Samodavanje inekcija u postupku VTO

odgovora

Objavljeno

uhhh....kad se setim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uhhhh mene izgleda ovo ceka .........

Je l bboli kad sam sebi dajes injekcije ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suprofact malo pecka kad ubrizgavas , ali u principu ne boli nista :)

Oguglas! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jesu li to bas prave injekcije ili one kao insulinske iglice, sto dijabeticari daju sami sebi ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suprofakt i menopur prilagodjavas sebi, odnosno kupis spric i iglu koju hoces a gonal i stop inekcija su upakovane vec i moze se reci da su tanke i kratke iglice :)

Ja sam na primer superofakt primala 0.3, znaci tu moze maleni spric i igla, a menopur sam primala od 3 i tu mora malo deblja igla jer se on mucka..pravi se mesanjem praha koji je u jednoj boci i rastvora koji je u drugoj.

Ali on ide u guzu uglavnom i najmanje boli od svih navedenih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, svaka vam cast imate jedno OGROMNO divljenje sa moje strane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Cipi na informacijama. :wub: Da li mozes da mi kazes koliko se ukupno primi injekcija ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu nema pravila, sve zavisi od sheme koju dobijes.

Znam da u Jevremovoj rokaju samo suprofact i gonale sto po mom misljenju nije ok.

Superofact ti obara prirodne hormone da se ne mesaju sa stimulacijom, gonal pravi jc , a menopur utice na rast i sazrevanje..

Po mom misljenju treba da se radi ovakva shema jer to mozes da kontrolises..sve ostalo ne, i cesto se desava da upadas u hiperstimulaciju i da ne dobijes zrele jc..tj ti ih dobijes u ok broju ali ne bude to to.

Doktor po tvom stanju odredjuje terapiju..

Jedno je ako si ti ok a suprug je problem, a drugo je ako ti imas problem i pcos..na primer,...

Kod mene je bilo sve ok..

Shema je izgledala ovako:

- prvih 15 dana sam primala samo suprofact od 0.3 svaki dan u rame

- od 16 og dana do 19 dana sam primala suprofact i gonal - znaci ukupno 4 inekcije gonala.

- od 20og dana pa do 27og dana sam primala suprofact i menopur 3

- 28,29,30 dan su mi svaki dan vadili krv da vide koji je nivo estradiola jer je on jedini pravi pokazatelj zrelosti jc..moj dr ne veruje uz razmerama.

Kaze da dimenzija folikula moze da prevari a estradiol ne moze.

-30dc sam primila stop i posle 72h mi je radjena punkcija !

:)

Znaci, suprofact se prima od prvog do poslednjeg dana stimulaciju..a gonale i menopur odredjuju svakoj zeni ponaosob. Tu nema pravila i shablona.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da.. postoji klasicana i skracena shema...duga ili kratka..

Ja sam isla na dugu jer mi je dr rekla da je to manji shok za organizam i da je bolje..

Sve sam placala i ako te zanima cena mojih inekcija je bila oko 600-700e (2 boce suprofacta, 4 gonala, preko 30 menopura i stop inekcija) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh :( Oboje smo problematicni. On malo plivaca, koji bas i ne plivaju nesto, ja pcos i ispostavilo se ne bas prohodni jajovodi.........Sad sam na hormonskoj terapiji, kad to zavrsim onda klomifen i onda najverovatnije na zimu VTO. Pripremam se psihicki i sakupljam informacije, do sad me ovo nije zanimalo...jbg

Hvala zeno draga !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne sekiraj se zbog PCOS, suprofact to obori i nemas brige..

Pazi se klomifena zbog pcos..

Kad sve to prodje pricacemo..necemo unapred :*

I mene je cekao transfer posle neuspele vto..trebao je da bude oko 20.03...12.03 sam saznala da sam trudna prirodno..tako da glavu gore...

I mi smo slabi sa plivacima..taj mesec kad sam zatrudnela radio je spermogram i imao je 13 miliona! Od toga nesto malo pokretno..pa ti vidi ... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto 13 mil, malo se mrduckaju :lol: ali dr kaze da je to za vto sasvim dovoljno

Ja se plasim tog klomifena, ali opet dr kaze da treba da se napravi klomifenski test, da vidi kako se ponasaju....mada ja imam bas puno, puno tih folikula, al eto samo tako cekaju nesto :) i ode ja u off, a vidim da nas zene ovde kritikuju sto caskamo na temama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otvorila sam temu klomifen, pa mozes tamo da prebacis postove... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao cure imam jedno pitanje pomagajte moja sestra je prvi put radila vto znaci oplodili su je 1 avgusta posle nekih 15 dana na dan kad je trebala dobit menstruaciju dobila je ali samo toliko da se pokazala pa je odma uradila beta test ali on je bio negativan ali na klinici su rekli da sacekamo ultrazvuk jer je rano pa beta nemora da s pokaze dali je neko imao slicno iskustvo unapred zahvalna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sta podrazumevas pod negativnom betom? jel 0 ili? ja sam imala betu 2,5 kad sam je prvi put izvadila (9 dan od transfera) i posle dva dana je bila 11. ako je beta ispod 2 smatra se da nije uspela oplodnja,ali ipak neka ponovi betu posle dva dana od vadjenja prve bete.

ciklus moze biti poremecen zbog hormona kojih je mnogo u organizmu,pa tako moze da izostane,bude oskudan,bude obilan.moze da bude samo spotting ma svasta. moj savet je da ponovi betu,ako se ne dupla neka ne brine ciklus ce doci,mozda eventualno da proveri na uzv da nije ostao neki folikul koji se pretvara u cistu pa on moze da koci dobijanje ciklusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice bockanja ja sam tecnost izvlacila i bocice (suprefakt,gonal) velikom iglom a bockala se malim,insulinskim. u mariboru na klinici sam dobila gonal u olovci.

to mi je bilo ko dobar dan,ne boli nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke procitala sam to sto ste napisale za samodavanje injekcija i malo mi je frka oko toga ali sve se prezivi. Nego htela sam da pitam ako moze neka da mi objasni kako ide proces oko terapije za VTO. Zavrsila sam sve papire i sad treba da predam u GAK Nis .Interesuje me koliko se ceka da te pozovu, da li i suprug prima neku terapiju sobzirom da je problem kod njega(oligospermija),i gde se primaju injekcije.Mislim u koju kliniku. Hvala unapred .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke procitala sam to sto ste napisale za samodavanje injekcija i malo mi je frka oko toga ali sve se prezivi. Nego htela sam da pitam ako moze neka da mi objasni kako ide proces oko terapije za VTO. Zavrsila sam sve papire i sad treba da predam u GAK Nis .Interesuje me koliko se ceka da te pozovu, da li i suprug prima neku terapiju sobzirom da je problem kod njega(oligospermija),i gde se primaju injekcije.Mislim u koju kliniku. Hvala unapred .

Bravo za pitanje malisa,bas sam i ja htela to isto da pitam....ODGOVORITE NAM...ALOOOOO...IMA LI KOGA?????DA LI SE MI JEDINE OVDE SPREMAMO ZA VTO???? :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za pitanje malisa,bas sam i ja htela to isto da pitam....ODGOVORITE NAM...ALOOOOO...IMA LI KOGA?????DA LI SE MI JEDINE OVDE SPREMAMO ZA VTO???? :unsure: :unsure: :unsure:

NADAMO SE BRZOM ODGOVORU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke procitala sam to sto ste napisale za samodavanje injekcija i malo mi je frka oko toga ali sve se prezivi. Nego htela sam da pitam ako moze neka da mi objasni kako ide proces oko terapije za VTO. Zavrsila sam sve papire i sad treba da predam u GAK Nis .Interesuje me koliko se ceka da te pozovu, da li i suprug prima neku terapiju sobzirom da je problem kod njega(oligospermija),i gde se primaju injekcije.Mislim u koju kliniku. Hvala unapred .

Malisa vidim da si iz Nisa.Interesuje me da li ste bili kod doktora Mihajla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postaviću jedan link, odnosno priču od članice CIPIRIPI, njena iskustva sa jednog drugog foruma. Iskreno se nadam da ćete pronaći nešto važno što će vam pomoći.

Mislim da bi vam ovdje CIPIRIPI najviše pomogla, ali ona više nije u aktivnom statusu što mi je žao.

VTO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa vidim da si iz Nisa.Interesuje me da li ste bili kod doktora Mihajla?

Nisam iz Nisa. A nisam ni bila kod dr Mihajla. Moji rezultati su u redu tako da se samo suprug lecio ,ali bez uspeha. Resila sam da probam VTO .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke procitala sam to sto ste napisale za samodavanje injekcija i malo mi je frka oko toga ali sve se prezivi. Nego htela sam da pitam ako moze neka da mi objasni kako ide proces oko terapije za VTO. Zavrsila sam sve papire i sad treba da predam u GAK Nis .Interesuje me koliko se ceka da te pozovu, da li i suprug prima neku terapiju sobzirom da je problem kod njega(oligospermija),i gde se primaju injekcije.Mislim u koju kliniku. Hvala unapred .

Ako sam dobro razumela ti sad treba da ideš na drugostepenu komisiju?

Ja sam išla u NS .Izmađu prvostepene i drugostepene komisije sam čekala 3 nedelje,a kad sam prošla drugostepenu komisiju čekala sam 2 nedelje da nam jave iz klinike da smo prošli kroz " portal" i dali nam termin kad da dođemo na kliniku sa uputom za stacionarno lečenje.Onda ti dr uradi UZ i ako je sve ok,onda počinješ sa terapijom,koju ti dr oredi da li je to Suprfact ili (ovom drugom ne znam ime jer sam ja primala Suprefact).Pošto si na nac.programu ti injekcije dobiješ besplatno.Daju se s.c. odnosno pod kožu(u ruku,stomak,ili nogu).Možeš sama sebi da daješ ili da ideš u kliniku da ti daju ili u dom zdravlja.Posle toga vadiš krv E2 i LH i ako je E2 ispod 20 krećeš sa stimulacijom.Ja sam primala Gonal f.Daje se isto s.c.Na osnovu tvog UZ određuje se koliko ćeš dana primati injekcije.Zatim sam primila Menopur on se daje i.m. u debelo meso,ja sam primila 4 ampule i posle toga stop injekciju.Posle 3 dana sam išla na aspiraciju pa za 3 dana na ET.I sad čekamo betu.

Što se tiče tvog supruga to zavisi od nalaza mm ima oligoastenospermiju i nije primao nikakvu terapiju.Radili su nam ICSI.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Jelenamb na trudu,malisa i ja smo zaglavile u tom zacaranom krugu i bas su nam potrebna vasa iskustva i saveti,trebamo i da odlucimo na koju cemo kliniku ici...jos uvek smo status quo :blink: :blink: ....hvala ti do neba t4614.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.