Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

drage mame, mene zanima koje su to neizostavne stvari za bebu i za mene koje trea da ponesem u porodiliste...............

ljudi pisu svasta, a meni se nekako cini da mozda taj izbor moze da se suzi.... ?! :blink:

pozzic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja torba je sačinjavala najneophodnije(a opet je bila puna):

Papuče;

Bade-mantil;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to zaista zavisi od porodilišta do porodilišta, ali najosnovnije:

- pribor za ličnu higijenu

- spavaćice (kod nas u Betaniji nosiš svoje)

- papuče, bade mantil

- ulošci

- podmetači

- pelene, benkice (par komada), zekice (dakle, najosnovnije za bebu)

Ja više ne mogu da se setim, davno je bilo :) Bolje neka svežija mama da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto ja se raspisala a postavio samo ovo iznad(nervira me što se samo meni to događa)...sad moram opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E neću više da pišem...opet mi nije postavio...samo jednu rečenicu...nevjerovatno...

Nadam se da će ovo postaviti: PLAZMA I SOK SU ME DIGLI IZ "MRTVIH" NAKON PORODA. A PHOENIX je sve rekla...

Bubi988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodala bih gacice. Znam da sam posle drugog porodjaja svaki cas zivkala muza da mi donosi ciste, jer sam dosta krvarila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, gaćice, kod nas u bolnici ih nismo smjele nositi, a kada naiđe vizita slijedi brzo skidanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zbog gaćica (običnih, ne mrežastih) dobila blagu infekciju rane, tako da je po meni logično što su zabranjene.

Za porodilište su po meni neophodni ulošci u velikim količinama, čaša ili šolja (to sam zaboravila, pa su mi donosili), papirni ubrusi za brisanje ruku (praktičniji od peškira), pribor za ličnu higijenu, papuče (gumene), gumice za kosu ili šnale, mobilni i punjač. Što se tiče stvari za bebu, to zavisi od porodilišta, ali pelene, krema i vlažne maramice obavezno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nosila pribor za ličnu higijenu, punoooooo uložaka, za ta četiri dana sam potrošila barem 6 pakovanja, čaša ili šolja, 2-3 spavaćice, gumene papuče i šumeći multivitamin to me je vraćalo iz mrtvih.

A za bebu (barem kod nas) samo pampers pelene, vlažne maramice i Pavlovićevu mast. A odelce za izlazak iz porodilišta doneli su tata i deda kada su došli da nas izvedu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neznam kako je u drugim porodilistima ali u subotickoj bolnici , doduse , skoro pre dve godine posteljinu nisu menjali ,sva sreca sto sam imala podloske za krevet a i za wc solju podloske ne mogu da skode :) . Mrezaste gace su dobre jer ne moras nogama da stiskas ulozak jedino sto ih pre vizite treba skinuti. Ulosci su potrebni u ogromnim kolicinama . Samo u bolnici ja sam potrosila jedno 5 - 6 pakovanja.Za bebu je trebalo doneti : pampers , pavlovicku i vlazne maramice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto i kod nas nisu bile dozvoljene gaćice.

Inače, sve što ti naknadno treba mm ti donese, tako da je najbolje da poneseš minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, gaćice, kod nas u bolnici ih nismo smjele nositi, a kada naiđe vizita slijedi brzo skidanje...

Nismo ni mi smele da ih nosimo, ali je vizita bila samo u jutarnjim satima tako da smo to pola sata mogle izdrzati bez njih :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice ulozaka: vidjala sam da zene koje imaju jace krvarenje stavljaju pampers pelenu umesto uloska. :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bas danas sam kupila casopis "Trudnoca", izdaje ga YUMAMA. Ima bas lep tekst o tome sta treba poneti:

- sobne papuce i plasticne papuce (za tusiranje)

- jednokratne, mrezaste, gacice (10 komada)

- mrezasti ulosci (5 paketa)

- pamucni brushalter za dojenje

- ulosci za dojenje (10 komada)

- kucni ogrtac ili frotir sa dzepovima

- 1 veliki i 2 manja peskira

- toalet papir, vlazne maramice

- pribor za licnu higijenu

- carape ili soknice (3 para)

- plasticna casa

- plasticne kese (za prljav ves koji se salje kuci)

A sada jedno pitanje za vas:

Sta treba za bebu spremiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su samo rekli PAMPER pelene...

A ostalo na dan iznošenja bebe.

Međutim stavi u svoju torbu dve/tri pamučne pelene...da znaš da su tvoje, kada beba bude pored tebe da bude na čistom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bas danas sam kupila casopis "Trudnoca", izdaje ga YUMAMA. Ima bas lep tekst o tome sta treba poneti:

- sobne papuce i plasticne papuce (za tusiranje)

- jednokratne, mrezaste, gacice (10 komada)

- mrezasti ulosci (5 paketa)

- pamucni brushalter za dojenje

- ulosci za dojenje (10 komada)

- kucni ogrtac ili frotir sa dzepovima

- 1 veliki i 2 manja peskira

- toalet papir, vlazne maramice

- pribor za licnu higijenu

- carape ili soknice (3 para)

- plasticna casa

- plasticne kese (za prljav ves koji se salje kuci)

A sada jedno pitanje za vas:

Sta treba za bebu spremiti?

Pošto je leto, ne trebaju ti dva para papuča. Jedne gumene su ti dovoljne. Čarape takođe. Brushalter ti isto nešto baš i ne treba.

Ja sam recimo ponela samo dva paketa uložaka i onda mi je mm posle donosio.

A za bebu pampers, kod nas su tražili i benkice i zeke, ali su na kraju ipak bebe umotavali u tamo njihovo. Jedino su mi tražili rukavice, jer je imao dugačke nokte, pa se grebao po licu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa ovog spiska meni nije bilo potrebno sledeće:

-brushalter

-ulošci za dojenje

-sobne papuče

U ovo doba godine mislim da nema potrebe nositi 3 para čarapa, ja sam u januaru šetala bosa. Dovoljno je poneti 2-3 pakovanja uložaka, a muž ili neko drugi će vam donositi svakodnevno koliko vam treba.

Po meni je neophodno poneti neki sok. Ja sam dnevno pila 3-4 tetrapaka sokova, ništa nisam mogla da jedem. Posle porođaja sam večito bila žedna, a česmovača mi je bila fuj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošto je leto, ne trebaju ti dva para papuča. Jedne gumene su ti dovoljne. Čarape takođe. Brushalter ti isto nešto baš i ne treba.

Ja sam recimo ponela samo dva paketa uložaka i onda mi je mm posle donosio.

Phenix, neverovatno, kucamo u isto vreme iste stvari :rolleyes:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe...nisam mogla hranu okusiti...a cedevita mi je bila spas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage mame, mene zanima koje su to neizostavne stvari za bebu i za mene koje trea da ponesem u porodiliste...............

ljudi pisu svasta, a meni se nekako cini da mozda taj izbor moze da se suzi.... ?! :blink:

pozzic

Draga buduca Mamice :rolleyes: ja sam u porodilste ponela brdo stvari i pola od toga mi nije trebalo. Ono sto mi je bilo neophodno je sledece:

-Ulosci mrezasti

-Mrezaste gacice

-Povidon jod ili rivanol, mada meni vise odgovara povidnon jod

-Bade mantil

-Papuce

- Peskiri, ja ponela tri

-Spavacicu, najbolje bi bilo ako imas neku na dugmice koja se skroz otkopcava.

-Licnu higijenu

-Plazmu (bila sam mrtva gladna kada su me spustili u sobu)

Sto se tice bebirnca to je doneo Tata kada je dosao po nas 2 benkice, zekicu, kapicu 2 tetra pelene i jedna svedska i to je to...i pampers ili neke druge pelene.

Pozzz i sve najbolje

U porodilistu su mi trazili i jedno manje pakovanje pelena da ostavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo bas danas sam kupila casopis "Trudnoca", izdaje ga YUMAMA. Ima bas lep tekst o tome sta treba poneti:

- sobne papuce i plasticne papuce (za tusiranje)

- jednokratne, mrezaste, gacice (10 komada)

- mrezasti ulosci (5 paketa)

- pamucni brushalter za dojenje

- ulosci za dojenje (10 komada)

- kucni ogrtac ili frotir sa dzepovima

- 1 veliki i 2 manja peskira

- toalet papir, vlazne maramice

- pribor za licnu higijenu

- carape ili soknice (3 para)

- plasticna casa

- plasticne kese (za prljav ves koji se salje kuci)

A sada jedno pitanje za vas:

Sta treba za bebu spremiti?

ulosci za dojenje ti nisu potrebni jer ti kanali nisu razradjeni pa ti mleko nece curiti.

Za bebu ne treba nista,ono je tamo sredjuju,presvlace,kupaju,treba ti samo za izlazak jedan pampers,svedska i obicna za sirok povoj ako stavljaju i odelce u kome ce izaci.

slobodno mozes i vise mrezastih uloska pa ako imas ranu nemoj se brisati toalet papirom nego njih nakvasi pa se obrisi.em ti prija hladno zbog rane em nemoze da se iritira za razliku od tol pap.

obavezno neka plazma ili nesto sto ces jesti posle porodjaja dok dodje vreme da ti donesu hranu jer ces biti mrtva gladna.

ako pijes kafu sitnina za automat ili kesice nesa.

ako se setim jos necega,dodacu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Phenix, neverovatno, kucamo u isto vreme iste stvari :rolleyes:.

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahah a ja sam trebala sve da procitam pa onda da kuckam a ne da ponavljam jedno te isto,ali nema veze da lepo utvrdite gradivo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ulošci za dojenje super došli, jer mi je spavaćica bila sva mokra od mlijeka...A pošto mi je bilo hladno bojala sam se da mi bude mokro na grudima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za bebu ne treba nista,ono je tamo sredjuju,presvlace,kupaju,treba ti samo za izlazak jedan pampers,svedska i obicna za sirok povoj ako stavljaju i odelce u kome ce izaci.

To zavisi od porodilišta. Kod nas je bilo obavezno - pampers, vlažne maramice i krema. Oni to uopšte nisu nosili sa sobom kada su dolazili (baby friendli), moraš da imaš, u protivnom beba ne može da se prepovije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.