekoj od vas desavalo,bojim se da mi ne promakne neki drugi zdravstveni problem.Hvala vam unapred!

#19 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 08 November 2010 - 10:53 AM

Kažeš da si provjerila da je sobna temperatura OK, ali u čemu spava?
Iskreno, ja bih se obratila pedijatru, u svakom slučaju mislim da to može biti posljedica nekog poremećaja, ali da puno ne razmišljaš odvedeš ju na pregled.
Ja sam nedavno bila u posjeti jednoj djevojčici, zaprepastila sam se kada sam vidjela kako mjesta koja ona dodiruje ostaju mokra...
Da li se ona po danu znoji ili dok jede?

Objavljena slika

#20 mmaki.r

mmaki.r
  • Član
  • 82 posts

Objavljeno 08 November 2010 - 11:27 AM

(FILIPA @ 8.11.2010, 10:53) View Post
Kažeš da si provjerila da je sobna temperatura OK, ali u čemu spava?
Iskreno, ja bih se obratila pedijatru, u svakom slučaju mislim da to može biti posljedica nekog poremećaja, ali da puno ne razmišljaš odvedeš ju na pregled.
Ja sam nedavno bila u posjeti jednoj djevojčici, zaprepastila sam se kada sam vidjela kako mjesta koja ona dodiruje ostaju mokra...
Da li se ona po danu znoji ili dok jede?

za spavanje joj obucem samo bodi dugih rukava,temperatura sobe je ok.Znoji se i po danu,uglavnom kad je stisnu grcevi,ali ja zaista ne mogu da verujem da su u trecem mesecu to toliko jaki bolovi da se ona od njih preznoji.Da li mozes da mi kazes na koje poremecaje mislis?Molim te reci mi jer bas brinem,tek sutra idemo u savetovaliste.

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika