Podrigivanje beba

odgovora

Objavljeno

Moze li neko da mi definise treskanje beba? Da li se pod tim podrazumeva i blago ljuljanje gore-dole kada je beba oslonjena glavicom na rame, posle podoja, tj kada treba da podrigne? Procitala sam na nekom forumu da nikako ne treskamo bebe jer treskanje moze da izazove ostecenje mozga itd, pa sam se zabrinula da li je i to na neki nacin treskanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to bas i nije treskanje,ali po meni nema potrebe ni za tim ljuljanjem.Mi smo ga samo naslonili na rame i masirali,potapsali ga onako nezno po ledjima i to je to... Ili ga prebacis preko ruke tako da lezi na stomaku,pa ga takodje "tapses" po ledjima-to nam je patronazna sestra pokazal,moj muz je postao expert... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto je i ChiMama navela postoje varijante preko ramena, preko ruke a ja dodajem i preko "kolena". Nekim bebama pomaze samo preko ruke, nekima je dovoljno samo da je podignes preko ramena (bez ikakvog "treskanja). A nekim bebama je potrebno blago tapsanje po gornjem delu ledja. Tako da ni ja to nebih nazvala treskanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze i da je/ga podignes na rame, ako se plasis da ''tapses'', onda miluj ledja bebe, uspeva i to. Onako, kao da masiras ledja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd' sad mi je lakse, nekako sam se uplasila kad sam procitala to o treskanju... Novopecena sam mama, pa se svega pomalo plasim, beba ima tek 24 dana, tako da se tek upoznajemo :P Hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajd' sad mi je lakse, nekako sam se uplasila kad sam procitala to o treskanju... Novopecena sam mama, pa se svega pomalo plasim, beba ima tek 24 dana, tako da se tek upoznajemo :P Hvala :D

Ma joj, desice ti se i da ti padne sa kreveta :) :0 :). Sve smo mi to prosle. I mene je to treskanje plasilo, i dokle to vazi? Tj do kog meseca? A onda kad pocne da puze, sto puta se udari o glavu... Sve je to normalno, i strah, i zabrinutost....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to podrigivanje malo briga jer moja bebica obično povrati malo veću količinu mleka i zato je nikako ne smem tapšati već je ostavimo na malo većem uzglavlju da odmori sisanje jedno 15ak minuta. U tom periodu prodje i štucanje tako da podrigivanje obično i nečujemo. Tako nas je savetovao naš pedijatar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to podrigivanje malo briga jer moja bebica obično povrati malo veću količinu mleka i zato je nikako ne smem tapšati već je ostavimo na malo većem uzglavlju da odmori sisanje jedno 15ak minuta. U tom periodu prodje i štucanje tako da podrigivanje obično i nečujemo. Tako nas je savetovao naš pedijatar.

Nemoj da brines, desava se to kod malih beba. I Aleksa je sigurno dva meseca vracao malo mleka, zato sto je vazduh laksi pa pogura melko (laiciki objasnjeno). I onda iz dana u dan sve manje i manje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja beba nekad podrigne chim je podignem, a nekad netje nikako... al je halapljiva pa imamo problem sa grchitjima.. shou. al sve tje to brzo protji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da brines, desava se to kod malih beba. I Aleksa je sigurno dva meseca vracao malo mleka, zato sto je vazduh laksi pa pogura melko (laiciki objasnjeno). I onda iz dana u dan sve manje i manje .

Moja Dunjica ima problem sa podrigivanjem, to jako tesko kod nje ide. Vrlo cesto bljucne kad pokusa da podrigne. Malo je vise halapljiva pa mislim da je zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nekada ide kao od sale, a nekada ga mogu tapsati do sutra- ne moze. Tako da mi se x puta desilo da ga stavim u krevetac bez podrigivanja (naravno, ostavim ga da lezi na boku, ukoliko bi poslije bljucnuo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas nekada ide kao od sale, a nekada ga mogu tapsati do sutra- ne moze. Tako da mi se x puta desilo da ga stavim u krevetac bez podrigivanja (naravno, ostavim ga da lezi na boku, ukoliko bi poslije bljucnuo).

Isto je i kod nas, nosamo se do iznemoglosti posto cim se najede zaspi, posebno ujutro i nocu. NE volim da ga stavljam u krevetac a da ne podrigne zbog grceva,ali nekad stvarno vise nemamo snage ni muz ni ja. I hvala Bogu, nista mu ne fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se navikli pa jos uvek sestomesecnu Doru podizemo posle mleka-ona podrigne i ubacili smo se da joj je tad lakse... Jel samo zbog grceva podizete bebe da podrignu??? :) Do kad se bebe nosaju posle mleka??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ja ti nisam neki pravi pokazatelj jer sam ja vec u 6 mesecu to uveliko prestala da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe...mi se zaneli :D Prestacemo i mi...OD VECERAS!!! Zvanicno! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moje nisam nesto specijalno nosala radi podrigivanja posle 6mes kada su poceli nemlecnu ishranu

znali su to da urade sedeci izmedju dva zalogaja

malecka sad nekad pa nekad uvece posle flasice mleka podrigne, kada je podignem da je stavim u krevetac, nekad ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veljko podrigne uglavnom posle svakog podoja, nekad preskoči, tada ga uzaludno nosamo i treskamo po ledjima hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki podrigne posle skoro svakog obroka. Tako glasno podrigne, da se desilo jednom da se rasplakao, izgleda da se uplasio od samog sebe. :lol: A mislim da, ako podriga nema ni nakon pet minuta znaci da mu mozda nije ni potreban. Mislim da nema potrebe insistirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma joj, desice ti se i da ti padne sa kreveta :) :0 :). Sve smo mi to prosle.

NE DAJ BOZE TAKO NESTO DA MI SE DESI, TACNO MISLIM DA BIH UMRLA OD STRAHA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A Milenice...sve je to normalno...moj je dva puta pao sa kreveta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je to normalno, ne sekiraj se :)

Beba ne smije da se trese u smislu da je grcevito uhvatis i treses napred-nazad jer bebi moze da natekne mozak, nesto slicno kao potres mozga ... ali za tako nesto je potrebno malo silovitije trzanje .... lagano cupkanje i ljuljanje bebi nece skoditi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jedno pitanjce za iskusne mame vezano za podrigivanje>>>jel stoji da beba posle dojenja tj majcinog mleka ne mora da podrigne i zasto? ako neko zna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam jedno pitanjce za iskusne mame vezano za podrigivanje>>>jel stoji da beba posle dojenja tj majcinog mleka ne mora da podrigne i zasto? ako neko zna....

Beba treba da podrigne posle svakog podoja.

Podrigivanje nema veze sa majcinim ili vestackim mlekom.

Beba treba da podrigne jer se u toku hranjenja naguta vazduha,i to pogotovo ako doji.Flasice imaju air system koji izbacuje visak vazduha iz flasice tako da su manje mogucnosti da se beba naguta.

Neke bebe ne podrignu posle podoja kao npr moja,ali ja sam je uvek pridrzala 2,3min. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mi jos uvek podrugujemo posle mleka, da li verujete.?! a to je zato sto luka ima refluks, pa kao da smo beba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mi jos uvek podrugujemo posle mleka, da li verujete.?! a to je zato sto luka ima refluks, pa kao da smo beba.

Sta je refluks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.