Da li buditi bebu?

odgovora

Objavljeno

Stavila sam ovu temu ovde a ne u dojenje jer je rijec o novoredjencetu starom svega nekoliko dana.

Da je starija beba u pitanju znala bi sta da radim ali ovako nisam sigurna.

Novorodjence bi trebalo da sisa svaka tri sata medjutim moja beba se napapa i onda spava 5 sati prije nego sto se javi da je gladna. Nisam na cisto da li treba da ga budim za podoje jer jednom kada sam ga probudila nije bas bio zainteersovan za dojenje a strogo su mi opdvukli da tek rodjena beba MORA da jede u prosjeku sva 3, maksimum 4 sata da bi dobila na snazi.

sta da radim, da li da ga budim ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekao da ne budim dete, nekad se budio na 3h, nekad na 4h nekad na 5h... Misim da nema potrebe ga buditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, slažem se sa Legendom, ne treba ga buditi, pogotovo ne noću ukoliko je veseo i ima urednu stolicu. Na prvoj kontroli će se videti koliko je napredovao i tada ćeš znati da li mu treba dodatno hranjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavila sam ovu temu ovde a ne u dojenje jer je rijec o novoredjencetu starom svega nekoliko dana.

Da je starija beba u pitanju znala bi sta da radim ali ovako nisam sigurna.

Novorodjence bi trebalo da sisa svaka tri sata medjutim moja beba se napapa i onda spava 5 sati prije nego sto se javi da je gladna. Nisam na cisto da li treba da ga budim za podoje jer jednom kada sam ga probudila nije bas bio zainteersovan za dojenje a strogo su mi opdvukli da tek rodjena beba MORA da jede u prosjeku sva 3, maksimum 4 sata da bi dobila na snazi.

sta da radim, da li da ga budim ili ne?

Mislim da bi trebalo da je budis na tri ili tri ipo sata,makar dok ne napuni mesec dana. Ja sam moju bebu tako budila i lepo je napredovala,tako da sam je samo dojila,nije joj bila potrebna dohrana. To je najbolje i za bebu i za tebe. Moja Sofi ima sest i po meseci i do pre mesec dana je samo dojila i super je porasla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slažem sa Legendom i Ruskinjom. Nema potrebe buditi bebu. Ja Akija nisam budila. Bebi treba san isto koliko i jelo. Kad bude gladno, probudiće se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni u kom slucaju :lol: kasnije ces Boga Moliti da zaspi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam morala da budim prvu cerku, a ni drugu, jer nisu spavalice. Nadala sam se da ce bar jedna malo da spava nocu, ali eto ni sad, drugi put, nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vala ovu moju budila na tacno (u minut) 3h. I to nema nikakve veze sa kasnijim spavanjem ili ne spavanjem

Da napomenem da ona nije imala osecaj za glad (u 4.mesecu je izdrzala 16h bez klope,da sad ne duzim zasto)

Svakako bih ga budila u toku noci tokom ovog prvog meseca,pa bar na 4-4,5 sata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ga ne bih budila...Mada mi sa tim nismo imali problem prva dva meseca , luka se budio na svakih 20 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada je nisam budila, uvek je sama "trazila", pri tom lepo dobijala na tezini, lepo spavala i bila dobra bebica. Jednom mi je spavala 8(!) sati uzastopno da nije kmeknula, kada je postala gladna dreknula ja je podojila i ona opet nastavila da spava :D Tako da ja nisam za budjenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se trudila da svoju bebu budim, o tome sam pisala u prvoj kontroli, i to je bilo stvarno mucenje i za mene i za nju,stipkala sam je za obraze,vukla za nos,stipkala za prstice,svlacila je...ono siroto bilo izmoreno na poradjaju a uz to imalo i blagu zuticu pa nemoze da se odmori tako da i kad sam uspevala da je probudim povukla bi malo i nastavila da spava a tek kad bi se sama probudila lepo bi se najela tako da mi nije jasno sto sam je maltretirala,tako da tebi ne bi preporucila,jedino ako imas kontrolu na deset dana u prvi mesec,ali opet mislim da to nema efekta...ja sam joj cak i davala svoje mleko na flasicu da bi joj bilo lakse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj ni slucajno da je budis,nema potrebe.Nasa Mina je od rodjenja spavala 6 sati nocu pre budjenja,a sa jedno nedelju dana je odspavala jednom i 9 sati u komadu.Odlicno je napredovala i prvi mesec dobila 1400g,tako da nema potrebe da maltretiras ni sebe ni dete.Uzivaj i neka siki kad joj se siki.Znaju on dobro tako male sta im treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebe jedu koliko im je potrebno i bude se kada imaju potrebe za hranom. Prema tome, lepo je Ruskinja rekla: ako je veseo i ima urednu stolicu, sve OK i nemoj siliti stvar. Na prvoj kontroli ce ti biti sve jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nasu bebu nisam budila, kad se probudi sama nahranim je i to je to.

Inace slazem se sa Ruskinjom.

Moja komsinica je navijala sat na svaka tri sata i budila dete.....i to i danju i nocu...beba je imala strasne grceve prva dva meseca.....da li to ima veze ili ne? ja mislim da ima jer i meni kada je pun stomak i uzmem da jedem imam grc tj boli me zelidac....ali svako zna svoje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam budila Akija dok je imao žuticu, na svakih sat ipo, al čim je prošla žutica hranila sam ga kad se probudi i traži da jede.

Slažem se sa ženama koje su ti rekle da ne treba da ga budiš da bi jeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za to,ne treba bebu buditi bez potrebe,kad je gladno probudice se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako nije slaba beba, male težine, nema žuticu, mislim da ne treba da je budiš. Nema šanse da će spavati, a da je gladna.

Ovu moju nisam budila, prve 2 nedelje se budila na nekih 4 sata, a kasnije je kao Švajcarac sama naštimala ritam na ravno 3 sata (toliko je inače prosečno potrebno da se mleko svari u bebinom stomaku).

pahuljica1 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni u kom slucaju :lol: kasnije ces Boga Moliti da zaspi :lol:

hahahaha toga sam svjesna

Da je malo stariji ne bi ga budila ni za zivu glavu ali ovako mali, do mjesec dana ... patronazna me je isprepadala a imali smo problema sa sisanjem ... niti je on mogao da sisa niti sam ja "znala" da dojim. Kaze patronazna komlikovane grudi za dojiti :blink: velike a nigdje bradavice a uz to sve mlijeko mi je jako sporo nadolazilo tako da smo se oboje mucili.

Rjesenje sam nasla u tome da izvlacim mlijeko nakon podoja i dohranim ga svojim mlijekom na flasicu. Vise ga ne dohranjujem, navukla sam mlijeko a i pumpica mi poprilicno izvuce bradavice, taman za dojenje ... i on i ja smo naucili kako da sisamo/dojimo tako da se sada ne bojim da li dobro napreduje ili ne - VEC JE DOBIO SARMICE NA NOGAMA :D

ĆIĆKO voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se trudila da svoju bebu budim, o tome sam pisala u prvoj kontroli, i to je bilo stvarno mucenje i za mene i za nju,stipkala sam je za obraze,vukla za nos,stipkala za prstice,svlacila je...ono siroto bilo izmoreno na poradjaju a uz to imalo i blagu zuticu pa nemoze da se odmori tako da i kad sam uspevala da je probudim povukla bi malo i nastavila da spava a tek kad bi se sama probudila lepo bi se najela tako da mi nije jasno sto sam je maltretirala,tako da tebi ne bi preporucila,jedino ako imas kontrolu na deset dana u prvi mesec,ali opet mislim da to nema efekta...ja sam joj cak i davala svoje mleko na flasicu da bi joj bilo lakse...

i ja imam nedoumice da budim bebu nocu, jer ima jos malo zuticu i babica mi je rekla da ne spava vise od 4 h, ali i sama vidim da je mucim ako je pola sata ranije probudim nego sto bi se ona sama probudila, takodje manje jede nocu ili vec kada je probudim, a i ja nemam odmora jer navijam sat i tumaram u polumraku oko nje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj je buditi.Ona je i onako mala,pa nece spavati nocu duze od sest sati.A za zuticu-sad ti je lepo vreme,pa bebu u kolica i ceo dan,dok je sunce,napolje i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da napravim rezime nakon par mjeseci :)

Nisam ga budila i sasvim lijepo je napredovao za ova tri mjeseca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nikada ih nismo budili...nekada se desavalo(kad su bili skroz mali) da sisaju pa da spavaju po 4 i 4ipo sata!!!ali su uvek lepo napredovali pa se nism brinula!!!ja sam za to da se ne bude jer su posle kenjkavi i nervozni!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da napravim rezime nakon par mjeseci :)

Nisam ga budila i sasvim lijepo je napredovao za ova tri mjeseca :D

Odlicno!

Ja se secam da je Petar u prvih mesec dana spavao i po 6, 7 sati u cugu preko noci. Prvog meseca je dobio 1.250grama!

Imam drugaricu cija je beba lose napredovala prvog meseca, svega 400grama. tada je dobila savet od dr. da je doji na 2 sata, ali ipak da je nocu ne budi. Tako je i bilo i mala je dobila drugog meseca 1.100gr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su u savjetovalistu rekli da nema potrebe nocu buditi bebu,inace moja je spavala nocu po 6h a danju po 2-3-4,zavisi kako kad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da moram na 3 sata da ga budim da jede, medjutim budila sam ga samo danju, a nocu ne. Tako da se sada sam budi na svaka 3 sata (kada spava, posto sada vrlo malo spava danju) ali nocu mi prespava 5 sati, a ponekad i 6h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.