MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Pet dana od vakcinacije MMR vakcinom moj sin je dobio temperaturu oko 38C, kašlje i šmrca. Mesto uboda se skoro i ne vidi, pa sam se prerano ponadala da će reakcije na vakcinu biti malo slabije. Inače sam se dvoumila oko vakcinacije ovom vakcinom, jer koliko može da se pročita po forumima susednih zemalja, negde je ukinuta, a negde se deca vakcinišu Priorix vakcinom, zbog navodnih veza sa meningitisom i autizmom. Kakva su vaša iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reakcija na MMR vakcinu se javlja nakon 10-15 dana! Moze doci do blago povisene temperature, ne prelazi 37,5, moze doci do blagog osipa na kozi narocito u predelu stomaka. To sto je kod tvog svrce je najverovatnije nekao viroza a ne reakcija na MMR vakcinu. Vodi ga ujutr kod lekara i ne bi bilo lose da uradite laboratoriju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo imali nikakvu reakciju na MMR vakcinu. Ja sam se baš bojala kad je trebalo da je primi Vuk, čula sam svakakva iskustva, ali srećom, prošlo je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reakcija na MMR vakcinu se javlja nakon 10-15 dana! Moze doci do blago povisene temperature, ne prelazi 37,5, moze doci do blagog osipa na kozi narocito u predelu stomaka. To sto je kod tvog svrce je najverovatnije nekao viroza a ne reakcija na MMR vakcinu. Vodi ga ujutr kod lekara i ne bi bilo lose da uradite laboratoriju!

Svaka čast! Temperatura je noćas skočila na 39.5C, i odmah smo jutros otišli do dr - grlo upaljeno, a laboratorija sutra komplet! Sada izminirah sopstvenu temu, ali morala sam da napišem da je Lara bila u pravu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se nerviras, nista to nije strasno! Stavljaj mu cepice paracetamola da mu oboris temperaturu a ujutru cete videti kakvi su nalazi! Ajde, drzite se, uz vas sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MarinaSB biće sve u redu... i ja se slažem za čepiće...

što se tiče MMR vakcine mi nismo imali baš nikakvu reakciju i mnogo sam srećna zbog toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MMr smo mi primili sa 13 meseci bez bilo kakve, pa i najblaze, reakcije. Prica o povezanosti sa autizmom odavno je opovrgnuta, a lekaru koji ju je lnsirao oduzeta dozvola za rad! Toliko o pouzdanosti, ja se 2% nisam dvoumila pre vakcinacije! ;)

Inace potencijalne reakcije na MMR (pored onih kao za ostale vakcine) su:

- 6-10 dana nakon imunizacije neka deca dobiju temperaturu i osim slican onom od malih boginja

- retko, neka deca dobiju temperaturu sa otecenim zlezdana 2-3 nedelje od imunizacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakazano nam je primanje prve doze 20.aprila 6 dana pre prvog rodjusa. Ovde se ona daje od 11-14meseci...Mi cemo biti na sredini. Ne plasim se rekacije, do sad je sve vakcine dobro podneo. koliko sam informisana temperatura se moze pojaviti i posle dve nedelje sto ne znaci da ne moze ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze da se pojavi reakcija ali to nije nista strasno! Desava se ali dr uglavnom naglasi sta moze da se dogodi i sta da se radi! Nego MarinaSB sta se desava sa vama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene! Brinet mislim da je bitno da beba pre vakcine proba belance, i ako se ispostavi da je alergicna da nece primiti MMR. Ovde se jedno dete tako osulo, jer je dr zaboravila da im to napomene.

Leno, kod nas je virus neki, dobili smo Berodual da se malo inhaliramo, pa u petak opet na kontrolu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice to sve dobro, nemoj da se sekiras. I sama kazes, neki virus je protutnjao!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka prima vakcinu sledece nedelje u ponedeljak, tj sa navrsenih 13 meseci, sto je danas!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve ok, nemoj da se brines!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice sve ok, nemoj da se brines!

Da samo treba pozitivno razmisljati :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JelenaM nista se ne brini. Moj bebac je zaglavio virus posle vakcine, pa smo se sa tim mucili, ali od vakcine ni jednu jedinu reakciju nije imao. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja curica je primila jednu dozu i nije bilo reakcija da kucnem u drvo kuc kuc...Drugu dozu trba da primi 27. maja i nadamse da nece biti reakcija... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja curica je primila jednu dozu i nije bilo reakcija da kucnem u drvo kuc kuc...Drugu dozu trba da primi 27. maja i nadamse da nece biti reakcija... :rolleyes:

a kakve su to 2 doze MMR vakcine?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kakve su to 2 doze MMR vakcine?...

Mislim da je pomesala sa Pentaximom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, proslo je tri pune nedelje od kad je Luka primio MMR i nije imao nikakvu reakciju, i ja sam presrecna. Svaki dan sam ga pipkala i zagledala, ali proslo je sve ok. Sad nam rastu donje cetvorke pa ne mozemo da spavamo, ali proci ce i to.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo lepo iskustvo, 10 dana posle primljene MMR vakcine dobio je visoku temper. i doziveo fras :( Mada to se desava kod male dece sve do 5. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, evo moj mali skoro dve nedelje posle MMR, imao temperaturu 38,5 dva dana pa prestalo, mada poceo da smrca i prilicno je neraspolozen... nadam se da je to to.

A vezano za Maminog andjela- slicna prica kod nas, mada posle vakcine za Pneumokoke, temperatura 41 i fras. :( Koji se tri meseca kasnije ponovio, srecom zbog visoke temperature bili smo vec u bolnici, tako da nisam morala kroz to ponovo da prolazim sama kao prvi put. Taj sok zna, samo onaj ko ga je prosao. Uzas. I dalje na svaku blagu povisenu temperaturu se smrznem od straha, koliko mu je traumu to ostavilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle podne vodim cerku da primi drugu dozu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle podne vodim cerku da primi drugu dozu...

Kako tako rano vec druga doza? Ovde je prva sa 13 meseci, a sledeca pred polazak u skolu, u petoj godini... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posle podne vodim cerku da primi drugu dozu...

micika, kakvu drugu dozu?... ja sad prvi put čujem za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pet dana posle primljenw MMR vakcine imali temperaturu 37,8 i sincic mi je doziveo febrilnu konvulziju. Rekli su mi u bolnici da to nema veze sa vakcinacijom, a ja sam ipak uplasena. Ranije je imao mnogo vise temperature pa mu se to nije dogodilo. Ipak, kazu da je bolje vakcinisati se, jer je manji rizik od rizika oboljevanja. Ne bih znala sta koga da posavetujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.