Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Kupanje i sunčanje u trudnoći

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
41 odgovora na ovu temu

#1 *Tamara*

*Tamara*
  • Član
  • 612 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 11:07 AM

Da li se treba suncati i kada? Kako se izboriti sa vrucinom i koje je bezbedno mesto za kupanje na otvorenom?

#2 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 13 July 2010 - 11:09 AM

Ja nekako ne bih preporučila kupanje na bazenima za vrijeme trudnoće, vrebaju raznorazne bakterijske opasnosti.
More ukoliko ste u mogućnosti, a što se tiče sunčanja - debela hladovina!

Objavljena slika

#3 *Tamara*

*Tamara*
  • Član
  • 612 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 11:37 AM

rolleyes.gif da, treba se paziti sto vise.. Ali tesko je po velikoj vrucini ceo dan provesti u kuci.. Nazalost mogucnosti za odlazak na more nema jer je daleko i put naporan.. wink.gif

#4 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 11:38 AM

Možda se brčkati na obali rijeke(u dubinu nikako), ukoliko postoji.

Objavljena slika

#5 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 11:40 AM

a jezero?

#6 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12408 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 13 July 2010 - 11:51 AM

Moj ginekolog mi je savetovala da nikako ne u bazen. Jedino je odobravala (ukoliko je bas moranje) kupanje u reci, jezeru ili moru ali je pozeljno da je voda topla i da se odmah nakon kupanja presvuce.
A sto se tice suncanja, to nikako nije savetovala.

Objavljena slika

Objavljena slika

#7 *Tamara*

*Tamara*
  • Član
  • 612 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 11:58 AM

blink.gif  s obzirom da su velike vrucine do 17h/18h bi trebale biti u kuci.. Ali ja jedva u njoj idrzavam. Znam da su javni bazeni problem pa ramisljam da kupimo neki cisto da se brckam  tongue.gif

#8 FILIPA

FILIPA
  • Član
  • 15593 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 12:01 PM

To je u redu...

Objavljena slika

#9 Baca

Baca
  • Član
  • 3245 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 12:55 PM

Izgleda da ti je kada najbezbednije resenje tongue.gif

#10 *Tamara*

*Tamara*
  • Član
  • 612 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 01:49 PM

(Baca @ 13.07.2010, 12:55) View Post
Izgleda da ti je kada najbezbednije resenje tongue.gif

Pa da ali kazu da se izbegavaju duza zadrzavanja u vodi(cak i u kadi).. Tako da je po njima najbolje samo kratko tusiranje i to je to ali po ovoj vrucini to nije dovoljno  wink.gif

#11 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 05:18 PM

malopre sam stigla sjezera i ad sam znala da ce bebcu tako prijati fina topla vodica krenula bih na kupanje jos u junu....i cudo jedno na plazi bilo bar pet trudnica.....mada ja ovde ima preko sedam jezera adr.mi preporucila iskljucivo jedno iz kojeg se voda izvlaci a samo jezero ima svoje izvore tako da je bezbedno..uzivala sam devojke tongue.gif

#12 viki77

viki77
  • Član
  • 1391 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 08:17 PM

(*Tamara* @ 13.07.2010, 13:49) View Post
Pa da ali kazu da se izbegavaju duza zadrzavanja u vodi(cak i u kadi).. Tako da je po njima najbolje samo kratko tusiranje i to je to ali po ovoj vrucini to nije dovoljno  wink.gif

To za zadrzavanjhe u vodi je zabluda-cista voda je odlicna i za mamu i za bebu.Od plivanja nema bolje aktivnosti u trudnoci.A kupanje u kadi je cak preporucljivo ,jer topla voda opusta celo telo.Ja sam se celu trudnocu jednom nedeljno kupala po sat vremena u kadi.Kupala sam se i vece pred porodjaj i uvek mi je jako prijalo.

#13 mama Bojana

mama Bojana

mama Bojana

• Član
  • 1520 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 08:52 PM

Smrc! Ja nemam kadu, u kupatilu mi je tus kabina.
Sto se bezbednosti bebe tice, ja bih izbegavala bazen. Leti je prevelika guzva sto samo po sebi nosi rizik od fizicke povrede - mladi i ludi sigurno ne obracaju paznju da li je neka zena pored trudna ili nije. Drugi rizik je hemijska i bioloska cistoca vode - otkud znam koliko su im dobri filteri i kako odrzavaju cistocu u bazenu. A ovo drugo (reka, jezero, more), to mi je prihvatljivije. Infekcije su moguce, ali je rizik manji nego u bazenu.
Osim toga, beba je zasticena posteljicom - mama je ta koja je pod rizikom, ali ne narocito vecim nego kad nije trudna.

#14 viki77

viki77
  • Član
  • 1391 posts

Objavljeno 13 July 2010 - 09:58 PM

I ja se slazem.Inace ne volim bazene.

#15 *Tamara*

*Tamara*
  • Član
  • 612 posts

Objavljeno 14 July 2010 - 07:39 AM

Negde sam procitala da se trudnicama ne preporucuje duzi boravak u vodi pa zato kazem.. Ali ne vidim razlog sto se ne bi brckala ako mi ne skodi, zato je dobro cuti  i druga misljenja  rolleyes.gif a jako je glupo sto ne postoji ni jedno javno mesto za koje se zna da je voda ok i da se trudnice mogu tu kupati, a da nije jezero, reka ili more.. angry.gif

#16 tamara stojkovic

tamara stojkovic
  • Član
  • 37 posts

Objavljeno 14 July 2010 - 10:25 AM

(*Tamara* @ 14.07.2010, 07:39) View Post
Negde sam procitala da se trudnicama ne preporucuje duzi boravak u vodi pa zato kazem.. Ali ne vidim razlog sto se ne bi brckala ako mi ne skodi, zato je dobro cuti  i druga misljenja  rolleyes.gif a jako je glupo sto ne postoji ni jedno javno mesto za koje se zna da je voda ok i da se trudnice mogu tu kupati, a da nije jezero, reka ili more.. angry.gif

To su i meni rekli da nesmemo da sebrckamo trudne neznam razlog ali bolje budi pazljiva da nebi doslo do nekih posledica
[/[urimgl=http://da[url=http://lilypie.com] Notes: isypath.com][img]http:/

#17 *Tamara*

*Tamara*
  • Član
  • 612 posts

Objavljeno 14 July 2010 - 10:37 AM

(tamara stojkovic @ 14.07.2010, 10:25) View Post
To su i meni rekli da nesmemo da sebrckamo trudne neznam razlog ali bolje budi pazljiva da nebi doslo do nekih posledica

pa znam ali po ovim vrucinama ne znam kako nam voda moze naskoditi  unsure.gif

#18 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12408 posts

Objavljeno 14 July 2010 - 12:57 PM

(*Tamara* @ 14.07.2010, 10:37) View Post
pa znam ali po ovim vrucinama ne znam kako nam voda moze naskoditi  unsure.gif

U kadi (ukoliko nemas problematicnu trudnocu) nema sanse da ti naskodi moze samo da ti prija, dok na otvorenom navode da mozes da budes izlozena povecanom riziku da dobijes neku bakteriju ili da ti hladna voda utice na pojavu kontrakcija. Meni je u tim danima pomagalo tusiranje. Tusirala sam se na svaka 3-4 sata.  laugh.gif

Objavljena slika

Objavljena slika

#19 lilika

lilika
  • Član
  • 2647 posts

Objavljeno 14 July 2010 - 01:59 PM

sto se tice kupanja mozemo da se kupamo ali da voda nije hladnija od 22 i toplija od 35 stepeni to sam negde pronasla juce na nekom stranom sajtu....a juce je voda na jezeru na kom se ja kupam bila 26  stepeni.....znaci extra :rolleyes:naravno ne preturejem plivam desetak minuta pa napolje....

#20 Baca

Baca
  • Član
  • 3245 posts

Objavljeno 14 July 2010 - 11:47 PM

(lilika @ 13.07.2010, 18:18) View Post
malopre sam stigla sjezera i ad sam znala da ce bebcu tako prijati fina topla vodica krenula bih na kupanje jos u junu....i cudo jedno na plazi bilo bar pet trudnica.....mada ja ovde ima preko sedam jezera adr.mi preporucila iskljucivo jedno iz kojeg se voda izvlaci a samo jezero ima svoje izvore tako da je bezbedno..uzivala sam devojke tongue.gif

Jaooo divno. Da li je to Vracevgajsko jezero? mm i ja smo tamo kampovali par puta i vikendom skoknemo na kupanje ali samo na to jezero,guzva je manja,a i voda bas cista,uzivancija cool.gif

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika