Solarijum

odgovora

Objavljeno

Blizi se leto...volim da sam preplanula i zato idem u solarijum. Jedni kazu da nije zdravo ali...nekako sam sama sebi lepsa kada sam malo crna jer sam, inace, belog tena i sama sam sebi smesna kada leti obucem haljinu...bas se ovih dana spremam za suncanje, a vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blizi se leto...volim da sam preplanula i zato idem u solarijum. Jedni kazu da nije zdravo ali...nekako sam sama sebi lepsa kada sam malo crna jer sam, inace, belog tena i sama sam sebi smesna kada leti obucem haljinu...bas se ovih dana spremam za suncanje, a vi?

jao hocu i ja! ali sam citala da se ne preporucuje....posto je zracenje u solarijumu 10-15 puta vece od suncevog,a kao posledice navode sledece:starenje koze majke,slabljene imunog sistema(ionako oslabljenog zbog trudnoce),stvaranje slobodnih radikala,ostecenje naslednog aterijala celije,maligne promene na kozi,fotodermatoze i mogucnost pojave alergisjkih reakcija na zracenje.manje -vise sve sto i inace trube o solarijumu,pa mi koje idemo na njega-ne slusamo.nema jos konkretnihpodataka,ali se smatra da se ove promene dogadjaju na molekularnom nivou i da se putem cirkulacije mogu preneti i na plod.i tako,za sve zivo mozemo naci razloge za i protiv.ja se zasad suncam blago na terasi,onu lepu boju koju sam imala zimus,sam izgubila jer od kad sam trudna ne idem,ali i ja volim leti da se osuncam....a vidjala sam trudnice ovde kod nas na strandu,preplanule kao ugalj....pa,svako po svom nahodjenju...eto ,od jos jedne lagane teme sam napravila brlju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...eto ,od jos jedne lagane teme sam napravila brlju :lol:

Šta bi mi bez tebe :lol::P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta bi mi bez tebe :lol::P

:lol: pa sta reci?kao i vecina prvorotki sam u razdoru izmedju zelja i duznosti.jaaakooo volim da se suncam,a opet hocu da za bebu sve bude po PS-u sto se kaze :lol: mada sam shvatila da se iprevise opterecujem i da treba malo da olabavim ,inace cu da siznem do oktobra :lol: DAKLE,GLASAM ZA SUNCANJE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: pa sta reci?kao i vecina prvorotki sam u razdoru izmedju zelja i duznosti.jaaakooo volim da se suncam,a opet hocu da za bebu sve bude po PS-u sto se kaze :lol: mada sam shvatila da se iprevise opterecujem i da treba malo da olabavim ,inace cu da siznem do oktobra :lol: DAKLE,GLASAM ZA SUNCANJE!

I ja bih rado, veruj mi B) Leto ide, a kao što ti reče šiznuću do septembra.

A što se tiče opterećivanja oko trudnoće, ništa ne zaostajem za tobom, možda sam čak i gora :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: pa sta reci?kao i vecina prvorotki sam u razdoru izmedju zelja i duznosti.jaaakooo volim da se suncam,a opet hocu da za bebu sve bude po PS-u sto se kaze :lol: mada sam shvatila da se iprevise opterecujem i da treba malo da olabavim ,inace cu da siznem do oktobra :lol: DAKLE,GLASAM ZA SUNCANJE!

I ja bih rado, veruj mi B)

A što se tiče opterećivanja oko trudnoće, ništa ne zaostajem za tobom, možda sam čak i gora :P i kao što ti reče šiznuću do septembra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakav solarijum u trudnoci bre zene.......nije zdrav ovako a ne u trudnoci....ja zivim u gr pa solarijum i nije potreban....volim svoju belu boju, to mi je bas aristokratski ali volim i sebe kad pocrnim...pre sam umela da se cvarim na suncu po ceo dan, ali sad sam u fazonu da sedim ispod trscanog suncobrana i ispijam kafe....vise ipak volim lice bez bora nego 20 dana godisnje boju,,,,,

a i imam dosta mladeza pa mki nije preporucljivo cvarenje....... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakav solarijum u trudnoci bre zene.......nije zdrav ovako a ne u trudnoci....ja zivim u gr pa solarijum i nije potreban....volim svoju belu boju, to mi je bas aristokratski ali volim i sebe kad pocrnim...pre sam umela da se cvarim na suncu po ceo dan, ali sad sam u fazonu da sedim ispod trscanog suncobrana i ispijam kafe....vise ipak volim lice bez bora nego 20 dana godisnje boju,,,,,

a i imam dosta mladeza pa mki nije preporucljivo cvarenje....... :huh:

ajde da se menjamo! ja bih pod taj suncobran,obde u NS OPET pada kisa! grrrrrr HOCU SUNCE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa secerom ;) Totalno je nezdravo, u puno zemalja zakonom zabranjeno za mladje od 18 I zaista mi nije vredno svih posledica koje ima.

Ja sam bela ko sirac :D al slazem se da lepse izgleda malo tamnija koza. Kazem malo tamnija I sa ukusom jer muka mi bude kad vidim one sto ih bokicina mikica opisa!

S druge strane postoje opcije poput krema za samotamnjenje I to prirodnih. Ja posto ni na sunce ne smem koristim kad mi se cefne da sam tamna Origins kremu I prezadovoljna sam njome. Inace znam da se ovde solarijumi slabo koriste, vec svi idu na prskanje I fake tan tretmane. Cak I slavne licnosti tako rade. Smatram da zaista nema smisla rizikovati pored ostalog i karcinom koze zarad boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde da se menjamo! ja bih pod taj suncobran,obde u NS OPET pada kisa! grrrrrr HOCU SUNCE!

ajde da se menjamo...meni se bas ide u ns!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde da se menjamo...meni se bas ide u ns!:)

ADOGOVORENO! idemo po sistemu``menjam zenu`` ili se selimo svi komplet? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ADOGOVORENO! idemo po sistemu``menjam zenu`` ili se selimo svi komplet? :lol:

nemoj molim te po principu menjam zenu, ne mogu sad jos jednog da trpim :)...bolje tuto kompleto :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li mogu da se koriste te kreme za samopotamnjivanje? Ja sam koristile Johnson's onu najsvetliju i Nivea,ali mi je bolja Johnson's,ne ostaju mi ama bas nikakve fleke i ne skida se,mazem se 1,eventualno 2 nedeljno i bude mi super koza. Sad ne znam zbog trudnoce? A u solarijum nikad nisam isla,bojim se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam bila ja... danas bas nisam naspavana,pa ceo dan nesto ''kasnim''... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li mogu da se koriste te kreme za samopotamnjivanje? Ja sam koristile Johnson's onu najsvetliju i Nivea,ali mi je bolja Johnson's,ne ostaju mi ama bas nikakve fleke i ne skida se,mazem se 1,eventualno 2 nedeljno i bude mi super koza. Sad ne znam zbog trudnoce? A u solarijum nikad nisam isla,bojim se...

ja mislim da ne bi smela kao ni kreme protiv celulita i slicno jer sadrze vitamin A, ili tako nesto, zaboravila sad vec, znam da mi je dr to rekao jos na pocetku trudnoce......ali pitaj dr najbolje.....jedino ako su na nekoj prirodnoj bazi......nemam pojma,,,,nikad mi u trudnoci nije padalo napamet da se potamljujem iskreno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da ne bi smela kao ni kreme protiv celulita i slicno jer sadrze vitamin A, ili tako nesto, zaboravila sad vec, znam da mi je dr to rekao jos na pocetku trudnoce......ali pitaj dr najbolje.....jedino ako su na nekoj prirodnoj bazi......nemam pojma,,,,nikad mi u trudnoci nije padalo napamet da se potamljujem iskreno :)

ne bi trebale ni jedne ni druge koliko ja znam,ovi protiv zcelulita imaju mnogo kofeina,pa se preporucuje anticelulit masaza,a ni ove za potamnjivanje se ne preporucuju,ali ne mogu da se setim zbog cega :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takođe jako bela...pre mi je smetalo..ali sada mi se sviđa..navikla sam i ne opterećujem se...a solarijum ne preporučujem..ti prijo da smanjiš malo to sunčanje,jesi čula!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takođe jako bela...pre mi je smetalo..ali sada mi se sviđa..navikla sam i ne opterećujem se...a solarijum ne preporučujem..ti prijo da smanjiš malo to sunčanje,jesi čula!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre non-stop isla u solarijum, smetala mi moja aristokratska boja :rolleyes: Posle toga kako su mi saopstili da imam miome i da solarijum NARAVNO moze samo da pogorsa stvari, zatim trudnoce pa i uopste saznanja da to ZRACI i samim tim ne valja resila sam da bude bela sem kad odem na more :D:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nista nisam mazala u trudnoci, al mi se koleginica recimo spricala <_<:blink: Ona je zavisna totalno i mm kaze za nju sa 28god: "Mora da je imala tezak zivot" jer ima strasno puno bora oko ociju i po celu. Cinjenica da ima i silikone i o botoxu prica vam dovoljno opisuje klijenta, jel da? :rolleyes:

Nego ja Origins bas zato uzimam jer je prirodan, organski i nema parabena i ostale hemije. Za ostale ne znam stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad u zivotu nisam otisla u solarijum, niti cu...ne zato sto nije zdravo (mnogo sta nije zdravo pa upravo to i radimo) nego jednostavno nemam vremena i zivaca da lezim pola sata na jednom mestu. Ma...nije to za mene, pukla bih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takođe jako bela...pre mi je smetalo..ali sada mi se sviđa..navikla sam i ne opterećujem se...a solarijum ne preporučujem..ti prijo da smanjiš malo to sunčanje,jesi čula!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Prijo, bas lepo sto se brines za mene, ali ja ne preterujem sa solarijumom...Da vam kazem zasto volim da sam malo tamna? Zato sto izgledam mrsavije i sama sam sebi nekako lepsa...znam ja da se solarijum ne preporucuje ali ni te kreme nisu bas zdrave, ma sta je danas zdravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prijo, bas lepo sto se brines za mene, ali ja ne preterujem sa solarijumom...Da vam kazem zasto volim da sam malo tamna? Zato sto izgledam mrsavije i sama sam sebi nekako lepsa...znam ja da se solarijum ne preporucuje ali ni te kreme nisu bas zdrave, ma sta je danas zdravo...

Pa za koga cu ako necu za svoje prije...ja bih volela samo da su mi noge malo crnje jer su mi jako bele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Protiv sam solarijuma,jer mnogooo steti kozi,moja sestra je isla i kad sam je videla zadnji put bila je sva u flekama,uvek sam za Sunce,jer je prirodno,naravno pod uslovom da se namaze krema,..A neverujem da je solarijum dobar u trudnoci,ja sam cak i protiv sminkanja,nikako pudere i tako to.. Moja sestra ima 18 godina, pocela da se sminka sa 16 a lice joj sad izgleda kao da ima 40. Naravno ona ne zna za umereno ,ona stavlja i po previse pudera,maskare i ko zna sta jos,dok se ja ni malo ne sminkam... Ja cak ni ne znam to da radim... A VI MAME ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam nikada isla u solarijum... Zasto? Pa, nemam pojma, nije mi nikada palo na pamet! Sminkam se umjereno- sve zavisi od raspolozenja, ali ne "bolujem" od toga da koristim neku skupu kozmetiku, ili da sam stalno tip-top sredjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.