Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Na koji način se negujete u trudnoći?

Da li imate problema sa kilažom, strijama, suvom kožom.

Kažite nam svoja iskustva kako ste se negovali tokom trudnoće!

Daca93 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bez strija samo saljic verujte na rec, 30 kg sam se ugojila i nijedna strija samo sam se tim melemom mazala :rolleyes: :rolleyes:

zvezdarak i konjina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naucno je dokazano da strije ne mozemo spreciti ako nam je koza genetski tava. Mozemo ih eventualno usporiti i ublaziti. Ja se mazem svim i svacim od pocetka, ugojila sam se teorijski samo 2 kg (zato sto sam na pocetku trudnoce smrsala, pa mozda onda treba reci 6kg?), a puna sam ogromnih strija.

Zavidim zenama koje ih nemaju. Meni su se pojavije sa 12 godina kada sam ocela naglo rasti, a bila sam zgodan devojcurak. Ali nisam imala na stomaku. Sada sam kao zebrica, ali neka, to su moja ordenja iz rata za dobijanje ovog deteta :)

Saky25 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, sve je individualno i genetski, to je cinjenica. Ja sam u 34-oj nedelji i mazem se Saljicevim melemom ujutru, a maslinovim uljem uvece od treceg meseca. Zadovoljna sam, koza je konstantno natopljena i masna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja koza je negovana, meka, divna, hidrirana...ali puca i dalje....mama, sta si mi to prenela? :rolleyes:

A probala Striet, Niveine proizbode, Dove, Balea, Pavloderm, Saljicev melem, i sad se mazem obicnim mlekom za bebe, ne znam ni proizvodjaca, kosta oko 100 din i bas mi je fino :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koristim avon (skin so soft) posle svakog tuširanja, za sada je super! Ulazim u 15-tu nedelju! Nema pucanja kože ili strija, mada ja imam višak kilograma mnoooogo pre trudnoće - zato sam tako impresionirana što se još ništa nije pojavilo tog tipa! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice,

kazes da imas viska kg. Pa onda vec mozes videti da li ti je koza sklona strijama ili ne . Ako ih nemas a bucmasta si, verovatno ti stomacic ni sada nece puno stradati. Ali cekajmo jos, pa tek si usla u cetvrti mesec, nekome popuca pri kraju devetog. Ja cu dotle biti kao da su me 10 tigrova napala ^_^.

lexy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazala sam se Mustelinom kremom protiv strija u toku dve trudnoce i ni jednu striju nisam dobila. Jedina mana je sto je skupa. U DM-u ima da se kupi uljana kupka za trudnice. Ona mi je isto bila super, lepo je omeksavala kozu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se mazala od 4-og meseca Saljicem i osim sto mi je ublazio svrab,nije mi znacajnije pomogao,popucala sam maltene preko noci pred i to pred sam kraj (negde u 37.nedelji),ali s obzirom da sam imala stomak za koji su dr mislili da je blizanacki,nije ni cudo.Koza mi se jos dobro i drzala do te 37.nedelje s obzirom koliko se sirota isteglila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se mazala od 4-og meseca Saljicem i osim sto mi je ublazio svrab,nije mi znacajnije pomogao,popucala sam maltene preko noci pred i to pred sam kraj (negde u 37.nedelji),ali s obzirom da sam imala stomak za koji su dr mislili da je blizanacki,nije ni cudo.Koza mi se jos dobro i drzala do te 37.nedelje s obzirom koliko se sirota isteglila.

ah nija nisam bolje prosla.mazaöa sma se dva do tri puta na dam sa najboljim uljem od milupe frei,i jos nekim kremama i to od 8 sedmice trudnoce do kraja al sma popucala u 8 mjesecu preko noci,od stomaka pa do koljena drecala sam pred ogledalom ko luda al sma posle shvatila da je najbitnije da je moja mala emina dosla na ovaj svijet zdrava i ziva i nema para da se to plati pa ni neispucana koza nebi mogla ovako da uzdrma moje srce kao njen osmijeh...ljubi je mami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 25. sedmici i hvala Bogu jos nisam ispucala :D . Mazem se kokosovim puterom koji je kao i namjenjen za borbu protiv strija, ali ujedno i maslinovim uljem. Inace sam sklona debljanju, ali dosad se nisam puno ugojila. Dobila sam oko 5kg, a sta ce biti kasnije...ko zna?

Ali nemojte se brinuti previse oko toga. Strije su u jednu ruku i genetske i nezaobilzne, tako da nam je dzaba da se sikiramo. A kad se samo sjetmo nasih bebaca...pa kome moze biti zao ako malo i popuca :), zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada sam u 35. nedelji i ugojila sam se 8kg, redovno koristim niveino mleko za telo ili saljicev melem, a tek po koja ljubicasta crtica se pojavila na grudima...genetski, i moja mama ih ima. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dobila ni jednu striju ni u prvoj trudnoci ni sada. I tada i sad se mazem uljem za trudnice iz DM-a i super mi je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam dobila ni jednu striju ni u prvoj trudnoci ni sada. I tada i sad se mazem uljem za trudnice iz DM-a i super mi je!

Cao Tammy! Ja sam u 36.nedelji i od treceg meseca se mazem uljem "Babylove"

iz DM-a. Meni je super! Do sada sam se ugojila 20kg i za sada nista od strija! Mada sad kad cujem druge mame... znaci da do kraja necu biti sigurna :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je dobila mnooogo strija dok je mene rodila i slisajuci pricu o genima bacila sam se na mazanje cim sam saznala da cu imati bebca. Prvo se izmasiram maslinovim uljem, al posto mi taj miris i nije bas sjajan ja dodam i Niveino mlijeko... U 30-oj sam nedelji, dobila sam oko 11 kg-strija nema (jos uvijek)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno zavisi od kvaliteta koze. U trudnoci sam se mackala pavlovicevom svakog 3 dana, iz prostog razloga-mrzi me, i nemam ni jednu jedinu crticu. Niti sam je ocekivala, ali `ajde sve je moguce. Moja mama je rodila dvoje i nije ispucala, obe imamo zaista jako elasticnu kozu. To je i doktor primetio kada sam bila na UZ pregledu i kada sam mu priznala koliko "cesto" se mackam, rekao mi je samo da nema ni potrebe, jer se "iz aviona" vidi da sam elasticna. Inace, moj decak je tezio 4.200kg, a kada sam isla ulicom iza coska prvo stomak proviri, pa onda ja ;) Mozete misliti koliko mi se stomak isteglio, i opet nista.

Eto drage moje, genetika je cudo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za strije sam koristila razne preparate, i veoma skupe, a i jeftine. Ispostavilo se da cena i kvalitet nemaju veze. Najzadovoljnija sam bila Šaljićevim melemom.

Saky25 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Tammy! Ja sam u 36.nedelji i od treceg meseca se mazem uljem "Babylove"

iz DM-a. Meni je super! Do sada sam se ugojila 20kg i za sada nista od strija! Mada sad kad cujem druge mame... znaci da do kraja necu biti sigurna :(

Ja sam isto u prvoj trudnoci dobila 20 kg imala sam samo 50 kg kad sam ostala trudna i nigdje ni jedne strije. Sada sam dobila "samo" 10 premda mi je trbuh sada puno, puno veci! Ja se nekako tjesim ako nije bilo strija do sada nece ni od sada... :lol:

@mira34, i ja isto mislim da cijena i kvalitet nemaju bas nikakve veze!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam imala naviku da se namazem nekim mlekom za telo posle tusiranja, pa tako i sad samo sam uzela neki melem protiv strija, 33 ned al jos nista nisam primetila, al stomacic je bogami povelik! Mada ni moja mama nikad nije imala problema s tim! Genetika!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjice,naravno da mi nije cilj da te zaplasim,ali ne mora,nazalost,ni to uvek da znaci... :( Moja isto ni jednu striju za obe trudnoce,a ja se rascvetala kao kupus :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad 29 ned. trudnoce,cim sam saznala da sam trudna kupila sam onaj Saljicev "Striet" i jos ga imam...Eto koliko se cesto mazem... Za sad nemam strija,ima vremena.... :) Mada,mislim da ne zavisi to puno od mackanja,nego od toga kakva ti je koza.

Moja mama u obe trudnoce nije dobila ni jednu striju,a ugojila se 30kg!

Ja sam se vise mazala i negovala pre trudnoce nego sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja buduća snaha radi u apoteci i negde u trećem mesecu mi je ponudila mast koju sama pravi. Sadrži neka ulja, vitamin E, Pavlovićevu mast i dodaje Niveinu kremu da miriše. Od tada se mažem svake večeri posle tuširanja i koža mi bude masna po malo i sutradan. Nemam ni jednu striju, a sklona sam tome, jer sam se naglo ugojila u srednjoj školi i od tada imam male bele brazde po kukovima i grudima. Bila sam ubeđena da će me sada snaći isto to, pogotovo što mi je majka kao zebra. Možda će i kasnije, sada sam u 30-oj nedelji, imam 6 kilograma više. Kažu da i posle porođaja treba mazati, dok se vraća koža na svoje mesto. Elem, hvala snajCi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se dok sam bila trudna baš redovno mazala Šaljićevim Strietom, ali nisam baš zadovoljna... na stomaku nemam ni jednu nedinu striju, ali ih imam na grudima i na bokovima... mislim da ti preparati možda mogu donekle da pomognu, ali mnogo toga zavisi od toga kakva je koža...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke.. Nova sam ovde. :rolleyes: Trudnoća mi je stara 20 nedelja , ugojila sam se 2-3 kg. Šta mislite o vazelinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od samog početka trudnoće mažem se maslinovim uljem, a od pre dve nedelje uvela sam i Aventovu kremu protiv strija. Za sad je koža meka i hidrirana, ali tek sam u 17 nedelji, i stomak mi još uvek nije toliko veliki, mada je uočljiv. Koliko će mackanje da pomogne videćemo. Moja sestra npr u provoj trudnoći ih nije imala, dok su joj se u drugoj, 5 god nakon prve, pojavile crvenkaste strije, koje su u potpunosti nestale nakon porođaja, pošto je ona nastavila da koristi preparate protiv strija i nakon porođaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.