Najraniji simptomi poroda

odgovora

Objavljeno

Znam da postoji tema o porodu ali mene konkretno interesuje koji su vama bili prvi znaci poroda .... cak i oni par dana ranije. Dakle ne porod konkretno nego ono sto ga je nagovjestavalo

da li ste ga osjetili ranije i kako ..... jeste li imali neke bolove nalik na menstruacione i sl tome ....

ne znam da li sam u dobrom forumu smjestila temu posto set tada jos bile trudne :P

Mozda panicim ili mi je u podsvjesti to sto su mi rekli da cu vjerovatno da rodim prije termina (ironijom sudbine mozda i prenesem :P )ali ja vec 3-4 dana konstantno osjecam one menstruacione bolove ... u pocetku samo ujutru ili poslije spavanja a sada su se ti jutarnji bolovi polako pretvorili u one cjelodnevne, gacice su mi stalno mokre kao da sam se upiskila, prepone me nevjerovatno bole, stalno sam u toaletu, nervozna sam, javljaju se ostri bolovi u donjem dijelu stomaka a bebu osjetim intenzivnije nego ikada ranije.

opet kazem mozda je to normalna faza prije pripreme za porod ali mene opet interesuju vasa iskustva ....

Prvog imam termin kod doktorice ali ja njima vise nista ne vjerujem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je bilo ovako-u 24h pricam sa sestro i konstatujem kako se necu uskoro poroditi(nikakvih promena,znakova i sl),a u 1h mi ispada sluzni cep i krecu kontrakcije.Porodila sam se u 13:15. Eto toliko o znacima,nije ih bilo ni u najavi.Samo je odjednom krenulo i to je to.A taj bol u donjem delu stomaka,mislim da ti je verovatno od pritiska na besiku.Meni kada su krenule kontrakcije,mislila sam da me besika opet boli,pa se vratila da spavam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, ako su ti gaćice stalno mokre, možda ne bi bilo loše da proveriš da nije u pitanju visoko prsnuće vodenjaka. Mislim da postoje da se kupe ulošci za to, nisam sigurna.

Теуша voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce, potrazicu u apoteci ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joooooooooj ja imam sve simptome sem sluzavog cepa....pa opet ko Georgina :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je sluzavo,krvavi cep ispao nedelju dana pre porodjaja!vodenjak mi je pukao,nikakve kontrakcije nisam imala tj imala sam bezbolne kontrakcije,kako sam kasnije saznala,i samo mali bol u krstima!primili su me u porodiliste samo zato sto mi je pukao vodenjak i prikacili me na indukciju gde sam provela 13h lezeci i dalje bez ikakvih bolova(mada su mi sestre zdusno obecavale bolove)!I tek posle 13H provedenih na indukciji sam se porodila! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala nikakve simptome. Kad-kad me je zaboleo stomak, ono kao menstrualni bolovi, ali nije bilo ništa redovno. Prvo su krenuli bolovi, ćini mi se oko 15h, vodenjak mi je pukao u 23h, tad mi je ispao i sluzni čep i u 00:40h sam se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci kada se desi desilo se :P .... nema pravila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li šta LILIKA?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani,

Ukoliko ti je delimicno puknuo vodenjak trebala bi da odes do porodilista obavezno na kontrolu. Na vezbicama za trudnice su nam rekli kako da uradimo test ako nismo sigurne.

Naime, ako vec nisi otisla kod dr, promeni ves i prilegni na 15tak minuta. Ako su ti gacice ponovo vlazne, ponovo promeni ves i prilegni na 15tak minuta. Ako to uradis 3-4 puta, i svaki put su ti gacice vlazne a ti sve vreme mirujes, onda bi trebalo da odes kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci kada se desi desilo se :P .... nema pravila :)

Malo ti je rano ali tu nema pravila kao sto su vec neke clanice gore navele moze da bude visoko prsnuce vodenjaka,a kad se to desi znaju iz bolnice da te posalju kuci da lezis i da pokusas da odrzis trudnocu jos malo uz lekove.Ja sam se porodila u 35 nedelji/punih 34 a prethodni dan ne znam koji me djavo terao da uzmem da usisavam a nisam smela ni da ustajem iz kreveta jer sam odrzavala trudnocu,da bih se sledece jutro probudila u lokvi vode.Imaj na umu da se vodenjak stvara na pocetku porodjaja tako da lako moze da se desi da si ga necim prouzrokovala.Javi sta je ako je pocelo nek ti je sa srecom i da ti ostane u lepom secanju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li šta LILIKA?

ima ima...slaninice i jaja i zelene salate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima ima...slaninice i jaja i zelene salate

hahaha ne znam zasto ali danas me sve vadi mast a sto se tice klope .. od slanine preko kackavalja pa na dalje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahaha ne znam zasto ali danas me sve vadi mast a sto se tice klope .. od slanine preko kackavalja pa na dalje :)

Meni je tako svaki dan... :lol:

Prvi simptom koji sam ja imala je dijareja... Kazu da se organizam tada cisti i priprema za porodjaj, u sta sam se ja uvjerila. Nakon toga mi je ispao sluzni cep, a porodjaj je krenuo nakon dva dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan pre nego što ću se poroditi imala sam osećaj da je došlo do kraja (čisto intuitivno). Bio je ponedeljak veče i ja sam samoinicijativno otišla kod doktora i tražila da mi uradi CTG, on se smejao, uradila sam to, a on je prokomentarisao da je sve ok i da se u četvrtak javim u porodilište. Sutradan sam se porodila :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se setih nečeg... Dan pre porođaja sam legla u krevet i počela da plačem. kukala sam da ne mogu više i da hoću da se porodim. Kažu da se trudnica pred porođaj raspekmezi :) kod mene je, očigledno, bilo tačno. :) I moja sestra se rasplakala dan pred porođaj jer je njena majka preskočila jednnu zakačku kad je kačila zavesu. :blink:

E, sad... ovo su, naravno, samo verovanja. :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja sestra se rasplakala dan pred porođaj jer je njena majka preskočila jednnu zakačku kad je kačila zavesu. :blink:

:lol: :lol: :lol:

Kraljica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahahahahahahha

Ja sam pekmez vec 8 mjeseci :) tako da .... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje .... kada krenu kontrakcije, na svakih koliko minuta su bile kada ste se javili u porodiliste, da li treba odmah po puknucu vodenjaka ici u bolnicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje .... kada krenu kontrakcije, na svakih koliko minuta su bile kada ste se javili u porodiliste, da li treba odmah po puknucu vodenjaka ici u bolnicu?

Meni su kontrakcije bile na 5 min. Nisam htjela da idem ranije. Medjutim, da mi je pukao vodenjak, isla bih i prije bilo kakvih bolova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje .... kada krenu kontrakcije, na svakih koliko minuta su bile kada ste se javili u porodiliste, da li treba odmah po puknucu vodenjaka ici u bolnicu?

Nani, kako tvoje curkanje? Jesi li se konsultovala sa dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nani, kako tvoje curkanje? Jesi li se konsultovala sa dr?

koristila sam neke vaginalete i sada mi djeluje da je sve ok, pl vode ima dovoljno, nesto cesce su mi kontrole nego ranije a bris je ostao sterilan. U svakom slucaju kako sam sada shvatila sve je ok moram samo jos malo da mirujem (do poroda) pa spavam po cijeli dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame: da li se oseća kad grllic pocne da se otvara? Da li se stvara osećaj pritiska među nogama od bebine glavice?

Nemojte da se smejete nama neiskusnima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje za mame: da li se oseća kad grllic pocne da se otvara? Da li se stvara osećaj pritiska među nogama od bebine glavice?

Nemojte da se smejete nama neiskusnima.

Osećaju se, bar u mom slučaju, neverovatno jaki bolovi u stomaku. Da bi se grlić smekšao i raširio, materica mora da pravi kontrakcije, a te kontrakcije su takve da ništa drugo ne može da se oseti, dovoljno je da kažem da nisam osetila bol od ubadanja epidurala u kičmu.

Da, grlić može da ti se otvara danima po malo, to nećeš ni znati, ja ti pričam o onom otvaranju pred porođaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.