Utrogestan - Progesteron

odgovora

Objavljeno

Drage moje,

Slucajno sam saznala da je nas cuveni Utrogestan, registrovani lek u Srbiji u spisku za lekove u periodu od 01.-31. avgustra 2009. godine, a objavljen u sluzbenom glasniku broj 95/2009 dana 17. novembra 2009. godine, i to Francuski i Belgijski. Predvidjena veleprodajna cena je oko 450,00 dinara. Ja sam u subotu pitala u jednoj privatnoj apoteci u TC Usce, i rekli su mi da ga trenutno nemaju i da je cena 511,00 dinara, znaci duplo jeftinija nego kada se kupiuje na crno. Uzgred nase drzavne apoteke ga jos uvek nemaju, a svi se prave blesavi na nisu obavesteni da je lek registrovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to ti je ta drogerijska "mafija". Uvek se prvo prave da ne znaje, pa nema leka, pa ovo pa ono, samo da bi sto vise vukli vreme sa izmuzavanjem novca.

Raspitaj se jos drugde, i za par nedelja ako jos niko nije "skontao" da je registrovan i pojeftinio.

Ne znam vec u kojoj temi, ali je spominjano i neko je vec kupio po novoj ceni, tako da ima, samo treba traziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je cist bezobrazluk. Pogotovo sto skoro svaka trudnica makar u prva tri meseca dobije terapiju utragestanom. Ja znam kad je meni trebalo u oktobru mesecu, to se nabavljalo ispod ruke. I cena mu je bila pozamasna, a kutija mi je trajala 10 dana.

Pa juris nekoga koga znas da ima apoteku da ti nabavi. A kad dodjes po lekove cekaju da se rascisti guzva da ti daju. Kao drogu da kupujem. Ma uzas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je cist bezobrazluk. Pogotovo sto skoro svaka trudnica makar u prva tri meseca dobije terapiju utragestanom. Ja znam kad je meni trebalo u oktobru mesecu, to se nabavljalo ispod ruke. I cena mu je bila pozamasna, a kutija mi je trajala 10 dana.

Pa juris nekoga koga znas da ima apoteku da ti nabavi. A kad dodjes po lekove cekaju da se rascisti guzva da ti daju. Kao drogu da kupujem. Ma uzas!!!

Ja sam danas uspela da rezervisem jednu kutiju preko Pharmanove, i to im je poslednja. I meni kutija traje 10 dana, a pitanje je do kada cu morati da jurcam po gradu da bih ga nabavila. Juce je suprug obleteo ceo grad i nigde ga nema, navodno ceka se uvoz vece kolicine, zato je nestasica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO ! SAD TEK CUJEM DA JE REGISTROVAN !!!!!!!! :angry:

Ja sam ga pila u svakoj trudnoci, i sada, silne pare sam dala. Trenutno ga kupujem u jednoj apoteci u Resavskoj, iznad Beogradjanke. Bas sam se cudila kako ga kod njih uvek ima i prodaju ga bez problema, nema onoga da prvo kazu nemamo pa kad kazes da si vec kupovao ond ti ga ipak prodaju. :huh: Bas cu da zapucam po drzavnim apotekama i da ga trazim :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam kupovala u toj apoteci! Srecom, koristila sam jednu dnevnu pa mi je trajala duze kutija. Ne mogu da se setim koliko ihima u pakovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam kupovala u toj apoteci! Srecom, koristila sam jednu dnevnu pa mi je trajala duze kutija. Ne mogu da se setim koliko ihima u pakovanju.

30. Ja sam koristila tri dnevno , znaci 10 dana traje kutija. Placala sam ga 1.100 din po kutiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necete ga naci u drzavnim apotekama, jer navodno, jos uvek nije uvezena dovoljna kolicina da bi ga dobile drzavne apoteke. Ja sam kupovala po ceni od 1020 din. i trebalo mi je mesecno 3060, ali pre neki dan sam kupila po ceni od 540 din, sto je skoro duplo jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna do koje sedmice se uzima utrogestan? Ja sam 15.sedmica, mislila sam do 13.i ukinuce mi, kad dr.kaze i dalje. Kontrolu mi zakazase krajem 17.sedm., kada bi trebala uraditi i AC. Verovatno nakon toga ce ukinuti utrogestan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Utrogestan pila do kraja trudnoče. Plačala sam ga 1.200din po kutiji i mesečno mi je trebalo 3-4 kutije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr ba juce rekla da uzimam utrogestan 3x1 dnevno i da ga mogu kupiti u apoteci po ceni od oko 500 din ali nema nigde po apotekama samo po ceni od 1050-1200din. Sramota!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pila ovaj lek u oktobru. istina je da ga u drzavnim apotekama nisu imali, ali sa ga ja kupovala u privatnoj apoteci po ceni od 560 dinara. pila sam dve dnevno do 13 nedelje. uzgred apoteka je u paracinu tako da vam i nisam od neke pomoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pila sam ga celu trudnoću 3x2, kutija mi je trajala 5 dana pa plus Partusisten 8x1...Mesečno davala 10.000 za lekove. Više ne pijem Utrogestan pa me ne čudi što su ga sada registrovali :D ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pre 3 dana i ja pijem Utrogestan 3x1 i piću ga do daljnjeg. Kod nas ga ima po ceni od 600 din. A s obzirom da ce jedna kutija da mi traje 10 dana, mm mi je kupio 3, da ima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pila ovaj lek u oktobru. istina je da ga u drzavnim apotekama nisu imali, ali sa ga ja kupovala u privatnoj apoteci po ceni od 560 dinara. pila sam dve dnevno do 13 nedelje. uzgred apoteka je u paracinu tako da vam i nisam od neke pomoci...

Meni jesi od pomoći (ako ovde nestane). Kako se zove apoteka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... Koliko li sam samo apoteka u Bg zvala da vidim ima li Utrogestana... U drzavnim nije registrovan, u privatnim nemaju... Srecom, nabavljala sam ih u R. Srpskoj po cijeni od 16 km-800 din. Pijem ga od februara, 2 tablete uvece. Mozete li mi napisati gdje se tacno nalazi apoteka u kojoj se sad mogu pronaci ove tablete ( u Bg )?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do koje nedelje ste koristili Utrogestan?

Meni je doktorka u Višegradskoj rekla da moram da ga koristim do porođaja,

a drugi lekar mi je rekao da prekinem da koristim Utrogestan jer više nema potrebe.

Sada sam u 29-oj nedelji trudnoće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U t.c. uscu ima apoteka i tamo sam nasla utrogestan po ceni od 524 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do koje nedelje ste koristili Utrogestan?

Meni je doktorka u Višegradskoj rekla da moram da ga koristim do porođaja,

a drugi lekar mi je rekao da prekinem da koristim Utrogestan jer više nema potrebe.

Sada sam u 29-oj nedelji trudnoće.

Ja sam u 33-oj nedjelji i dalje ga koristim - 2 tablete uvece ( zajedno sa Prenatalom i folnom kiselinom ). Obicno bi mi dr napominjala da ih i dalje koristim a na zadnjoj kontroli sam je zaboravila pitati. Posto nije nista rekla - pretpostavljam da treba da nastavim s koriscenjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Vas moze li mi neko pomoci sta je ustvari utrogetan 100mg, ne mogu naci nigde prevod. unapred hvala.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam razumela da je to u stvari progesteron,neka me isprave ako gresim. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi neko objasniti sta je UTEROGESTAN,ne mogu nigde da nadjem prevod,unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li mi neko objasniti sta je UTEROGESTAN,ne mogu nigde da nadjem prevod,unapred hvala.

To je ustvari progesteron, inače su to hormonske tablete za održavanje trudnoće. To ti je neko laičko objašnjenje.

Jel ga piješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ga priamala u inekcijama na svaka 3 dana do kraja 3. meseca.pakovanje od 5 ampula je kostalo oko 500 din,propizvodjac,galenika.zove se progesteron depo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam ga priamala u inekcijama na svaka 3 dana do kraja 3. meseca.pakovanje od 5 ampula je kostalo oko 500 din,propizvodjac,galenika.zove se progesteron depo

I ja sam ga primala na početku trudnoće (samo 5 kom. svakog trećeg dana), a od pre mesec dana pijem Utrogestan 3x1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.