Prijatelji

odgovora

Objavljeno

Procitala sam clanak i moj zakljucak je da sam ja jedno sretno stvorenje. Zaista, ali stvarno, nemam ni jednu takvu "prijateljicu". Ili mozda ja imam ali je ja ne"indetifikujem" kao "otrovnom prijateljicom".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najbitnije da sa prijateljem mogu otvoreno razgovarati, da na mene prenosi pozitivnu energiju...Srećom imam nekoliko prijatelja/ica...ali najbolji prijatelj mi je moja tetka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam prijatelje kao sto je opisano u clanku,na srecu,Ali jesam se razocarala.Danas imam 4 najbolja prijatelja,nazalost ne zivimo svi u istom gradu,i imam dosta poznanika,sa kojima sam super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ste se puta razocarali u svoje prijatelje i ako jeste, zbog cega?

Da li umete dobro da procenite ljude ?

Za ovo me je inspirisao Bebac http://www.bebac.com/index.php?show=news&a...int_newsID=5854

evo da i ja kazem...hmmm ja nisam imala takve srece kao vi i imala sam jednu prijateljicu koja upotpunosti odgovara u opisu sem onog dela za finansije....trebalo mi je jako puno godina ( oko 4 god ) da skontam koliko je ona lose uticala na mene i koliko sam drugih prijatelja izgubila zbog nje....i kada sam prestala da se druzim sa njom mnogi su me pitali kako sam mogla tolike godine da se druzim sa takvom osobom...ni dan danas ne znam odgovor.

Mnoge stvari sam precutala, ali kada je pocela da mi " pljuje " po buducem muzu onda sam prekinula svaki kontakt

A da procenim ljude bas i ne umem...uglavnom mi se svi jako dopadnu na prvu loptu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ja sam se x puta do sad razocarala u prijatelje...vecinu prijateljstva sam sama prekinula najcesce zbog "sitnica" (meni su bitne...jako)...Vec 4 godine nemam "najboljeg prijatelja" u pravom smislu te reci...tu je velika gomila drugara,poznanika... ali niko cije negativne osobine mogu da prihvatim i tolerisem i da stavim ruku u vatru za tu osobu...

U pravom prijateljstvu dajem sebe 100%...a onda su i ocekivanja veca...Kao i uvek problem je u meni :P

Mm mi je definitivno najbolji prijatelj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmmm prijatelji.... imam puno drugara-poznanika ali kako godine prolaze prijatelja sve manje... nisam imala problem kakav se navodi u clanku ali u poslednje vreme gotovo konstanto se srecem sa ljudima koji se priblizavaju i druze iz koristi. ne mislim na neku veliku korist jer je od mene ne mogu ni imati :P vec konkretno na shishanje npr. jer to mi je struka a obzirom da se druzimo pa Boze moj, kako da im naplatim, shto je i u redu kada se radi o nekoliko prijatelja kojima mi je zadovoljstvo da to ucinim ali onda pocnu da dovode svoje drugare, pa ovog pa onog e aj za nju aj za njega... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! i onda ja uljudno kazem izvini ali ne, i shta bude? pa naravno nema ih vishe... ni na kafi ni u shetnji... e to me izludjuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prava prijateljstva su retka, i j er sam takva kakva jesam ljudi su ga cesto zloupetrabljavali ..a onda sam odrasla i napravila granicu...tada je izaslo na videlo lose prijateljstvo...ali zato pouzadno mogu da kazem da mi je muskarac vec godinama najbolji prijatelj...iako smo se preselili ,on me obilazi jednom meecno, iako se i on verio i zaista nastavljamo svi zajedno lepo druzenje....dok se neki ..kvazi,,prijatelji nisu udostojili ni da me okrenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ih imala puno,i kako su godine prolazile ostale su svega par,a samo za 2mogu reci da su mi prave priljateljice i 2druga,ipak "najbolja prijateljica" mi je muzic i moja mama.Njima mogu sve reci bez ustezanja,podrzavaju me i... Za mene je najvece razocarenje bilo kad me je jedna za koju sam mislila da mi je najbolja drugarica tako reci ispalila kad sam zatrudnela.Pocela je skroz drugacije da se ponasa prema meni,kad smo kafenisale o meni nismo ni 2minuta pricali a o njoj celo vreme kao da je moj zivot prestao sa trudnocom.A ako sam uspela da ispricam nesto meni vazno odmah sam dobila negativan komentar ili "e,idem ja polako" kao da sam je skroz smorila.Cim sam shvatila da sam zbog njenog takvog ponasanja tuzna i razocarana nisam je vise zvala.Sad se srecemo 1.u 2meseca,onako radi reda cini mi se,a sigurna sam da kad se rodi moja devojcica ni toliko necemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skontala da su musko-zenska prijateljstva nekako stvarnija i jaca i iskrenija....i bas iz tog razloga mi je vencani kum musko moj jako dobar prijatelj....

A inace jako brzo zavolim ljude i onda se razocaram....iz tog razloga sam i odlucila da u pocetku stavim neki zid i nisam bas uvek otvorena...dok neskontam ko je kakav.

Naravno forum je nesto drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam srecu. Imam nekoliko prijateljica koje stvarno cenim i u cije prijateljstvo ne sumnjam.

Svakoj sam zahvalna na necemu i svakoj sam spremna da se nadjem kad zagisti. Ne opterecujemo se medjusobno svojom svakodnevicom, ali smo tu uvek kad zatreba.

One su samostalne i uspesne, svaka ostvarena na svoj nacin (karijera, porodica, majcinstvo... kako koja). Volim svoje drugarice i ponosna sam na njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam par prijatelja, samo sto smo udaljeni... Cujemo se, ali to nije to... Jednostavno ono "nesto" se izgubilo. Nisam bila razocarana, niti sam raskidala prijateljstva. Trenutno mm-a smatram najboljim prijateljem, jer me samo on u potpunosti razumije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uvijek te "srece" da uglavnom nailazim ta prijatelje koje mogu da prepoznam bar u jednoj od tih stavki. Vjerovatno lose procjenjujem ljude ili mi na celu pise "NAIVNA - ISKORISTI ME".

Sada malo pazljivije biram sa kim cu da provodim svoje vrijeme. Uglavnom se to svodi na mog brata, njegovu zenu, MM, rodicu sa kojom sam provela citav zivot i naravno nezaobilaznu moju mamu. Ostale ljude smatram poznanicima sa kojima cesto popijem kafu, izadjem i drzim se ali im se ne priblizavam previse niti dopustam da se oni meni previse priblizavaju. Naravno, pomognem ako mogu, ali mi ne pada na pamet da se vezem - previse puta sam bila povredjena, iskoristena i razocarana od strane "prijatelja".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"razocarali" su me mozda samo neki poznanici , prijatelji ne. jer prijatelje biram dugo i detaljno :)

kazem razocarali ,ali zapravo ja smatram da samo sebe mozes da razocaras, ako na pocetku znas sta ocekujes od negoga.

prijatelje imam. u srbiji i ovde. mozda u srbiji jaca jer se znamo ceo zivot i veze nas puno stvari....ali ovde, posto se boris kao vuk, se itekako pokaze ko je kakav i koliko prijatelj....e mogu da se pohvalim da imam i ovde prijatelje koji su neverovatne stvari cinili za mene. na prste ali bar i na prste da se nabroje :)

ranije sam se druzila sa muskarcima vise, ali kad vidis da ipak hoce nesto vise, onda bezis....

prijateljice smatram jedno od vrednijih stvari u zivotu i obozavam zensko drustvo...nema nista lepse nego kad sednes sa drugaricama na kafu....muskarci su me zasitili...zapravo njihove price su mi postale prazne....ne moze nikad jedan muskarac da me tako razume kao sto moze zena.... to je neko moje misljenje....zene jesu kucke i definitivno muskarac nikad ne moze da ti uradi toliko losu stvar kao sto zena moze (mada danas se stvari drasticno menjaju :) ), opet zene koje ja imam oko sebe su zene koje su samosvesne, realne, pozitivne i jake...e takve ljude volim....

imam i neke koje mi crpe energiju (kao sto je u "bebac" postu navedeno), ali ih izbegavam....ali su nam zajednicki prijatelji pa sam prinudjena.....ne volim kukanje, kukanje i kukanje...izgovaranje sto puta "katastrofa, uzas, grozno, katastrofa, uzas, strasno" u toku jednog razgovora. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Duze sam zivela u Srbiji, nego ovde u Republici Srpskoj, tako da nemam ona prijateljstva od detinjstva. Ali imam jako lepa i tamo i ovde. Mali broj, ali meni dovoljan. Da li sam se razocarala? UH, milion puta, ali takvi su dolazili i odlazili, a oni pravi ostajali. Vise sam za muskog druga. U Srbiji sam imala (i imam) i muske i zenske prijatelje, dok ovde, nazalost, samo zenske.

Eto, moj prijatelj u Srbiji je radio na radiu, i jednom kada sam dolazila u Srbiju u posetu, javila sam drugarici, ona njemu, i zove ona mene i kaze mi pusti radio u autu, radi nam J (necu celo ime da mu pisem.). Ja nadjem stanicu i cujem: Upravo nam dolazi Branka iz B. Luke, zelimo joj dobrodoslicu i prijatan boravak. Draga Branka, vidimo se.

Jao, nista lepse nisam dozivela od prijatelja... Meni je to puno znacilo.

A prijateljice opisane na Bebcu sam se upravo resila :). Katastrofa :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ja sam se x puta do sad razocarala u prijatelje...vecinu prijateljstva sam sama prekinula najcesce zbog "sitnica" (meni su bitne...jako)...Vec 4 godine nemam "najboljeg prijatelja" u pravom smislu te reci...tu je velika gomila drugara,poznanika... ali niko cije negativne osobine mogu da prihvatim i tolerisem i da stavim ruku u vatru za tu osobu...

U pravom prijateljstvu dajem sebe 100%...a onda su i ocekivanja veca...Kao i uvek problem je u meni :P

Mm mi je definitivno najbolji prijatelj!!!

slican slucaj kao sa citanom.... mm ni je najbolji prijatelj ,a pored njega imam jos par dobrih ljudi,mnoga sam prijateljstva ja prekinula,bas zato sto u njih ulazme 100%,pa kad osetim da mi se ne uzvraca istom merom umem da budem izuzetno povredjena.

nisam imala drugaricu kao sto je ova iz clanka,obicno na prvu loptu osetim da li mi kod neke osobe nesto smeta ili ne,jednostavno kad razgovaram sa nekim ljudima ,makar i prvi put upali mi se neki,,alarm`` u glavi,da mi tu nesto ne stima i sa takvim osobama sa obazriva.negativne osobe izbegavam.sta vise,sa takvima nisam u stanju ni da cavrljam o neobaveznim temama. poverenje mi je izuzetno bito u odnosu sa ljudima i kada vidim da toga nema-nemam sta tu da trazim.

umem da budem dosta izdrzljiva tj da saslusam svasta od dragih ljudi ( u smislu kada su u svim crnim fazama) jer smatram da pravi prijatelj treba da bude tu i u dobru i zlu i ocekujem da i mene oni trpe kad sam nepodnosljiva...za pravog prijatelja sam sam spremna da ucinim,mada sam po tom pitanju bila ,,ludja`` kad sam bila mladja,sad sam vec odmerenija .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam i neke koje mi crpe energiju (kao sto je u "bebac" postu navedeno), ali ih izbegavam....ali su nam zajednicki prijatelji pa sam prinudjena.....ne volim kukanje, kukanje i kukanje...izgovaranje sto puta "katastrofa, uzas, grozno, katastrofa, uzas, strasno" u toku jednog razgovora. :lol::lol::lol:

I ja to mrzim...a takvi ljudi se obicno lepe za mene....uzas, katastrofa...hehehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijatelji i drugovi me nikada nisu razocarali i mogu da se pohvalim da imam zaista iskrene i odane prijatelje koje mogu da nabrojim na prstima jedne ruke (i to su oni jos iz detinjstva). :rolleyes:

Bilo je onih koji su me recimo, da kazem, iznenadili, ne mogu to nazvati razocarenjem jer ih nisam toliko pustila u svoj zivot da bi me dirnuli/pogodili nekim svojim ponasanjem...

A inace jaako tesko procenim ljude, bas u tome nisam vesta ali sam zato uvek bila oprezna, pa ako vidim da mi necije druzenje ne odgovara zbog raznoraznih razloga polako prekinem kontakt, mislim da je bolje tako nego da se "nasilu" "druzimo" :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja to mrzim...a takvi ljudi se obicno lepe za mene....uzas, katastrofa...hehehehe

:lol::lol:

i ja.bas uzas. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam 4 prijateljice bas dobre, jos iz srednje skole. To se nekako sve promenilo odlaskom na fax, ostala sam samo sa jednom u najboljem odnosu, postale smo kume.. :) Za ove druge dve nisam nista ni cula. Ali bih ipak rekla da muza smatram najboljim prijateljem, uvek je uz mene. Naravno, mamu,tatu i sestru takodje.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas imati prijatelja?!Tesko!Osoba sam koja vrlo dobro procjenjuje ljude,naravno,desi mi se se i da pogrijesim,ali to je prava rijetkost!Imam prijateljicu iz djetinjstva koja je udaljena nekih 300km od mene,ali ipak pouzdano tvrdim da je osoba koja bi uz mene bila UVIJEK!Naravno,neprikosnoveni prijatelji su moj suprug,mama,sestra...meni sasvim dovoljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas imati prijatelja?!Tesko!Osoba sam koja vrlo dobro procjenjuje ljude,naravno,desi mi se se i da pogrijesim,ali to je prava rijetkost!Imam prijateljicu iz djetinjstva koja je udaljena nekih 300km od mene,ali ipak pouzdano tvrdim da je osoba koja bi uz mene bila UVIJEK!Naravno,neprikosnoveni prijatelji su moj suprug,mama,sestra...meni sasvim dovoljno...

Sestru nisam ni ubrajala u moje prijatelje, jer mi je ona nesto veoma posebno i zauzima posebno mesto u mom srcu :wub: E tek sto sam sa njom prosla sve i svasta, ehhh :rolleyes: Ali muz mi je muz, a mama-mama,sa njma ipak ne mogu da pricam bas o svemu, ne bi bilo lepo ;) ali mimo toga pored Mine, oni sa bracom i tatom su mi sve u zivotu i sve bih za njih dala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tri najbolje prijateljice i sestru od ujaka koju isto tako dozivljavam. S jednom sam od svoje pete godine, kasnije sam joj bila krstena kuma, pa onda i vencana.

To su cetiri zene u mom zivotu koje su uvek tu za mene i ja za njih, u bilo koje doba dana i noci. Nase prijateljstvo nije obavezujuce u smislu da se cujemo svaki dan, vec imamo tako lep i "lagan" odnos i slobodu, kao da smo stalno zajedno.

Nekih velikih razocarenja, hvala Bogu, nisam dozivela.

Naravno, i sa mm i mamom takodje mogu uvek i o svemu da razgovaram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestru nisam ni ubrajala u moje prijatelje, jer mi je ona nesto veoma posebno i zauzima posebno mesto u mom srcu :wub: E tek sto sam sa njom prosla sve i svasta, ehhh :rolleyes: Ali muz mi je muz, a mama-mama,sa njma ipak ne mogu da pricam bas o svemu, ne bi bilo lepo ;) ali mimo toga pored Mine, oni sa bracom i tatom su mi sve u zivotu i sve bih za njih dala!

e tu si upravu...meni mm jeste najprijatelj ali ipak mi je on muz, a prijatelj je prijatelj...mami i sestri se poveravm ali sigurno im necu reci neke stvari koje mogu da kazem samo prijatelju....mama je mama koliko god bliske bile ( a jako smo bliske )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da je to kod mene komplikovano...Imam najbolju drugaricu od pocetka srednje skole,tj kumu,cujemo se redovno,vidimo kad koja moze,jedna drugoj smo prva pomoc,osoba na koju racunas 24 sata.Lepo mi je s njom provoditi vreme,volim je kao sestru.Ali...postoje nesto,npr skroz smo razlicite,razlicite ciljeve imamo u zivotu,ja ne podrzavam njen nacin zivota,smatram da bi trebalo da ima visi cilj,da vise se bori da ostvari neku vezu,zasnuje porodicu,malo je luftikasta,postojale su situacije kad me je povredila al da to nije ni primetila..a npr moj nacin zivota je njoj dosadan,ne razume toleraciju u braku,posvecenost muzu,porodici...

i moj drugi veliki prijatelj je moja jetrva,deverova zena,cesto smo u kontaktu,jako otvorene sto e tice brakova,muzeva,razumemo se skroz.Al i tu je problem,jer ja iako znam neke stvari,informacije npr o njemom muzu,cak i kad imam najbolje zelje,ne mogu joj reci da ne bi stala izmadju dva brata.ponekad se osecam kao izdajica,lazov.

i tako se ucim da plivam u tim prijateljstima,koja mozda nisu savrsena,al ne zelim da se odreknem tih osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.