Visina i tezina dece (dete 1. godina)

odgovora

Objavljeno

Mm je 175cm, ja 160 cm. Lea je sa 12 meseci bila 80cm visoka (9kg 700g),sad sa 21 mesec ima 92cm (13kg).

Posto mi nismo visoki rasta,ja sam pomalo uplasena sto ona djipa tom brzinom.

Uglavnom je iste visine kao neki trogodisnjaci, od nekih je i visa(a njihovi roditelji su dosta visi od nas dvoje).Znam da u nekim periodima rastu brze u nekim sporije,pa me zanima kako to ide kod vasih malisana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je sada visoka 76cm, tezinu smo joj merili pre mesec dana, imala je 9600kg. Ja sam 163, dok je moj suprug oko 180cm

Ona je od rodjendana do sada dosta izrasla, pravimo crte na vratima (kao kada smo i mi bili mali :rolleyes: ). Na rodjenju je bila 48cm dugacka i imala 2640kg(malecka) , dok je njena drugarica koja je isti dan rodjena imala 3100kg, mislim da je bila dugacka 52cm, sada su iste i po visini i po gradji :rolleyes: , nema tu pravila, od nekih zna da bude i sitnija.

Ne brinem se za njen rast, vidim da napreduje, veselo je, vedro i veoma aktivno dete! :rolleyes:

Nemas sta biti uplasena, raste i to je super, svako dete ima svoj tempo razvoja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cura je rodjena sa 3.5kg i 49 cm, i sad sa 2 god i 8 meseci ima nesto preko 14kg i visinu od 94cm. Uvek je bila u tom nekom proseku, izmedju 50 i 75 centila na krivi rasta.

Mm i ja smo inace 184 i 174cm visoki i atletski smo gradjeni tako da bi trebalo da povuce tu neku genetiku, ako je suditi po dosadasnjem razvoju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super su tabele,jasne i pregledne.Do sad sam imala samo neke zbunjujuce.

U svakom slucaju po visini je u gornjim granicama,po tezini u idealnim .Sto me je opet malo smirilo,jer sam mislila da ima malo kila za tu visinu.

Thanks ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je sada napunila 2 godine i visoka je 96cm,a teska 17kg-ogromno dete,svi misle da ima 3 godine.A broj cipela skoro 26 :blink:

Marija77 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je sada napunila 2 godine i visoka je 96cm,a teska 17kg-ogromno dete,svi misle da ima 3 godine.A broj cipela skoro 26 :blink:

Bas vas volimo!Evo konacno da vidimo nekog ko je mladji od nas a da nas je presao:o) masala!

Mi imamo 2 god i 4 meseca Visko 96cm teka 16kog cipelice 24-25 i za nas misle da smo 3 godine :o))))Masala naravno,ja i volim ,mi smo uvek bili napredni od rodjenja

53cm i 4330 :o)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas vas volimo!Evo konacno da vidimo nekog ko je mladji od nas a da nas je presao:o) masala!

Mi imamo 2 god i 4 meseca Visko 96cm teka 16kog cipelice 24-25 i za nas misle da smo 3 godine :o))))Masala naravno,ja i volim ,mi smo uvek bili napredni od rodjenja

53cm i 4330 :o)))

JU! Svaka cast i tebi i bebi!!! Nek' je ziva i zdrava! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Mina je sada napunila 2 godine i visoka je 96cm,a teska 17kg-ogromno dete,svi misle da ima 3 godine.A broj cipela skoro 26 :blink:

Bas vas volimo!Evo konacno da vidimo nekog ko je mladji od nas a da nas je presao:o) masala!

Mi imamo 2 god i 4 meseca Visko 96cm teka 16kog cipelice 24-25 i za nas misle da smo 3 godine :o))))Masala naravno,ja i volim ,mi smo uvek bili napredni od rodjenja

53cm i 4330 :o)))

Samo nek rastu.Dokle god idu napred sve je super :)

Mi nosimo 22-23 cipelice.Pita mene sveki,jel uspe da prenese obucu za sl.god? :lol: Ne moze cak ni u sledece godisnje doba :(

Rodila se sa 3400g 52cm dugacka,cak je u prvih dva-tri meseca izuzetno slabo napredovala (prvi mesec 450g).Valjda sad resila da nadoknadi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo proslog petka bili na merenju. Dakle, sa 13 meseci i 10 dana imamo 78cm i 10,5kg , a cipelice 21-22.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sa skoro 3god imamo 97cm i 14.4kg. U vrticu je nisu videli mesec dana i kazu puno je porasla... Ja ne primecujem a i centimetri mi nesto ne kazu to... :rolleyes:

Svejedno ja sam do puberteta bila neki prosek sa visinom i onda kad su sve cure sa 14 stale ja produzila rasti i bila najvisa cura u odeljenju... Tako da mislim da ce i moja mala tako- raste umereno, nema neke dramaticne skokove u rastu ko druga deca, ali ih lagano prati i prosek je. E to je ok za kasnije kad se mogu javiti strije- moja braca kosarkasi imaju strije na struku zbog naglog rasta u pubertetu... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo proslog petka bili na merenju. Dakle, sa 13 meseci i 10 dana imamo 78cm i 10,5kg , a cipelice 21-22.

Ne znam da li ćeš verovati ali apsolutno isto je bio težak i visok moj sin sa 13 ipo meseci. Je li tvoje dete rođeno 18.07.2009? Ako je tako onda je moj sin 1 dan stariji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ćeš verovati ali apsolutno isto je bio težak i visok moj sin sa 13 ipo meseci. Je li tvoje dete rođeno 18.07.2009? Ako je tako onda je moj sin 1 dan stariji

Jeste! 18.7.2009.!!! Bas sam se pitala da li imamo klinaca koji su rodjeni istog dana. Dakle, vi ste stariji za par sati Cool!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste! 18.7.2009.!!! Bas sam se pitala da li imamo klinaca koji su rodjeni istog dana. Dakle, vi ste stariji za par sati Cool!!!

e,a mi smo 20.7.2009.Tu smo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je 175cm, ja 160 cm. Lea je sa 12 meseci bila 80cm visoka (9kg 700g),sad sa 21 mesec ima 92cm (13kg).

Posto mi nismo visoki rasta,ja sam pomalo uplasena sto ona djipa tom brzinom.

Uglavnom je iste visine kao neki trogodisnjaci, od nekih je i visa(a njihovi roditelji su dosta visi od nas dvoje).Znam da u nekim periodima rastu brze u nekim sporije,pa me zanima kako to ide kod vasih malisana?

pa snajka je bas visoka sta pricas bre!@!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo oko 94-95 cm, skoro 14 kg i nosimo obucu nesto 25 nesto 26. mrsavi smo, mada dr kaze da smo super fit :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče se merili..medvedić ima 13,5 kg, visok 96cm, a br. cipela je 23.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zgodna deca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam je merila...za nedelju dana puni 26meseci

Visina 95cm tezina 14kg cipelice 24-25

Dobro...tu su nam deca cm gore dole... :) lakse mi je malo,u okruzenju su svi nizi od nje...a cini mi se kao da posustaje taj period ubrzanog rasta...cini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce sam je merila...za nedelju dana puni 26meseci

Visina 95cm tezina 14kg cipelice 24-25

Dobro...tu su nam deca cm gore dole... :) lakse mi je malo,u okruzenju su svi nizi od nje...a cini mi se kao da posustaje taj period ubrzanog rasta...cini mi se...

ma nek raste dete bre, sta se ti uzbudjujes??!!! i da bude vislja od luke, luka ce da je ozeni, nema problema...to je bas fancy...

ahaahahha...e sad ce micilici da me stvarno utepa :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma uplasila sam se u nekom trenutku kad je rasla 2cm mesecno...da nema neki poremecaj nekog hormona rasta... itd.(kraljica panike :ph34r: )

hahaha ma kad te samo Micilici dohvati... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu nego pazite kad vam temu postavim "Lukino i Leino vencanje- TIPOVANJE"!!! :lol::lol::lol::P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Necu nego pazite kad vam temu postavim "Lukino i Leino vencanje- TIPOVANJE"!!! :lol::lol::lol::P:P:P

ahahahahaha :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filip sa godinu: visina 82 cm težina 9.850 grama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se danas merili-101cm i 19kg :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.