Kolačići

odgovora

Objavljeno

Ko zna recept za dobre krofne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko zna recept za dobre krofne? :)

Naravno ja...jos samo da nadjem gde sam ga ostavila...Pisi...U vanglu staviti 1kg ostrog brasna i napraviti rupu na sredini u koju staviti 1 celo jaje, 2 zumanca, malo soli, 50gr rastopljenog margarina, 2 kesice vanile i 3kasike secera. Sve zamesiti sa mesavinom mleka i vode u kojoj je otopljen paketic kvasca. Posuti brasnom i ostaviti da naraste. Kad naraste presuti na pobrasnjenu radnu povrsinu i razvaljati do 1cm debljine. Casom vaditi i peci u dubljoj serpi i u dosta ulja. Kad stavite prvu turu poklopite serpu. Kad se isprzi sa jedne strane otklopite serpu i vise ne pokrivajte. Isprzene pospite secerom i navalite...mnjam mnjam prijatno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ako volite Lenju pitu, onda je ovo pravi recept za vas:

Lenja pita sa jabukama

Potrebni sastojci za testo:

• 3 jaja

• 1 čaša od jogurta šećera

• 1 čaša od jogurta ulja

• 2 čaše od jogurta brašna

• 1 jogurt u čaši

• 1 prašak za pecivo

Potrebni sastojci za fil:

• 1 kg jabuka

• 2 kašike ulja

• šećera po potrebi

• 2-3 kašike griza

Priprema:

Testo: U jednoj posudi pomešati 3 jaja, jednu čašu od jogurta šećera, jednu čašu od jogurta ulja, dve čaše od jogurta brašna, jedan jogurt u čaši i jedan prašak za pecivo. Sve to dobro izmešati i napraviti testo.

Fil: Oljuštiti 1 kg jabuka, izrendati i izdinstati sa 2 kašike ulja. Dodati 2-3 kašike griza i šećera po potrebi.

Sipati pola testa u podmazan pleh i peći par minuta dok se ne uhvati korica. Zatim sipati fil, pa preko fila sipati drugu polovinu testa. Peći 40 minuta u prethodno zagrejanoj rerni na 200 ºC. Kada je pita pečena, posuti šećerom u prahu i iseći na kocke.

Verujte mi, odlična je! e055.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hoće li neko da mi da recept za šnenokle... molim vas... g045.gif

Ovaj recept je iz kuvara iz 1976.god. Nadam se da će ti se svideti, moja svekrva pravi po ovom recaptu i jako mi se sviđa!

ŠNE NOKLE

Kuvati litar mleka sa malo šećera. Od 6 belanaca napraviti čvrst sneg. Kašikom vaditi nokle i kuvati u vrijućem mleku, u toku kuvanja okrenuti i s jedne i s druge strane. Skuvane ređati u činiju. Umutiti 6 žumanaca sa 6 kašika šećera i kašikom griza, i polako sipajte u vrelo mleko i stalno mešajući da se ne zgrudva. To kuvajte 15 minuta i time prelijte šne nokle. Služiti ih kad se ohlade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj recept je iz kuvara iz 1976.god. Nadam se da će ti se svideti, moja svekrva pravi po ovom recaptu i jako mi se sviđa!

ŠNE NOKLE

Kuvati litar mleka sa malo šećera. Od 6 belanaca napraviti čvrst sneg. Kašikom vaditi nokle i kuvati u vrijućem mleku, u toku kuvanja okrenuti i s jedne i s druge strane. Skuvane ređati u činiju. Umutiti 6 žumanaca sa 6 kašika šećera i kašikom griza, i polako sipajte u vrelo mleko i stalno mešajući da se ne zgrudva. To kuvajte 15 minuta i time prelijte šne nokle. Služiti ih kad se ohlade.

Da li se u belanca koja se mute dodaje šećer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se u belanca koja se mute dodaje šećer?

Vrlo malo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Бебина пита

300 гр брашна(оштро)

200 гр маргарина

4 жумањка

1 прашак за пециво

То се замијеси, и онда се тепсија подмаже и рендају се обе коре( прво доња па горња)

4 бијелањка(снијег)

150 грама шећера

3 јогурта

2 врхња

4 кашике брашна(оштрог)

1 ванилија

Пече се на 200 степени.

Значи рендана кора-крема-рендана кора

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo izgleda mnogo fino a i nije komplikovano napraviti. Bas cu probati jedan dan :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sastojci

25 dkg kokosovog brašna

25 dkg čokolade za kuhanje (naribane)

25 dkg maslaca

20 dkg smeđeg šećera

6 jaja

1/2 žlićice sode bikarbone

30 g kakaa

glazura

20 dkg čokolade za kuhanje

7.5 dcl slatko vrhnje

Postupak

1. Čokoladu naribajte na veličinu kokosovog brašna.

2.Ribanu čokoladu pomješajte sa kokosom.

3.Umutite pjenasto maslac uz dodatak šećera (dobro izradite),te onda dodajte jedno po jedno 6 jaja.

4.Dodajte kakao i sodu bikarbonu.

5.Sada dodati mješavinu od kokosa i čokolade i izraditi ručno dok se smjesa

ujednači.

6.Usuti u pleh obložen pek papirom i peći na 180C otprilike 40min( probati dali je tijesto pečeno opipom biskvita. Biskvit nesmije biri premekan.)

7. Ohladiti biskvit.

8.Pripremiti glazuru tako da na laganoj vatri otopite čokoladu zajedno sa slatkim vrhnjem dok ne dobijete lijepu glatku glazuru.

9.Preliti vruću glazuru preko biskvita.

10. Staviti u frižider da se dobro stegne i ohladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaffa oblatne

Sastojci za 10 osoba

3dcl mlijeka

3oog secera

100g cokolade za kuvanje

25og maslaca ili margarina

5oog mljevenog keksa

1oog mljevenih oraha

1oog zelea od narance ili usecerene narancine korice

300-400g jafa keksa

malo soka od narance

2 lista oblatni

Priprema

Mlijeko i secer prokuvajte i dodajte cokoladu. U otopljeno dodajte margarin,dobro izmjesajte (dok se otopi), i u to dodajte mlijeveni keks, orahe i sve ostale sastojke osim jafa keksa i narancinoga soka. Fil podjeli na dva dijela. Na hrapavu stranu oblatni premazi prvi dio fila, dobro izravnaj i po njemu redaj jafa kekse koje ste malo utopili u narancin sok (cokoladnu stranu stavljajte u fil),premazi sa drugom polovicom fila i poklopi sa drugim listom oblatni. Lagano optereti, sacekaj da se fil stegne i rezi na stanglice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaffa oblatne

Sastojci za 10 osoba

3dcl mlijeka

3oog secera

100g cokolade za kuvanje

25og maslaca ili margarina

5oog mljevenog keksa

1oog mljevenih oraha

1oog zelea od narance ili usecerene narancine korice

300-400g jafa keksa

malo soka od narance

2 lista oblatni

Priprema

Mlijeko i secer prokuvajte i dodajte cokoladu. U otopljeno dodajte margarin,dobro izmjesajte (dok se otopi), i u to dodajte mlijeveni keks, orahe i sve ostale sastojke osim jafa keksa i narancinoga soka. Fil podjeli na dva dijela. Na hrapavu stranu oblatni premazi prvi dio fila, dobro izravnaj i po njemu redaj jafa kekse koje ste malo utopili u narancin sok (cokoladnu stranu stavljajte u fil),premazi sa drugom polovicom fila i poklopi sa drugim listom oblatni. Lagano optereti, sacekaj da se fil stegne i rezi na stanglice.

mmmmmmmmmmmmmmm,ovo tako dobro zvuci,moracu da probam. Zivela dijeta :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblatne su extra i napraviš ih bukvalno za 10-tak minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove Jaffa oblatne bas izgledaju ukusno :P

A ja sam upravo napravila kolacic sa jagodicama.

250gr cokoladnog korn-fleksa

50gr margarina (istopljenog)

100ml soka od jabuke

2 kesice pudinga od jagode

200 gr secera

250gr jagoda

slag

Prva tri sastojka pomesati. Mesiti sve dok korn-fleks ne omekne. Onda ga poredjati u kalup.

Skuvati puding od jagode sa 200gr secera. Ne kuvati sa mlekom, vec sa vodom. Treba nesto manje od litar vode.

Kada se puding ohladi, dodati 250 gr jagoda. Taj fil razliti preko onog kornfleksa. Preko toga staviti umucen slag.

I to je sve... :D A predobro je. :

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove Jaffa oblatne bas izgledaju ukusno :P

A ja sam upravo napravila kolacic sa jagodicama.

250gr cokoladnog korn-fleksa

50gr margarina (istopljenog)

100ml soka od jabuke

2 kesice pudinga od jagode

200 gr secera

250gr jagoda

slag

Prva tri sastojka pomesati. Mesiti sve dok korn-fleks ne omekne. Onda ga poredjati u kalup.

Skuvati puding od jagode sa 200gr secera. Ne kuvati sa mlekom, vec sa vodom. Treba nesto manje od litar vode.

Kada se puding ohladi, dodati 250 gr jagoda. Taj fil razliti preko onog kornfleksa. Preko toga staviti umucen slag.

I to je sve... :D A predobro je. :

Ovo mi se svidja...cini mi se da nije mnogo kaloricno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo mi se svidja...cini mi se da nije mnogo kaloricno.

Slobodno mozes da jedes koliko hoces. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jellena, divni su ti ovi recepti za kolačiće..moraću neki isprobati, verujem da su ukusni...hvala što si ih podelila sa nama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E draga moja, hvala...

Nastaviću i dalje...ja volim jednostavno, kremasto i ukusno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E draga moja, hvala...

Nastaviću i dalje...ja volim jednostavno, kremasto i ukusno!

Mislim da smo u većini! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci evo coko kolacica. Neke sam pravila,a neke ne,pa ti izvoli

COKOLADNI ROLAT

250gr cokolade za kuvanje,100gr przenih badema isecenih po duzini,2 kasike meda. Cokoladu i med zagrevati na pari dok se ne istopi pa dodati bademe. Podmazati celofan i oblikovati rolat.

KORPICE OD COKOLADE

Rastopiti250gr margarina ili putera sa 5 kasika secera,dodati 6 rebara cokolade i 100gr suvog grozdja.Kada se sve rastopi puniti minjone i od gore ukrasiti seckanim zeleom.Dobije se 40-50 minjona

COKOLADNE KUGLICE

200gr cokolade,200gr suvog grozdja,100gr secera,50gr oraha,1 kasika maslaca. Suvo grozdje potopiti da odstoji u mlakoj vodo 30 min.Otopiti cokoladu i maslac,dodati secer,suvo grozdje i mlevene orahe i praviti kuglice. Drzati ih u frizideru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je dosta vas probalo LAMBADU, ali evo za one koje nisu:

Biskvit:

5 jaja

5 žlica šećera

5 žlica brašna

1 prašak za pecivo

Krema 1:

1 juice od naranče

3 pudinga od vanilije

6 žlica šećera

Krema 2:

1 l mlijeka

6 žlica Gustina

9 žlica šećera

15 dkg margarina

Petit beure keks

10 dkg čokolade za kuhanje

Biskvit:Žumanjke i šećer dobro izmiksati, dodati brašno i prašak za pecivo, i zatim snijeg od bjelanjaka. Peći 15-20 min. na 180° C.

Krema 1:

Staviti juice da prokuha. Dio odvojiti za razmutiti pudinge i šećer. Kad se zgusne, vrelo preliti po biskvitu.

Krema 2:

Stavi mlijeko da prokuha. U dio mlijeka umiješaj gustin i šećer. Kuhati dok se ne zgusne. Kad ugasite, u vruće dodati 15 dkg margarina. Miješati kuhačom dok se margarin ne otopi.

Prelit preko kreme 1. Na toplu kremu 2 poslagati 1 red petit beurre keksa.

Preko toga preliti glazuru od 10 dkg čokolade za kuhanje.

Ovo je odlično!!! Provereno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove Jaffa oblatne bas izgledaju ukusno :P

A ja sam upravo napravila kolacic sa jagodicama.

250gr cokoladnog korn-fleksa

50gr margarina (istopljenog)

100ml soka od jabuke

2 kesice pudinga od jagode

200 gr secera

250gr jagoda

slag

Prva tri sastojka pomesati. Mesiti sve dok korn-fleks ne omekne. Onda ga poredjati u kalup.

Skuvati puding od jagode sa 200gr secera. Ne kuvati sa mlekom, vec sa vodom. Treba nesto manje od litar vode.

Kada se puding ohladi, dodati 250 gr jagoda. Taj fil razliti preko onog kornfleksa. Preko toga staviti umucen slag.

I to je sve... :D A predobro je. :

Pravila juce...njam, njam...

Posto sam na dijeti, stomak me vuce ka frizideru, al' me pamet tera u drugu stranu... Probala sam "samo" dva parceta :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci evo coko kolacica. Neke sam pravila,a neke ne,pa ti izvoli

COKOLADNI ROLAT

250gr cokolade za kuvanje,100gr przenih badema isecenih po duzini,2 kasike meda. Cokoladu i med zagrevati na pari dok se ne istopi pa dodati bademe. Podmazati celofan i oblikovati rolat.

KORPICE OD COKOLADE

Rastopiti250gr margarina ili putera sa 5 kasika secera,dodati 6 rebara cokolade i 100gr suvog grozdja.Kada se sve rastopi puniti minjone i od gore ukrasiti seckanim zeleom.Dobije se 40-50 minjona

COKOLADNE KUGLICE

200gr cokolade,200gr suvog grozdja,100gr secera,50gr oraha,1 kasika maslaca. Suvo grozdje potopiti da odstoji u mlakoj vodo 30 min.Otopiti cokoladu i maslac,dodati secer,suvo grozdje i mlevene orahe i praviti kuglice. Drzati ih u frizideru.

Baca, hvala ti punooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pravila juce...njam, njam...

Posto sam na dijeti, stomak me vuce ka frizideru, al' me pamet tera u drugu stranu... Probala sam "samo" dva parceta :lol::lol::lol:

:D:D:D

Anci nema na cemu,nadam se da ti se nesto svidelo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baklava sa čokoladom

Sastojci:

1kg kora za baklavu

250gr mlevenih oraha

400gr cokolade za kuvanje

250gr margarina

800gr secera

500ml vode

1 limun

Priprema:

Prvo izrendamo cokoladu i pomesamo sa mlevenim orasima. Na dve kore stavljamo smesu i savijemo na rolat i stavljamo na tepsiju i tako redom do kraja.

Pre nego sto stavimo baklavu da se pece, baklavu isecemo i prelijemo sa vec istopljenim margarinom.

Stavimo da se pece na 180 stepeni sve dok ne primetimo da je baklava dobila crvenu boju.

U medjuvremenu pravimo serbet za baklavu.

U serpu sipamo 500ml vode i 800gr secera i iscedimo 1 limun i limunov sok dodamo u serbet i ostavimo da vri dok serbet ne postane gust (MALO GUST NE BAS NESTO PRETERANO GUST).

Izvdimo tepsiju i prelijemo ohladjen serbet.

Za dekoraciju: stavimo nekoliko baklave i prelijemo cokoladom koju smo pre toga rastopili sa malo ulja.

Uživajte !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u poslednje vreme mnogo volim da pravim tulumbe.sve sto vam je potrebno za njih uvek imate u kuci,nisu komplikovane ,ni skupe.Spric sam kupila kod plasticara(to je ona varijanta univerzalnog sprica,vise nastavaka,za dekoraciju) nije bio uopste skup.

dakle

TULUMBE

2 dl ulja

4 dl vode

2 ,5 case brasna

5-7 jaja

serbet

1 l vode

oko 1 kg secera

2-3 vanil secera i sok od jednog limuna(ako imate)

oko 0,5 -1 l ulja za przenje

PRIPREMA:

skuvate serbet da se ohladi.ne treba da bude gust,secer se rastopi i pustite masu da vri oko 10 min uz mesanje.vanil secer i limunov sok dodajete na kraju,da se od kuvanja ne bi izgudio ukus.

Masa: 2 dl ulja i 4 dl vode stavite da provri,skinete sa ringle i dodate 2,5 case brasna uz brzo mesanje da se stvri gusta masa.vratite na ringlu,uz stalno mesanje dok se na serpi ne stvori blaga korica.skinete sa sporeta i ostavite da se prohladi.u malku masu dodajte jaja uz stalno mesanje mikserom.Masu stavljate u spric i cedite u zagrejano ulje.ulje ne treba da bude prevrelo,a tulumbe ne duze od 5-6 cm jer u toplom ulju narastu.pecete ih dok ne dobiju zlatno-braonkastu boju.vadite cediljkom u pleh da se prohlade i ocede od masti(mozete staviti papir),pa posle u posudu gde cete ih preliti hladnim serbetom.

PRIJATNO :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.