Bolovi, grčevi, zatezanje stomaka


odgovora

Objavljeno

Ima li neko iskustva,sa tupim bolom u donjem delu stomaka,6/7 nedelja.Bila sam kod dr.primam injekcije, ali se mnogo plasim i jako sam zabrinuta, zato sto sam vec imala spontani i pored terapije desilo se ono najgore :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala,ali oko 20 nedelje,zaista su bili neprijatni.Javila se ginekonogu koji je konstatovao sa sam pocela da se otvaram.Prepisao mi je ginipral,tako nesto.Posle te terapije sve je bilo ok.

Sledeci put kad sam se slicno osecala bilo je dva dana pred porodjaj.

Nije normalno ali se da sanirati.Nadam se da ce biti sve ok posle inekcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ti bolovi.....i mene su mucili, cesto su me i uplasili jer su bili nekad jaci i sumnjivi, ali se nije nista lose desilo.

Sire se misici i ligamenti, raste i pomera se materica....svasta se desava i mi to osecamo, cast izuzecima, neki ne.

Razumem brigu, jer sam ja imala 2 spontana, ali nikad nemojte panicariti, jer smirenost je vazna u trudnoci.

Na pregledu treba spomenuti sve, nikada ne mozemo znati sta je u pitanju, cak ni pole nekoliko meseci trudnoce.

Ali bez nerviranja i straha, razmisljajte pozitivno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ti bolovi.....i mene su mucili, cesto su me i uplasili jer su bili nekad jaci i sumnjivi, ali se nije nista lose desilo.

Sire se misici i ligamenti, raste i pomera se materica....svasta se desava i mi to osecamo, cast izuzecima, neki ne.

Razumem brigu, jer sam ja imala 2 spontana, ali nikad nemojte panicariti, jer smirenost je vazna u trudnoci.

Na pregledu treba spomenuti sve, nikada ne mozemo znati sta je u pitanju, cak ni pole nekoliko meseci trudnoce.

Ali bez nerviranja i straha, razmisljajte pozitivno

Hvala,ovo doista znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oko 6-7 nedelje pa oko 15-16 imala bolove u donjem delu stomaka. Grceve, boleli su me jajnici pa se prosirivalo na ledja. Hvala bogu gin.kaze da to nije nista strasno i da je normalno. Naravno ako bolovi nisu abnormalni i ako nisu praceni krvarenjem. Mene je zaista blelo u 6-oj nedelji. Morala sam da lezim da se utoplim. Ipak kazi svom gin.ako te zaista mnogo boli! Mislim da je to sve ok i da ce sve biti ok. Nemoj stalno u glavi da imas prosi spontani, lavice zivot ide dalje, a ti moras da ga pratis!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oko 6-7 nedelje pa oko 15-16 imala bolove u donjem delu stomaka. Grceve, boleli su me jajnici pa se prosirivalo na ledja. Hvala bogu gin.kaze da to nije nista strasno i da je normalno. Naravno ako bolovi nisu abnormalni i ako nisu praceni krvarenjem. Mene je zaista blelo u 6-oj nedelji. Morala sam da lezim da se utoplim. Ipak kazi svom gin.ako te zaista mnogo boli! Mislim da je to sve ok i da ce sve biti ok. Nemoj stalno u glavi da imas prosi spontani, lavice zivot ide dalje, a ti moras da ga pratis!!!

Pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav :rolleyes:

Imam i ja takve bolove, ali mi je doktorka rekla da je to normalno. Veruj mi, čim osetim bol legnem i ne ustajem dok ne prestanu. Uglavnom mi se to dešava kad sam dugo na nogama ili kad dugo sedim na stolici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u 23.nedelji trudnotje. pre par dana sam osetila tup bol u donjem delu stomaka, bash sam se uplashila. ali vidim da nisam jedina. verovatno je to i zato shto se dosta kretjem, bash retko mirujem, jedino kad spavam-notju :)

sad mi je malo lakshe... pretpostavila sam da je to zbog shirenja materice i sl. ipak, ne zove se ovo dzabe DRUGO STANJE....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam ih dosta cesto.Neki put sam jedva hodala od bolova.Ali,nije to bilo svakodnevno. Poceli su negde u cetvrtom mesecu.Posto radim u kancelariji i 8 sati sedim morala sam zbog tih bolova da odem na bolovanje.Nisam nikako mogla da sedim a stomak me boli.Dr mi je rekla da dosta nisko nosim i obavezno da nosim pojas pa se desavalo da malo manje boli kada ga nosim.Sada,tri nedelje pred porodjaj i dalje hoce da zaboli ali,ne cesto.Sad je to verovatno vec i zbog velicine stomaka a i vidno je spusten ali,navikla sam vec na sve.Izdrzacu jos malo.Uglavnom,trudila sam se da ignorisem taj bol koliko god mogu jer nije to uvek bas jako boleleo.Nekad da a nekad onako malo.Stisnula sam zube i pokusavala da zivim kao i pre,da setam,budem aktivna koliko-toliko,upraznjavam sex.Ovo poslednje, narvno, samo kada me nista ne boli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nebi omalovazila bilo kakav bol ispod stomaka ili u ledjima (krstima). Spokojno samo kada dr.kaze da je sve u redu. ja sam 14.sedmica i od 6.sed. sam imala bolove u ledjima, dr.je odmah uocio (na UZ)kontrakcije, koje su znale biti i veoma jake, iako sam stroga horizontala od kada sam bila na prvi pregled i to uz inekcije progesterona koje su kasnije zamijenjene utrogestanom. Negdje u 13sedmici su bolovi u ledjima prestali ili se jave jako rijetko. Ali od tada pocinju kadkad bolovi ispod stomaka (ne tako cesto ali nekad zna biti vrlo jak) i to je novi problem, dr.ustanovio skracen grlic i najavi moguci serklaz o kojem ce dati konacnu rijec kroz 15 dana.

Po meni ni jedan bol nije bezazlen i sve treba ispitati. Tek kada ljekar kaze ok onda je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ipak sam se ja posavetovala sa doktorkom i kad me je pregledala dala mi je da pijem gynipral... i sada mi je mnogo bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno!!! Bas mi je drago da ti je bolje! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je vec ok, cuvaj se i pazi sa Ginipralom da prekines da ga uzimas cim udjes u deveti, ja sam ga u prethodnoj trudnoci pila skoro do termina, jedva sam se porodila, indukcija, i sva pomoc osoblja u smjeni gin.akuser.klinike i jedva bebac da iskoci. Poslije cujem od nekih porodilja da sam trebala prekinuti ginipral cim sam usla u deveti (mada ljekari praktikuju da ga daju do 10-15 dana prije termina)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala za ovo. Ja sam ginipral pila u 8-om mesecu, nekih sest dana. Termin sam prebacila osam dana i jedva sam se porodila sa indukcijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala, jeste...sve je super sada...

pa doktorka mi je rekla da tju prekinuti da pijem josh malo, pa ako mi opet bude trebalo...opet tju. zna valjda ona to za deveti mesec. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neko iskustva,sa tupim bolom u donjem delu stomaka,6/7 nedelja.Bila sam kod dr.primam injekcije, ali se mnogo plasim i jako sam zabrinuta, zato sto sam vec imala spontani i pored terapije desilo se ono najgore :(

Ja sam imala jake bolove,tupe,bas kao i ti.I to od pocetka trudnoce,isla sam na sva ispitivanja i gledali su me svi moguci ginekolozi i na kraju ispade da je jedno veliko nista....Rodila sam decaka zivog i zdravog....Ne sekiraj se.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jake bolove,tupe,bas kao i ti.I to od pocetka trudnoce,isla sam na sva ispitivanja i gledali su me svi moguci ginekolozi i na kraju ispade da je jedno veliko nista....Rodila sam decaka zivog i zdravog....Ne sekiraj se.... ;)

Pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jednostavno ne mogu dugo da setam i da sedim,a tek sam 7 nedelja, odmah osetim bol u donjem delu stomaka,primam injekcije, uplasena sam i zabrinuta,pozdrav svim trudnicama. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pufnice, hvataj svaki slobodni trenutak da odmoris i podigni noge, i bice sve u redu, uvijek se mi nekako vise brinemo nego sto je ozbiljna stvar.

Pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pufnice, hvataj svaki slobodni trenutak da odmoris i podigni noge, i bice sve u redu, uvijek se mi nekako vise brinemo nego sto je ozbiljna stvar.

Pozzz

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jednostavno ne mogu dugo da setam i da sedim,a tek sam 7 nedelja, odmah osetim bol u donjem delu stomaka,primam injekcije, uplasena sam i zabrinuta,pozdrav svim trudnicama. :huh:

pridržavaj se ti saveta lekara i trebalo bi da bude sve u redu... i ja sam imala bolove na početku trudnoće i do 12-te nedelje sam pila lekove... hvala bogu sve se dobro završilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje i mene boli od samog pocetka trudnoce.

nekad su to ostri bolovi u dnu stomaka, a nekad tupi i konstantni u krstima i jajnicima. kao da sam se prehladila ili da trebam dobiti.

svaki put kad ih osjetim legnem i ne micem sve dok ne prodju. kada odem kod ljekara spomenim ih, i do sada je sve bilo ok. kontrakcije nikad nisu vidjene na ultrazvuku, a grlic je zatvoren. jedne prilike sam imala tupi bol u ledjima i i doljem dijelu stomaka 2 dana i na kraju sam otisla na pregled i nikakve kontrkacije nisu vidjene a stomak je bio mek.

sljedece sedmice ulazim u 8. i nadam se da ce sve biti ok i dalje.

nije jednostavno kada ste trudni i osjetite bilo kakav bol. uvijek mozak alarmira i zena se zabrine. shvatam da je to briga za dijete jos u stomaku. ja se sa tim borim i dalje mada je do sada Bogu hvala sve bilo ok.

pozdrav svima, i pisite svoja iskustva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! i ja sam na pocetku prve trudnoce imala bolove u donjem delu stomaka kao kad dobijem i doktor mi je rekao da je na ultrazvuku sve ok i da su bolovi normalni jer se u organizmu desava nesto novo. medjutim ja sam posle nedelju dana prokrvarila i izgubila bebu. Bila sam cetvrti mesec trudnoce. Zatrudnela sam drugi put posle sest meseci i opet imala bolove, znajuci moju situaciju, doktor mi je prepisao utogestan i inekcije progesteron depo na drugi dan. pila sam ih i primala do petog meseca, a kasnije sam uzimala partosistem i primala tokalize. Nijedan bol u trudnoci nije normalan i cim ga osetite odmah se javite lekaru!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima! Ja sam nova na forumu. U 9tom sam tjednu, ovo mi je prva trudnoca, pa mi je sve novo. Uglavnom, prije 2 tjedna osjetila sam bol u donjem dijelu trbuha, otprilike u podrucju desnog jajnika, i ta bol mi se desila za vrijeme velike nuzde (dva puta u razmaku dva dana, oba puta za vrijeme velike nuzde). Jako sam se prepala... Problem je u tome sto sam u inozemstvu, i tek za dve sedmice imam zakazan pregled kod svog doktora kuci, pa ako je neka od vas imala slicnih tegoba neka mi napise nesto o tome. Takodjer ponekad osjecam bol u donjem dijelu ledja, no sve kontam da je ta bol posljedica dvostruke skolioze koju imam od djetinjstva. Sad kad citam ove vase poruke sve se nesto plasim...

I ako netko zna gdje u Novom Sadu postoje tecajevi za trudnice, i one vjezbe za porodjaj ali i joga za trudnice ili bilo sta slicno... neka napise ovdje... ja nisam iz vaseg grada ali uskoro se selim kod vas pa svaka pomoc vise je nego dobrodosla!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DA LI NEKO IMA ISKUSTVA SA BOLOVIMA NA DRUGIM MESTIMA U STOMAKU?Usla am u 4. mesec i opet su se pojavili ``osecaji`` kao na pocetku trudnoce kad se materica sirila,medjutim danas i pre neki dan sxam osetila ostar kratkotrajan bol sa desne strane pri sredini stomaka kad sam ustala sa kreveta(kao da nisam dobro stala na tu stranuili tako nesto),i skoro svakodnevno osecma mesto gde bi trebao da bude levi jajnik.U sredu svakako idem na kontrolu kod moje lekarke,ali imali ko takvo iskustvo,da me malo primiri.nemam nikakvih drugih posledica tipa krvarenja ili slicno,vec me je jacina bola zabrinula.unapred zahvalna!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.