Trudničko bolovanje

odgovora

Objavljeno

U 5-om sam mesecu trudnoce, juce mi je ginekolog otvorio trudnicko bolovanje, e sad meni nije bas sve jasno sta sada treba da radim. Ja sam od nje dobila potvrdu, znam da mi je otvorila bolovanje od 30 dana i posle sve produzava komisija. Moj poslodavac nije iz grada u kom radim, da li ja sad moram da mu saljem ovu potvrdu i kad to uradim sta ja radim dalje? Ako moze neko detaljno da mi objasni.. :unsure: Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 5-om sam mesecu trudnoce, juce mi je ginekolog otvorio trudnicko bolovanje, e sad meni nije bas sve jasno sta sada treba da radim. Ja sam od nje dobila potvrdu, znam da mi je otvorila bolovanje od 30 dana i posle sve produzava komisija. Moj poslodavac nije iz grada u kom radim, da li ja sad moram da mu saljem ovu potvrdu i kad to uradim sta ja radim dalje? Ako moze neko detaljno da mi objasni.. :unsure: Hvala unapred :)

[/qu

Da,moras da posaljes tu potvrdu poslodavcu. Ti sada cekas da prodje tih mesec dana,onda dobijas uput za komisiju od svog ginekologa i opet te nalaze saljes poslodavcu i sve tako da kraja trudnoce. Svakih mesec dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,moras da posaljes tu potvrdu poslodavcu. Ti sada cekas da prodje tih mesec dana,onda dobijas uput za komisiju od svog ginekologa i opet te nalaze saljes poslodavcu i sve tako da kraja trudnoce. Svakih mesec dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, kao sto je i Ruza navela, ovu doznaku sto si dobila od doktora (za prvih 30 dana bolovanja) su dani koji padaju na teret poslodavca i ne refundira se od strane republickog fonda. Posle tih 30 dana odlazis ponovo kod doktora i uzimas novu doznaku sa kojom ides na komisiju u svojoj opstini. Pored doznake od doktora na komisiju nosis i popunjene formulare od strane tvog poslodavca (oz 9,oz10/1 i oz 11). E, nagovestavam da je tako bilo prosle godine (bar je tako nosila moja kuma kada je ona isla na trudnicko bolovanje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se nadovezem :) posaljes doznaku od svog ginekologa i onaj uput sa kojim ides na komisiju (komisija iza overi do kada ti produzavaju ,najcesece mesec dana,)i taj uput iskopiras i posaljes zajedno sa doznakama .

Pozdrav svim devojkama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li neko zna kome u Beogradu treba da podnesem zahtev za dobijanje razlike od 35% za trudnicko bolovanje preko mesec dana?

ANA01 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li neko da mi kaze koliko moram da budem prijavljena da bih ostvarila pravo na porodiljsko.Prijavljena sam volonterski od maja a ukupno radim 6 meseci. Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li neko zna kome u Beogradu treba da podnesem zahtev za dobijanje razlike od 35% za trudnicko bolovanje preko mesec dana?

Pozdrav.

Nisam videla da je neko odgovorio. Iz firme u kojoj radis, tj iz kadrovske salju svu potrebnu dokumentaciju, tako da ne moras trudna da se maltretiras. Mislim da se sve to radi u Ministarstvu za rad i socijalnu politiku u Tirsovoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje,mozda je čudno,ali sžja bih samo mesec dana(otvara ginekolog).na trudničko bolovanje,tad mi je frka na poslu,a posle bih da se vratim na posao-da li je to moguće?Jel neko bio u sl. situaciji? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje,mozda je čudno,ali sžja bih samo mesec dana(otvara ginekolog).na trudničko bolovanje,tad mi je frka na poslu,a posle bih da se vratim na posao-da li je to moguće?Jel neko bio u sl. situaciji? ;)

Naravno da je moguce. Ginekolog ti u domu zdravlja otvori bolovanje. Doznake odneses na posao. On moze namesec dana da ti otvori. Posle samo zakljucis bolovanje i vratis se naposao. Problem je ako hoces da ga produzis - ond mora misljenje komisije radi produzenja.

Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je moguce. Ginekolog ti u domu zdravlja otvori bolovanje. Doznake odneses na posao. On moze namesec dana da ti otvori. Posle samo zakljucis bolovanje i vratis se naposao. Problem je ako hoces da ga produzis - ond mora misljenje komisije radi produzenja.

Pozzzz

Hvala puno na brzom odgovoru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko u bg kasni trudničko,i koliko kasni 35 posto od grada?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko u bg kasni trudničko,i koliko kasni 35 posto od grada?Hvala

Niko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko u bg kasni trudničko,i koliko kasni 35 posto od grada?Hvala

Oko 23.septembra sam dobila uplatu od grada (35%) za mesec maj.

Oko 19. septembra mi je uplaceno trudnicko za mesec jun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Niko?

Ja zaista ti ne mogu pomoci jer sve devojke koje znam da su bile na porodiljskom primale su sve od jednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro razumela, pitanje je koliko kasne primanja u toku trudnickog bolovanja. Situacija je sledeca u BG. Vecina firmi isplacuje 65% u skladu sa isplatom zarada u konkretnoj firmi, a zatim ceka refundaciju od socijalnog. MEdjutim, moguce je da firma ceka dok joj ne stigne uplata od socijalnog, a tek onda izvrsi uplatu trudnici. Sto se tice preostalih 35%, koji refundira grad, obicno se isplacuje tek po uplati grada, sto znaci kasnjenje od nekoliko meseci. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako sam dobro razumela, pitanje je koliko kasne primanja u toku trudnickog bolovanja. Situacija je sledeca u BG. Vecina firmi isplacuje 65% u skladu sa isplatom zarada u konkretnoj firmi, a zatim ceka refundaciju od socijalnog. MEdjutim, moguce je da firma ceka dok joj ne stigne uplata od socijalnog, a tek onda izvrsi uplatu trudnici. Sto se tice preostalih 35%, koji refundira grad, obicno se isplacuje tek po uplati grada, sto znaci kasnjenje od nekoliko meseci. :(

Iz ličnog iskustva mogu potvrditi da u BG-u kasni dosta, ali koliko %, za koji mesec i šta su mi do sada uplatili ne znam, jer mi u prometu po tekućem računu opis glasi: "ostale transakcije". :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nekoliko dana, u roku od dva dana razlike, primila uplate za jun i jul!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello svima , htela bih da kazem , BLAGO SVIM TRUDNICAMA IZ BGD-A!!!

GARANT SE PITATE zasto ?!!??! Pa zato sto je u Novom Sadu totalni haos i ludilo da bi otisao na trudnicko bolovanje , ajde jos dok je do mesec dana , ali kada dodje komisija na red , to je horor!!! Vracaju trudnice da rade iako im je trudnoca rizicna , ili nose trojke a rade u mestu nadomak Novog Sada pa putuju svaki dan na posao i nazad , ili vaspitacice u vrticu (koje trebaju da se 100 puta sagnu i podignu decu i izlozene su svim raspolozivim virusima ...) i jos gomilu slucajeva . A onda kao zabrinuti su sto je negativan prirodni prirastaj u Vojvodini ?? Ma nek mi se gube s ociju !!! Meni stvarno nije jasno koji monstrumi sede tamo u komisiji !!!

Takodje da ne spominjem zakon i 65% plate koje dobija trudnica za bolovanje i jos naknadu za drugo dete koju su razvukli na 24 mesecne rate !! Da bi inflacije to sto bolje pojela i obezvrednila !!!!

ZEMLJO SRBIJO !!!! NESTANI SA LICA ZEMLJE !!!! :angry:

Maraya84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre nekoliko dana, u roku od dva dana razlike, primila uplate za jun i jul!

SUPER DRAGA MOJA,SAD MI JE MALO LAKSE,BAS SAM SE DANAS PITALA KADA CE DA DODJE MOJA PRVA UPLATA,JA SAM TRUDNICKO OTVORILA KRAJEM JULA,TAKO DA IMA VREMENA.

POZDRAV :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smizla, bas mi je zao zbog takve situacije sa komisijom. Ja sam pre neki dan bila na komisiji i nisam imala problema. Vec sam u 7 mesecu trudnoce, i na osnovu nalaze gde pise da su mi detektovane kontrakcije na UZ, uopste mi nisu pravili problema. Cak sam kada sam vec izasla videla da mi je dr greskom stavila datum iz prethodnog meseca, a ne iz oktobra, ali oni nisu obratili paznju. Pre komisije, sam bas bila zabrinuta da li ce da mi produze ili ne bolovanje, jer sam cula svakakve price, ali na kraju je sve proslo kako treba. Ne mogu da verujem da se neki ljudi igraju sa zivotima i vracaju trudnice koje imaju rizicnu trudnocu. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello svima , htela bih da kazem , BLAGO SVIM TRUDNICAMA IZ BGD-A!!!

GARANT SE PITATE zasto ?!!??! Pa zato sto je u Novom Sadu totalni haos i ludilo da bi otisao na trudnicko bolovanje , ajde jos dok je do mesec dana , ali kada dodje komisija na red , to je horor!!! Vracaju trudnice da rade iako im je trudnoca rizicna , ili nose trojke a rade u mestu nadomak Novog Sada pa putuju svaki dan na posao i nazad , ili vaspitacice u vrticu (koje trebaju da se 100 puta sagnu i podignu decu i izlozene su svim raspolozivim virusima ...) i jos gomilu slucajeva . A onda kao zabrinuti su sto je negativan prirodni prirastaj u Vojvodini ?? Ma nek mi se gube s ociju !!! Meni stvarno nije jasno koji monstrumi sede tamo u komisiji !!!

Takodje da ne spominjem zakon i 65% plate koje dobija trudnica za bolovanje i jos naknadu za drugo dete koju su razvukli na 24 mesecne rate !! Da bi inflacije to sto bolje pojela i obezvrednila !!!!

ZEMLJO SRBIJO !!!! NESTANI SA LICA ZEMLJE !!!! :angry:

Nemoj da kazes dva puta, nije bas tako. Ja zivim u BG i radim van grada u industrijskoj zoni 40km od kuce, i nisam ni imala tudnicko, sad tek sam otvorila "odrzavanje trudnoce" a pred kraj sam osmog meseca, do sad sam koristila odmor i naravno radila. I za desetak dana ce mi doktorka otvoriti porodiljsko. Ne znam za druge zene ali ja i ne razumem sta je to trudnicko bolovanje. A zaposlene porodilje i nemaju pravo na onu naknadu od grada Beograda od 50 000, samo nezaposlene. Meni je kao zaposlenoj bolje nego nekoj nezaposlenoj? Pita li me neko zasto radim? Mozda da prezivim? Mozda muz neke nezaposlene porodilje ima vece primanje nego moj muz i ja zajedno, a one ce dobiti 50 000 a ja necu. Odo ja daleko od teme. U svakom slucaju ni u BG nije nista bolje nego u NS. Samo zavisi od slucaja do slucaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slazem sa Kris i kod mene je isti slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam imala problema sa komisijom a mislim da su me odbili da bi ih,kako sam bila nadrndana u trudnoci,tuzila na sudu,kako me neko moze naterati da radim kad nemogu!!!Sve i da mi nije nista,dok sam bila trudna dovoljno mi je bilo da sednem i gledam u monitor ili u tv pet minuta i uspavam se,kako bih onda izdrzala osam sati i ko bi odgovarao za moje greske koje bih sigurno imala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.