Pentaxim ili redovna vakcinacija?

odgovora

Objavljeno

Da li ste odlučili hoće li vaše dete primiti vakcinu Pentaxim ili redovne vakcine i koji su to razlozi zbog kojih ste se odlučili baš za tu opciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se i kod prvog deteta odlucili za Pentaxim, i posto se pokazala odlicno, sada je i drugo dete vakcinisano istom. Zato ja preporucujem Pentaxim ukoliko su roditelji u mogucnosti da kupe. Prosle nedelje smo kupili i cena je oko 3400 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Podrzavam apsolutno pentaksim ceri su tako unistili ruku mesec dana je bila modra i naduvena i to nas je okrenulo ka pentaximu i privatnoj doktorici jel ovi drzavno non stop kod nas menjaju doktorice koje su tek zavrsile skolu pa ti ne prati dete jedan nego njih 5! Sad smo i sina za hep.b vodili privatno a za 15-ak dana idemo na pentaxiim!Uzgred cera je dobijala pen. nikad nije bilo reakcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je primio redovnu vakcinu,kad smo dosli kuci dali smo mu sirup EFERALGAN i stavljali hladne obloge na ruku, nije bilo ni temperature ni otoka.Sad opet idemo na vakcinu 18 marta i nadam se da ce sve biti kao i prvi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim jer nema nuspojava. Nema temperature, nervoze... Sin je dobijao regularne vakcine. Nije ni to bio smak sveta. Stavljali smo obloge, sirup protiv temperature, ali je taj dan kada je dobijao vakcinu uvek bio naporan zbog nervoze. Bebica je pre 3 nedelje dobila drugi pentaxim, ali joj je nezgodno dala pa joj je nogica bila malo otecena na tom mestu. Nisam primetila da joj je smetalo. Tako da ako se ima mogucnosti, pentaxim definitivno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da definitivno pentaxim..moj sin treba da primi za 2 dana 3 dozu..i uopste se ne dvoumim oko tog pitanja..prvo daje bolju zastitu,nema otoka (sem ako vam neka opicena sestra zabije detetu ko u drvo da ubada)nema temperature i najvaznije nema preterane nervoze nervoze..tako da DA PENTAXIM! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mome sinu nisam davala Pentaxim ..a i nisam sve vakcine ..protivnica sam ...

asistentica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MOJA BEBA JE PRIMILA REDOVNU VAKCINU,SUPER JE PODNELA,NORMALNO OBLOGE OD ALKOHOLA SMO MENJALE NA 2 SATA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mome sinu nisam davala Pentaxim ..a i nisam sve vakcine ..protivnica sam ...

Hoces da kazes da ti dete nije vakcinisano? Da me ne shvatis pogresno, ok je to sto si ti protivnik necega ali nije ok ako zbog toga na indirektan nacin ugrozis zdravlje svoga deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pentaxim je zakon!!!! Nema otoka, temperature, nikakvih nus pojava!!!! Nazalost, skup je pa ga mnogi roditelji ne mogu priustiti ali... Ne znam, u nasoj drzavi ima novca za sve ali za ovo nema :angry: :angry: :angry: Mi u maju idemo na revakcinaciju pentaxima pa cemo videti kako ce to proci, ali do sada je sve bilo odlicno. Nije cak ni plakal a o necemu ozbiljnijem i da ne govorim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba deteta "državne" vakcine.

Bez nus-pojava.

Bez ikakvih problema.

Besplatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin prvu dozu je primio drzavnu vakcinu, vristao je 2 sata bez prestanka, nije hteo da spava, da sisa, nista... Kada se reakcije malo smirila i on se smirio ali ga je sustigla temperatura, ne nesto visoka, 37, 5. Tako da smo sledece dve doze cvrsto resili da ce primiti Pentaxim i zaista bih je svima preporucila, dete cak nije ni zaplakalo kada je primilo. I revakcinaciju smo primili pre neki dan isto Pentaxim, ali zelim da napomenem da su se u Domu zdravlja bunili sto smo kupili vakcinu, kad je dete trebalo da primi tu tvz. drzavnu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primili redovnu,drzavnu,bez ikakvih reakcija...Protivnik sam Pentaxima,jer su tu ubacena gotova antitela koje bi trebao da stvori detetov organizam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primio je sve redovno i nije bilo problema!! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primio je redevnu i baš sam se pokajala!

Vriska ceo dan, blaga temperatura, obloge na ručicu, ma užas :(

Uskoro idemo na RE, ali ne znam da li sad može Pentaksim,posle redovne :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oba deteta su primila drzavne. za prvog sina nismo uspeli da nabavimo pentaxim, pa je primio drzavnu, i tako smo nastavili. bilo je temperature, davali smo cepice. sa drugim smo se odlucili isto za drz. i on je imao temp., ali nista strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primio je redevnu i baš sam se pokajala!

Vriska ceo dan, blaga temperatura, obloge na ručicu, ma užas :(

Uskoro idemo na RE, ali ne znam da li sad može Pentaksim,posle redovne :unsure:

možeš nama je pedijatar savetovala da ako prvo primi državne da ako hoćemo možemo pentaxim ili ako krene sa pentaximom pa nenano novca da finansiramo može da nastavi državne ,znači mogu da se miksuju pošto je to sve isti uzročnik u pitanju.Mi smo primili sva tri puta pentaxim i nije bilo nikakvih reakcija a sestrica je dobijala običnu pa se napatila eto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Primili redovnu,drzavnu,bez ikakvih reakcija...Protivnik sam Pentaxima,jer su tu ubacena gotova antitela koje bi trebao da stvori detetov organizam...

ne bih da budem neprijatna ali dajem sebi za pravo pošto sam lekar opšte prakse da ti kažem da nisu naikakva antitela ubačena nego je uzročnik bolesti samo malo više pročišćen tako da je time učinjeno da se ne izaziva reakcija u vidu temp. koju uzrokuju neki delovi tog uzročnika koji se nalazi u starim vakcinama ,znači samo su poboljšane da nema neželjenih reakcija toliko pozdrav! :lol: i još nešto pentaxim je trebao da zameni stare vakcine ali pošto država nema para da sve to isfinansira ostajemo na starom !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još jedan glas za Pentaxim !Prvu je podneo bez ikakvih problema,čak nije bilo ni crvenila na mestu uboda. Ipak se dete lišava višestrukog bockanja u jednoj poseti a samim tim se smanjuje i mogućnost nuspojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi smo primili pentaxim vakcine bez ikakvih problema....ostaje nam jos jedna sa godinu i po i mirni smo do skolice..znaci pentaxim..sto bi babe rekle majka mara..hehe :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se takođe odlučila za pentaxim. Moja beba je do sad primila dve doze ove vakcine i nije bilo nikakvih reakcija. Najvažnije je da učinimo sve da dobrobit zdravlja naše dece. Ima primera da se reakcija nije javila ni na redovne vakcine a da se kod pentaxim vakcine javila. Sve je individualno. Čak sam čula od jednog pedijatra da će se i u domove zdravlja uvesti pentaxim ali za par godina. Verujem da će proći dosta vremena do toga, ali to je druga tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se ipak bili odlucili za redovnu,drzavnu i takodje je jako lepo podneo sve tri ture,bez ikakvih reakcija. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PENTAXIM OBAVEZNO!!!

Ne bi ni znali za tu vakcinu, nego hvala Bogu imamo normalnog pedijatra koja nas je neposredno pre davanja vakcine posavetovala da je kupimo i da se to da detetu, jer nema nikakvih nus pojava. Tako je i bilo!!!Nije ni zaplakao, a super je sto je samo jedan ubod u pitanju.

Mislim da ne treba maltretirati decu bez potrebe, kada vec mozemo da biramo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pentaxim definitivno...

sa prvim detetom prvi put smo dali drzavnu vakcinu (na nagovor doticne pedijatrice koj usmo posle promenili), bio je kenjkav celi dan, preplakao, mesto uboda oteceno, temperatura blaga... nakon toga smo presli na pentaxim, bez ikakvih nus pojava...

sa drugom bebom smo na pentaximu....

bez razmisljanja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim roditeljima,mi smo naseg bebca vodili pre neki dan na 2 dozu Pentaxima kod priv pedijatra kao i prethodni put,samo sto je ovaj put dosta lose reagovao,cim mu je sestrica ubola iglu,poceo je da vristi i nije prestajao,dobio je i temperaturu koja ga je drzala 24H,ne znam dali zavisi od toga kako ga je ubola ili od same vakcine,mesto gde je dobio,malo je poplavilo i oteklo,u svakom slucaju,ja sam za Penaxim,manje muka i patnje za malisane.. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.