Otarasite se muke i povraćanja

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

želela bih sa vama da podelim ove korisne i jednostavne savete,jer mi je jako žao kada pročitam koliko se žene muče kada je u pitanju jedan od ranih znakova trudnoće - muka i povraćanje :(

Imam novost za vas! Ne mora tako da bude! Nismo bespomoćne i prepuštene slučaju!

Pokušaću da što jednostavnije objasnim žašto se javlja pre svega povraćanje.

Ako krenete da tragate za logičnim odgovorom,teško da će te ga negde naći...U glavnom je to priča o hormonima, koje počinje da luči posteljica..bla,bla...Ali odmah se postavi pitanje zašto neke žene u opšte ne povraćaju? Pa valjda i one nose bebe koje imaju posteljicu,zar ne? Tako da ta priča o hormonima kod mene odmah pada u vodu, i ako ću se ovom izjavom sigurno zameriti starim ginekolozima,koji kada im se žena požali da ima nesnosna povraćanja,kažu - neka,samo ti povraćaj to je znak da je beba tu!?!

Živote,da li je moguće??? A onda kada se žena obeznani,priključe joj infuziju i njoj bude bolje... A zašto joj bude bolje, žašto to niko ne zna ili neće da objasni? E,zato sam ja danas rešila da to ispravim i kao predstavnik nove škole doktora medicine...odaću vam tajnu koju mnogi ne znaju...i koja se ne uči u običnoj školi...

Dakle,ovako počinje ta čudna priča...

U danasnjem svetu brzog načina života, mi ljudi, zaboravili smo da pijemo vodu onoliko koliko nalaže priroda. Sad će mnogi da kažu,ma ja pijem vodu,sasvim dovoljno.Da li???

Svakom čoveku,svaki dan portebno je da unese oko 2,5-3l vode! Znači-SVAKI DAN!

Šta se dešava ako tako ne živimo? Pa, telo pokušava da se prilagodi suši,pokreću se odbrambeni mehanizmi zaštite tela od dehidratacije...luče se hormoni koji zadržavaju vodu u telu i tako nekeko preživljavamo,a da nismo ni svesni da naše telo jako pati i da će vremenom popustiti odbrambeni mehanizmi,odnosno razviće se bolesti (visok pritisak,dijabetes,alergije...)

Naravno,trudnoća nije bolest, ali šta će zadesiti svaku trudnicu koja je HRONIČNO DEHIDRIRANA - pa,pogadjate - POVRAĆANJE! Kakve sad to ima veze,pitaće neko, e pa evo...

Jadan od bitnih procesa u našem telu koji se odvija svakodnevno je varenje hrane koju pojedemo.Za organizam,taj proces postaje jako bitan onog trenutka kada hrana napuni želudac...Telo neće reći - e, čekaj... nema dovoljno vode i energije za varenje, ajde da to odložimo za sutra! Ne, telo će da iscrpi svaku ćeliju i poslednju kapljicu vode će iscediti iz njih da bi se proces varenja odigrao...jer bi u suprotnom hrana u želucu počela da truli !!! Ko troši vodu pri varenju? Prvo - pljuvačne žlezde u usnoj dupli, pa želudac kao hlorovodoničnu kiselinu, pa pankreas kao pankreasni sok koji će neutralisati kiselinu iz želuca i omogućiti normalu apsorpciju hranjivih materija u tankom crevu. Verujte u pitanju su litre vode ,koje se svakodnevno troše...

I sad, telo se isušilo i presušilo,i na svu muku pojavljuje se još jedan lik u priči koji takodje obožava vodu - BEBA, naravno! Beba uzima sve šta joj treba,ne mareći za vas...a vama kako bude...pitanje opstanka čoveče! I onda kad hoćete nešto da pojedete snažan antiperistaltički talas se pokreće od creva prema želucu i izbacuje iz želuca sve .pa bila to i sama kiselina jer...hej, nema vode za varenje...to je sad luksuz za telo!

Zato drage moje jedino što vam preostaje je da se bukvalno nalivate vodom!

SVAKI DAN 2,5-3L + 3g SOLI (pola kafene kašičice, radi ravnoteže vode u ćeliji i oko ćelije) Jeste, trčaćete svaki čas u WC ali bićete zdrave,nećete povraćati,neće vam se kvariti zubi od povraćenog sadržaja i najvažnije beba će uživati u vašoj tibi :rolleyes:

Naravno,ništa se ne dešava preko noći za povratak ravnoteže vode u telu treba će vam oko 3 nedenje,možda i pre zavisi koliko ste svoje telo doveli do granica izržljivosti bez vode.

Ono što mogu da kažem iz svog iskustva je to - da sam u 10 nedelji trudnoće i da u opšte nisam povraćala,ne morate ni vi...veruje! Ja imam ritual svako jutro-uzmem svoje plastične flaše,napunim ih vodom-česmovačom i pijem ceo dan tako da uveče ostanu prazne flaše.Samo tako možete biti sigurne koliko ste vode popili tokom dana!

Pišite mi o svojim iskustvima,rado ću odgovoriti da sva pitanja na koja znam odgovor,jer sam na žalost besposlen lekar koji ovoj državi nije potreban... :angry:

Sunčica :), AK22 i fylyp volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm... gde si bila pre tri meseca :D Vredi probati-moze samo da bude od koristi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri saveti. Hvala sto si se prikljucila.

Da li bi nam rekla u kojoj grani medicine si doktor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medicinski fakultet u Beogradu sam završila prošle godine i od tada tražim posao,bezuspešno...tako da nemem nikakve šanse za nekom specijalizacijom jer nisam u radnom odnosu. Ono čime želim da se bavim je prevencija i zdravstveno prosvećivanje,što je u ovo zemlji čista utopija.

U svakom slučaju...možda će nekome ove ideje biti previše jednostavne - ali istine i jesu jednostavne! Ko voli da se kljuka lekovima-otrovima samo nek navali...ova tema je posvećena nekoj novoj generaciji koja se vraća prirodi!

AK22 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medicinski fakultet u Beogradu sam završila prošle godine i od tada tražim posao,bezuspešno...tako da nemem nikakve šanse za nekom specijalizacijom jer nisam u radnom odnosu. Ono čime želim da se bavim je prevencija i zdravstveno prosvećivanje,što je u ovo zemlji čista utopija.

U svakom slučaju...možda će nekome ove ideje biti previše jednostavne - ali istine i jesu jednostavne! Ko voli da se kljuka lekovima-otrovima samo nek navali...ova tema je posvećena nekoj novoj generaciji koja se vraća prirodi!

Dobrodošla. :)

Ja verujem da će nam svi saveti biti od velike koristi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medicinski fakultet u Beogradu sam završila prošle godine i od tada tražim posao,bezuspešno...tako da nemem nikakve šanse za nekom specijalizacijom jer nisam u radnom odnosu. Ono čime želim da se bavim je prevencija i zdravstveno prosvećivanje,što je u ovo zemlji čista utopija.

U svakom slučaju...možda će nekome ove ideje biti previše jednostavne - ali istine i jesu jednostavne! Ko voli da se kljuka lekovima-otrovima samo nek navali...ova tema je posvećena nekoj novoj generaciji koja se vraća prirodi!

Bravo, bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, bravo!

E,tačno sam znala ko će prvi da lajkuje povratak prirodi. :P

Bojana,hvala ti što si nam se priključila,dobro će nam doći tvoji saveti.

Ja sam već počela da pijem vodu i piškim svaki čas. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,hvala na dobrododošlici :D

Sve što vas zanima pitajte,sa zadovoljstvom ću odgovoriti na sve što znam :)

fylyp voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraću još nešto važno da razjasnim!

Ako samo budet pile vodu oko 3l dnevno,bez soli ( oko 3g - pola kafene kašičice),u telu će nastati neravnotaža,biće previše vode u ćelijama tkiva,a neće biti dovoljno tečnosti u krvnim sudovima.

So zadržava vodu u krvotoku što je veoma važno za normalan pritisak! Bez soli krvni pritisak biće vam jako nizak,da je moguće da se jave vrtoglavice,nesvestice pa i kolaps...što nije dobro za bebu! Zato ne izbegavajte so ako imate normalan pritisak!

Što se tiče visokog pritiska - Preeklampsije-ona i nastaje zbog dehidratacije...Koga zanima mogu o tome opširnije da pišem.

Što se tiče soli...koristan je još jedan savet za devojke koje uvek imaju nizak pritisak.

Prvo - pijte dovoljno vode svaki dan!

Drugo - kad osetite glavobolju,malaksalost,preznojavanje...znate već kako je ko ima nizak pritisak-umočite prst u so i staviti na vrh jezika...tako par puta dok ne osetit da ste progledali :) Tako se mozak preko jezika obavesti da stisne previše raširene krvne sudove,vama ponovo počne normalan dotok krvi u mozak i osećate se kao ponovo rodjeni! ;) Opet,pričam iz sopstvenog iskustva :rolleyes:

Ryker voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraću još nešto važno da razjasnim!

Ako samo budet pile vodu oko 3l dnevno,bez soli ( oko 3g - pola kafene kašičice),u

telu će nastati neravnotaža,biće previše vode u ćelijama tkiva,a neće biti dovoljno tečnosti u krvnim sudovima.

So zadržava vodu u krvotoku što je veoma važno za normalan pritisak! Bez soli krvni pritisak biće vam jako nizak,da je moguće da se jave vrtoglavice,nesvestice pa i kolaps...što nije dobro za bebu! Zato ne izbegavajte so ako imate normalan pritisak!

Što se tiče visokog pritiska - Preeklampsije-ona i nastaje zbog dehidratacije...Koga zanima mogu o tome opširnije da pišem.

Što se tiče soli...koristan je još jedan savet za devojke koje uvek imaju nizak pritisak.

Prvo - pijte dovoljno vode svaki dan!

Drugo - kad osetite glavobolju,malaksalost,preznojavanje...znate već kako je ko ima nizak pritisak-umočite prst u so i staviti na vrh jezika...tako par puta dok ne osetit da ste progledali :) Tako se mozak preko jezika obavesti da stisne previše raširene krvne sudove,vama ponovo počne normalan dotok krvi u mozak i osećate se kao ponovo rodjeni! ;) Opet,pričam iz sopstvenog iskustva :rolleyes:

Ja sam u trudnoći za nizak pritisak pila raso, a nekad i slanu vodu... Znao je baš da mi padne, inače imam nizak pritisak... Ekstra deluje :)

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Medicinski fakultet u Beogradu sam završila prošle godine i od tada tražim posao,bezuspešno...tako da nemem nikakve šanse za nekom specijalizacijom jer nisam u radnom odnosu. Ono čime želim da se bavim je prevencija i zdravstveno prosvećivanje,što je u ovo zemlji čista utopija.

U svakom slučaju...možda će nekome ove ideje biti previše jednostavne - ali istine i jesu jednostavne! Ko voli da se kljuka lekovima-otrovima samo nek navali...ova tema je posvećena nekoj novoj generaciji koja se vraća prirodi!

Ovo samo kod nas moze.

Dobro ti nama dosla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Bojana molim za malu pomoc, radila sam inseminaciju 22.i 23.12. kada najrainje mogu da uradim test za trudnocu, hvala na odgovoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Bojana super sto si nam se pridruzila. super su saveti. nisam trenutno trudna, ali me interesuje ono za 3gr soli dnevno. jel' ste to uzima sa vodom? mislim zar ne uzimamo dovoljno soli kroz hranu da bi se uspostavila ta ravnoteza o kojoj pricas ili su ta 3gr zbog neceg drugog?

hvala

mimialealeksa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odgovor za Leptir S - test za trudnoću u suštini može da pokaže pozitivan razultat tek posle 7-10 dana od oplodjenja,jer se zasniva na detekciji hormona u urinu koji počinje da luči posteljica.Ako se uradi pre,kada je vrlo nizak hormon-test će biti negativan. Srećno! :)

Odgovor za Šećerka - tačno je da uzimamo so hranom,ali kada se poveća unos vode na 3l dnevno,sav višak soli se bukvalno spira iz tela,što je super,ali sada treba obezbediti i unos soli.

Kažem to važi samo za one ljude koji imaju normalan krvni pritisak...sistolni do 120 dijastolni do 70. Inače nema potrebe povećavati unos soli ako je pritisak veći...ali postoji mogućnost pada pritiska...glavobolja,vrtoglavica,preznojavanje...onda treba povećati unos soli do 3g. A tih 3g unećete tako što ćete malo bolje posoliti salatu,malo više posoliti supicu i to je to..Ne morate da se strogo pridržavati...pa da merite i tako to...nego slušajte svoje telo,to je najbolje! :)

I još nešto...podrazumeva se da se zdravo hranite,odnosno da nema proždiranja masnih i slanih grickalica. Ako vam se baš nešto gricka neka to budu štapići koji se inače ne prže u ulju i birajte one koji nemaju so na sebi...i naravno ono što je super za grickanje su koštunjavi plodovi i suvo voće...umereno...jedna šaka dnevno :)

AK22 i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

želela bih sa vama da podelim ove korisne i jednostavne savete,jer mi je jako žao kada pročitam koliko se žene muče kada je u pitanju jedan od ranih znakova trudnoće - muka i povraćanje :(

Imam novost za vas! Ne mora tako da bude! Nismo bespomoćne i prepuštene slučaju!

Pokušaću da što jednostavnije objasnim žašto se javlja pre svega povraćanje.

Ako krenete da tragate za logičnim odgovorom,teško da će te ga negde naći...U glavnom je to priča o hormonima, koje počinje da luči posteljica..bla,bla...Ali odmah se postavi pitanje zašto neke žene u opšte ne povraćaju? Pa valjda i one nose bebe koje imaju posteljicu,zar ne? Tako da ta priča o hormonima kod mene odmah pada u vodu, i ako ću se ovom izjavom sigurno zameriti starim ginekolozima,koji kada im se žena požali da ima nesnosna povraćanja,kažu - neka,samo ti povraćaj to je znak da je beba tu!?!

Živote,da li je moguće??? A onda kada se žena obeznani,priključe joj infuziju i njoj bude bolje... A zašto joj bude bolje, žašto to niko ne zna ili neće da objasni? E,zato sam ja danas rešila da to ispravim i kao predstavnik nove škole doktora medicine...odaću vam tajnu koju mnogi ne znaju...i koja se ne uči u običnoj školi...

Dakle,ovako počinje ta čudna priča...

U danasnjem svetu brzog načina života, mi ljudi, zaboravili smo da pijemo vodu onoliko koliko nalaže priroda. Sad će mnogi da kažu,ma ja pijem vodu,sasvim dovoljno.Da li???

Svakom čoveku,svaki dan portebno je da unese oko 2,5-3l vode! Znači-SVAKI DAN!

Šta se dešava ako tako ne živimo? Pa, telo pokušava da se prilagodi suši,pokreću se odbrambeni mehanizmi zaštite tela od dehidratacije...luče se hormoni koji zadržavaju vodu u telu i tako nekeko preživljavamo,a da nismo ni svesni da naše telo jako pati i da će vremenom popustiti odbrambeni mehanizmi,odnosno razviće se bolesti (visok pritisak,dijabetes,alergije...)

Naravno,trudnoća nije bolest, ali šta će zadesiti svaku trudnicu koja je HRONIČNO DEHIDRIRANA - pa,pogadjate - POVRAĆANJE! Kakve sad to ima veze,pitaće neko, e pa evo...

Jadan od bitnih procesa u našem telu koji se odvija svakodnevno je varenje hrane koju pojedemo.Za organizam,taj proces postaje jako bitan onog trenutka kada hrana napuni želudac...Telo neće reći - e, čekaj... nema dovoljno vode i energije za varenje, ajde da to odložimo za sutra! Ne, telo će da iscrpi svaku ćeliju i poslednju kapljicu vode će iscediti iz njih da bi se proces varenja odigrao...jer bi u suprotnom hrana u želucu počela da truli !!! Ko troši vodu pri varenju? Prvo - pljuvačne žlezde u usnoj dupli, pa želudac kao hlorovodoničnu kiselinu, pa pankreas kao pankreasni sok koji će neutralisati kiselinu iz želuca i omogućiti normalu apsorpciju hranjivih materija u tankom crevu. Verujte u pitanju su litre vode ,koje se svakodnevno troše...

I sad, telo se isušilo i presušilo,i na svu muku pojavljuje se još jedan lik u priči koji takodje obožava vodu - BEBA, naravno! Beba uzima sve šta joj treba,ne mareći za vas...a vama kako bude...pitanje opstanka čoveče! I onda kad hoćete nešto da pojedete snažan antiperistaltički talas se pokreće od creva prema želucu i izbacuje iz želuca sve .pa bila to i sama kiselina jer...hej, nema vode za varenje...to je sad luksuz za telo!

Zato drage moje jedino što vam preostaje je da se bukvalno nalivate vodom!

SVAKI DAN 2,5-3L + 3g SOLI (pola kafene kašičice, radi ravnoteže vode u ćeliji i oko ćelije) Jeste, trčaćete svaki čas u WC ali bićete zdrave,nećete povraćati,neće vam se kvariti zubi od povraćenog sadržaja i najvažnije beba će uživati u vašoj tibi :rolleyes:

Naravno,ništa se ne dešava preko noći za povratak ravnoteže vode u telu treba će vam oko 3 nedenje,možda i pre zavisi koliko ste svoje telo doveli do granica izržljivosti bez vode.

Ono što mogu da kažem iz svog iskustva je to - da sam u 10 nedelji trudnoće i da u opšte nisam povraćala,ne morate ni vi...veruje! Ja imam ritual svako jutro-uzmem svoje plastične flaše,napunim ih vodom-česmovačom i pijem ceo dan tako da uveče ostanu prazne flaše.Samo tako možete biti sigurne koliko ste vode popili tokom dana!

Pišite mi o svojim iskustvima,rado ću odgovoriti da sva pitanja na koja znam odgovor,jer sam na žalost besposlen lekar koji ovoj državi nije potreban... :angry:

KOliko me nasmejala ova boldovana recenica :lol:

A stvarno cu sad pokusati da pijem vise vode...ja sam pila mozda pola litre - litru dnevno..i sokove i tako to al to nije isto sto i voda sigurno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nalivam vode, konstantno, u toku noci ustajem i po tri cetiri puta da bih piskila i opet povracam ujutru a u 25-oj nedelji sam :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema zastarela,nema nikog :(

ja vise ne znam sta da radim od mucnine!Idem i ja odma da napunim flasice sa vodom,da probam i to,ako pomogne,javljam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ova tema zastarela,nema nikog :(

ja vise ne znam sta da radim od mucnine!Idem i ja odma da napunim flasice sa vodom,da probam i to,ako pomogne,javljam!

Meni voda nije pomagala, povremeno mi je prilao da popijem kvas, bilo mi je bolje od njega, i ako imas one jutarnje mucnine, u smislu da cim se dignes iz kreveta ides u wc da povracas (a prazan zeludac, kiselina se spusti..) onda ti je moj savet da drzis slane krekere pored kreveta, i cim otvoris oci, prvo pojedes makar na silu par krekera da upiju kiselinu iz zeluca i onda polako ustanes.

To mi je recimo pomagalo ponekad, mada iskreno, ako si kao ja - verovatno ces morati da sacekas ulazak u drugi trimestar i da same prodju od sebe.

Deluje grozno taj period i kao da nikad nece proci, ali kad prodju zaboravis ih vrlo brzo, videces :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni voda nije pomagala, povremeno mi je prilao da popijem kvas, bilo mi je bolje od njega, i ako imas one jutarnje mucnine, u smislu da cim se dignes iz kreveta ides u wc da povracas (a prazan zeludac, kiselina se spusti..) onda ti je moj savet da drzis slane krekere pored kreveta, i cim otvoris oci, prvo pojedes makar na silu par krekera da upiju kiselinu iz zeluca i onda polako ustanes.

To mi je recimo pomagalo ponekad, mada iskreno, ako si kao ja - verovatno ces morati da sacekas ulazak u drugi trimestar i da same prodju od sebe.

Deluje grozno taj period i kao da nikad nece proci, ali kad prodju zaboravis ih vrlo brzo, videces :)

Bas tako... davis se od nagona da povratis a nemas nista u zelucu, ma grozno. Ja isto gledam cim otvorim oci da nesto stavim u usta dok ne doruckujem ali iskreno retko kad upali, a tako mi je i u prvoj trudnoci bilo. Tako da ja cekam tamo 15-16 nedelju, dotle ce mi valjda prestati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni voda nije pomagala, povremeno mi je prilao da popijem kvas, bilo mi je bolje od njega, i ako imas one jutarnje mucnine, u smislu da cim se dignes iz kreveta ides u wc da povracas (a prazan zeludac, kiselina se spusti..) onda ti je moj savet da drzis slane krekere pored kreveta, i cim otvoris oci, prvo pojedes makar na silu par krekera da upiju kiselinu iz zeluca i onda polako ustanes.

To mi je recimo pomagalo ponekad, mada iskreno, ako si kao ja - verovatno ces morati da sacekas ulazak u drugi trimestar i da same prodju od sebe.

Deluje grozno taj period i kao da nikad nece proci, ali kad prodju zaboravis ih vrlo brzo, videces :)

hellen,hvala na savetu.Voljna sam sve da pokusam...Ne znam vise kako da se izborim sa tim...Uzasno se osecam,nije mi ni do cega :( Nadam se da ce stvarno proci do IIog trimestra,a do tad,sta da se radi,ako mora,mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da se Dr Bojana do sad zaposlila. :) Tek sad vidim ovu temu!

Ali ja sam živi primer ovoga što je ona opisala. Nisam sad trudna i ne znam da li je tačno sve ovo sa vodom, ali ja ni jednom u trudnoći nisam povraćala. Inače pijem dosta vode, a tada sam čini mi se još više. To je od prilike oko 3 l dnevno. Jednostavno mi toliko treba. Jedino što me je smaralo je što kad god krenem, samo vrebam gde bih mogla u WC! :D Naravno mislim na kafiće i sl.

Tako da ako nekom koristi ovo što sam napisala, biće mi drago, eto mog iskustva. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Cao svima,nova sam na forumu,zeljela bih da cujem vase misljenje....Naime,u 12 sam nedjelji i radila sam nalaze urino kulture,i otkrivena mi je eserihija i to vise od 100000 u 1 ml urina....Zanima me da li je to opasno za bebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

<p>Cao svima,nova sam na forumu,zeljela bih da cujem vase misljenje....Naime,u 12 sam nedjelji i radila sam nalaze urino kulture,i otkrivena mi je eserihija i to vise od 100000 u 1 ml urina....Zanima me da li je to opasno za bebu?

Pa svakako nije dobro sto imas eserihiju, sigurno ce ti dati nesto da pijes, antibiotike i slicno, ali nemoj da razmisljas negativno...bitno je da se izleci

Recimo moja kuma je imala eserihiju u trudnoci i izborila se sa njom, rodila zdravu bebu..i nije redak slucaj

Ali doktor ce vec da te uputi sta ces dalje..

Srecno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napomenem da sam alergicna na penicilin,i na vecinu lijekova,koji ga sadrze.....Trenutno sam u panici,jer je moja sestra isto imala eserihiju,i zbog nje je izgubila prvu bebu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da napomenem da sam alergicna na penicilin,i na vecinu lijekova,koji ga sadrze.....Trenutno sam u panici,jer je moja sestra isto imala eserihiju,i zbog nje je izgubila prvu bebu....

eserihija koja je u urinu,nece naskoditi bebi.bitno je da uradis briseve i da vidis da li je ima u sekretu.Ti sada vec prolazis ona prva 3 rizicna meseca,pa nemoj da se plasis.Napomeni svom dr da si alergicna na peniciln i odredce ti neku drugu terapiju.A do tada jedi brusnice,pij caj od iste i pij prolom vodu,ako mozes 2-3 l .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.