Nedelje trudnoće i termini porodjaja

odgovora

Objavljeno

kazu da nije sramota pitati ... sramota je ne znati a ne pitati ....

e ako postoji glupo pitanje to je onda ovo moje ali presla sam preko svoje gluposti i ne znanja i pitam dakle vas

Nedelje i mjeseci su mi uvijek bila misterija.

Nisam stigla da upitam doktoricu jer se nisam ranije sa tim pozabavila a sada ne mogu docekati pregled da bi mi razjasnila ovu misteriju

Ako sam ja u 17 nedelji trudnoce koji je to onda mjesec? po jednoj racunici dobijem 4 a po drugoj 5. To mi nije bilo bas ni najjasnije u prvoj trudnoci ali se nisam zamarala sa tim. od jutros rjesavam tu misteriju i ne ide mi od ruke :D

AKO SE NE VARAM kada se navrsi punih 9 mjeseci i fakticki udjes u 10 "pocinje porod" Moja racunica je sljedeca a ocigledno negdje grijesim

dakle:

0-4 (sa 4 nedelje) navrsava se 1 mjesec

4-8 (sa 8 nedelje) navrsava se 2 mjesec

8-12 (sa 12 nedelje) navrsava se 3 mjesec

12-16 (sa 16 nedelje) navrsava se 4 mjesec

16-20 (sa 20 nedelje) navrsava se 5 mjesec

20-24 (sa 24 nedelje) navrsava se 6 mjesec

24-28 (sa 28 nedelje) navrsava se 7 mjesec

28-32 (sa 32 nedelje) navrsava se 8 mjesec

32-36 (sa 36 nedelje) navrsava se 9 mjesec

36-40 (sa 40 nedelje) navrsava se puni 10 mjesec

moze li neko da mi razjasni ovo, gdje grijesim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1.mj = 1-4 sedmica

2.mj = 5-8 sedmica

3.mj = 9-13 sedmica

4.mj = 14-17 sedmica

5.mj = 18-22 sedmica

6.mj = 23-27 sedmica

7.mj = 28-31 sedmica

8.mj = 32-35 sedmica

9.mj = 36-40 sedmica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahahahaah

no coment for me :)

thn :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnoge je to bunilo, samo meni je ginekolog rekao da oni to malo drugacije racunaju, jer cesto mi se na pregledu njihova nedelja nije poklapala sa mojom, i kad im ja kazem, oni to prokomentarisu sa : Pa, to je to. I nemoj se zamarati, nema veze ako se porodis i u desetom mesecu :) :), nek je zivo i zdravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i mene je zbunilo to "moje racunanje" u odnosu sa racunanjem od doktorice a i imala sam neku polemiku u drustvu gdje su mi unjeli opstu pometnju sa razlicitim misljenjima pa sam se malo pozabavila sa tim.

U svakom slucaju misterija je rijesena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam skontala da trudnoca zapravo traje 10meseci,ali izgleda da lepse zvuci tih devet-ili da nam ne bi presvise zvucilo(deset,jao pa to je vec skoro godina,ali 9 je ok)... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ma salim se ja malo,alio ni meni nikad nije bilo jasno,cak ni sad a nije mi 1.put... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ustvari ..trudnoca traje 9 meseci i nedelju dana...eee matematicari moji...ccccccccc :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ustvari ..trudnoca traje 9 meseci i nedelju dana...eee matematicari moji...ccccccccc :lol: :lol:

Cuti,ja jos zavrsila srednju medicinsku,ipak mi nije jasno sram da me bude ccc... :blink::lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuti,ja jos zavrsila srednju medicinsku,ipak mi nije jasno sram da me bude ccc... :blink::lol: :lol: :lol:

ahahahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,sad sam skontala da sam zapravo u 7.ne u 6.mesecu.... :lol: :lol: :lol::rolleyes:

Hvala ti Jellena! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,sad sam skontala da sam zapravo u 7.ne u 6.mesecu.... :lol: :lol: :lol::rolleyes:

Hvala ti Jellena! :)

ahahahahahh vidis za jedan dan preskocis ceooooooo mesec :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra ti je računica!

Trudnoća i traje 10 meseci, ALI deset lunarnih meseci iliti 280 dana!

Dobra je i tvoja i Jellennina računica ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,sad sam skontala da sam zapravo u 7.ne u 6.mesecu.... :lol: :lol: :lol::rolleyes:

Hvala ti Jellena! :)

Dobro je Chi da si saznala da vreme. Mogla si uci u 10 meseci a ti bi i dalje bila po tvom u 9tom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha :D vidim da nisam jedina bila zbunjena matematickom formulom racunanja toga u kojem sam mjesecu :)

hvala cure :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1 mesec: 1-5 nedelja

2 mesec: 6-9 nedelja

3 mesec: 10-13 nedelja

4 mesec: 14-17 nedelja

5 mesec: 18-21 nedelja

6 mesec: 22-26 nedelja

7 mesec: 27-31 nedelja

8 mesec: 32-36 nedelja

9 mesec: 37-40 nedelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobra ti je računica!

Trudnoća i traje 10 meseci, ALI deset lunarnih meseci iliti 280 dana!

Dobra je i tvoja i Jellennina računica ;)

Jeste,ustvari traje tih 10lunarnih meseci i racuna se od prvog dana poslednje menstruacije,sto znaci da smo mi u trenutrku zaceca trudni vec orprilike 2 nedelje :blink: Chimama,priznaj da si bezala sa casova ginekologije kad smo to ucili :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma odlicno smo prosle, mislim da su slonice citave 2 godine u drugom stanju :lol: :lol: :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je Chi da si saznala da vreme. Mogla si uci u 10 meseci a ti bi i dalje bila po tvom u 9tom

Hihihi,mogla sam 'ladno... :lol: :lol:

Ali kakva sam torba ce mi uskoro stajati sa svim stvarcicama i cekace zajedno samnom... ;)

Jeste,ustvari traje tih 10lunarnih meseci i racuna se od prvog dana poslednje menstruacije,sto znaci da smo mi u trenutrku zaceca trudni vec orprilike 2 nedelje :blink: Chimama,priznaj da si bezala sa casova ginekologije kad smo to ucili :lol:

Znaci koleginice... :) Moguce... :lol: A najvise su mi ostale reci profesorke:Ako vam se grudi zapale,stvore cvorovi,ragade,sve prepustajte svekrvi,jer vas ona jedino nece zaliti(kad bude masirala jel'da)! To mi je toliko ostalo urezano da sam 100%bila posvecena mojim lubenicama.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma odlicno smo prosle, mislim da su slonice citave 2 godine u drugom stanju :lol: :lol: :D

jaooooo :) zamisli stvarno, dvije godine biti u drugom stanju sa podivljalim hormonima ..... nema sanse .......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je cinjenica koja me od samog pocetka trudnoce kopka... Evo cak i na istom sajtu imam dva razlicita podatka... Sve se svodi na razliku od par dana... mislim na trenutnu nedelju trudnoce... Dok, shto se tice termina mene doktor nije ni pitao na koliko dana inace imam menstruaciju, a koliko sam ja videla na netu, to je bitno! Tako da mi je on upisao kao termin 22. mart dok ukoliko u racunicu ukljucim i to da inace dobijam mecu na 34 dana, moj termin je zapravo 28. Zna li neko zashto je to tako? Muci li to ikoga osim mene?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je cinjenica koja me od samog pocetka trudnoce kopka... Evo cak i na istom sajtu imam dva razlicita podatka... Sve se svodi na razliku od par dana... mislim na trenutnu nedelju trudnoce... Dok, shto se tice termina mene doktor nije ni pitao na koliko dana inace imam menstruaciju, a koliko sam ja videla na netu, to je bitno! Tako da mi je on upisao kao termin 22. mart dok ukoliko u racunicu ukljucim i to da inace dobijam mecu na 34 dana, moj termin je zapravo 28. Zna li neko zashto je to tako? Muci li to ikoga osim mene?

ma ne opterećuj se.. to ti je sve okvirno..retko koja se porodi na sam izračunati dan termina.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to jeste, ali mi je cudno da u 21. veku to bude "okvirno".... Ne znam ni ja zashto me to nervira toliko, neshto mi je kao vazno da znam tacno gde sam... u kojoj nedelji... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to jeste, ali mi je cudno da u 21. veku to bude "okvirno".... Ne znam ni ja zashto me to nervira toliko, neshto mi je kao vazno da znam tacno gde sam... u kojoj nedelji... :P

Tačno si na netu, na sajtu zvanom Bebac hehhe..dr računaju termin po ciklusu koji traje 28 dana..ako želiš znati tačno..na njihov datum dodaj još 4 dana, pošto ti je ciklus na 34 dana i eto sigurnog dana :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neke bebe se razvijaju malo brze neke malo sporije u majcinom stomaku ali to neznaci da nesto nije OK sa onima koji se razvijaju malo sporije .... neki su malo visi, tezi i sl. Upravo zato nemoguce je odrediti 100% dan kada smo ostale u drugom stanju (sem ako mi ne znamo sa sigurnosti) +- 15 dana je sasvim normalno :)

... a bilo bi fino da znam tacno taj "momenat" koji je bio presudan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.