Sterilitet kod muskaraca

odgovora

Objavljeno

Danas sam cula da SOJU ne bi trebalo da koriste muskarc zbog estrogena, pa sam malo googlala sta i kako.. sta je istina, sta laz...

Eve ga tekst...

"Relativno je skoro objavljeno da muškarci koji svakodnevno koriste soju u ishrani mogu da budu manje plodni od onih koji je ne koriste. Nedavno završena klinička studija govori nam, međutim, da je suviše rano donositi takve zaključke i da muškarci ne treba da menjaju svoj način ishrane kada su posredi soja i njeni produkti.

Novija klinička studija obuhvatila je 99 parova koji su imali problema sa dobijanjem dece. Muškarci su davali uzorak sperme i popunjavali upitnik o tome koliko i koju vrstu soje su koristili u ishrani u poslednja tri meseca.

Istraživači predvođeni dr Horhom Čavarom (Jorge Chavarro) sa Harvard univerziteta u Americi pronašli su da muškarci koji svakog dana jedu soju u vidu tofu sira ili mleka od soje imaju manji broj spermatozoida u spermi. Ova pravilnost uočena je naročito kod debelih i gojaznih muškaraca. Pa ipak, istraživači tvrde da je to preliminarna studija i da rezultati ne moraju biti tako dramatični kao što se u prvi mah čini.

Utvrđeno je da je broj spermatozoida manji kod osoba koje konsumiraju soju, ali je taj broj još uvek u granicama normale. Zbog toga se smatra da u ovom trenutku nije potrebno radikalnmo menjati način ishrane.

Tokom kliničkog ispitivanja primećeno je takođe da je broj spermatozoida kod ove grupe ljudi manji bez obzira na starost, vreme seksualne apstinencije pre davanja uzorka sperme na pregled, količinu unosa kofeina i alkohola i bez obzira na to da li je osoba pušač."

"Utjecaj soje na mušku plodnost Na Fakultetu za javno zdravlje na Harvardu provedeno je istraživanje kojim se željelo saznati kakav je utjecaj soje na mušku plodnost. U razdoblju od tri mjeseca polovina je muškaraca jela burger od soje, a druga polovina meso. Zaključili su da muškarci koji su jeli soju imaju 40% manji broj spermija od muškaraca koji su jeli meso. Biti će potrebna daljnja, prije svega opsežnija istraživanja, tako da za sada nemojte odjednom zanemariti druge vrste kontracepcije. Svakako nema ništa loše u tome da izbjegavate soju ako planirate obitelj. Soja utječe na razinu user posted image testosterona i spolne požude, štiti od raka prostate."

"

Kako soja utječe na plodnost Soja uništava utjecaje kontracepcijskih tableta. Ako želite začeti, izbjegavajte soju barem tijekom najveće user posted image plodnosti. Proizvodi od soje (npr. mlijeko i tofu) imaju visoke vrijednosti fitoestrogena. To su estrogeni koji se nalaze u biljkama i brže djeluju od estrogena koje proizvodi ljudsko tijelo. Fitoestrogeni blokiraju receptore estrogena u tijelu čime se spriječava njihova apsorpcija, što znači da ih tijelo ne može koristiti."

izvor:biz.hr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, Cipi preduhitri me........Evo jos nesto na temu soje, ima jos pa koga zanima...

Soja i derivati soje su danas praktično svuda i skoro ju je nemoguće izbeći. Nalazi se pod različitim imenima u mnogim prehrambenim proizvodima (hlebu, konzervama tunjevine, čokoladama, bombonama, viršlama i ostalim mesnim pređevinama, mnogim osvežavajućim napicima, sladoledima (kornetima) i drugim vaflima, u dečijoj hrani, u lekovima itd.

Lekari preporucuju soju kao veoma zdravu namirnicu majkama i deci, mada većina iz neznanja. I ne samo soja, već i nusprodukti soje, koji bi trebali da završe na otpadu kao na primer sojin lecitin, prodaju se i reklamiraju kao zdravi i prirodni proizvodi koji ce da pomognu regulaciji procesa u organizmu.

Najopasnije je sto soja sadrzi brojne fitoestrogene, cak mnogo vise nego druge biljke. To je uopšten naziv za hemikalije koje se nalaze u biljkama, a imaju estrogensko delovanje i deluju kao hormoni. U prirodi se fitoestrogeni javljaju kako bi pomogli regulaciju ciklusa parenja kod životinja, a u sintetetičkom obliku se koriste u istu svrhu u stočarstvu. Popularne kontraceptivne pilule su takođe jedna takva sintetička verzija namenjena za ljudsku upotrebu i funkcionišu kao ženski hormon estrogen.

Učestale posledice hormonske neravnoteže izazvane asimilacijom velikih količina estrogena otkrivene su u velikom broju slučajeva čak i kod dece. A odakle taj estrogen? Iz hrane za male bebe i sojinih napitaka kojima svoju decu hrane njihovi brižni roditelji - često na stručnu preporuku lekara. Novine i televizija nam stalno preporucuju upotrebu soje kao vrlo zdrave I hranjive namirnice, ali vecina je potplacena da propagira ovo jer se tu vrte velike pare, jer je soja jeftina hrana, a za one koji veruju u tzv. Teorije zavere mogu da kazem i da je vrlo znacajna u regulaciji opste populacije stanovnistva i gledano na duge staze moze se reci i jedna vrsta tihog ubice i reduktora stanovnistva. U ostalom, i same ste svedoci sve brojnijih muskaraca i zena koji imaju problema s neplodnoscu i to bas zbog prvenstveno hormonskog disbalansa.

Obični ljudi veruju lekarima i često ne razmišljaju svojom glavom pa ne vide očitu nelogičnost da se potpuno istim sastojkom (estrogen iz soje) koji se prepisuje ženama u menopauzi kako bi im se produžio određeni hormonski balans koji se u menopauzi menja, daje novorođenčadi kao “zdrava” hrana.

Jednostavno rečeno: hranjenje malih beba hranom na bazi soje jednako je kao da im dajete pet kontraceptivnih pilula dnevno. Takodje su istrazivanja pokazala da deca koja su hranjena sojinim mlekom imaju vece mogucnosti da u kasnijim godinama imaju problem sa stitnom zlezdom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A pazi ovo, ja radila neke alergoloske probice i ispostavi se da sam alergicna na soju, ne mnogo, nista strasno, ali da bih ipak trebalo da je izbegavam. Tu se ja zacudim kako bre ?! Kad dr poce da mi nabraja gde sve i koliko ja soje u stvari pojedem dnevno ......nisam mogla da verujem. Onda sam malo cackala po netu i nasla ozbiljne studije na temu stetnosti soje, postavila bih ovde ali su na engleskom, pa ne znam koliko bi bilo zanimljivo. Ovo gore je neki size svega toga. Naravoucenije da gledamo da izbegnemo sto je vise mouce gotovu i polugotovu hranu.

Ja sam odlucila da probam, sad je i leto pa cu samo da jedem bareno i sveze, pa da vidim da l ce nesto da se sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obični ljudi veruju lekarima i često ne razmišljaju svojom glavom pa ne vide očitu nelogičnost...

Ja sam odlucila da probam, sad je i leto pa cu samo da jedem bareno i sveze, pa da vidim da l ce nesto da se sredi.

Treba nastojati da ta proba preraste u trajno.

A ono da uglavnom ljudi veruju slepo lekarima je strašna istina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj boze !

Meni je cela ova prica sa hranom u fazonu put do pakla poplocan je dobrim namerama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo su različiti uzroci i faktori koji deluju na spermatogenezu, tj.ulsovljavaju anomalijske oblike spermatozoida. Postoji više podela etioloških faktora steriliteta muškarca. Danas se kao terapija izbora u lečenju steriliteta sve češće primenjuje vantelesna oplodnja ( vto).

Mogu se podeliti po načinu nastanka na:

- Seksološke uzroke – retke ejakulacije i starenje spermatozoida koji su manje fekundantni, a nekada doživljavaju i citolizu ili isuviše česte ejakulacije koje dovode do izbacivanja nezrelih i još nefertilnih formi

- Psihički uzroci – neuroze, psihoze

- Fizičko-hemijski faktori – prekomerna toplota negativno deluje na spermatogenezu, odnosno izaziva teške poremećaje; zatim enormna hladnoća; varikocela, ektopija testisa, radijacija.

- Nutritivni faktori – po nekim autorima nedostatak vitamina A i E kao i cinka utiče na spermatogenezu i fekudantnu sposobnost spermatozoida.

- Imunološki faktori – postojanje autoantitela kod polispermije

- Toksični uzroci – dokazano je postojanje seminal stres faktora na lekove, hormone, drogu

- Teška opšta stanja – sistemska oboljenja deluju na spermatogenezu

- Hiperfunkcija hipofize kod muškarca – akromegalija

- Infekcija spermatičnih puteva – hronični prostatitis, orhitis, epididimitis. Hronične afekcije ovih puteva utiču, pre svega, na pokretljivost i fekundantnost spermatozoida, a zatim na kvantitativna svojstva sperme.

Etiološki faktori su u zavisnosti od lokalizacije podeljeni na pretestikularne, testikularne i posttestikularne.

Pretestikularni faktori

* genetskog porekla

* hormonske prirode

* koitalni poremećaji

Testikularni faktori

Oni mogu biti:

* kongenitalni

* infektivne prirode (orhitisi)

* vaskularne prirode

* antispermatogeni agensi (imunološki i idiopatski)

Posttestikularni faktori

* opstruktivni na nivou epididimisa (kongenitalni ili infektivni)

* vazalni (kongenitalno ili stečeno)

* štetno dejstvo sredine epididimisa (infekcija akcesornih žlezda ili imunološki)

Kao veoma bitan uzrok navodi se azoospermija. Azoospermija podrazumeva izostanak, odnosno nenalaženje spermatozoida u ejakulatu. Azoospermija se deli u dve velike grupe: sekretornu i ekskretornu azoospermiju.

Sekretorna azoospermija je stanje u kojem testisi ne proizvode spermatozoide. Najčešći uzroci za ovo stanje su:

1. genetske mutacije ili nenormalan kariotip (Klinefelter sindrom)

2. obostrani kriptorhidizam (kada testisi nisu spušteni u skrotum)

3. upala testisa

4. hormonski deficiti

5. radioterapija ili hemioterapija u sklopu raznih malignih bolesti

Eksretorna azoospermija podrazumeva da je produkcija spermatozida moguća, ali zbog prepreka u semevodima speramatozoidi ne dospevaju u ejakulat. Uzroci su urođeni ili stečeni defekti (prepreke) u semevodima na svim nivoima. Urođene anomalije najčešće pogađaju početak semevodnih kanala, tzv. visoke anomalije kod kojih nije došlo do pravilnog spajanja odvodnih kanala sperme. Stečene opturacije su posledica povreda, operacija ili infekcija.

Autor: dr. Sonja Ilic (stetoskop.info)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz i ja smo pokusavali oko godinu i po dana da zatrudnimo.Njegova dijagnoza je bila oligospermija(imao je oko 6 miliona spermatozoida).Uzrok tome je varikocela(prosirene vene na testisima).Samo mesec dana posto je uzeo prvu terapiju(ne znam tacno sta) ja sam ostala trudna:)Bas cudno.Mada smo mi bili pod onim "moramo da napravimo bebu",i kad smo digli ruke i poceli da imamo sex radi uzivanja a ne u cilju pravljenja bebe-desilo se!

Znaci,drage moje,ne odustajte,cuda se desavaju!

Palčica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug je kao klinac imao dve operacije.Niko mu nikada nije rekao,naravno od lekara,da mora da se kontrolise.I kad smo pozeleli da imamo bebu uradili smo analize kad ono sterilitet.Isli smo u KC u Beogradu kod urologa dr.Bojanica i posle pregleda rekao nam je da ce pokusati neke terapije ali da se ne nadamo mnogo.Dijagnoza:Oligoastenospermija.

Lecenje je trajalo godinu dana bez uspeha.

Bez obzira na trenutno stanje cuda se desavaju i ja verujem u njih.Volela bih da cujem neki recept za povecanje broja spermatozoida,svasta smo probali da pijemo,ne odustajemo.

Dajte neki savet .HVALA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mališa, pročitaj ovo...

Primjer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čitam na netu neke čajeve: crveni zdravac i piskavica, jel ti poznato?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj suprug je kao klinac imao dve operacije.Niko mu nikada nije rekao,naravno od lekara,da mora da se kontrolise.I kad smo pozeleli da imamo bebu uradili smo analize kad ono sterilitet.Isli smo u KC u Beogradu kod urologa dr.Bojanica i posle pregleda rekao nam je da ce pokusati neke terapije ali da se ne nadamo mnogo.Dijagnoza:Oligoastenospermija.

Lecenje je trajalo godinu dana bez uspeha.

Bez obzira na trenutno stanje cuda se desavaju i ja verujem u njih.Volela bih da cujem neki recept za povecanje broja spermatozoida,svasta smo probali da pijemo,ne odustajemo.

Dajte neki savet .HVALA.

I mm ima istu dijagnozu,mi smo se lečili 4,5 godine bez uspeha.Išli smo kod poznatog urologa dr Marušića u Ns davao mu je rezne tbl na bezi hormona broj se poveća na kratko ali opadne još više pokretljivost kod njega smo išli godinu dana i odustali,pa smo bili ko Tešića i koristili čajeve to je ono što su ti spominjali Žalfija,Crveni zdravac i Matičnjak i rezultat bolji bez efekta ništa od trudnoće.Probali smo sa svakakvim terapijama matičnjak,E vit.,SE,mleč....Peruanska maca,Profertil i ništa...posle toliko godina odlučili smo se za VTO.Spermogram mu je bio 18 mil,a pokretljivost oko 50%.Ako sam sam ti ikako pomogla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mm ima istu dijagnozu,mi smo se lečili 4,5 godine bez uspeha.Išli smo kod poznatog urologa dr Marušića u Ns davao mu je rezne tbl na bezi hormona broj se poveća na kratko ali opadne još više pokretljivost kod njega smo išli godinu dana i odustali,pa smo bili ko Tešića i koristili čajeve to je ono što su ti spominjali Žalfija,Crveni zdravac i Matičnjak i rezultat bolji bez efekta ništa od trudnoće.Probali smo sa svakakvim terapijama matičnjak,E vit.,SE,mleč....Peruanska maca,Profertil i ništa...posle toliko godina odlučili smo se za VTO.Spermogram mu je bio 18 mil,a pokretljivost oko 50%.Ako sam sam ti ikako pomogla

pa vi ste super kod mog muza pokretljivost je manja. Zato smo se odlucili za VTO. kad ces ti na VTO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa vi ste super kod mog muza pokretljivost je manja. Zato smo se odlucili za VTO. kad ces ti na VTO

Ja sam bila 12.2.mi je rađen ET i sad čekamo betu.Radila sam u Genezisu u NS.Ja sam prezadovoljna sa dr i celim timom.Imala sam 15 folikula,i hiperstimulaciju pa sam primila infuziju ali je dr rekla da je to dobro.Vratili smo 3 embriona i sad leškarim i kuckam...Rađen nam je ICSI zbog njegovog nalaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila 12.2.mi je rađen ET i sad čekamo betu.Radila sam u Genezisu u NS.Ja sam prezadovoljna sa dr i celim timom.Imala sam 15 folikula,i hiperstimulaciju pa sam primila infuziju ali je dr rekla da je to dobro.Vratili smo 3 embriona i sad leškarim i kuckam...Rađen nam je ICSI zbog njegovog nalaza.

Drugarice nema te da nas obradujes nadam se da si presla u deo za trudnice.Pozdrav.t117008.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice nema te da nas obradujes nadam se da si presla u deo za trudnice.Pozdrav.t117008.gif

Vadim u sredu betu,javiću vam,nadam se da će biti VELIIIIKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadim u sredu betu,javiću vam,nadam se da će biti VELIIIIKA

t113045.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadim u sredu betu,javiću vam,nadam se da će biti VELIIIIKA

Navijamo za tebe :):):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadim u sredu betu,javiću vam,nadam se da će biti VELIIIIKA

Jaooo verujem da si nestrpljiva,daleko je sreda kad se ceka ...evo i ja navijam za ovoliku BETU m1257.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vadim u sredu betu,javiću vam,nadam se da će biti VELIIIIKA

Svi navijamo!!! m0541.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vadila sam betu i na 13 dan od ET je 1950!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima,ja sam nova ovde pa da vas pitam u vezi problema koji imamo muz i ja.imamo cerkicu od 4 god. i teze smo je dobili,jer on ima azoospermiju(njemu je otkazao taj misic koji se zgrci i prepreci kad sperma treba da izadje,on ima spermu,ali ona odlazi u besiku i izlucuje se zajedno sa mokracom)On je isao kod lekara i dobio je da pije RINASEK tablete 5 dana,onda mu ojaca taj misic i sperma izlaza tamo gde i treba.mi smo "ciljali"plodne dane i iz treceg puta ja sam ostala trudna.probali smo vaec pet puta i nikako,a toliko zelimo jos jedno dete....da li neko ima slican problem i molim vas recite kako da se opustimo,jer svaki put kad treba da pravimo bebu ja ne mogu da ne mislim na to... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naita vidim da ti niko nije odgovorio, mada ne znam ništa o tom problemu, samo vam se pridružujem da nam prišeš šta ste radili do sada (od medikamenta).

Mi imamo dete sad već od 6,5 godina oko 4 god pravimo drugo dete.

Pre više od godinu dana suprug je imao ukupno 2 miliona spermatozoidai u toj količini je nađeno 2-3 progresivna, 5-6 slabo pokretna. U tom periodu sam zatrudnela iako su rekli da nema šanse prirodnim putem, al nažalost ta trudnoa se završila spontanim u 9 nedelji.

Nedavno je suprug radio ponovo spermogram, skoro nisam pala u nesvest, broj spermatozoida je 0,1 miliona, od toga je 2% bez progresije, a 98% nepokretni, što znači nema ni progresivnih, ni brzo progresivnih. Dijagnoza oligoasthenoteratozoospermia III grupa.

Ako ima nekog ko je imao tako loše plivače, a uspeo je da popravi, nek napiše šta je koristio.

Trenutno koristi koenzim q 10, matični mleč liofilizovani terapija od privatnog urologa, i naravno mućkalicu sa suvim voćem, semenkama i medom sa foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

elena,hvala na odgovoru,pa ma kakvom,nema veze sto ne znas nista o tome. :rolleyes: Inace nije nista radio osim sto je pio te tabletice i naravno ciljali smo plodne dane,ali da ti kazem ono najvaznije,a to je da smo uspeli posle godinu dana pokusavanja!Radila sam test i pozitivan je,jos nisam isla kod ginekologa,idem u sredu...Zelim vam puno srece i da i vi uspete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol: PREDIVNA VEST

Čestitam, da nam se javljaš i obaveštavaš u čekalicama.

Da li si slikala test i objavila u dve crtice? ako nisi čekaćemo tamo da ih vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan,moram da se nadovezem na temu.MOj muz je smrsao preko 70kg,ugojio se zato sto je zljezda za lucenje teststerona prestala da funkcionise,vec 4 godine prima vestacki testosteron na 4-6 nedelja.I sada je testosteron na nekom minimalnom nivou za noramalno funkcionisanje tela.Zanima me da li je neko imao iskustva sa zacecem u ovakvim uslovima?Dugo planiramo dete,doktor je rekao da uvek postoji sansa da dobijemo bebu,leci se u inostranstvu i prima testosteron vredan skoro 500e,pa smo u nadi da prima najkvalitetniji testosteron i da ce se desiti trudnoca u narednom periodu.Da li imate neki savet?Hvala u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.