Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Postali ste prava trudnica – materica vam je sada već velika i počinjete da imate sve neprijatnosti koje idu uz to: često mokrenje, žgaravicu i osećaj nadutosti, mada još uvek samo ponekad, kasnije će to sve biti mnogo intezivnije. Materica koja raste može da pritiska leđa i karlicu, pa je moguće da imate bolove u donjem delu leđa ili u nogama. Kada imate takvih problema, lezite, opustite se, promenite položaj ili neka vam neko izmasira stopala i leđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da, za manje od nedelju dana ulazim u sedmi mesec, i vec imam apsolutno sve moguce neprijatnosti koje mogu da postoje.

Ali mi nije zao, jer svaki udarac moje bebe u jetra :) vredi zivot citav i svake boli i patnje.

Ja treci put pousavam da rodim dete, imala sam 2 spontana, tako da sam se u ovoj trudnoci radovala svakoj mucnni, radujem se na neki nacin i zgaravici, olovima u nogama, krstima.... ma svemu, jer znam da sam trudna! I beba raste i uziva u mom stomaku .

A mi zene izdrzimo svasta, svaka nelagoda se moze makar ublaziti, a srece nema vece kada ugledamo sunce nase

edita, sv18, lexy i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da, za manje od nedelju dana ulazim u sedmi mesec, i vec imam apsolutno sve moguce neprijatnosti koje mogu da postoje.

Ali mi nije zao, jer svaki udarac moje bebe u jetra smile.gif vredi zivot citav i svake boli i patnje.

Ja treci put pousavam da rodim dete, imala sam 2 spontana, tako da sam se u ovoj trudnoci radovala svakoj mucnni, radujem se na neki nacin i zgaravici, olovima u nogama, krstima.... ma svemu, jer znam da sam trudna! I beba raste i uziva u mom stomaku .

A mi zene izdrzimo svasta, svaka nelagoda se moze makar ublaziti, a srece nema vece kada ugledamo sunce nase

slazem seee

i da nam budes dobra mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bicu dobra mama, volecu svoje blago najvise na svetu! Ali ga necu razmaziti nicim drugim do ljubavlju i paznjom.

Mamino i leptiric u stomaku volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bicu dobra mama, volecu svoje blago najvise na svetu! Ali ga necu razmaziti nicim drugim do ljubavlju i paznjom.

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam nova na forumima uopste, trudnoci i svemu :)

Trudnoca je super jer znas sta te ceka na kraju - :wub:

Pusa svima za sada

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugarice po trudnoci :P

Ja sam u 33.nedelji,osmi mesec...jos oko 7 nedelja i "napoljeeee" :rolleyes:

POteskoce su mi jedino sto se brzo umaram,i,naravno,malo teze funkcionisem sa stomakom.Inace mi je jako lepo sa mojom bebom u stomaku,pogotovo kada se ritamo :D - iskustvo koje se ne moze prepricati,samo ga trudnice znaju!

Receno mi je da lezim obavezno na levoj strani,kako bi bila bolja cirkulacija ka bebi,i kako bi bolje stigle do posteljice hranljive materije i kiseonik(posto je malisan nekih par dana manji po UZ).

Kiss svim trudnicama

Rada86 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima iz ove grupe!

ja sam u 36.nedelji i jedva cekam da se porodim, jer sam pocela da oticem sto mi jako smeta, oticu mi i dlanovi a poceli su da mi trne prsti.

Dali neka ima slican problem i kako se bori sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za oticanje ...

i mojoj drugarici sto je trudna se to desava.to moze biti zbog tezine,ili vode koja se zadrzava,ali moze biti(kao sto je kod nje) nedostatak proteina u krvi(sto se vidi na biohemiji krvi),odnosno,nizak nivo proteina,te je njoj ginekolog rekao da je to uzrok oticanja,pogotovo dlanova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima iz ove grupe!

ja sam u 36.nedelji i jedva cekam da se porodim, jer sam pocela da oticem sto mi jako smeta, oticu mi i dlanovi a poceli su da mi trne prsti.

Dali neka ima slican problem i kako se bori sa tim?

Cao ljubo! I ja sam u 36.nedelji i imam isti problem, narocito kad se probudim onda primetim "krofnice" na nogama i rukama. Sledeceg utorka idem na kontrolu pa cu proveriti i sa svojim dr. ali mi svi ostali kazu da izbacim so jer ona zadrzava vodu u organizmu. Takodje obavezno meri pritisak, ako naglo skoci a vec imas oticanja, to moze da bude ozbiljan problem i odmah zovi doktora! Probaj da izbacis so ali ja mislim da je kod nas sada normalno to oticanje. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada ujutru ustanem ne mogu ruku lepo saviti u pesnicu, koliko je natecena a i zglobovi me bole.

krvnu sliku sam radila danas i sve je ok, osim trombocita koji su malo ispod donje granice.

sto se pritiska tice uvek mi je bio 120/80, sada je 130/80 i mislim da to nije toliko strasno. doktor je sa time upoznat.

dali znate pol deteta i dali ste poceli sa kupovinom stvarcica za bebca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav svima iz ove grupe!

ja sam u 36.nedelji i jedva cekam da se porodim, jer sam pocela da oticem sto mi jako smeta, oticu mi i dlanovi a poceli su da mi trne prsti.

Dali neka ima slican problem i kako se bori sa tim?

Ja sam u 35 nedelji i takođe mi se desava da oticem i da mi trnu ruke, mada samo preko noci. Ujutru uradim par vezbica i nekako se vrati pokretljivost u nogama i rukama. Verujem da je to normalno u trecem trimestru ako su krvni pritisak i kolicina proteina u mokraci u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 28+1 nedelja,sutra idem na UZ i jedva cekam da vidim ovu malu! :P

Za sad,hvala Bogu,nemam nekih poteskoca,ali ima vremena za mene...

Trenutno uzivam u njenim udarcima!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da, za manje od nedelju dana ulazim u sedmi mesec, i vec imam apsolutno sve moguce neprijatnosti koje mogu da postoje.

Ali mi nije zao, jer svaki udarac moje bebe u jetra :) vredi zivot citav i svake boli i patnje.

Ja treci put pousavam da rodim dete, imala sam 2 spontana, tako da sam se u ovoj trudnoci radovala svakoj mucnni, radujem se na neki nacin i zgaravici, olovima u nogama, krstima.... ma svemu, jer znam da sam trudna! I beba raste i uziva u mom stomaku .

A mi zene izdrzimo svasta, svaka nelagoda se moze makar ublaziti, a srece nema vece kada ugledamo sunce nase

Ceo dan me bole ledja, kukovi, sve sto ide u ovom periodu ali sve, bas sve se zaboravi kad se javi,kad sutne. U pravu su bili svi da nema lepseg osecaja, mogu da zamislim kako je tek kad se rodi...uh...jedva cekam. Pozdrav za sve trudnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sto kazes,sta god da te boli,muci,sve se zaboravi kad osetis kako udara.

Ja bih volela da me sutira po ceo dan! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drugarice po trudnoci :P

Ja sam u 33.nedelji,osmi mesec...jos oko 7 nedelja i "napoljeeee" :rolleyes:

POteskoce su mi jedino sto se brzo umaram,i,naravno,malo teze funkcionisem sa stomakom.Inace mi je jako lepo sa mojom bebom u stomaku,pogotovo kada se ritamo :D - iskustvo koje se ne moze prepricati,samo ga trudnice znaju!

Receno mi je da lezim obavezno na levoj strani,kako bi bila bolja cirkulacija ka bebi,i kako bi bolje stigle do posteljice hranljive materije i kiseonik(posto je malisan nekih par dana manji po UZ).

Kiss svim trudnicama

a da i u porodilistu dok porodjaj ne pocne lezite na levoj strani, ja sam tako jedino i mogla da lezim bilo kako drugo bolovi su bili sve veci i veci :rolleyes::blink:

Rada86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!!!

Ja sam u 30. nedelji trudnoci i osecam se super. Zapravo do sada mi trudnoca prolazi bez ikakvih problema. Za moju bebu je pravo cudo da ne mrda. Po ceo dan je aktivan. Pre dve nedelje smo bili na UZ-u i rekli su nam da se bolje naspavam sada, jer sigurno necemo spavati kad se beba rodi, onda mozete misliti...Bez obzira na sve, ja jedva cekam da vidim ovo malo stvorenje.

Da li se neka od vas odlucila za nacin porodjaja i sta o tome mislite?

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 32 nedelja i jedva cekam svoje malo pileeeee koje dolazi u maju!

Ljubac za sve mame!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za oticanje ...

i mojoj drugarici sto je trudna se to desava.to moze biti zbog tezine,ili vode koja se zadrzava,ali moze biti(kao sto je kod nje) nedostatak proteina u krvi(sto se vidi na biohemiji krvi),odnosno,nizak nivo proteina,te je njoj ginekolog rekao da je to uzrok oticanja,pogotovo dlanova.

Ja sam iduce nedelje u 36/toj i malo sam imala problema sa oticanjem,zbog ove hladnoce i zime slabo sam izlazila,sad me vise ni to ne zanima natrontam se i napolje,OTOCI vise ne postoje!!!pozdrav ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada ujutru ustanem ne mogu ruku lepo saviti u pesnicu, koliko je natecena a i zglobovi me bole.

krvnu sliku sam radila danas i sve je ok, osim trombocita koji su malo ispod donje granice.

sto se pritiska tice uvek mi je bio 120/80, sada je 130/80 i mislim da to nije toliko strasno. doktor je sa time upoznat.

dali znate pol deteta i dali ste poceli sa kupovinom stvarcica za bebca?

:rolleyes:

I ja imam problem sa sakama ujutru kad ustanem, prste ne mogu da savijem u zglobovima, a tek sam 28. nedelja. Sinoc sam isla na kontrolu i pitala doktorku u vezi toga. Kaze da je sve to normalno jer se vrsi pritisak na nerve zbog spavanja na bok. Posle porodjaja sve ce se vratiti na svoje mesto. Inace, bebica je super, napredna, mala buca, jer odgovara merama za 29. nedelju.

bekulino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam takve probleme, natičem, isto ne mogu šake da savijem, ali to je sve normalno drage moje!

Pusica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo ja sam Mikca u 27 nedelji sam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kada ujutru ustanem ne mogu ruku lepo saviti u pesnicu, koliko je natecena a i zglobovi me bole.

krvnu sliku sam radila danas i sve je ok, osim trombocita koji su malo ispod donje granice.

sto se pritiska tice uvek mi je bio 120/80, sada je 130/80 i mislim da to nije toliko strasno. doktor je sa time upoznat.

dali znate pol deteta i dali ste poceli sa kupovinom stvarcica za bebca?

Pol smo pored klasicnog ultrazvuka potvrdili i amniocentezom, tako da se nadamo jednom DECKU! A sto se tice kupovine... jao nista me ne pitaj! Ne znamo odakle da pocnemo... Meni je trenutno prioritet da spremim stvari za bolnicu, a da mi kuma nije babica u Niskom GAK-u, lutala bih od foruma do foruma jer od tri spiska koja sam uspela da pribavim nijedan nije kompletan! Izgleda da za svako porodiliste u Srbiji vaze druga pravila :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.