"Jednom carski - uvek carski?"

odgovora

Objavljeno

Prvi porodjaj je bio carski.Za drugi su mi rekli da moze biti i prirodno,da nema veze sa prvim porodjajem.

Danas mi je jedan uvazeni strucnjak rekao da je bolje i sigurnije po mene i bebu da i drugi porodjaj bude carski.Moze prirodno,ali je veliki rizik jer moze da dodje do pucanja materice.

Da li ima dama koje su se poradjale i prirodno i carski i kakvo vam je iskustvo?

I kakav je uopste vas stav o ovome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle prvog CR, kuma je rodila jos dve devojcice prirodnim putem. Nikakvih problema nije imala. Izmedju prvog i drugog poroda je bilo 2,5god a izmedju drugog i treceg 1 godina.

Spartanka i enav volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana,ako imas izabrnog lekara poslusaces njega sta ti kaze.Moja izabrana ginekologica je bila stava da posle carskog ide carski i tako je uradila...da sam tada naisla na drugog dr sa drugacijim stavom i porodjaji bi mi bili razliciti mozda.

I meni je dr kao argument stavljala to pucanje materice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja zaova posle prvog carskog je rodila drugo dete normalnim putem i sve je bilo ok. Da napomenem da je ona babica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana, zasto je prvi porodjaj bio na carski rez? Jer ako je beba okrenuta bila karlicno prvi put, ili je bila malo veca onda postoji velika verovatnoca da ce opet biti isti slucaj, pa samim tim i carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako,ja jos uvek ne znam da li su mene za dzabe sekli ili ne. :blink:

Vodila sam trudnocu privatno sve do pred sam porodjaj.Trudnoca uredna,beba prednjaci glavicom sve kako treba.Onda dr kod kojeg sam htela da se porodim je bio na odmoru i ajde izaberem nekog levog doktora.Posle prvog pregleda taj dr mi kaze da je karlica uska ,a beba krupna i bolje je da bude carski.

Sve to odokativno. :unsure:

Kad se porodjaj zavrsio dr mi je rekao da je ipak bolje sto je bio carski jer bi se verovatno namucila.

E sad sam za drugi porodjaj razmisljala da trazim da mi urade karlicne mere i da ako je moguce idem na prirodan porodjaj.Medjutim mislim da je sigurnije carski,bezbednije sa manjim rizikom,nekako bih bila mirnija,jer nikako ne bi volela da se namucimo i beba i ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako,ja jos uvek ne znam da li su mene za dzabe sekli ili ne. :blink:

Vodila sam trudnocu privatno sve do pred sam porodjaj.Trudnoca uredna,beba prednjaci glavicom sve kako treba.Onda dr kod kojeg sam htela da se porodim je bio na odmoru i ajde izaberem nekog levog doktora.Posle prvog pregleda taj dr mi kaze da je karlica uska ,a beba krupna i bolje je da bude carski.

Sve to odokativno. :unsure:

Kad se porodjaj zavrsio dr mi je rekao da je ipak bolje sto je bio carski jer bi se verovatno namucila.

E sad sam za drugi porodjaj razmisljala da trazim da mi urade karlicne mere i da ako je moguce idem na prirodan porodjaj.Medjutim mislim da je sigurnije carski,bezbednije sa manjim rizikom,nekako bih bila mirnija,jer nikako ne bi volela da se namucimo i beba i ja.

Odokativno?! Pa kako je moguće to? Zar ti nisu uzimali karlične mere? Zar to nije uobičajeno u svim porodilištima? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odokativno?! Pa kako je moguće to? Zar ti nisu uzimali karlične mere? Zar to nije uobičajeno u svim porodilištima? :unsure:

Moon dr me je odveo u jednu malu kancelariju i nasamo rekao da ce uraditi carski,da to ostane medju nama.Ne kazem da je bila greska,samo mi je krivo sto zaista nisam sigurna da li su me sa pravim razlogom sekli.Niko mi nije uzimao karlicne mere,niti sam tada znala da se to uopste radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vecina dr sa kojima sam se sretala su tog stava da posle jedng cr dolazi i drugi.. mada, znam i ja za one koje su se posle cr porodile vaginalno..

ne znam i ne mogu da verujem .. u kom si se porodilistu to poradjala da nisu uzimane karlicne mere :o :o :o

meni je drugi porodjaj bio hitan cr jer je bio karlicno, sva plodova vodica iscurela, kontrakcija nije bilo ni posle kratke indukcije niti sam se otvarala vise od 2 prsta- a takva sam otprilike i dosla u porodiliste nekih 12h ranije.. bebi je pupcana vrpca bila 3 puta omotana oko vrata i jako zategnuta i da su krenuli prirodni porodjaj pitanje je da li bi preziveli i kako i beba i ja. tako da sam ja super prosla iako sam kukala i nisam zelela cr.

sledeci porodjaj cu traziti cr jer sam se mnogo brze oporavila nego posle prirodnog, dr koja me je operisala je divna i pokusacu sa njom da dogovorim da me opet operise. cr je bio u spinalu i potpuno sam zadovoljna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon dr me je odveo u jednu malu kancelariju i nasamo rekao da ce uraditi carski,da to ostane medju nama.Ne kazem da je bila greska,samo mi je krivo sto zaista nisam sigurna da li su me sa pravim razlogom sekli.Niko mi nije uzimao karlicne mere,niti sam tada znala da se to uopste radi.

Pa dobro, kako god bilo, sad više i nema svrhe da razmišljaš da li je bilo razloga za carski ili ne. ;)

A ako sada lekar kome ti veruješ i kažeš da je dobar strunjak, kaže da je bolje opet CR, onda treba i da ga poslušaš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon dr me je odveo u jednu malu kancelariju i nasamo rekao da ce uraditi carski,da to ostane medju nama.Ne kazem da je bila greska,samo mi je krivo sto zaista nisam sigurna da li su me sa pravim razlogom sekli.Niko mi nije uzimao karlicne mere,niti sam tada znala da se to uopste radi.

Jel ti trazio pare? Ili si mu ti sama dala? Inace mi ovo nema smisla... :unsure:

Sobzirom da je mali razmak izmedju dve trudnoce, ja bih se ipak odlucila na carski, naravno uz savet doktora.

Moj savet je da imas jednog doktora koga ces da "slusas" i kome verujes i sta ti on preporuci, tako i uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti trazio pare? Ili si mu ti sama dala? Inace mi ovo nema smisla... :unsure:

Sobzirom da je mali razmak izmedju dve trudnoce, ja bih se ipak odlucila na carski, naravno uz savet doktora.

Moj savet je da imas jednog doktora koga ces da "slusas" i kome verujes i sta ti on preporuci, tako i uradi.

sa ovim se slazem. prvu trudnocu sam isla gde sam stigla zbog ne sredjene dokumentacije, kasnije smo se vencali, bla blabla.... ali sam sve rezultate nosila i pokazivala mojoj sadasnjoj dr i velikoj prijateljici i samo nju slusala. iako su ovi privatnici sve i svasta savetovali da radim, samo kako bi uzeli pare..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj je bio carski.Za drugi su mi rekli da moze biti i prirodno,da nema veze sa prvim porodjajem.

Danas mi je jedan uvazeni strucnjak rekao da je bolje i sigurnije po mene i bebu da i drugi porodjaj bude carski.Moze prirodno,ali je veliki rizik jer moze da dodje do pucanja materice.

Da li ima dama koje su se poradjale i prirodno i carski i kakvo vam je iskustvo?

I kakav je uopste vas stav o ovome?

Ja sam prvi put išla na carski jer su mi karlične mere ispod minimuma za prirodni porođaj, tako da i ovaj put za mene nema dileme. Jedino bih volela da to ovaj put bude u spinalnoj anesteziji, kako sam se i prošli put dogovorila sa dr, ali mi je neko zeznuo pripremu pa sam morala na opštu. <_< <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel ti trazio pare? Ili si mu ti sama dala? Inace mi ovo nema smisla... :unsure:

Sobzirom da je mali razmak izmedju dve trudnoce, ja bih se ipak odlucila na carski, naravno uz savet doktora.

Moj savet je da imas jednog doktora koga ces da "slusas" i kome verujes i sta ti on preporuci, tako i uradi.

Imam ja mog privatnog dr kojeg slusam za sve i vodi mi obe trudnoce,medjutim kad dodjes u bolnicu tek u devetom mesecu,jos kad kazes da dolazis od privatnika i ako se nadje dr koji ne saradjuje sa tvojim dr onda vas da izvinete zezaju kako ko stigne,i ni Bog te ne moze spasiti.

Kamilice dr mi je trazio pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet je da imas jednog doktora koga ces da "slusas" i kome verujes i sta ti on preporuci, tako i uradi.

Imaj jednog doktora koga ćeš da slušaš, ali uvek traži i drugo mišljenje. ;)

Ne treba nikoga uzimati zdravo za gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja mog privatnog dr kojeg slusam za sve i vodi mi obe trudnoce,medjutim kad dodjes u bolnicu tek u devetom mesecu,jos kad kazes da dolazis od privatnika i ako se nadje dr koji ne saradjuje sa tvojim dr onda vas da izvinete zezaju kako ko stigne,i ni Bog te ne moze spasiti.

Kamilice dr mi je trazio pare.

Mamu im lopovsku :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi porodjaj carski,kad sam otisla u Betaniju da zakazem za drugi porodjaj isto CR,zena mi je rekla da ako je prvi CR ides i na drugi,jedinooo ako bi porodjaj krenuo i glava izasla dok ne stignes u Betaniju onda ide prirodno,eto tako je meni receno. Razlika je 2,5 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja mog privatnog dr kojeg slusam za sve i vodi mi obe trudnoce,medjutim kad dodjes u bolnicu tek u devetom mesecu,jos kad kazes da dolazis od privatnika i ako se nadje dr koji ne saradjuje sa tvojim dr onda vas da izvinete zezaju kako ko stigne,i ni Bog te ne moze spasiti.

Kamilice dr mi je trazio pare.

Zato ti je i bio carski, da doktor zaradi nesto! :angry: :angry:

Imaj jednog doktora koga ćeš da slušaš, ali uvek traži i drugo mišljenje. ;)

Ne treba nikoga uzimati zdravo za gotovo.

Sa ovim se ne slazem, ako verujes jednom doktoru a to poverenje je zasnovano na dobrim postupcima u praksi, onda nema razlga da sumljas u njega. Jos jedno (ili vise) misljenja ti mogu samo stvoriti cirkus u glavi i da tek onda ne znas kako i sta! ;)

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj prvi je carski, a za drugi kad se odlucim, opet ce biti carsk, jednostavno ne bih da rizikujem, bojim se. A tako bih volela da znam kako to izgleda poroditi se prirodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo teme o kojoj razmisljam od kako sam resila da ostanem trudna drugi put :)

Naplasena od prirodnog porodjaja (sa prvim detetom sam se poradjala i prirodno i carski) na proslom pregledu, u trecem mesecu trudnoce, sam pitala izabranog lekara kako ce da me porodi. Na moje razocarenje rekao mi je da ce porodjaj da zapocne prirodnim putem pa kako zavrsi <_< . Spomenuo je rupturu materice i ostale komplikacije koje mogu da uslede zbog prvog carskog reza, ali ce svakako porodjaj da pocne prirodno. Rekao je jos da nece biti razloga za carskim rezom ukoliko se sve lepo namesti da beba nesmetano izadje napolje, ukoliko je grlic skracen, karlica dovoljno rasirena i jos mnogo toga je nabrojao. I jos je dodao da se plasim prirodnog porodjaja samo zato sto ne znam posledice carskog reza-a to je za strah... I tako sam ja resila da prestanem da razmisljam o porodjaju dok ne udjem u deveti-a onda...kmmm-neka mi je Bog u pomoci! Bebu zelim i na koji god nacin-dobicu je!

jaroslawa i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo teme o kojoj razmisljam od kako sam resila da ostanem trudna drugi put :)

Naplasena od prirodnog porodjaja (sa prvim detetom sam se poradjala i prirodno i carski) na proslom pregledu, u trecem mesecu trudnoce, sam pitala izabranog lekara kako ce da me porodi. Na moje razocarenje rekao mi je da ce porodjaj da zapocne prirodnim putem pa kako zavrsi <_< . Spomenuo je rupturu materice i ostale komplikacije koje mogu da uslede zbog prvog carskog reza, ali ce svakako porodjaj da pocne prirodno. Rekao je jos da nece biti razloga za carskim rezom ukoliko se sve lepo namesti da beba nesmetano izadje napolje, ukoliko je grlic skracen, karlica dovoljno rasirena i jos mnogo toga je nabrojao. I jos je dodao da se plasim prirodnog porodjaja samo zato sto ne znam posledice carskog reza-a to je za strah... I tako sam ja resila da prestanem da razmisljam o porodjaju dok ne udjem u deveti-a onda...kmmm-neka mi je Bog u pomoci! Bebu zelim i na koji god nacin-dobicu je!

upravo to, poroditi se moras i hoces !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana jeste tako,ali ipak ne zelim da se izlazem riziku.Rizik uvek postoji,ali daj bar ako mozemo da biramo manje rizicniji put da bebu donesemo na svet.Ja se jako plasim opet porodjaja kao da to vec jednom nisam prosla,ali nadam se da ce sve biti ok.Ako bih se ja pitala najradije bih kao i prvi put zakazala carski rez i bez ikakvih bolova otisla na porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana jeste tako,ali ipak ne zelim da se izlazem riziku.Rizik uvek postoji,ali daj bar ako mozemo da biramo manje rizicniji put da bebu donesemo na svet.Ja se jako plasim opet porodjaja kao da to vec jednom nisam prosla,ali nadam se da ce sve biti ok.Ako bih se ja pitala najradije bih kao i prvi put zakazala carski rez i bez ikakvih bolova otisla na porodjaj.

Ja se ovaj put vise plasim jer se lepo secam svega sto se desavalo tog bolnog dana! Ali moram da verujem da ce lekar lepo da oceni koji je manji rizik za mene u datom trenutku i da nece da me muce bezveze ukoliko necu moci lako da se porodim prirodno. Ali to sve zavisi od vestine lekara. Kako mi je objasnio-ni jedan nacin porodjaja nije naivan a na lekarima je da procene koji je bolji u tom trenutku po zenu i dete.

A i ja bih najradije zakazala carski-uspavkam se i kad me probude daju mi bebca :) Nista lepse. Ali lekar kaze da to uopste nije naivno. Ni jedno ni drugo. Znam da sam u njihovim rukama. Na meni je samo da odaberem dobrog lekara :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašno!Ja čitam i ne verujem... Cicana,verujem da ti je tražio pare kao i svi kod nas doktori a i šire! Kad bih ja ostala trudna,bez razmišljanja bih opet išla na carski samo zbog toga jer sam se baš namučila prvi put. Ma platila bih koliko god ali da me porodi kako ja želim!Ne kapiram,zašto oni neće da te porode na carski ako ti to želiš,lakše i njima i tebi?! :D Ali ozbiljno... ja sam bila uska i znali su da neće uspeti da me porode prirodno i eto pokušavali su satima a ja se nisam otvarala više od prst i po 9 sati... Otiđi ti kod Marke,on će te jedini poroditi na carski ako hoćeš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne nije u tome stvar.Imam ja mog doktora,a u bolnici biram onoga ko saradjuje sa mojim privatnikom,a to je Stamenic.Kad sam se poradjla stamenic je bio na odmoru mesec dana,pa sam onda slucajno naletela na drugod dr. Ne zelim ja na carski posto poto,ali razmisljam ako je to sa najmanje rizika onda bih.Mada kod nas doktori koliko znam uvek govore jednom carski uvek carski. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.