Trojke

odgovora

Objavljeno

Dragi nasi,

mi smo imali ludu srecu da nam iz prve uspe VTO i da ostanemo sa 3 embriona trudni. Posle nekoliko godina lecenja ovo je uspeh.

E sada, nemamo nikakvog iskustva pa nam 300 cuda pada na pamet. Ako imate iskustva sa trojkama - dajte malo teksta ovde, interesuje nas SVE.

Zavrsavamo sa 15-om nedeljom i ulazimo u 16-tu, radili smo dubble test i on je OK, u sredu smo zakazali 4D i onda cu da napisem nesto o tome.

Inace smo malo vise povracali do sada, ali kako smo se sada malo pregrupisali sto se hrane tice, jedemo na svakih par sati i lepse nam je. Manje se povraca. Valjda ce i to proci.

Postojali su i ponekad se jave u donjem stomaku bolovi, svi kazu da je to normalno jer se materica siri i izlazi iz male karlice. Tiba nam se vidi, kao da smo 5 mesec sa jednim detetom tako da se vec vidi da cemo biti ogromantni.

Ima li ko iskustva sa trojkama iz prve ruka i ako postoji kakav savet - slobodno, za to smo ovde.

Moju dragu interesuje i ako ste imali trojke do koje nedelje ste izdrzali do porodjaja. Nama je termin oko Bozica (naseg), ali oboje mislimo da cemo pre toga da se porodimo.

Pozdrav i hvala. :rolleyes:

zeklica i <3 majka <3 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jednom dobrodoslica i veliko divljenje!

Pa ja mislim ako do sada niko nije naceo tu temu,znaci sa trojkama nikog i nema,pa cete sa nasim duplicama da se uporedjijete i merite :wub::wub::wub:

Ali nemojte da vas obeshrabri sto ste prvi,po tome cete postati i poznati na nasem forumu.

Sto se tice mucnina,tu su sve trudnice iste,i one sa 1,2,3 bebe,ako ih vec imate ima tema i o tome.

Ono sto sam ja uspela iz tri puta,vi cete iz jednom!!!!!

Eh,sto bih ja sada jedne trojke :lol:

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj, čestitam od srca! :)

I ja mislim da na forumu nemamo trojke još uvek, ali je baš divno što se to sad promenilo! :)

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da trojki ovde nema a i nas koje nosimo blizance je malo. Ako ti nesto mogu pomoci, pitaj.

Sto se porodjaja tice, verujem da ce biti ranije. Ovde blizance poradjaju dve nedelje pre termina a trojke bi verovatno i ranije.

Bolovi od sirenja materice mogu da budu, meni tu pomaze magnezijum. Naravno, prepisao mi doca. Ipak, ako ima sumljive bolove bolje da se javi na vreme lekaru.

U viseplodnoj trudnoci postoji rizik prevremenog porodjaja. Dakle treba eliminisati uzroke, a to su kao i u jednoplodnim trudnocama:

- bakterijska infekcija materice ( redovno davanje brisa a i kad se sekret promeni)

- urinarna infekcija (kontrola mokrace)

- trudnicki diabetes (radite ranije test opterecenja glukozom i ne preterujte u gojenju)

- poviseni pritisak i oticanje (preenklapsija). Merite pritisak, preko 140 gornji vec je rizik.

- bebice nemaju mesta za dalji rast i slabo napreduju. To je vec tamo pred kraj trudnoce

- listerija i toxoplazmoze ( ne sme da jede suvo meso, kobaje, sir samo sme od pasterizovanog mleka, da pije uht- mleko, dobro pere voce i povrce, jednom recju sme samo dobro termicki obradjene namernice)

- kontrola grlica materice i ev kontrakcija- vise da miruje i zavisno od dr dobije lekove

- placenta previja ( to je anatomski problem, onda se miruje i daju lekovi da sprece kontrakcije. Kod svakog krvarenja hitno kod dr) to vide na uz

- visoko prskanje vodenjaka, tada curka plodova voda po malo. Plodova voda se obnavlja, zavisno od kolicine koja je istekla. Tu postoji mogucnost da se putem merenja ph vrednosti vagine ili sekreta pomocu indikatora ili specijanih ulozaka. Njih moras iz engleske da nabavis, u srbiji ih vise nema jer su skupe.

Nemoj sad da se uplasis sta sve moze da se desi, jednostavno malo je veci rizik kod viseplodnih trudnoca. Verovatno sam neke stavke i zaboravila. Neke od ovih komplikacija imam i ja ali uz dobru kontrolu guramo dobro. Jednostavno je vazno reagovati na znake uzbune, pusti babe koje kazu lezi i cekaj, bice bolje. Ne moze nista pogresno da se uradi ako se ode jednom vise kod dr.

Sto se mucnina tice, radite vec dobro, ako ima kiselinu probajte blagi senf, dvopek ili bademe sa ljuskom....

Toliko za sada i javi kako napredujete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na savetima, sto bi babe rekle, pu, pu, da ne ureknem ali smo OK za sada.

Gorusicu ima, pokusali smo sa bademima i ne ide, mislim da je resenje sa redovnim manjim obrocima ipak najbolje, em nema povracanja em je gorusica samim tim skoro eliminisana. Imamo krvarenje iz nosa ali je i to normalno. Kretanje je svedeno na minimum koliko god je to moguce, kad zavrsim sa poslom gledam da prosetamo makar malo do grada ali u uskom krugu uz obavezno sedenje na klupici za pauzu.

Dogodovstina od jutros iz ambulante: ginekolog dao da uradimo ponovo krvnu sliku radi kontrole (na nas zahtev jer je prethodna analiza radjena pre mesec dana) ali nije uneo u elektronski karton. Odem na ginekologiju da zamolim da unesu, po starom dobrom obicaju tri puta sam objasnjavao sestrama sta ja u stvari hocu (ginekolog radi popodne a ustali smo i nista nije jela da bi dala krv a to bas ne volim) da bi na kraju dobio sta treba. Laboratorijski deo gde se daje krv je odvojen na dva dela, u jednom su deca i trudnice (tamo i mi idemo) i hitni slucajevi, a u drugom normalni pacijenti. Prvo sam gospodju ostavio tamo da sedi dok ja ne zavrsim za sestrama na ginekologiji, kad sam se vratio jedan hitan slucaj ceka i neki lik koji ko zna iz koje je bajke ispao. Ajde, desava se, molim lepo. Udje moja draga unutra, meni se cini da cujem da negoduje nesto, ustanem da vidim sta je, a sestra izlazi i zove me da je smirim. Place kao kisa. Sta je bilo: sestra je prvo htela da joj uzme krv iz prsta!!! iako je nalog za komplet analizu, zatim je ostavila epruvetu na sto pored moje supruge ali dovoljno daleko da ne moze da je dohvati ni sestra ni supruga, izvukla je jednu epruvetu krvi i onda rekla mojoj dragoj da joj doda drugu epruvetu! na sta je ona krenula da se isteze i zaboli je ruka, i u tom trenutku se uplasi za iglu u ruci i pocne da place. Zatim im je rekla da se organizuju a ne pacijenti da im dodaju epruvete sto i jeste u pravu, ja je izvedem napolje i sedne malo da se smiri. Nije se smirila narednih 2 sata ni kuci kad smo dosli. Strasno. Na kraju pitam kad ce rezultati a sestra kaze evo odmah. Rekoh, doci cu kasnije, za pola sata da bi me posle jurila po hodniku da mi kaze da je komplet analiza u pitanju pa ce biti sutra posle 11h. Ma uzas. Definitivno ih boli d. Vise nas nece videti.

Ne znam ni sam zasto sam ovo ovde napisao, to je samo jos jedan detalj od svega kroz sta moze da se prodje u nasem zdravstvu. Samo da napomenem da je i moja supruga zdravstveni radnik, da neko ne pomisli da globalizujem stvari.

LM, brisevi su nam dobri, krvna slika sutra (malo gvozdja prosli put ali pijemo gvozdje i jedemo svako jutro koprive sa medom, mmm), pritisak OK, malo krvarenje iz nosa, voce i povrce jedemo dobro oprano, kupujemo od seljaka direkt (zna tasta ko je ko na pijaci), kobaje ne jede ali suvo meso je za sendvic za dorucak, moj proizvod tako da nema nikakvih aditiva i konzervanasa, a i kolicina toga je mizerno mala.

Javljam se sa sledecim informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno pisi,sve sto vas tisti,muci,sve radosti i sve bezveze situacije.

trudnice jesu vrlo osetljive,to ces videti i ovde na forumu i naucices uz zenicu.Dovoljna je i manja stvar od ove danasnje da se zaplace.

Ja sam plakala kad mm promeni kanal na tv-u koliko sam bila osetljiva,a u bolnici je bilo dovoljno da me neka sestra pogleda popreko,a kamoli nesto kaze sto je malo manje od ljubaznosti,a da me i povredi da me zaboli isto celi dan se ne bih smirivala.

<3 majka <3 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja danas imam opet kiselinu. Sad sam jela neljuti senf, POMAZE!

E da sam ranije znala, grrrrr. U celoj prvoj trudnoci i sad prvih cetri meseci sam crkavala od kiseline i povracanja! Nazalost tek sam pre dve nedelje saznala za senf.

Probajte obavezno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trojke!!! prelepo... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam uzeo rezultate, opet gvozdje nisko, jedemo ujutru koprivu u medu, a pijemo gvojze u tabletama.

Curi nam krv na nos ponekad i obilato, ali opet dobro. Crvena krvna zrnca su nam blago umanjena, pojacavamo hranu....

Veceras idemo na 4D! Drzite nam palceve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha Žmaju, da nam večeras do detalja opišeš vaše tri srećice.

Što se gvoždja tiče, puno džigerice i borovnice. Mada je meni u trudnoći dr rekla da je to gotovo nemoguća misija i da beba(a zamisli kod vas 3 bebe) uzima šta joj treba, a za mamu šta preostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo napred! Divno sto cekate tri bebice! :wub:

I meni je curila krv iz nosa, i desni su mi bile osjetljive, cesto je znala ici krv dok perem zube... Sve je to ok, kao sto kazes, a gvozdje... Eeee to bebice uzimaju sebi, mama mora da se snadje kako zna i umije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam uzeo rezultate, opet gvozdje nisko, jedemo ujutru koprivu u medu, a pijemo gvojze u tabletama.

Curi nam krv na nos ponekad i obilato, ali opet dobro. Crvena krvna zrnca su nam blago umanjena, pojacavamo hranu....

Veceras idemo na 4D! Drzite nam palceve!

Raspitaj se molim te u vezi koprive, ona ti je prirodni diuretik a u trudnoci bas nije idealno. Med u normalnim kolicinama je ok,ja doduse dobijem kiselinu od meda.

Ako dobijete neke slicice i mi bi da vidimo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trodupla sreca,blago vama....sto se tice krvne slike vecini se to desava,uz lekove i dobru ishranu verujem da ce se i to popraviti,ja bih jedino povela racuna sa dzigericom,ona je pored nekih prednosti i puna otrvova jer je preradjivac....sve najbolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledali smo se na ekranu juce :D

Neverovatan osecaj :rolleyes:

Preporucujem svakome.....

Dobri smo, lepo smo se formirali, lepo napredujemo. Prvi bebac je verovatno seka, drugi verovatno bata a treci nije mogao da se vidi lepo (malo nam je guzva u maminoj pupi) pa se pretpostavlja da je i to seka, ako je to nekome uopste i vazno! Meni nije :)

Odmah posle slikanja i merenja smo otisli na tripple test, rezultate sam upravo dobio i nalazimo se van granica rizika! :P

Kada stignem postavicu neku slicicu iz stomaka, imamo po 125-130gr i mahali smo i rukama i nogama...... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!!!!!!!!!Divnooooooooo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj..predivno...trojke!!!!!!!!!!!!!!!! Šta reći,svu sreću vam želim od srca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super! Jedva cekamo te slicice :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaje čestitam od srca! :wub:

Ps:1.vaš post mi je zarobio srce,lepo je čitati nekog ko je takva potpora lepšoj polovini kao što ste vi... :)

eleena i <3 majka <3 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zmaj svaka cast...drzite se nece biti lako.....cestitam od srca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledali smo se na ekranu juce :D

Neverovatan osecaj :rolleyes:

Preporucujem svakome.....

Dobri smo, lepo smo se formirali, lepo napredujemo. Prvi bebac je verovatno seka, drugi verovatno bata a treci nije mogao da se vidi lepo (malo nam je guzva u maminoj pupi) pa se pretpostavlja da je i to seka, ako je to nekome uopste i vazno! Meni nije :)

Odmah posle slikanja i merenja smo otisli na tripple test, rezultate sam upravo dobio i nalazimo se van granica rizika! :P

Kada stignem postavicu neku slicicu iz stomaka, imamo po 125-130gr i mahali smo i rukama i nogama...... :lol: :lol: :lol:

Fenomenalno...Čestitam od srca...blagosloveni ste :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mahali smo i rukama i nogama...... :lol: :lol: :lol:

:lol: Pa znaju da ih "gledate" :wub:

Neka je sa srećom. Stvarno si žena-Zmaj ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Pa znaju da ih "gledate" :wub:

Neka je sa srećom. Stvarno si žena-Zmaj ;)

To je tata-zmaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima jos jednom.

Jeste, ja sam tata-zmaj.

Tripple test nam je OK kao sto sam napisao, malo su nas zadrzali na klinici juce zbog povracanja, valjda cemo sutra kuci (nadam se).

Trenutno je najveci problem u Visegradskoj jer odeljenje na I spratu za asistiranu NE RADI zbog renoviranja. Odemo juce sa rezultatima, od saltera do saltera me zezaju i na kraju kazu da idemo kod naseg lokalnog ginekologa. Prof Tulic je na odmoru a niko ga ne menja! A i odeljenje se renovira! Uzas. Dodjemo (na insistiranje moje drage) do glavne sestre na II spratu i ona ulovi doktorku koja je bila na intervenciji i koja dodje da nas pregleda. Ona odredi da ostanemo na posmatranju zbog povracanja, nije normalno da se povraca vise, to dovodi do naprezanja, ali nema mesta u sobama. Ona trazi hitno lezanje, a opet po salterima nas setaju od odeljenja do saltera i obrnuto. Na kraju zaglavimo u ambulantu 6 gde doktorka koja je ordinirala kaze da nema mesta, kako joj to uvaljuju pacijente, ima mesta za 15 dana (a kontrola za 14!), i tu krene prepucavanje lekara uz moju nervoznu dragu jer dragog nam prof. Tulica NEMA OD POCETKA JUNA! Otisao covek na odmor, pa na kongres, pa koristio slobodne dane, pa sad opet na odmoru ("ali on je tek pre neki dan otisao na odmor!"), svasta cu jos da cujem. Na kraju su je jeva primili na neko odeljenje (gde nema mesta) u praznu dvokrevetnu sobu! I tako je bilo do danas, kada je dobila cimerku. Verovatno ce sutra kuci.

Juce smo primili infuziju (niko ne ume da objasni koju i sta je bilo u njoj i po cijem nalogu), sinoc smo povracali (sa divnom bolnickom hranom) i jedva cekamo da se pojavimo kuci. Nedostaju mi!

Inace su radili i nalaze krvi, urina, ... dobri smo, nismo losi. U stvari, malo smo losiji od normalnog ali je i to valjda normalno, zar ne? Samo sto nam NIKO nije radio komplet analize, npr. ovdasnja laboratorija uradi samo nivo glukoze u krvi, a natrijum, kalijum i ostalo NE RADI! Verovatno NEMA potrebe.

Moja draga je zdravstveni radnik ali smo sve ljuci i ljuci na zdravstvene radnike. Sramotno je u stvari ono sto nam se desava a to je da NIKO NE ZNA KO NAS LECI kad prof. Tulic nije tu, a nema ga 2 meseca. Juce kaze ta druga lekarka da se prebacimo kod ove prve sto nas je pregledala, a ona me gleda i na prvu odgovara: ja sam tu jos dve nedelje pa idem na odmor! U prevodu, nemojte mene da dirate, i ja cu vas ostaviti, a i ne trebate mi kao pacijenti.

Oni se stvarno sprdaju sa nama.

Da nismo ovoliko srecni sto ocekujemo nasa mala zlata, odavno bi ih digli u vazduh. Sram da ih bude.

Ali opet, pogled na pupu leci svu nesrecu i nervozu i samo unosi radost.

Ne znam ni zasto sam ovo sve napisao, ali da znate sta sve moze da vas ceka....

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas su ti slatki postovi, divim se sa koliko ljubavi pricas o svojoj dragoj i bebicama. Uzivace oni pored tebe!

Sto se tice bolnickih dozivljaja, tako je to u zemlji srbiji. Ne vredi gubiti nerve.

Nadam se da cete izaci sutra. Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.