Kako secete bebi nokte

odgovora

Objavljeno

Ja nikako ne mogu da isecem nokte mom sincicu,ne dopusta mi...Pokusala sam i dok spava,ali se probudi...Jel ima neko savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dok je bila manja, sekla sam joj iskljucivo dok spava. Desavalo se da se probudi pa secenje noktiju potraje ceo dan. Sada kada je malo starija, stavim je u krilo i cvrsto joj drzim rukicu dok ne poseceem sve noktice. Polako, nemoj da se sekiras, vremenom ces nauciti da mu bukvalno za minut iseces sve noktice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nokte secemo iskljucivo kada spava, na rukama danju a na nogama se mucimo nocu, posto preko dana ima strample na nogama pa je malo komplikovano skinuti ali je nocu uzbudljivo, tata drzi baterijsku lampu ispod cebeta a ja secem noktice...sva sreca pa nas niko ne vidi....Cula sam da mnogi grickaju deci nokte zubima ali ja to nisam smela ovako mi je bolje i sigurnije. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na nogama se mucimo nocu, posto preko dana ima strample na nogama pa je malo komplikovano skinuti ali je nocu uzbudljivo, tata drzi baterijsku lampu ispod cebeta a ja secem noktice...sva sreca pa nas niko ne vidi....

:lol::D:lol: Vi ste ludi skroz!!!! Ha, ha, ha..... Vec vas zamisljam...... Ha, ha, ha.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::D:lol: Vi ste ludi skroz!!!! Ha, ha, ha..... Vec vas zamisljam...... Ha, ha, ha.....

Moras se snaci :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm..dobar predlog..mi nemamo problema sa tim..ima momenata kad se malo smiri u toku dana pa seckanje potraje nekoliko minuta ali sam se ja vec ispraksala da u cugu posecem noktic i da ga na frku uhvatim a noge uglavnom dok spava..i koristim makazice one tanke za zanoktice jer sa bebecim nema sanse.predebele su mi za te tanke noktice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za baterijsku lampu je super! :lol: Bebi secem noktice kad je budna. Jednom pokusala dok je spavala, ali sam je probudila :( Nekad se buni vise, nekad manje, ali ne obracam paznju. Vaznije je mi je da to lepo uradim nego da posle bude sva izgrebana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde sto se izgrebe, nego sto ostanu maleni oziljci! A to sto nas izgrebe, to je posebna prica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde sto se izgrebe, nego sto ostanu maleni oziljci! A to sto nas izgrebe, to je posebna prica!

Jao znam,ali kod moje bebice nisu mali oziljci nego ono...A tek mi kakvi smo,kao da smo dosli iz rata....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA MOJOJ BEBI LEPO ISECEM NOKTE,NARAVNO DANJU,MALO MRTKA ALI SE IZBORIMO SA TIM POZZZ :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako ne mogu da isecem nokte mom sincicu,ne dopusta mi...Pokusala sam i dok spava,ali se probudi...Jel ima neko savet?

Ja sam prva dva meseca mom Darku sekla noktiće samo kada spava. Posla sam počela i kada je budan, lagano bez žurbe. Kada spava vrlo je nepredvidivo kada će se trgnuti a tada je i veća šansa da ga povredim. Od kada sedi, stavljam ga u krilo i pustim ga da se namesti kako mu je udobno. Ili pevam neku pesmicu koju voli ili mu lagano pričam šta radim. Bitno mi je da bude sit i naspavan, u suprotnom bude nervozan i otima mi se.

Pozdrav i srećno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali cime secete noktice? Makazicama ili sa nortaricom? Ja mojoj deci secem sa noktaricom(grickalicom), mada mi kazu da bih trebala koristiti makazice. P :rolleyes: okusavala sam sto puta, ali ne umem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali cime secete noktice? Makazicama ili sa nortaricom? Ja mojoj deci secem sa noktaricom(grickalicom), mada mi kazu da bih trebala koristiti makazice. P :rolleyes: okusavala sam sto puta, ali ne umem...

Probala sam oba i lakše mi je makazicama. Treba da im sečemo sa onim čime je nama lakše, bar će nokti biti dobro isečeni.

Šta kažu, zašto treba koristiti makazice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi secemo grickalicom, uglove sredimo turpijom i tako od pocetka. U startu smo sekli na spavanju, kasnije kad je budna.

Moj savet: dajte nekom nepoznatom ili koga redje vidjaju da im secka! Kod nas je to upalilo za dedu! Uvek su poslusniji i mirniji za druge, no za sopstvene roditelej, zar ne? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja moju Milicu stavim u krilo tako da ruku prebacim preko njene jedne ruke pa satom rukicom ne može da me ćapi a drugom uhvatim prstić tako da povučem kožicu ispod nokta da mogu da ga odsečem a da je ne isečem a na nogama kada treba da se kupa skinemo je golišavu pa muž drži nogu u kolenu a ja je isto tako ćapim za prstić i onda isečem najgori je mali prst ! ;-) i da sečemo makazama na rukama a grickalicom na nogama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pocetku sam joj sekla kad je budna,a kada je postala pravi zvrk seckam joj dok spava. Seckam joj makazicama za zanotktice jer su one tanke,onim bebecim nema sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je miran dok mu secem nokte, zato sto mu je zanimljivo da gleda sta ja to radim. Ali na noge nikako ne mogu da mu isecem, stalno se sutira, doduse do skoro nisam ni morala da mu ih secem, bili su minijaturni pa nije bilo potrebe za tim, medjutim sad su mu porasli pa moram da mu secem, pokusala sam pre par dana i nisam uspela, moracu ponovo ili da primenim jedan od onih metoda: pod cebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misija uspesna! Danas iseceni i noktici na nogama! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misija uspesna! Danas iseceni i noktici na nogama! :)

Bravo za mamu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete vec ima tri god,a i dalje joj na nogama secem dok spava.Na rukama bez problema,dace,ima tri god,ako treba i pet puta na dan.A na nogama....to je ludnica,vristi ,otima se,jauce da boli..strasno,tako sam probala par puta i stvarno ne znam sta je komsiluk pomislio.To mi stvarno muka,a i vreme je vec da se smiri,nece valjda tako dok ne krene u skolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bebcu mužić seče nokte. Uvek je to radio kada je bebac budan. Srećom, on se umiri kada počne sa seckanjem noktiju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh... mi smo imali traumu sa secenjem noktiju!

tokom jednog secenja noktica, parce nokta je bebi uletelo u oko!!!

ja sam odmah isprala kapima za oci, zagledali smo je nas desetoro, zvaa sam patronaznu sestru, koja me je umirivala, ali smo na kraju zavrsili na ocnom. i, naravno, noktic je odmah ispao, ali mi smo morali da budemo sigurni.

trauma citava! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo joj dok je bila mladja sekli noktice dok spava.U poslednje vreme se probudi,pa se plasi da nastavi sa spavanjem,ne bi li je mi opet "napali",pa sve to traje u nedogled.Onda smo poceli da izmisljamo pricice(i valjda joj je nesto "kvrcnulo" u glavi),i uz pomoc Pepe prase dok mi sedi u krilu obavimo to.Imamo poseban tabure koji ona dogura,kad cuje da cemo seci noktice,upali dvd,i obavezno mora da drzi zatvarac od makazica u slobodnoj ruci.I nama je jos uvek nestvarno, da tu tako uzasnu i neprijatnu stvar do skora,od sad obavljamo tako lako :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noktice mu secem dok je budan da bi se navikao da to nije nista strasno. E, sad, na rucicama je lakse posto mu je interesantno da gleda sta se to desava, a na nogicama malo teze posto se non-stop sutira. Ali ipak nije mnogo strasno, bar ne place.. dobar je.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Našoj veverici suprug secka nokte, grickalicom. Mogu vam reći da odlično podnosi čak i kada je budna. Žensko... navikava se na pedikir i manikir. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.