Migrena

odgovora

Objavljeno

Drage mame,cudim se da ove teme nema,pa se pitam da li mozda medju ovoliko clanova nema niko sa ovim problemom.

Pisite ako imate iskustva sa ovom glavoboljom i kako resavate.

Meni se migrena javila pre tri godine,prvo sam je imala na 3-4 meseca,zatim pre trudnoce se pojacala,u trudnoci me je razbila i onako mi je bilo muka i povracala sam do sestog meseca,ali i kad migrena dodje,bilo je pitanje kako cu sve izdrzati,ali eto.

Sada sam na korak do uvodjenja profilakse jer imam migrene nekad i 3-4 puta mesecno,u proseku 3 mesecno.Obavila sam sve pretrage glave,eeg,magnetnu i ustanovljeno je da je migrena,od februara ove godine neurolog mi je prepisao imigran(i slicne) i pomaze mi,nekad mi jedna tableta zaustavi bol na 24 sata,nekad se bol vrati posle 12 ili 8 sati,a nekad moram popiti i drugu tabletu nakon 2 sata.Te tablete me razbiju,osecam se posle jako malaksalo i iscrpljeno.

Volela bih da mogu da priustim sebi terapiju akupunkturom,ali to bih morala za Beograd ici 10-15 dana zaredom,pa je to finansijski poduhvat,ali moracu,jer i dr smatra da cu time ublaziti i prorediti,ako ne i izleciti migrenu.

Nisam uspela da otkrijem sta je konkretan razlog za njeno pojavljivanje,ali okidaci kod mene su i stres i hormoni,jer zaboli me i kad se iznerviram i kad me uhvati sunce i pre nego sto dobijem,ali sto se tice stresa nisu neki stresovi veliki,moze da me zaboli posle duzeg cekanja u redu,ja se sad nerviram,ali nije to neko strasno nerviranje i zaboli me.Mislim da je kod mene uzrok to sto sam ja imala izuzetno stresne trenutke u zivotu(bolest mm i moja od prosle godine) i tada sam bila jaka i stabilna,ali kad se casa prelila sada na obicne gluposti moje telo reaguje.

Zivot sa migrenom nije kvalitetan,desi se da je posle 5-6 dana dobijem opet,pa sve to puta dva dana ,ispada mnogo "bolnih"dana godisnje.

Dok nisam pocela da pijem imigrane ja bih ta dva dana jedva funkcionisala,muz bi me masirao,to mi prija i tada bol ne osecam puno,sada lekom se resi,ali ne uvek i ne za stalno,tako da trpim i dalje.

A moje migrene neretko prati i povracanje.

Ako imate iskustva,pisite kako se vi hvatate u kostac za tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cistio da nabacim temu pred sto ljudi da vidim ima li neke sa tom mukom,jer pre dva dana nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo tek da kazem da mi juli nikako nije isao od ruke.Ovog meseca vec 4 puta migrena,a tek je 22.

A sto boli,jao,jao :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su migrene krenule još dok sam bila u OŠ. Tada čak i nisu u to ni sumnjali pa su te bolove glave prepisivali sinusima ili tako nekim drugim glupostima. Tada su migrene bile dosta učestalije (jednom u dva meseca) da bi se po odlasku na fax to proredilo i postajalo jednom u tri meseca. A sada možda dva do tri puta godišnje u trajanju do 2-3 dana. Dakle kod mene je vremenom "popuštalo". Tablete mi nisu pomagale ali zato čim povraćam i odspavam lakše mi bude. Sada sam uhvatila fazon da čim krenu oni prvi simtomi migrene (da "lošije" vidiš) ja pravac na spavanje, tako da sam time izbegla one "prve" jake bolove koje prati povraćanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ipak se neko javio,ja od kada postavila temu,ali izgleda nema sa tim mukama mnogo njih.Ti imas izgleda one sa aurom,ja nemam problem sa vidom uoci migrene.

Bila bih srecna da ih svedem na jednom mesecno.Zamisli 4 puta po dva dana mesecno,jer meni se bol vraca posle imigrana u roku od 12-24 sata.Ili evo sada sa ovom se mucim od utorka,popila sam za 4 dana 4 imigrana,6 baralgetisa i jos neki analgincic kod mame kad nisam imala lek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, moram da te pitam kako tad sa migrenom funkcionises sa decom? Moja drugarica ima napade, znam kako to izgleda ali ne mogu da zamislim kako to sve preziveti sa troje dece?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko, moram da te pitam kako tad sa migrenom funkcionises sa decom? Moja drugarica ima napade, znam kako to izgleda ali ne mogu da zamislim kako to sve preziveti sa troje dece?!

Pa od kada koristim lek za migrenu ne razvije se u punoj velicini,malo odlezim,dremnem,mm mi izmasira vrat i bude bolje,pa kad prestane dejstvo leka opet.E zafrknuto je onda kada lekovi ne deluju bas,kao ovih dana,pa se vraca bol cesce,evo jutros sam i povracala.

Ranije dok nisam smela da uzimam imigran,zvala bih mamu ili bi mm ostajao kod kuce.

Kad se zadesim sama, pa moram oko dece koliko mogu,ali razdrazljiva sam jako zbog bola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i ja da se javim,dobila sam migrenu posle prvog porodjaja,dr.ovde mi je rekao da je to zbog hormona...inace imam napad jednom mesecno u trajanju od 5 dana obavezno pred(ili posle) periode,bolovi su nenormalni i nepodnosljivi ni uz Migpriv tablete koje su kao za to,znaci dok ne povratim i malo dremnem nema mi pomoci... planiram ici na akupunkturu cim se vratim sa ferija,mada moja svekrva takodje ima migrenu i ide na akupunkturu ali i nema nekog napredka mozda sto je starija,neznam... u trudnoci drugoj nisam imala tako ceste napade,znaci ako nema periode nema ni glavobolje,bar kod mene tako funkcionise... inace meni najteze pada to sto kad imam napad nemogu da se posvetim deci kako bi trebalo,tada nisam nizasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upišem. I ja imam problema sa glavoboljom posljednje 4 godine. Svaki put sam se javljala dr. kad me uhvate i ona je konstatovala da je u pitanju migrena. Kod mene se javlja samo u određeno doba godine, proljeće i ljeto. Toliko je jaka pulsirajuća bol u desnoj strani glave da mi dođe da ujedam. Za divno čudo u trudnoći ih uopšte nisam imala. A sad nakon porođaja u mjesecu julu su krenule ponovo. Imala sam dosad 4 napada i to obično po noći ili me probudi u snu. Zna se desiti i od vrućine i fizičkog napora de se bol pojačava. Ranije bih popila neku tabletu protiv bolova, npr. brufen, analgin i to mi je pomagalo. A sad sam izdržala bez tableta pošto dojim, samo masiram imam neko čudo s travama pa trljam to po sljepočnicama i stegnem glavu maramom i legnem i bude mi lakše. Ove godine su mi se prvi put uz glavobolju javile i mučnine ali nisam povraćala. Čim osjetim da me hvata ja prmirim i legnem. Život sa migrenom nije nimalo lak. Nekad mi se čini da mi je gori taj napad nego i sam porođaj (a imala sam prilično težak). :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

patim od migrene jos od puberteta,hormoni su mi i dan danas haos stim da se sve pogorsola posle prvog porodjaja....nista nije pomagalo vec tisina i san....za divno cudo posle drugog porodjaja su jako retke...akupunktura sigurno pomaze na neki period..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја имам glavobolju od malena... kljukala se s tabletama .. prvo imala problema s usima, pa me vodili u VMA , pa tamo sprecili da mi se taj problem prosiri na mozak , pa onda poceli bolovi u glavi do dan danas... navikla sam .. ume odjednom da me zaboli toliko jako da ne znam gde se nalazim , a po ceo dan me boli glava.. Isla na skener , kazu kao imam neki povecan kapilar od kud znam , vise i ne razmisljam o tome, mm je baksuz i nece da me vodi u swiss kod lekara, ... A lekove izbegavam skroooz da pijem , ne volim ih ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje migrene su kenule još dok sam bila djete, malo starija od svoje cerke, užas živi ...

Pomaže mi jedino brufen od 600 mg i da se zatvorim u zamračenu prostoriju po mogućnosti sa što manje zvukova i pokušam maksimalno da se opustim. Dovoljno je pola sata, nakon toga čitav dan moram da provedem u poluzamračenoj kući i imam iritantnr glavobolje

U suprotnom prvo krenem da povraćam od bolova, zatim mi sljeduje WC .... i na kraju obično padnem u nesvjest ... zato uvijek i u kancelariji i torbi i autu nosim tablete i sunčane naočale u slučaju da sam negdje na otvorenom, samo stavim cvike i zažmirim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu ovde poceti da se upisujem sa opet dosla glupaca ili nekako slicno.Znaci eto je Migrena treca avgustovska i ja posle imigrana lebdim po ovom forumu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam migrene i to sa bas gadnom aurom.Pocele su mi sa 11 godina.Prvo krene da mi svetluca pred ocima,pa da mi trne prst po prst na jednoj ruci(nekad mi je trnulo i pola jezika i nosa,ali u poslednje vreme ne),pa deo u kome ne mogu da izgovaram reci i kad sve to prodje onda krece ona ludacka glavobolja.Uh,kako samo mrzim te napade.Ne znam sta bih dala da prestanu.Toliko sam istraumirana da mislim da se secam svakog napada koji sam imala.Srecom,desavaju se na 6 meseci(u trudnoci i posle porodjaja malo cesce,valjda zbog hormona),ali zato ove obicne ,najvise tenzione glavobolje imam skoro svaki dan.Izludeh vise od njih.Cak sam zbog migrene pri prvom porodjaju odustala od epidurala,jer sam se plasila da anestezija moze da mi izazove napad(ispostavilo se pri drugom porodjaju da ga ipak ne izaziva,nikakve glavobolje posle porodjaja nisam imala,sem onih mojih standardnih) Lekovi nikakvi mi,nazalost,ne pomazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Viki,a koliko ti traju migrene?

Ja eto reagujem na imigran,ali opet 2-3 dana moram da se kljukam sto njim sto baralgetisima i onda sam kao drogirana,a ja imam jako cesti jednom nedeljno otprilike.Sta mislis o akupunkturi,jesi cula neki zalecen slucaj time?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sam napad par sati,ali mi je jako nezgodno kada se nadjem negde u gradu sama,pa da onako corava dodjem kuci.Jaka glavobolja posle toga ceo dan,a narednih par dana budem sva osamucena i u glavi mi bude haos.Ali ,mene u principu,manje ili vise glava non-stop boli i to mi bas unistava zivo.A za akupunkturu-mozda nekome pomogne,meni nije od nje bilo nista bolje.Ja sam bila na kompletnom ispitivanju zbog migrene i lecila je kod neurologa par godina (pila amizol,inderal,verapamil,flunirin i jos neka dva leka,vise ne mogu da se setim koji su)i ni od jednog mi nije bilo ni za nijansu bolje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sam napad par sati,ali mi je jako nezgodno kada se nadjem negde u gradu sama,pa da onako corava dodjem kuci.Jaka glavobolja posle toga ceo dan,a narednih par dana budem sva osamucena i u glavi mi bude haos.Ali ,mene u principu,manje ili vise glava non-stop boli i to mi bas unistava zivo.A za akupunkturu-mozda nekome pomogne,meni nije od nje bilo nista bolje.Ja sam bila na kompletnom ispitivanju zbog migrene i lecila je kod neurologa par godina (pila amizol,inderal,verapamil,flunirin i jos neka dva leka,vise ne mogu da se setim koji su)i ni od jednog mi nije bilo ni za nijansu bolje :(

A isla si na akupun. Meni neurolog to predlaze ali je meni komplikovano i skupo da to sprovedem u delo.Meni je predlagana i profilaksa (ono da se svaki dan pije preventivno neki lek da do bolova ne dodje),ali ja sam odbila,a sad mi je krivo.Jer i mene boli skoro svaki dan onako kao da mi se muti i onda i ne znam oce ili nece migrena,tako da nekad dok je ne prepoznam mucim se.Ali kazem meni imigran pomogne,ali se bol vraca posle 8 ili 12 sati,a i jak je i od njega sam sto bi se reklo u mom kraju kao "santrljiva kokoska".

Jos mi neurolog predlaze ishranu koja je potpuno bez belog brasna,na koju ja opet nisam spremna(volim testa i slatkise),ali moracu se odluciti za neki rapidniji korak.

A reci mi ,jesi probala nesto od homeopatije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se upisem ovde,migrenu imam od 13 god.Moji napadi su strasni,pet dana napad a dva dana jaka glavobolja.Vec sam se navikla,funkcionisem najnormalnije.Najgore je kada mi se oci zatvore,tada nisam nizasta postajem nepodnosljiva sebi i drugima,na srecu imam divnog muza koji me razume i tada preuzima totalnu brigu o Djoletu.Sva sreca te mi se takav napad desava jednom mesecno i traje samo jedan dan.Inace isla sam na "Su Jok" i lasersku akupunkturu,meni je pomogla na godinu dana....365 dana bez ikakve glavobolje.U trudnoci sam takodje imala,doduse ne tako duge bile su slabijeg inteziteta.SVAKA NAMA CAST,ne moze svako to ni da razume a kamoli da shvati... MI SMO JAKE ZENE!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam migrene i to sa bas gadnom aurom.Pocele su mi sa 11 godina.Prvo krene da mi svetluca pred ocima,pa da mi trne prst po prst na jednoj ruci(nekad mi je trnulo i pola jezika i nosa,ali u poslednje vreme ne),pa deo u kome ne mogu da izgovaram reci i kad sve to prodje onda krece ona ludacka glavobolja.Uh,kako samo mrzim te napade.Ne znam sta bih dala da prestanu.Toliko sam istraumirana da mislim da se secam svakog napada koji sam imala.Srecom,desavaju se na 6 meseci(u trudnoci i posle porodjaja malo cesce,valjda zbog hormona),ali zato ove obicne ,najvise tenzione glavobolje imam skoro svaki dan.Izludeh vise od njih.Cak sam zbog migrene pri prvom porodjaju odustala od epidurala,jer sam se plasila da anestezija moze da mi izazove napad(ispostavilo se pri drugom porodjaju da ga ipak ne izaziva,nikakve glavobolje posle porodjaja nisam imala,sem onih mojih standardnih) Lekovi nikakvi mi,nazalost,ne pomazu.

-ja takodje imam migrnenu zadnje tri godine.tacnije od kad sam napunila 30 godina.pre toga nikada nisam imala nikakvih problema.pocinje sa blicanjem na jednom oku,pa onda prelazi na drugo.onda mi trni leva ruka i jezik.kasnije mi se smraci pred ocima i to sve traje odprilike 15 minuta.tako da ceo dan nisam u stanju da bilo sta radim i normalno komuniciram sa bilo kim.snimanja sam sva uradila i sve je ok-dijagnoza:migrena sa aurom,i to je jedan od blazih oblika migrene.kako doktori kazu da takav napad kod mnogih potraje i po nekoliko sati.sada su mi se proredili bolovi a svetlucanje nisam imala od proslog oktombra.jedino sto koristim za bolove je paracetamol(tacipirina)i bas mi pomaze. ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa od kada koristim lek za migrenu ne razvije se u punoj velicini,malo odlezim,dremnem,mm mi izmasira vrat i bude bolje,pa kad prestane dejstvo leka opet.

Joko ovo mi je zapalo za oko, da li si to napomenula doktorima, , moja mama ima okostavanje kicmene mozdine, bas u predelu vrata, posledica radnog mesta ( radila je na kontroli tepiha pre izlaska u prodaju, ) , plus sto joj centar za ravnozetu nije ok pa ne sme na sunce i da dugo stoji u mestu, ona ima veoma jake glavobolje, ne znam da li su ih svrstali u migrene pravo da ti kazem, ali znam da je dr rekao da je uzrok to okostavanje , od toga je sve krenulo.

Ono sto je cudno mene zadnjih 7 dana boli glava od kako otvorim oci ujutru, nije strasno funkcionisem po ceo dan, ali me ubi u pojam vise, u petak mi je bilo bas bas lose povracalo mi se...jedva sam presla 300m do vrtica da uzmem decu , a da sam mogla stavila bih troje suncane naocare, boleo me "gornji deo " glave sa kulminacijom bola u desnoj slepoocnici :( :( :(

a sve mi se cini da mi nesto nije u redu sa vratnim prsljenovima, jer mi ni jedan jedini jastuk u poslednje vreme ne odgovara , koliko sam ih promenila za 2meseca ima da bankrotiram , ne boli me vrat ali neki cudan osecaj imam ;)

sve u svemu sutra odoh kod dr pa cu videti sta ce pametno da mi kaze <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ono sto je cudno mene zadnjih 7 dana boli glava od kako otvorim oci ujutru, nije strasno funkcionisem po ceo dan, ali me ubi u pojam vise, u petak mi je bilo bas bas lose povracalo mi se...jedva sam presla 300m do vrtica da uzmem decu , a da sam mogla stavila bih troje suncane naocare, boleo me "gornji deo " glave sa kulminacijom bola u desnoj slepoocnici :( :( :(

a sve mi se cini da mi nesto nije u redu sa vratnim prsljenovima, jer mi ni jedan jedini jastuk u poslednje vreme ne odgovara , koliko sam ih promenila za 2meseca ima da bankrotiram , ne boli me vrat ali neki cudan osecaj imam ;)

sve u svemu sutra odoh kod dr pa cu videti sta ce pametno da mi kaze <_<

Vrlo je moguce da glavobolja krece iz vrata, sve je to povezano.Mm isto ima problema sa tim, uzasno ga nekad boli glava i zali se na "tezak" vrat, teram ga da ide na kolor dopler da se to snimi, a on nece. Ono sto ja uradim da mu bude bolje je :dam mu Aspirin 100mg za cirkulaciju, izmasiram mu vrat, i stavim obloge od kupusa i belog luka na celo, za 30min je k'o nov. Naravno, ovo nije resenje, treba se posetiti doktor ali ova metoda za prvu pomoc i te kako pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joko ovo mi je zapalo za oko, da li si to napomenula doktorima, , moja mama ima okostavanje kicmene mozdine, bas u predelu vrata, posledica radnog mesta ( radila je na kontroli tepiha pre izlaska u prodaju, ) , plus sto joj centar za ravnozetu nije ok pa ne sme na sunce i da dugo stoji u mestu, ona ima veoma jake glavobolje, ne znam da li su ih svrstali u migrene pravo da ti kazem, ali znam da je dr rekao da je uzrok to okostavanje , od toga je sve krenulo.

Ono sto je cudno mene zadnjih 7 dana boli glava od kako otvorim oci ujutru, nije strasno funkcionisem po ceo dan, ali me ubi u pojam vise, u petak mi je bilo bas bas lose povracalo mi se...jedva sam presla 300m do vrtica da uzmem decu , a da sam mogla stavila bih troje suncane naocare, boleo me "gornji deo " glave sa kulminacijom bola u desnoj slepoocnici :( :( :(

a sve mi se cini da mi nesto nije u redu sa vratnim prsljenovima, jer mi ni jedan jedini jastuk u poslednje vreme ne odgovara , koliko sam ih promenila za 2meseca ima da bankrotiram , ne boli me vrat ali neki cudan osecaj imam ;)

sve u svemu sutra odoh kod dr pa cu videti sta ce pametno da mi kaze <_<

Nensi,pomenula sve,ali sve analize sam radila ali mi nisu ispitivali vrat,a mm kaze da mi je uvek hladan i kad imam i kad nemam glavobolje,verovatno cirkulacija.Sto se tice sunca,od letos je bilo katastrofa koliko mi je smetalo,"ubije" me posle 5 minuta,i imam osecaj da cu se onesvestiti na suncu..

Ti proveri ja ti nikako ne zelim da ti to krecu mogrene,vec da je to neka trenutna slabost tvoje glave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nensi,pomenula sve,ali sve analize sam radila ali mi nisu ispitivali vrat,a mm kaze da mi je uvek hladan i kad imam i kad nemam glavobolje,verovatno cirkulacija.Sto se tice sunca,od letos je bilo katastrofa koliko mi je smetalo,"ubije" me posle 5 minuta,i imam osecaj da cu se onesvestiti na suncu..

Ti proveri ja ti nikako ne zelim da ti to krecu mogrene,vec da je to neka trenutna slabost tvoje glave.

Kad vec pomenu cirkulaciju, moja kuma ima nevidjenih problema, njoj nije zima jedino na +40 ali stvarno, pa nije ni cudo sto se udala na more :lol: ,

elem, ona sa prvim danima oktobra kada T pocinje da pada pocinje da se oblaci mnoogo toplije nego mi "normalni", a sa prvim jutarnjim mrazevima dobija promrzline ni manje ni vise , isla je na razna ispitivanja ....i na kraju joj jedan dr rekao da uzme onaj lek za srce kardiopirin , i njoj je to pomoglo, proradila joj cirkulacija :lol:

odoh sutra kod dr pa se javljam ako dobijem neku dijagnozu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A isla si na akupun. Meni neurolog to predlaze ali je meni komplikovano i skupo da to sprovedem u delo.Meni je predlagana i profilaksa (ono da se svaki dan pije preventivno neki lek da do bolova ne dodje),ali ja sam odbila,a sad mi je krivo.Jer i mene boli skoro svaki dan onako kao da mi se muti i onda i ne znam oce ili nece migrena,tako da nekad dok je ne prepoznam mucim se.Ali kazem meni imigran pomogne,ali se bol vraca posle 8 ili 12 sati,a i jak je i od njega sam sto bi se reklo u mom kraju kao "santrljiva kokoska".

Jos mi neurolog predlaze ishranu koja je potpuno bez belog brasna,na koju ja opet nisam spremna(volim testa i slatkise),ali moracu se odluciti za neki rapidniji korak.

A reci mi ,jesi probala nesto od homeopatije?

Homeopatiju nisam,ali sve ove lekove koje sam navela sam pila kao pofilaksu i nista nije pomoglo.Sve ukupno sam na lekovima bila jedno 4 godine.A da je bar pomoglo.Uzas...A tak konstantan pritisak i mucenje u glavi me ubi...Sad cekam da malac prestane da sisa,pa da krenem opet po lekarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovde mogu samo da vam se pridruzim

napade migrene imam vec godinama, neznam ni ja sama otkada, obicno 6-7 puta godisnje pa onda traje 3-4 dana, i to samo u desnoj polovini glave, desno oko, polovina nosa, praceno mucninama i povracanjem, lek ne pomaze, samo mir i obicno nakvasim peskir i stavim preko glave i pokusam da odremam. Zadnje vreme mi je dosta pomagao i caj od nane veoma jak, kao i masiranje slepoocnice uljem od nane to me je nekako opustalo.

A sada u trudnoci ne koristim nista sem hladnih obloga, mracne sobe i spavanja a ona se toliko pojacala da 2-3 dana nedeljno provedem u krevetu. Dr. mi je dozvolila paracetamol ali ne koristim.

Sto se masaze tice, zbog drugih problema isla sam na fizioterapiju pa sam se pozalila na migrenu, tako da mi je svaki put po nekih 10 min. masirala i vrat i bogami bili su to lepih mesec dana bez bolova....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.