Rana trudnoca posle CR

odgovora

Objavljeno

porodila sam se pre 10 meseci,prosle nedelje sam saznala da sam ponovo trudna,2meseca,jako smo srecni i suprug i ja,ali me zanima da li moze da bude nekih komplikacija...jer su mi davali savete od 3 do 5 god razmak izmedju dva carska....doktor mi kaze da nece biti nikakvih problema jer sam mlada....jel ima nekog sa slucajem kao ja da da neki savet?.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla! ;)

Carski rez sam imala prošle godine u septembru.

Nažalost, tragično se završilo sve ...

Kako vreme i nova sreća leče tugi krenuli smo da se raspitujemo kada možemo ponovo da radimo na bebi. Jedan lekar je rekao da je dovoljno 6 meseci, drugi godinu dana ... a treći 9 meseci.

Uglavnom, najvažnije je da rana zaraste kako treba i da se ti psihički oporaviš.

Ako je rana lepo zarasla ne vidim problem,mlada si ... sigurna sam da je sve to lepo sraslo.

3-5 godina , koji su tu kriterijumi uključeni pobogu??? :blink:

Moje lično mišljenje je da uživaš u trudnoći, sve će biti ok, redovne kontrole ...i znaš već ... mamika čestitam! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici....i na divnom savetu.....svi su me jako zabrinuli pa me jako zanima.... :):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao da je dovoljni i 3 meseca da prođe!

Naravno da je bolje i više, ali mislim da je tebi prošlo sasvim dovoljno.

Nemoj se opterećivati, uživaj i čestitam!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I menije doktror reko da mora da prodje bar 2godine,ali ja ostala trudna u 10meseci posle prvog cr i ziva i zdrava sam .. Nije to nista,jedna je ostala posle 4mese.Doktorka poludela... Ali doktor mi je rekao da vise ne smem tako rano opet mora cekam bar 3god.. I ja se sad pazim...Imala sam problem sa pritiskom u prvoj trudnoci pa moozda zato nisam smela rano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ,uglavnom,prodje ok.Moja sestra je ostala 10 meseci posle carskog trudna i ovaj put se najnormalnije porodila,prirodno.Jedna poznanica je ostala ,planirano,trudna posle 4 meseca i isto je sve bilo ok.Samo hrabro i bez brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao da je dovoljni i 3 meseca da prođe!

Naravno da je bolje i više, ali mislim da je tebi prošlo sasvim dovoljno.

Nemoj se opterećivati, uživaj i čestitam!! :)

HVALA puno na podrsci.....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I menije doktror reko da mora da prodje bar 2godine,ali ja ostala trudna u 10meseci posle prvog cr i ziva i zdrava sam .. Nije to nista,jedna je ostala posle 4mese.Doktorka poludela... Ali doktor mi je rekao da vise ne smem tako rano opet mora cekam bar 3god.. I ja se sad pazim...Imala sam problem sa pritiskom u prvoj trudnoci pa moozda zato nisam smela rano...

za pritisak mi nista doktor nije rekao....ja sam se u prosloj trudnoci ugojila 44kg...imala sam velikih problema sa pritiskom...bila sam na dijetama u toku trudnoce ali nista nije vredelo...sada mi je totalno drugacija trudnoca....za dva meseca sam smrsala 4 kilograma...nemam uopste potrebu za hranom,stalno imam mucnine....prave trudnicke muke...a u prethodnoj trudnoci nista od toga.... :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ,uglavnom,prodje ok.Moja sestra je ostala 10 meseci posle carskog trudna i ovaj put se najnormalnije porodila,prirodno.Jedna poznanica je ostala ,planirano,trudna posle 4 meseca i isto je sve bilo ok.Samo hrabro i bez brige.

hvala na podrsci.... :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor rekao pre otpusta iz bolnice posle carskog da razmak izmedju porodjaja treba da bude 18 meseci ili vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam iz druge teme saznala da ides opet na CR, zanimama me zasto, tj. zasto se dr odlucio da to opet bude CR?! A da, ja sam se skoro porodila na CR u Dragisa Misovica, pa ako ti treba neka informacija, pitaj! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam iz druge teme saznala da ides opet na CR, zanimama me zasto, tj. zasto se dr odlucio da to opet bude CR?! A da, ja sam se skoro porodila na CR u Dragisa Misovica, pa ako ti treba neka informacija, pitaj! :)

imam problem sa otvaranjem i ja sada iskreno ne zelim uopste da pokusavam za prirodno...znam kako sam prosla i ja i beba..i ne treba mi to ponovo... :(

pa evo kad si se ponudila da ti postavim nekoliko pitanjaca...:)

kako ide kod njih posle porodjaja i posle koliko te podizu iz kreveta,jel beba kod mame?kako ide za posete posle carskog?i kad suprug moze da vidi bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam iz druge teme saznala da ides opet na CR, zanimama me zasto, tj. zasto se dr odlucio da to opet bude CR?! A da, ja sam se skoro porodila na CR u Dragisa Misovica, pa ako ti treba neka informacija, pitaj! :)

Nekad je tako lakse. Bitno je zasto je morao CZ. Ako je zbog otvaranja, to ne mora da znaci da ce sl.put biti isto.

Zene koje su morale prvi CZ, a drugi izabrale prirodno, kaze da im je drugi put bilo lakse, sve sem porodjaja. Ali posle je oporavak brzi, uglavnom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad je tako lakse. Bitno je zasto je morao CZ. Ako je zbog otvaranja, to ne mora da znaci da ce sl.put biti isto.

Zene koje su morale prvi CZ, a drugi izabrale prirodno, kaze da im je drugi put bilo lakse, sve sem porodjaja. Ali posle je oporavak brzi, uglavnom.

znam da je oporavak mnogo BRZI....ali nema sanse....a i doktorka se slozila...tako da nemam brigu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam problem sa otvaranjem i ja sada iskreno ne zelim uopste da pokusavam za prirodno...znam kako sam prosla i ja i beba..i ne treba mi to ponovo... :(

pa evo kad si se ponudila da ti postavim nekoliko pitanjaca...:)

kako ide kod njih posle porodjaja i posle koliko te podizu iz kreveta,jel beba kod mame?kako ide za posete posle carskog?i kad suprug moze da vidi bebu?

Meni je porodjaj bio zakazan u 8h. Dok su mene posle porodjaja vodili u sobu, dr je odveo mog muza da vidi bebu. Bebu su mi doneli oko 14h istog dana pre posete i vise je nisu vracali, sto je meni bilo super! :rolleyes: Poseta je svakog dana od 15-16h, i samo muz moze da udje na 20 minuta! Sto se ustajanja tice, dizu te 24h nakon CR, tj. posle vizite narednog dana. Ja sam prezadovoljna porodilistem i osobljem, tako da ti zelim da prodjes u najmanju ruku, isto kao i ja! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponosna mama, u potpunosti te razumem! I ja isto ne zelim ponovo da pokusavam prirodno! :(

Ja sam se raspitivala za drugu trudnocu-i doktor mi je rekao da izmedju dva carska reza-ne bi smelo da prodje manje od 15 meseci. Od 18-20meseci se savetuje! Ti se taman uklapas u taj raspored ;) Meni je ostalo samo da lepo razmislim, sve saberem, oduzmem i odlucim kad svojoj bebi da rodim drustvo! Jos jednu malu mazu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je porodjaj bio zakazan u 8h. Dok su mene posle porodjaja vodili u sobu, dr je odveo mog muza da vidi bebu. Bebu su mi doneli oko 14h istog dana pre posete i vise je nisu vracali, sto je meni bilo super! :rolleyes: Poseta je svakog dana od 15-16h, i samo muz moze da udje na 20 minuta! Sto se ustajanja tice, dizu te 24h nakon CR, tj. posle vizite narednog dana. Ja sam prezadovoljna porodilistem i osobljem, tako da ti zelim da prodjes u najmanju ruku, isto kao i ja! :D

hvala ti punoooo....

zanima me jako jer su mene u N.F. porodili u 4 ujutru i vec u 10 su hteli da me podignu,i ja sam pala u nesvest a nisam jos ni ustala...a pored svega sam i mnogo krvarila i bila iscrpljena....

a jos jedno pitanje,jel bebu donose na podoj,i od kada beba pocinje da bude sa mamom...?

izvini molim te sto sam ovako dosadna...:):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebu su mi doneli oko 14h istog dana pre posete i vise je nisu vracali, sto je meni bilo super! :rolleyes:

Kako si se snasla sa bebom odmah nakon operacije?

Meni su bebu doneli 3 sata nakon operacije, ali su sve vreme stajale sestre u sobi i pazile na bebe. Nakon 10-15min vratili su moju bebicu u bebi blok. Tek sutradan su mi je ponovo doneli i onda je ona bila moja briga-za hranjenje, presvlacenje, ljuljanje... uzivancija (mada sad ne znam kako sam to izvela sa kanilama po rukama).Preko noci sam mogla da biram da li zelim da je cuvam ja ili da je prepustim sestrama iz bebi bloka. Sto je po mene sasvim ok-ipak je i nama potreban san za brzi oporavak! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponosna mama, u potpunosti te razumem! I ja isto ne zelim ponovo da pokusavam prirodno! :(

Ja sam se raspitivala za drugu trudnocu-i doktor mi je rekao da izmedju dva carska reza-ne bi smelo da prodje manje od 15 meseci. Od 18-20meseci se savetuje! Ti se taman uklapas u taj raspored ;) Meni je ostalo samo da lepo razmislim, sve saberem, oduzmem i odlucim kad svojoj bebi da rodim drustvo! Jos jednu malu mazu!

i meni su rekli....ali tek kad sam ostala trudna ponovo...:)

xexex....ali bitno je da smo stigli skoro do kraja i da je sve uredu....:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti punoooo....

zanima me jako jer su mene u N.F. porodili u 4 ujutru i vec u 10 su hteli da me podignu,i ja sam pala u nesvest a nisam jos ni ustala...a pored svega sam i mnogo krvarila i bila iscrpljena....

a jos jedno pitanje,jel bebu donose na podoj,i od kada beba pocinje da bude sa mamom...?

izvini molim te sto sam ovako dosadna...:):rolleyes:

Nisi dosadna! :D Od kad su mi prvi dan posle operacije doneli bebu, vise je nisu vracali. Bebac je sve vreme u kreveticu pored tebe! Ja sam pocela da dojim 24h posle porodjaja, tako da kad god je bilo vreme da se dohranjuju bebe, ja sam moju uzimala na podoj prvi dan, a posle toga kad god je trazila sama sam joj davala da doji.

A.N.A. odeljenje CR u DM je malo, tako da je osoblje sve vreme tu, od babica, pedijatra, sestrea za dojenje, u svako doba mozes da ih pozoves i oni odmah dolaze, ne racunaju na to sto svaka tri sata dolaze sami da kupaju i prepovijaj bebe i dohranjuju! Cim sam malo dosla sebi, pokazali su mi kako da povijam bebu kuci i kako da je dojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni su rekli....ali tek kad sam ostala trudna ponovo...:)

xexex....ali bitno je da smo stigli skoro do kraja i da je sve uredu....:)

Jedva cekam da javis kako je sve lepo proslo! Srela sam u savetovalistu zenu koja ima dve bebe :lol: 18 meseci razlike-oba carska reza-i rekla mi je da je drugi put mnogo lakse sve podnela. Da je brze ustala iz kreveta, brze se snasla sa bebom...ubedjivala me da je to super razlika izmedju dece (tacnije beba)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A.N.A. odeljenje CR u DM je malo, tako da je osoblje sve vreme tu, od babica, pedijatra, sestrea za dojenje, u svako doba mozes da ih pozoves i oni odmah dolaze, ne racunaju na to sto svaka tri sata dolaze sami da kupaju i prepovijaj bebe i dohranjuju! Cim sam malo dosla sebi, pokazali su mi kako da povijam bebu kuci i kako da je dojim.

Kamo lepe srece da je svuda tako! A trebalo bi svuda da je tako kao sto si sad napisala da je u DM. Nazalost-nije... :unsure: Moju bebu su okupali po rodjenju, pa tek treceg dana na moje insistiranje jer je beba bila skroz naborana i isperutana (rodjena nedelju dana posle termina). Jedva sam cekala da izadjemo iz porodilista da lepo okupam svoju bebu...

Mi smo petog dana izasle iz bolnice-a ne znam kad kupaju bebe koje sede po nedelju dana i vise...

Ali pored svega toga ja sam bila jako zadovoljna osobljem-jer koliko je malo sestara na toliko porodilja i beba-dobro da sve i postizu. ...dobro, ne bas sve ;) ponesto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako si se snasla sa bebom odmah nakon operacije?

Meni su bebu doneli 3 sata nakon operacije, ali su sve vreme stajale sestre u sobi i pazile na bebe. Nakon 10-15min vratili su moju bebicu u bebi blok. Tek sutradan su mi je ponovo doneli i onda je ona bila moja briga-za hranjenje, presvlacenje, ljuljanje... uzivancija (mada sad ne znam kako sam to izvela sa kanilama po rukama).Preko noci sam mogla da biram da li zelim da je cuvam ja ili da je prepustim sestrama iz bebi bloka. Sto je po mene sasvim ok-ipak je i nama potreban san za brzi oporavak! ;)

mi smo 9 dan nakon porodjaja izasle,za tih 9 dana ona nijednom nije prespavala celu noc kod mene,ja sam prva 3 dana bila na intenzivnoj,kada me je sve proslo njoj se pogorsalo stanje pa je morala u inkubator i na razne lekove i infuzije....posle 7/8 dana smo pocele da se dojimo...posle svakog podoja su je vracali u box....ok je bilo iako sam ja zelela da provodim vise vremena sa njom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec ranije pisala za moju sestru koja se prvi put porodila na carski,a drugi ,posle 19m,prirodnp.Ona je napr.prvi put bila 4 dana pod kontrakcijama na 5-10min,otvorila se 1cm i ni makac.Uzas zivi kko je prosla.A drugi put se porodila ekspresno,nije ni osetila.Posle dva sata setala sa bebom po sobi,isla na tusiranje...Tako da ne mora da znacia ako prvi put nije islo nece ni drugi i obrnuto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.