Pilule za kontracepciju

odgovora

Objavljeno

tema

Imas ovde o kontracepciji ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jako interesuje ova tema, ovih dana razmisljam da pocnem da uzimam pilule jer sam cula da od njih totalno nestaju bubuljice. Posto jako volim slatkise i nemogu da ih se odreknem imam probleme sa bubuljicama kije se s vremena na vreme pojve na mom licu i uzasno mi smetaju. Sve sam probala, sto kozmetickih preparata, redovno idem kod kozmeticara ali nevredi.… Na bebcu sam procitala losu stranu pilula ( nervoza, mucnina, bolovi u stomaku). Jako me interesuju vasa iskustva i da li postoji neke odredjene pilule koje nemaju ovakve reakcije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne bi smela nikako na svoju ruku da uzimas pilule, moras se posavetovati sa nekim dr. Svako razlicito odreaguje na pilule, ne postoji pravilo.

Moje misljenje je da ti treba da ides kod dermatologa, a ne kod kozmeticara, koji ce ti prepisati neke medicinske preparate, a ne popularne kozmeticke. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li koristite pilule i kakva su Vam iskustva?

Ja koristim YASMIN !

Za sada su mi super... Pijem ih 3-4meseca. Ali imam problem. Ostalo mi je jos 9 tableta, i juce sam izgubila celu kutiju, i vise ne pijem, a polanirala sam da prekinem posle ovog meseca, da bih ostala trudna. Sada se bojim, da li to nesto steti sto sam prekinula u pola meseca ili ne? Kakva su vam iskustva ? Zabrinuta sam :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim YASMIN !

Za sada su mi super... Pijem ih 3-4meseca. Ali imam problem. Ostalo mi je jos 9 tableta, i juce sam izgubila celu kutiju, i vise ne pijem, a polanirala sam da prekinem posle ovog meseca, da bih ostala trudna. Sada se bojim, da li to nesto steti sto sam prekinula u pola meseca ili ne? Kakva su vam iskustva ? Zabrinuta sam :unsure:

Nisam sigurna, ali mislim da ne bi trebalo da bude problem, dobices verovatno za par dana i to je to. Neka me neko ispravi ako gresim. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna, ali mislim da ne bi trebalo da bude problem, dobices verovatno za par dana i to je to. Neka me neko ispravi ako gresim. :blink:

Hvala! Nadam se da cu uskoro ostati trudna! :D :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala! Nadam se da cu uskoro ostati trudna! :D :*

Drzim ti palceve da tako i bude ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drzim ti palceve da tako i bude ;)

Hvala! Samo me malo plasi ovo sto sam na pola tableta stala :) :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna, ali mislim da ne bi trebalo da bude problem, dobices verovatno za par dana i to je to. Neka me neko ispravi ako gresim. :blink:

Tacno. I nista ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno. I nista ne smeta.

Jeeeeeee :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno. I nista ne smeta.

Danas mi je krenula neka "vodenkasta" krv,nije onako cista skroz, ne znam dal to sada pocinje menstruacija ili zbog prestanka pilula na pola :)

A imala sam i nezasticeene odnose xD pozz za sveee!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je krenula neka "vodenkasta" krv,nije onako cista skroz, ne znam dal to sada pocinje menstruacija ili zbog prestanka pilula na pola :)

A imala sam i nezasticeene odnose xD pozz za sveee!

Pa držimo fige da se obraduješ u skorije vreme! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa držimo fige da se obraduješ u skorije vreme! :)

Hhehe, dzabe fige kad ja ne znam cemu ta krv hehehe... xD Skorz je slaba za sada...kao kroz neku sluz izlazi xD pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje. Koristim Diane35 vec 5-6 godina, a pocela sam zbog hormonskog poremecaja. Zna li neko da li sam zasticena od trudnoce i onih 7 dana kada se pravi pauza ili je potrebna dodatna zastita? Stalno se nadam da cu i preko njih zatrudneti, ali jos ih jedno vreme moram piti zbog stabilizovanja hormona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasticena si, koliko se ja razumem, sve dok ih redovno pijes, kako 21 dan koji pijes, tako i 7 koje ne pijes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje. Koristim Diane35 vec 5-6 godina, a pocela sam zbog hormonskog poremecaja. Zna li neko da li sam zasticena od trudnoce i onih 7 dana kada se pravi pauza ili je potrebna dodatna zastita? Stalno se nadam da cu i preko njih zatrudneti, ali jos ih jedno vreme moram piti zbog stabilizovanja hormona...

Ja ti bas ne savetujem da planiras trudnocu dok pijes tablete za kontracepciju, i bar jos neki mesec nakon prestanka sa tabletama. I tih nedelju dana si zasticena, ali i da nisi, mozda ne bi bilo dobro da zatrudnis dok regulises hormone, jer je pitanje kako bi ti organizam pihvatio plod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se piju pilule ne moze se zatrudneti, jer nema ovulacije. Nije problem ako mama propusti pilulu i ostane trudna, a ne primeti neko vreme, te jos pije pilule, jer su to hormoni koje inace ima.

Pilule nisu lek za sterilitet, vec zavaravanje, jer ne resavaju problem, nego odlazu resenje, uz sliku kao da je sve savrseno, a problem se nastavi cim se prekine koriscenje istih. Zato, oni koji imaju problema, bolje da se lece, nego da piju pilule do besvesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima, sada znam sve sto je potrebno :)

I ja znam da nije strasno ako slucajno zatrudnim, nisu to vise one stare vrste tableta koje su bile jake i stetne. Planiram jos jedno dete, ali moram malo regulisati cikluse, kod mene to funkcionise nekoliko meseci posle prstanka uzimanja kontracepcije, pa se tek tada mogu ozbiljnije baciti u proizvodnju dece ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok se piju pilule ne moze se zatrudneti, jer nema ovulacije. Nije problem ako mama propusti pilulu i ostane trudna, a ne primeti neko vreme, te jos pije pilule, jer su to hormoni koje inace ima.

Pilule nisu lek za sterilitet, vec zavaravanje, jer ne resavaju problem, nego odlazu resenje, uz sliku kao da je sve savrseno, a problem se nastavi cim se prekine koriscenje istih. Zato, oni koji imaju problema, bolje da se lece, nego da piju pilule do besvesti.

Jaoj pa ja sam zivela u zabludi! Meni je doktorka (doduse pre nekoliko godina) rekla da ako zatrudnim dok pijem tablete moram da prekinem trudnocu (?!), svasta...

Je l' to znaci da tablete za kontracepciju ne mogu da u nekom slucaju sluze kao lek? :( Ako je tako, ja sam ih pila ni za sta... ali ipak je tu beba, tako da sad nije ni bitno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje da li je neko koristio tablete yaz ja sam pocela da ih koristim al' sam procitala da ima rizike od tromboze :( pa me zanimaju vasa iskustva :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...bokice... ja sam do sad pila diane 35 i odgovarale su mi. Doktorica mi je na zadnjoj kontroli rekla da pocnem da uzimam Yaz jer imaju nizi nivo hormona nego bilo koje druge pilule, a efekat je isti. Tako da ja sad pravim pauzu od 3 meseca, pa pocinjem sa njima. sto se tromboze tice, svaka pilula nosi taj rizik, a manifestuje se 1:10 000. Zato po potrebi treba izvaditi krv i proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje da li je neko koristio tablete yaz ja sam pocela da ih koristim al' sam procitala da ima rizike od tromboze :( pa me zanimaju vasa iskustva :huh:

cao bokice,ja sam koristila yaz tablete,nisu lose,mada su meni yasmin tablete mnogo vise odgovarale ;) od yaz tableta sam cesto imala mucnine,vrtoglavicu... zato sam i prestala da ih koristim i vratila se na yasmin :rolleyes: Moj savet ti je da se posavetujes sa jos nekom doktorkom pa vidi sta ce ti ona reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja trebam poceti piti neke kontr.zovu se novyette dali je neka pila ih i iskustva molim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.