Težina i visina beba po mesecima

odgovora

Objavljeno

mame kolike su vase bebe,od rodjenja pa do sad?

moja cerka se rodila sa 3520kg i 52cm

I mesec - 4350 kg 54.5cm

II mesec - 4620 kg 58.5

IV mesec - 7170 kg 65cm

VI mesec -8500 kg 70cm

sad sa osam meseci neznam tacno ali sigurno ima desetku,provericemo za koji dan,pa cemo da se javimo...pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kažite mi molim vas koliko su vaše bebe teške za svoj uzrast? Mikada smo prešli na čvrstu hranu dobili smo samo 300 gr i doktorka kaže da je to malo za 1.5 mesec ,znam da nisu sva deca ista i da se bebe ne mogu porediti ali bar nešto okvirno da skontam .Milica je stara 7.5 meseci imala je pre 1 mesec 7950 g a danas idemo ponovo da se merimo? :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim normalna tezina za devojcicu. Devojcice u proseku uvek budu lakse od decaka za 200-300gr. Mi imamo decaka koji puni za 2 dana 8 meseci. Merili smo ga pre nedelju dana i imao je 8,650kg sto je sasvim OK. Ne vidim zasto si u problemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim normalna tezina za devojcicu. Devojcice u proseku uvek budu lakse od decaka za 200-300gr. Mi imamo decaka koji puni za 2 dana 8 meseci. Merili smo ga pre nedelju dana i imao je 8,650kg sto je sasvim OK. Ne vidim zasto si u problemu?

pa ja ne bih bila da mi pedijatar nije tako rekla,kada mi je rekla :"Znate ,to je malo!" a ja kao da me neko ošamario, baš sam se zabrinula,e dobro hvala na ohrabrenju ,pozzzz :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e dolazimo iz savetovališta imamo 8550 i 70 cm tako da je sve ok :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja ne bih bila da mi pedijatar nije tako rekla,kada mi je rekla :"Znate ,to je malo!" a ja kao da me neko ošamario, baš sam se zabrinula,e dobro hvala na ohrabrenju ,pozzzz :lol:

Oni drame jer ne vide ponekad sumu od drveca. Ona je gledala koliko ti je beba napredovala za mesec i po dana, a ne kolika joj je ukupna tezina. Mozda, po njoj bebe trebaju da izgledaju kao maskota za Mishelin gume? :blink::rolleyes:

Tako je i nama nasa doktorka izdramila u 4. mesecu kada nam je dete po vagi napredovalo 430gr. Bila je to smesna situacija. Kaze ona: " Bar da je dobio 500 grama, bilo bi u redu. Moracete da uzmete i adaptirano mleko." Ja joj na to kazem da se dete upravo iskakilo pre merenja i da je sve OK.Pa necu valjda da dajem detetu adaptirano mleko zbog manjka od 70grama???? A nije proslo ni mesec dana od poslednjeg merenja, falilo je mozda 5 dana.Ne. Ona je ostala pri svome kao da je Novalac placa za reklamu. :unsure:

Naravno da se nisam uzbudila ni najmanje niti kupila f...ck Novalac <_<

Imas tabele za tezinu deteta na sajtu svetske zdravstvene organizacije.

http://www.who.int/childgrowth/standards/W...percentiles.pdf

Nadji u tabeli tezinu na rodjenju tvog deteta pa pogledaj sta pise za 7 meseci ili 8. Oni su izvukli nekakav svetski standard.

Sergisa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi osam ipo meseci i 9kg ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dado se rodio sa 3,100kg i 51cm, u bolnici je izgubio par grama pa smo izasli sa 2,800kg. Od tad je fino napredovao, i bas je dugacak.Uvek su ljudi mislili da je stariji nego sto jeste jer je "visok".

Sada imamo 10,5 meseci i imamo 9,500 kg i dugacki smo 80cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni drame jer ne vide ponekad sumu od drveca. Ona je gledala koliko ti je beba napredovala za mesec i po dana, a ne kolika joj je ukupna tezina. Mozda, po njoj bebe trebaju da izgledaju kao maskota za Mishelin gume? :blink::rolleyes:

Tako je i nama nasa doktorka izdramila u 4. mesecu kada nam je dete po vagi napredovalo 430gr. Bila je to smesna situacija. Kaze ona: " Bar da je dobio 500 grama, bilo bi u redu. Moracete da uzmete i adaptirano mleko." Ja joj na to kazem da se dete upravo iskakilo pre merenja i da je sve OK.Pa necu valjda da dajem detetu adaptirano mleko zbog manjka od 70grama???? A nije proslo ni mesec dana od poslednjeg merenja, falilo je mozda 5 dana.Ne. Ona je ostala pri svome kao da je Novalac placa za reklamu. :unsure:

Naravno da se nisam uzbudila ni najmanje niti kupila f...ck Novalac <_<

Imas tabele za tezinu deteta na sajtu svetske zdravstvene organizacije.

http://www.who.int/childgrowth/standards/W...percentiles.pdf

Nadji u tabeli tezinu na rodjenju tvog deteta pa pogledaj sta pise za 7 meseci ili 8. Oni su izvukli nekakav svetski standard.

hvala ti na odgovoru pogledaću sajt :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja ćera se rodila sa 3520 i 50 cm izgubili smo malo mislim oko 200 gr e sad imamo skoro 8 meseci (za jedno 6-7 dana ) imamo 8550 i 70 cm smo "visoki" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu! A vidim da su te dzabe nervirali :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se rodio sa 3150gr,51cm visok, sad sa 3,5 meseca ima 7,5 kg i dugacak je 63cm, a hranimo se samo majcinim mlekom. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin se rodio sa 3,800gr. 54cm ,sa mesec dana je imao 5kg.da nas je doktorka terala da ga bacimo na dijetu jer je debeljuckast ali naravno nismo je slusali.sada sa 26 meseci ima 15 kg i 93 cm.pravi momcic mamin i tatin :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo izmedju 5 i 6 meseca napredovali samo 100gr i kad smo otisli kod pedijatra ona nije nista to komentarisala da je malo.. Da napomenem da su nam se tada pojavili prvi zubici pa pretpostavljam da mu je apetit bio slabiji zbog toga.

Sledeca kontrola kad je bila, napredovali smo nekih 350-400gr i onda je bilo da je malo to, "uvedite mu adaptirano" bla bla bla (do 6 meseca sam ga samo dojila a posle sam uvodila zitarice, vockice...)

Mislim da je najbitnije kako dete izgleda, da li je veselo, da li se igra, da ne place stalno, da redovno kaki....a to koliko se ugojio nije bas najbitnije. Sva deca su drugacija. Muz i ja smo mrsavi i ne ocekujem da mi dete bude buckica :) A s druge strane, neko dete je mirno a neko je stalno u pokretu kao moje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja doktorica je meni rekla da pripazim na ishranu zato sto Mateja ima 10.5 kilograma... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se rodio sa 3.750 gr. i bio je 55 cm dug. Sada sa 8 meseci ima 8,5 kg i 75 je dug. :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se rodio sa 3150gr,51cm visok, sad sa 3,5 meseca ima 7,5 kg i dugacak je 63cm, a hranimo se samo majcinim mlekom. :D

Svaka čast, baš napreduje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja ćerka Natalija rođena je sa 3450g dugačka 53cm.

Prvi mesec: 4110g; nisu hteli da nam izmere visinu

Drugi mesec: 5270g; 59cm

Treći mesec: 6.400g; 62cm

Peti mesec: 7500g; 66cm

Šesti mesec: 8100g; 68cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je rodjen sa 4270gr i 54cm, a sada sa skoro godinu dana ima oko 10kg.

Ovo mi deluje malo prateci pravilo da dete za godinu dana u trostruci tezinu sa rodjenja.

Ne opterecujem se jer je zdrav i veseo i dobro jede. 20.04. idemo na kontrolu pa cemo da vidimo sta kaze doktorka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin se rodio 3300 a bio je dug 51,bas smo danas`isli na kontrolu i ima10 kg i 200 gr a dug je74 ona kaze da je to super tezina a danas puni 8 mjeseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mila je rođena sa 3200g i 52cm. Sada ima 7.5 mjeseci , 7800g i 68cm. Mislim da pravilno napreduje, niti je debela niti mršava. Vodim računa da redovno jede i da su obroci raznovrsni. Nikad je ne forsiram, jede koliko može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bas juce isli na vakcinu pa smo se i merili,Vuk ima 6 meseci i 6 dana ima 8250kg i dugacak je 70cm,a rodio se sa 3600 a bio je dugacak 57cm :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vasa beba ima kg sa 6 meseci,i sa cime je hranite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na rođenju - 4040g i 55cm (u bolnici izgubio regularnih 200g)

I mesec - 4900g i 55.5cm

II mesec 6150g i 61cm

III mesec 6750 i 62cm

IV mesec 7400g i 63cm

V mesec 7850g i 67cm

VI mesec 8350g i 68cm

VII mesec 9500g i 72cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mila je rođena sa 3200g i 52cm.

Isto kao moj Ogi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.