Utisak dana

odgovora

Objavljeno

jao hit dana mi je doktorka što menja pol da ne bi išla u penziju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, sou. ja bih promenila ako moze da idem. kao onaj transgender major iz vj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pročitah negde da je dobila i rešenje da ide na neiskorišćen odmor. Tačno je ćaknuta

ili joj na poslu lepše nego kod kuće sa mužem... pa se vrv nada da će i on pobeći kad se konvertuje u gentlmena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nekoga na posao,garant :D neku koleginicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu da proces traje dve godine i taman dok promeni opet mora u penziju. Ok mi je da hoce da iskaze neki stav sa tim, pa govori da bi uradila kao imaginarno, ali ako stvarno udje u proceduru onda je caknuta i ne bi joj trebalo dozvoliti.

A i brate mili, baba idi u penziju, toliko mladih nema posao ona bi da umre na poslu, kao da nema ko da je zameni (mislim da je i rekla da nema).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Васпитач на удару женског шовинизма

октобар 14

11:08

2015

Tweet in

Share

У претходних годину дана тридесетдеветогодишњи васпитач Н. С. конкурисао је на 30 огласа за посао у државним предшколским установама, који се објављују у публикацији Националне службе за запошљавање. На његове пријаве није одговорио нико из предшколских установа Палилула, Стари град, Барајево, Савски венац, Раковица, Чукарица, Земун, Сурчин, Нови Београд и Врачар. Када се у предшколској установи у неформалном разговору распитао има ли шанси да добије посао, рекли су му да је – погрешног пола и објаснили да су вртићи углавном женски колективи и да чланови „кадровске комисије” не воле мушке васпитаче.

„Ова примедба звучала ми је више него неумесно јер сам радио као васпитач у предшколским установама Нови Београд и Сурчин, имам положену лиценцу за васпитача и нико ми током школовања није скренуо пажњу на чињеницу да сам ’погрешног’ пола и да ће ми бити тешко да нађем посао. Чињеница је да су мушки студенти били мањина на Вишој школи за образовање васпитача – од 240 студената само су пет били мушкарци, али не сматрам да мој пол представља препреку за бављење овим послом”, наводи наш саговорник и додаје да је разлог због којег се одлучио да буде васпитач огромна љубав према деци. Иначе, он и супруга имају троје малишана.

zelenaucionica.com/vaspitac-na-udaru-zenskog-sovinizma/?lang=cir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hmmm,stvarno kad pogledam sve su zenski vaspitaci.Nikada nisam razmisljala o ovome,ali sad kad sagledam ne znam da li bih volela da mom detetu bude muski vaspitac.Mada,ima i onih koji su blaze naravi od zena,a i manje sujetni,pa mozda i ne bi bilo lose.

Ne slazem se da treba da postoji diskriminacija bilo kakva,za bilo koj posao,ali kad zena moze da drzi pendrek,zasto muskarac ne bi mogao biti vaspitac?!

bikica85, pricalica i Brezica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas bez veze. Ne vidim nista lose u tome da i muškarac radi u vrticu kao vaspitač. Stvarno glupost.

bikica85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajte bre, ma ko ih sljivi. nek i njima negde prolaz bude otezan. da vide malo kako je. ^_^

(zezam se)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima Nina Majina vaspitaca. Bilo mi super da cujem to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja starija ćerka ima vaspitača...fenomenalnog...i čini mi se da sa njima uradi više nego tri vaspitačice zajedno...pravi Branko Kockica...obožavaju ga svi bukvalno...meni se čini da bi možda i deci bilo interesantnije da imaju mešovite vaspitače, rekla bih da im je pristup drugačiji...Z. je donekle bila rezervisana dok se on nije pojavio...a sada obožava vrtić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima u vrticu od mog sina par vaspitaca, vecina je u mladjim grupama, u starijoj ima jedan, ali nije u sobi od A. On ih ujutro primi pre nego sto dodju sve vaspitacice, posto vrtic radi od 6 te ne dolaze svi u isto vreme, jako je mlad i simpatican, A ga cesto spominje i dopada mu se. Videla sam da svako dete pomazi po kosi kad dodje, pita ih kako su, jesu li se naspavali, meni je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samnom u istoj grupi je bio jedan momak koji je isao za vaspitaca i tako se potrefilo da smo dobili isti vrtic za praksu samo smo bili na razlicitim odjeljenjima. Jednom prilikom nam je receno da on ima vecu sansu za stalni posao jer su vaspitaci trazeniji, upravo da bi se razbile te predrasude. Ali sta ovdje jos rade, vaspitacima nude vecu satnicu da bi ih namamili u ovu bransu u sto vecem broju. Na jednoj strani rade protiv diskriminacije, dok na drugoj je stvaraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tuga, jb, tuga :(

neverovatno šta se dešava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada mi nece biti jasno dokle ce milioni nevinih zrtava stradati zbog grupe zterorista. Sto njih ne pohvataju a ne da ruse sve sto je neko godinama stekao. I sad u svemu ovome izgubio i porodicu i dom i sve,i na putu za bolje sutra(citaj Nemacku) umro od bolesti,gladi, ili od batina na granici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je porazilo kako to izgleda. nestvarno. kao u onim filmovima posle kataklizme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bilo bi lepo da to zaživi,velika ušteda vremena i živaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo jezivo.

S.Koreja bi se postidela.

Mislim da smo kuvani kao ona zaba iz price cim vise ne reagujemo.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izguglali ljudi. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da. Plus čitaju da su se stanovi razgrabili, idu kao alva. Mis'im niko lud ne bi prodavao/kupovao stanove u nepostojećim kulama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.