Kada se razbolimo u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Pozdar svim trudnicama

mi smo veliki 8.meseci,34.nedelja,malo zaostajemo po UZ po velicini,ali je sve ostalo ok.

Htela sam da vas pitam,ako neko ima iskustva...ili zna nesto o tome...

Razbolela sam se,upala grla je bila 3 dana,bila sam kod lekara(opste prakse)i kaze da lici na virusnu infekciju,koja je napala grlo.Nista nisam pila od lekova nikakvih,samo sam se lecila prironim stvarcicama.I to je manje vise proslo,ali,sad me nesto stomak kovitla i imam problema sa stolicom,koja je (sama stolica) poput proliva,ali veoma tesko idem u wc,mucim se na wc solji uzasno,i ujedno me onda bole i kosti.Mnogo brinem da u tom mom mucenju ne povredim nekako bebu,i pitam se da li sve ovo moze da skodi bebi,jer u nekim momentima bukvalno se tresem u wc-u.Tako da ne znam da li je ta virusna infekcija prosetala i to creva,ili sta je(da li je hormonski ta dijareja,ili se telo priprema za porodjaj,ili sta...hrana ne verujem).Inace,nemam nikakvu temperaturu,ni nista drugo.Izvnite ako vam sve ovo odvratno zvuci,ali sam se malo uplasila,pa reko da vidim ako neko ima neko iskustvo slicno ovome...

Bebu osecam,mrda.Ali ponekad se desava da pulsira jednakim ritmom 2-3 minuta,kao da je srce,ali ne verujem,znate li sta je to?

Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da si malo u panici, nista vise :)

I ja sam bila bolesna u trudnoci, samo nista nemoj od lekova, kao sto si vec i uradila, limun, med, cajevi. Za stomak sto vise tecnosti, ne znam, proveri sa lekarom da li bi smela probiotik, obzirom da si vec u osmom mesecu. Supice, i lagana hrana. Bebi ne moze da naskodi, niti moze nekako da se povredi. Samo se opusti, proci ce.

Meni je vrhunac bio kada sam u trudnoci zaradila virusni konjuktivitis, a nisam smela da stavljam kapi u oci. To je bilo mucenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se za divno cudo 6 meseci nisam ni malo prehladila, a sad mi se cini da mi je nos zapuseniji i nasli smo mnoogo bakterija i leukocita u mokraci, sto uglavnom ukazuje na neku upalu, prehladu....bas me je strah, jer ne znam sta je i gde je, ali sva sreca sto sad u ponedeljak idem kod ginekologa pa cemo se dogovoriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se brines, sigurno nije nista ozbiljno. Ja sam sve vreme trudnoce imala neke bakterije u mokraci a svi ostali nalazi su ili ok. Moguce da si se malo prehladila, nista ozbiljno. Samo se utopljavaj ovo vrem je sada bas varljivo, zacas se razbolis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda se i jesam malo uplasila,ali sta cu...

Sada mi je i mukica malo...

Dodje mi da pozovem lekara da pitam....videcu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ne moze biti strasno, ali nije dobro imati bakterije u urinarnom traktu ili vagini , jer dete moze pokupiti ih tokom porodjaja.

Bitno je da nije velika stvar, lako se resi, pa se necu ni nervirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto pulsira je stucanje :D ,ritmicno kuckanje u stomaku....I mi smo bas cesto stucali,po nekoliko puta dnevno,bili smo izuzetno nemirni pa smo valjda gutali i vise plodove vodice zbog cega se to i desava ;)

Sto se prehlade tice,ne nerviraj se,i ja sam imala par bas finih prehlada u trudnoci.Ipak bih ja na tvom mestu otisla kod dr,cisto da ti da nesto da olaksas sebi,ali mislim da zaista nemas razloga da brines zbog bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na porukicama,savetima,recima...

Bolje mi je skroz,sve je ok,samo mi je stolica teska,odnosno,tesko idem u wc,nije bas zatvor,ali skoro.Valjda su ti problemi karakteristicni u trudnoci.

Sto se tice bebe...stvarno se nadam da nece skoditi.idemo na UZ u sredu pa cu ginekologu sve ispricati,a i videcemo bebu.Veliki je on,ipak kraj sam osmog meseca...

Kiss svima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje sunce je bas aktivno, ali nikako da uhvatim da stuca....po svim tim objasnjenjima , moje dete ne stuca, ili ja nemam ppojma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam imala nikakvih zdravstvenih problema do sada.Par puta me je bolela glava i to je sve.Cesce me je bolela dok nisam bila trudna.Kijavicu,gripu,bakterije i tako to,hvala dragom Bogu do sada nisam imala.Dosta njih oko mene prelezalo je gripu,moj muz tu oko Bozica imao je bas visoku temperaturu ali,eto, na mene nista nije preslo.Jedino na pocetku trudnoce sam povracala sto je sasvim normalno a ono sto mi se desava u poslednjih 10 dana je da su mi prsti na rukama konstantno utrnuti i jako je neprijatan osecaj.Ima li neko iskustva sa tim?Clankovi su mi bili oteceni jedno par dana ali,za divno cudo to se povuklo.Ja sam mislila posto sam u devetom mesecu da cu tek sad da buknem sa otocima kad ono, pocese da se povlace.Ako me i nesto strefi do kraja izdrzacu.Imam jos manje od mesec dana do termina. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebam da se porodim za kojih desetak dana, a ja sam dobila neki abnormalni suvi kasalj koji je sve gori, da cepa grlo i pluca. Antibiotici ne smeju, a prirodni lekovi, toliko ih ima da sam od svakog caja popila po jedan i nista... Veceras idem kod doce pa cu se jos sa njim posavetovati. Ako neko ima dobar lek za ovu napast bilo bi lepo da podeli. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebam da se porodim za kojih desetak dana, a ja sam dobila neki abnormalni suvi kasalj koji je sve gori, da cepa grlo i pluca. Antibiotici ne smeju, a prirodni lekovi, toliko ih ima da sam od svakog caja popila po jedan i nista... Veceras idem kod doce pa cu se jos sa njim posavetovati. Ako neko ima dobar lek za ovu napast bilo bi lepo da podeli. Hvala

Probaj sa dečijim sirupom od belog sleza ili jagorčevine. Odlični su a mi debelice smemo da ih pijemo. Obavezno ispiraj grlo čajem od žalfije (nemoj da ga piješ jer ume da bude i nezgodan). Tako sam se bar ja lečila.

Nadam se da će ti ovo pomoći!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probaj sa dečijim sirupom od belog sleza ili jagorčevine. Odlični su a mi debelice smemo da ih pijemo. Obavezno ispiraj grlo čajem od žalfije (nemoj da ga piješ jer ume da bude i nezgodan). Tako sam se bar ja lečila.

Nadam se da će ti ovo pomoći!

Hvala puno za savet, naadam se da ce biti bolje, sutra idem po sirup. Mozda kasalj nekom zvuci smesno ali kad si u devetom mesecu trudnoce i ceka te rez na stomaku to ti ni malo nije smesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam dva puta pila antibiotike, prvi put zbog urinarne infekcije, a drugi put zbog toga sto je dr visoku temperaturu pre analiza protumacila kao SIGURNU urinarnu inf. :angry: Za temperaturu sam pila Paracetamol koji se daje i bebama.

Naravno da je bolje ako sve ovo moze da se izbegne ali i trudnice se mogu razboleti.

Svakako da se za sve treba obratiti lekaru.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ginekolog mi je preporučio da pijem uz ove sirupiće Palitrex i Febricet. Febricet sam pila samo kod temperature a Palitrex nisam uopšte. Ležanje, čajevi i dečiji sirupići su pun pogodak. Ali ako mora nešto više, to je već viša sila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ginekolog mi je preporučio da pijem uz ove sirupiće Palitrex i Febricet. Febricet sam pila samo kod temperature a Palitrex nisam uopšte. Ležanje, čajevi i dečiji sirupići su pun pogodak. Ali ako mora nešto više, to je već viša sila.

Pa i ja nisam bas za antibiotike ali ti decji sirupcici su odlicna ideja. U zivotu nisam popila ovoliko caja i kojekakvih buckurisa. Mogla bih da napisem knjigu.

:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja nisam bas za antibiotike ali ti decji sirupcici su odlicna ideja. U zivotu nisam popila ovoliko caja i kojekakvih buckurisa. Mogla bih da napisem knjigu.

:unsure:

Samo mi ne spominji čajeve :D Mislim da u životu više neću da ih pijem. smučili su mi se tada!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prehladila u 7. mesecu a jos mi je izbila i alergija po celom telu.Zavrsila sam u Hitnoj na inhalaciji i dali su mi mast da mazem jer alergija nije bila opasna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kada znam za sebe imam alergiju na polen.Kada sam bila trudna sa sinom,ta alergija je isparila,fantasticno sam se osecala :) A sada u ovoj trudnoci,uzas :blink: toliko sam alergicna da to nije normalno i jos me uhvatila i neka prehlada,pa se trujem cajem,medom i limunom :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kada znam za sebe imam alergiju na polen.Kada sam bila trudna sa sinom,ta alergija je isparila,fantasticno sam se osecala :) A sada u ovoj trudnoci,uzas :blink: toliko sam alergicna da to nije normalno i jos me uhvatila i neka prehlada,pa se trujem cajem,medom i limunom :blink:

joj alergija na polen je užasna, imam je i ja. Probaj šumeći kalcijum to meni pomaže - kašalj i kijavica su smanjeni drastično, a ukoliko imaš problem i sa zapušenim nosom uzmi marisol ili tako nešto na bazi morske soli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno,to za kalcijum sam cula i ja,probacu.Hvala jos jednom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraću i ja da probam šumeći Ca! Poludeh od kijanja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene je uhvatila zestoka prehlada, kasalj, kijanje, grebanje u grlu, curi nos, temperatura...a ima li jos sta da me snadje. Dva dana sam se "trovala" cajevima, i ponajvise mi je pomogao caj od majcine dusice i rastvor alkohola kojim sam natopila gazu i drzala na vratu, sat-dva. Ipak je dr.ukljucio i antibiotike jer je situacija bila zakomplikovana maksimalno. A najgore od svega je kada mi je malo krenulo na bolje, ja nisam mogla da ooodolim jednom veelikom slaaadoledu i opet sve od pocetka, i sta da vam kazem...pa jeo mi se sladoled :P

Izlecih se, konacno, i opet mi se smeska Frikom-Machoo, mmmm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

jako sam zabrimuta-prehladila sam se pred sam porodjaj. Zapusen mi je nos i grlo zeza...KUpih Marisol rastvor za nos na bazi morske soli i pijem cajeve. NOs mi je u sve gorem i gorem stanju i sad je poceo da curi. Da li neko moze da mi pomogne i kaze sta da radim? Da li se nekome vec desilo? Posto trebam da se porodim svakog dana koliko to moze da utice na sam porodjaj i moju spremnost? Da li postoje problemi usled prehlade?

HVala unapred :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li imas i temperaturu? Ako imas, obavezno idi do lekara opste prakse.

Ako ne, kreni sa nekim streptoletama, oribletama ili sl. Ako ti je nos zatvoren probaj sa inhalacijom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.