Visina dečijeg dodatka

odgovora

Objavljeno

Po ovom cenzusu i ja mogu da upadnem...samo treba sve skupiti!!!

Zadnji put kad sam gledala nisam se za 100tinak dinara uklapala,a sada samo da se naoruzam strpljenjem na salterima i eto me sa jos nekom hiljadicom u dzepu.

Zvonka ti ces mi reci koliko primas !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za njih troje 7650 din ....treba ti samo 22 papira al ja nisam odustala ;)

To je super jos malo pa kao roditeljski...koliko ce mi znaciti...jupi je ,bravo za drzavu sto je povecala cenzus!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je super jos malo pa kao roditeljski...koliko ce mi znaciti...jupi je ,bravo za drzavu sto je povecala cenzus!!!!

Da za jedno dete je oko 2100-2200 skoro nijedan mesec nije isto i vrtic je u NS dzabe, tako da kada se to sve sabere dobijes oko 4000 za jedno dete.

i da ono vazno za one koje pocinju da skupljaju papire..izvod i drzavljanstvo je dzabe ako naglasis da je za deciji kao i overe u gradskoj kuci. to je usteda za papire oko 4000 min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliki je dečiji dodatak po detetu (nezaposleni smo oboje) i koliko se čeka za dečiji dodatak (posle rešenja koliko dana može da se ide po pare)?Iz Novog Sada sam da se zna.Da,a socijala koliko iznosi za troje dece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

deciji 2200 po detetu i cekas 2-3 nedelje a socijala za 3 dece ide i do 20.000 din

E hvala ti puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

deciji 2200 po detetu i cekas 2-3 nedelje a socijala za 3 dece ide i do 20.000 din

Koliko ide socijala za jedno dete, oba roditelja nezaposlena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ide socijala za jedno dete, oba roditelja nezaposlena?

Zavisi, svaki put nesto preracunavaju, kao takvo i takvo stanje je danas u drzavi, znaci minimalni prihodi bi trebali biti ovoliki...i po tome odrede cifru, ali se krece oko 10000 dinara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja da se javim ..Danas sam prvi put podigla decji dodatak i dobila sam samo 3500 din..a ja i Zvonka smo racunale oko 2200-2500 po detetu.O cemu se sada tu radi?

Da li sam ja to primila mozda pola posto mi resenje glasi od 15. novembra i da li je to moguce? Pitali smo neke poznanike koji isto imaju troje dece oni primaju 6600.

Zvonka javljaj se koliko si ti podigla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e jokic to je zato sto je pola meseca racunaju ti od polovine a ja sam dobila 7400 jesr sam pred kraj oktobra znaci dobila sam 800 vise znaci sve ok jokic iduci ces dobiti 6600 :rolleyes:

Hvala Zvonka za resavanje misterije...ja danas maler do malera..za roditeljski ponesem staru ponistenu stednu knjizicu umestoi nove,a umesto vise od deset hiljada za decji jer sam se nadala za 2 meseca nisam mislila da je za mesec unazad ja primim samo 3500..pa sve nesto bzv,ali dobro...a i ona teta sa saltera ja kad je pitah pa koliko je po detetu ona kaze pise vam sve u resenju,a meni ne pise nista..pa rade sa tim mogla je da kaze koliko je ili da navede tu soluciju da posto je pola meseca da onda i pola dodatka...ja sam mislila da ako sam ostvarila pravo na dodatak nema veze kada sam ga ostvarila da ja za taj mesec primam sve...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Interesuje me da li neko zna kolika treba da budu porodicna primanja, za cetvoroclanu porodicu ( dvoje dece ), da bi ostvarili pravo na decji dodatak???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi, svaki put nesto preracunavaju, kao takvo i takvo stanje je danas u drzavi, znaci minimalni prihodi bi trebali biti ovoliki...i po tome odrede cifru, ali se krece oko 10000 dinara.

Meni nije uopste jasno vise nista oko socijalne pomoci. U socijalnom me je zena maltene izbacila kada sam spomenula socijalnu pomoc, uz izjavu da ako je moj muz sposoban da napravi dete, onda je i radno sposoban da zaradjuje pare i izdrzava porodicu. Stvarno jako bezobrazno sa njene strane, ponasala se prema meni kao da sam otisla da ukradem nekome nesto, a ne da pitam za socijalnu pomoc. Pritom je rekla da ako bas nemamo para za zivot, da moramo da tuzimo nase roditelje koji moraju da placaju alimentaciju za unuce, pa ako sud presudi da oni ne placaju alimentaciju ,sa presudom dodjemo da pokusamo da trazimo socijalnu pomoc, sto ne znaci da ce nam odobriti. Ne razumem nista, da li ja imam pravo da trazim socijalnu pomoc ili ne, i od koga, posto ova u socijalnom (da ne kazem kvocka) nece nikakvu informciju da mi da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo ti idi i trazi pomoc trazi nekog drugog pitaj .....

Bila sam u Socijalnom koje je za nasu opstinu i tamo naletela na ovu "finu" gospodju koja je nadlezna za odredjivanje i odobravanje socijalne pomoci. Ali izgleda nije bas preterano raspolozena da odobrava socijalnu pomoc. Oticicu u socijalno neke druge opstine pa cu se napraviti luda i pitati tamo... ne znam sta drugo da radim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za deciji dodatak donosim potvrdu sa biroa ili onaj listing iz Pio fonda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za deciji dodatak donosim potvrdu sa biroa ili onaj listing iz Pio fonda?

Ja sam nosila potvrdu sa biroa za mm.Sad mozda je od grada do grada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije uopste jasno vise nista oko socijalne pomoci. U socijalnom me je zena maltene izbacila kada sam spomenula socijalnu pomoc, uz izjavu da ako je moj muz sposoban da napravi dete, onda je i radno sposoban da zaradjuje pare i izdrzava porodicu. Stvarno jako bezobrazno sa njene strane, ponasala se prema meni kao da sam otisla da ukradem nekome nesto, a ne da pitam za socijalnu pomoc. Pritom je rekla da ako bas nemamo para za zivot, da moramo da tuzimo nase roditelje koji moraju da placaju alimentaciju za unuce, pa ako sud presudi da oni ne placaju alimentaciju ,sa presudom dodjemo da pokusamo da trazimo socijalnu pomoc, sto ne znaci da ce nam odobriti. Ne razumem nista, da li ja imam pravo da trazim socijalnu pomoc ili ne, i od koga, posto ova u socijalnom (da ne kazem kvocka) nece nikakvu informciju da mi da...

Nadji na internetu sta sve treba i da li upadate u "srecne dobitnike", skupi papire i odnesi. Zakonski ne moze da te odbije ako ti sleduje, i bori se za to!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas za pomoc i informaciju!

Pitam za moju jatrvu,ona ima jedno dete iz prvog braka ondak je covek imao saobrakajnu i nije prezivio.Kasnije se udala i rodila jos troje dece tako da sada ima 4dece.Ona i njen covek rade kad ima posao,nekad nema posla ili nemaju redovna primanja rade a plate kasne.Zanima me dali imaju pravo na socijalnu,decki dodatak i koliko bi imali otprilike?Molim vas posaljite mi PPhvala vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam u Socijalnom koje je za nasu opstinu i tamo naletela na ovu "finu" gospodju koja je nadlezna za odredjivanje i odobravanje socijalne pomoci. Ali izgleda nije bas preterano raspolozena da odobrava socijalnu pomoc. Oticicu u socijalno neke druge opstine pa cu se napraviti luda i pitati tamo... ne znam sta drugo da radim :)
Немаш потребе да се правиш луда, јер не крадеш од никога већ само тражиш законски што ти припада. Решавај све у својој општини и буди упорна. Немој да те нека бахата и безобразна, непрофесионална особа избаци из такта.

Za deciji dodatak donosim potvrdu sa biroa ili onaj listing iz Pio fonda?

Што се тиче бироа ми смо само фотокопирали књижицу и дали је на увид, узели уверење из пореског, и уверење из катастра општине.

-----

Колико се дуго чека на решење за дечији? Ми смо предали око 15. јануара све уредно папире и још нисмо добили решење? Не знам што је тако споро..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije uopste jasno vise nista oko socijalne pomoci. U socijalnom me je zena maltene izbacila kada sam spomenula socijalnu pomoc, uz izjavu da ako je moj muz sposoban da napravi dete, onda je i radno sposoban da zaradjuje pare i izdrzava porodicu. Stvarno jako bezobrazno sa njene strane, ponasala se prema meni kao da sam otisla da ukradem nekome nesto, a ne da pitam za socijalnu pomoc. Pritom je rekla da ako bas nemamo para za zivot, da moramo da tuzimo nase roditelje koji moraju da placaju alimentaciju za unuce, pa ako sud presudi da oni ne placaju alimentaciju ,sa presudom dodjemo da pokusamo da trazimo socijalnu pomoc, sto ne znaci da ce nam odobriti. Ne razumem nista, da li ja imam pravo da trazim socijalnu pomoc ili ne, i od koga, posto ova u socijalnom (da ne kazem kvocka) nece nikakvu informciju da mi da...

i ja sam tako prosla kod nas u centru za socijalnom...nije bila drska ali je rekla ako smo radno sposobni da neocekujem socijalnu pomoc...

mi jesmo radno sposobni, mm ima zavrsena dva fakulteta al sta ce on kad nema ponude posla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje socijalnu pomoć dobijaju samo oni koji nisu radno sposobni...

Mi imamo pravo na dečiji i roditeljski dodatak.

Milica B. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su bas lepo primili u socijalnom. Odneli smo im sa biroa da je mm vec duze prijavljen ali da posla nema. Ovih dana ocekujemo prvu uplatu. U pitanju je socijalno Vracar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna,koliko se dugo ceka na resenje za deciji dodatak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna,koliko se dugo ceka na resenje za deciji dodatak?

Kazu do 30 dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма може бити и неколико месеци, све овиси колико имају предмета да обраде и колико њих је на годишњем одмору. :P

Што се тиче теме, ја сам данас подигао дечији и износи 2.200 динара. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ма може бити и неколико месеци, све овиси колико имају предмета да обраде и колико њих је на годишњем одмору. :P

Што се тиче теме, ја сам данас подигао дечији и износи 2.200 динара. :huh:

Pa baš malo...a koliko papirilogije treba... B) Sećam se da je 2002. godine kada sam Anju rodila, bio 1000din i nismo hteli da podnosimo...e baš je porastao za ovih 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Немаш потребе да се правиш луда, јер не крадеш од никога већ само тражиш законски што ти припада. Решавај све у својој општини и буди упорна. Немој да те нека бахата и безобразна, непрофесионална особа избаци из такта.

 

Што се тиче бироа ми смо само фотокопирали књижицу и дали је на увид, узели уверење из пореског, и уверење из катастра општине.

 

-----

Колико се дуго чека на решење за дечији? Ми смо предали око 15. јануара све уредно папире и још нисмо добили решење? Не знам што је тако споро..

sta treba od papiradizalice za deciji dodatak,i koliko se vremenski ceka nana odobrenje,nismo.zaposleni.ni ja ni suprug? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.