Menstruacija posle spontanog/kiretaze

odgovora

Objavljeno

Kod mene je proslo skoro dva meseca od kiretaze i vec par dana tek poneka kap krvi i to kad se obrisem. Simptomi su tu, ali ne i obilnije krvarenje :blink: Doktor je zaista zurio (da ne kazem da je bio nezainteresovan), a ja onako sludjena nisam ni stigla da ga pitam sta mogu da ocekujem. Bila sam i na kontroli i svi rezultati su super, ali mi ovo krvarenje/nekrvarenje unosi konfuziju. Zanima me vase iskustvo? Kada ste dobile i kako je ta prva menstruacija izgledala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja posle 30dana,a moja kuma posle 6 nedelj.Menstruacije su nam bile normalne,kao i obicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Viki! Kod mene tek danas normalno krenulo. Ziva nisam vec par dana, ali sad se lakse dise :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je poslije spontanog (nije mi radjena kiretaza) menstruacija izostala jedan mjesec, ali zato sam nakon tog perioda pocela da krvarim, i to je trajalo 20-tak dana. Nije bilo obilno, ali sam se uplasila. Na pregledu dr nije vidjela nista neobicno, pa me umirila da se to organizam cisti...

Poslije sam dobila jos samo jednom... i evo vec skoro 9 mjeseci nista! :Dt8308.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam krvarila posle spontanog oko 2, 3 dana, pa posle 15 dana malko jos, i onda "normalno"( nista mi nije bilo neobicno, cak ako se dobro secam da sam odprilike na vreme dobila dva- tri puta), posto ja inace ne dobijam redovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posle spontanog (missed abortion) radjena kiretaza. Posle kiretaze sam imala krvarenje jedno 5-6 dana, ali sam uz antibiotike primala i nesto za suzbijanje krvarenja. Sledeca menstruacija je stigla posle 30-35 dana i bila je slabija nego inace. Nakon toga sve se ustalilo kao i obicno, tj. meca je stizala na 27-28 dana i bila je normalna.

Pozrav i drz se!

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana nasmeja me bas sa ovih devet meseci :)

mama Bojana - I moja dijagnoza bila je missed trudnoca, pa su mi radili kiretazu. Pila sam antibiotike i kapi za stezanje materice i krvarila pomalo nedelju dana. Ovo je prva menstruacija posle te kiretaze i zaista je slabija nego inace, kao sto je bila i kod tebe. Za sledecu cemo videti, nadam se da ce sve da se vrati u normalu, jer sam u dan znala kad dobijam i koliko traje :) Pozdrav

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma bice. Meni je to bila prva trudnoca pa sam bila poprilicno demoralisana i tuzna. Zatrudnela sam tacno 7 meseci posle kiretaze. Sad cekam dve bebe odjednom ( da se ispravi prva nepravda)

Imam prijateljicu koja je zatrudnela nepuna dva meseca posle spontanog i od svoje dr dobila opasno ribanje zbog toga, ali je ipak rodila zdravu bebu - samo se malo vise cuvala u trudnoci, ranije otvorila bolovanje i sl.

Ciklus ce ti se vratiti skroz na staro, samo telu treba malo vremena da se opet izbalansira. Cuvaj se jos neki mesec od trudnoce, cisto da se materica skroz oporavi.

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam posle missed,vrlo malo krvarila...sledeca mi je dosla tacno na 28dana...ocekivala sam da cu krvariti mnogo vise...a bilo je manje nego obicno i isto sam bila prestravljena...svaka naredna je bila obilnija od prethodne ( za koji dan 6 meseci od "toga") ...i poslednja cini mi se da je bila bas kao i ranije...valjda je to neko optimalno vreme kada se stvari vracaju na pravi kolosek...Nikad nisam imala neke bolne menstruacije,samo me prvi dan pomalo boluckao stomak...e a sad ni to :)

E da...promenilo se i to sto mi sad treba 2 dana da procurim...tih 2 dana samo tragovi u sekretu...

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama Bojana - Nista od trudnoce dok se ne oporavim i fizicki, a i psihicki :) Cestitam na dve bebe, to je dupla radost

Citana - kod mene je sad sve ok. Samo me je zabrinulo to sa tragovima krvi kad god se obrisem, a nista ne curi. Cak sam zakazala i pregled kod dr koliko sam se uplasila :) Sta cu kad nisam imala iskustva, a sve sto je novo nekako te uplasi :( Lakse je kad znas da je jos neko kroz to prosao i da se ne desava samo tebi

Barbie doll voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam drugaricu koja je abortirala u 16-oj nedelji trudnoce... Dobila je menstruaciju narednog meseca... Mislim da je najvise problema imala sa grudima... Bile su joj tvrde kao kamen i bolne pa je koristila neke tablete i ubrzo se i to sredilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle spontanog, koji je bio u dvadesetoj nedelji, sam krvarila tri nedelje, a sedam nedelja nakon spontanog sam dobila menstruaciju. Bila je uobičajenog sadržaja, obima i trajanja - pet dana. Ali zato je druga bila obilna, sa takoreći parčićima, bolna, trajala je isto pet dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc vidim da sam dobila, 31. dan nakon pobacaja. Ali poslednji put sam krvarila pre samo 10 dana, 25.03. mada je danima unazad bilo jako oskudno. Moja dr mi je rekla da se racuna 28 dana od datuma pobacaja, ali posto je kod mene bila veca trudnoca, da je moguce da ce to vreme biti duze. Inace su mi ciklusi uvek kraci, dobijam na 23-26 dana.. Pitam se da li je ovo normalno? Ide mi bas sveza crvena krv, ne nesto preterano obimno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja sam pobacila 25.avgusta, krvarila do 8.septembra, a mens dobila 2.oktobra. Trudnoca mi je bila manja od tvoje. Mislim da je to od osobe do osobe i samog tijela kako se oporavlja. Nije kod svakog isto.

Ako nije obimno ja se ne bih bas brinula. Sacekaj koji dan pa vidi. Vjerovatno je mens.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ja sam dobila posle otprilike mesec dana (isto prekid u 5 mesec)

Iako mi je bilo obilno i bolno, na neki nacin bio je to dobar znak, znak da se telo, eto posle svega, vraca u normalu... 

Kako se inace osecas kam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage moje. 

Za sad izgleda kao obicna menstruacija, kao da je sve ok. 

Brocoli, sta su ti na kraju rekli, sta je bio uzrok? Mozda sam i procitala ali sam zaboravila. Toliko sam prazna zadnjih dana, savest me grize sto sam ovako "normalna", kao da sam zaboravila, kao da se nije ni desilo. Toliko sam umorna, deca su raspustena od kada sam bila odsutna, neposlusna, ocajna sam ponekad.. i ponekad pomislim ma i nisam ja sposobna za trece. Ovih dana ribam kucu, sve sam kao dabar oribala sto je moglo da se oriba...valjda mi se cini da kad sredim okruzenje oko sebe da cu se i ja bolje osecati. Skakodnevnica.. Inace se fizicki dobro osecam. idem u dnevnu bolnicu kod endokrinologa, radila sam svasta od analiza, pa cu se posle praznika videti sa dr..

 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo polako, radi ono sto ti prija... Bice bolje vremenom...

Ja sam imala ogroman hematom na posteljici koji je rastao uprkos terapiji i mirovanju:(... Bebac se razvijao i rastao normalno sve vreme (kasnije su i analize pokazale) a ja sam krvarila non-stop i povremeno u ogromnim kolicinama...Primala sam krv, plazmu, silne lekove i vitamine...

Na kraju, uprkos svim terapijama, doslo je do ablacije posteljice, i morali su mi uraditi hitan carski rez:(

Radjene su sve moguce i nemoguce analize, i sve je bilo ok. Nikada nisam saznala sta je uzrokovalo hematom. Predhodnu trudnocu sam bukvalno pretrcala, a tri godine posle toga sam rodila V, sa njim sam doduse morala mirovati... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh covece.. :( Strasno. Ja se nadam da cu saznati nesto konkretno posle ovih analiza. Bas mi je i frka od trudnoce zbog svega sto mi se desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas je 26dc nakon idukovanog prekida trudnoce..ovulaciju jos nisam imala. jel treba da se brinem ili je to ok? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima nova sam ovde!Ja sam imala pobacaj u 16toj nedelji,pojavio mi se hematom u 12-toj nedelji koji je rastao i pucao i posle 16 dana bolnice mirovanja terapije i kod kuce nazalost izgubila sam bebu!Naravno uzrok se ne zna zbog cega se hematom javlja!Od jednog dobrog lekara koji radi u NF uradila sam analize za trombofiliju nazalost rezultati su stigli kasno ja sam vec izgubila bebu a Pap1 je bio pozitivan na trombofiliju!sto je bio uzrok hematoma i odvajanja posteljice.Niko od lekara ne radi ove analize tek posle treceg spontanog!A trombofilja je u prva tri razloga zbog cega se desavaju spontani.Psihicki se oporavljam jos uvek laksr mi je jer znam uzrok a, fizicki vec 14 dana krvarim u tragovima.isla sam na kontrolu i sve je ok bilo!pozdrav i puno srece svima zelim ❤

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Женее може помоћ?? Имала сам абортус 1. Августа и крварење ми трајало 5.6 дана. Добила сам 27 менструацију и до првог ми трајало .А  данас сам опет добила?? Јел за бригуу

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.