Ljuljaske

odgovora

Objavljeno

Kada ste poceli da stavljate dete u ljuljasku? Od kada ste koristili ovu n34-ljulja.jpg ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sa nekih 8 mjeseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kada su počeli da sede...u dvorištu kuće mojih roditelja ima raznih ljuljaš

ški :) ,tako da je to 'od kada dete počne da sedi.'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sa nekih 8 mjeseci...

Pa da...možda ja preterah sa 'počinje da sedi'...trebalo bi 'od kad počne čvrsto da sedi' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojke dete je znalo i da zaspe u takvoj ljuljasci sad ima drvenu i samo bi ja se UJA kako ona kaze :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mojke dete je znalo i da zaspe u takvoj ljuljasci sad ima drvenu i samo bi ja se UJA kako ona kaze :lol: :lol:

:wub: ,Anđa je govorila lula lula...pa juja,juja,juja...i to uvek nekoliko puta izgovori :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: ,Anđa je govorila lula lula...pa juja,juja,juja...i to uvek nekoliko puta izgovori :wub:

A kod nas je UJA UJA kad hoce da se ljulja a kad se ljulja onda vice UVAAA valjda ona dete pravi razliku :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste poceli da stavljate dete u ljuljasku? Od kada ste koristili ovu n34-ljulja.jpg ?

Imamo ovakvu,narandzastu i tek sad je pocela da pokazuje interesovanje. Stavljala sam je i u onu malu,drvenu kad je imala ok 10 meseci,ali nije joj bila interesantna vise od nekoliko minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo ovakvu poceli da koristimo sa nekih 10-11 meseci,( znala je i da zaspi u njoj) pre nekih mesec dana se polomila i kupili smo drvenu,obozava ljuljaske i ne izlazi iz nje :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo kupili prosle godine neku Zgnj drvenu koja sluzi svrsi al sad planiram da napravim od gvozdja postolje da mogu da se zakace dve ljuljaske i da kupim neke sa jakim kanapom i jednu drvenu, jednu plasticnu. Pa nek deca uzivaju :)

A poceli smo da je koristimo tako.. kad je H imala nekih 7-8 meseci.

I obozava da se ljulja i dan danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Zvonka, jel nam Pavlito uživa u ljulji? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda cu biti dosadna, iako sam pisala na par mesta o ljuljaskama, i dalje stojim pri tome da su ljuljaske od platna najbolje i najzdravije kako za bebe tako i za decu. Lako ih je napraviti, a ima i da se kupe.

Ja sam nasu pravila. Petar je spavao u njoj do 2,5 godine. Sad se zabavlja.

http://www.instructables.com/id/Instant-Hammock/

I sta sve moze:

https://www.google.rs/search?hl=sr&tbm=...a++baby+hammock

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ste poceli da stavljate dete u ljuljasku? Od kada ste koristili ovu n34-ljulja.jpg ?

Imamo ovakvu u dvoristu i u nju sam stavljala luku sa 7 meseci.

kasnije nasta stigne. imamo i obicnu drvenu, ali luka najvise voli ine kozne po parkovima sto imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Te kozne su nesto na ovu foru, kad bih nasla u slobodnoj prodaji tako nesto odmah bih kupila za dvoriste.

toddler-swing.jpg

Belted-Toddler-Swing.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A inace moje dete se ovako ljulja na obicnim ljuljaskama , nece da sedne kao covek :)

swinger__0007.jpg

p.s. ovo nije luka, nasla sam na netu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda cu biti dosadna, iako sam pisala na par mesta o ljuljaskama, i dalje stojim pri tome da su ljuljaske od platna najbolje i najzdravije kako za bebe tako i za decu. Lako ih je napraviti, a ima i da se kupe.

Ja sam nasu pravila. Petar je spavao u njoj do 2,5 godine. Sad se zabavlja.

http://www.instructables.com/id/Instant-Hammock/

I sta sve moze:

https://www.google.rs/search?hl=sr&tbm=...a++baby+hammock

Meni su te platnene ekstra,secam se i vase sa slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi smo neki dan napravili konstrukciju za sinkovica :) tj ljulju

jao-Fotogr.jpg

Ovakvu sam ja imala :)

Mozda cu biti dosadna, iako sam pisala na par mesta o ljuljaskama, i dalje stojim pri tome da su ljuljaske od platna najbolje i najzdravije kako za bebe tako i za decu. Lako ih je napraviti, a ima i da se kupe.

Ja sam nasu pravila. Petar je spavao u njoj do 2,5 godine. Sad se zabavlja.

http://www.instructables.com/id/Instant-Hammock/

I sta sve moze:

https://www.google.rs/search?hl=sr&tbm=...a++baby+hammock

Gde to moze da se nadje? Mene su starija braca i sestre stavljali u carsaf i hvatali ga sa obe strane, to je cini mi se slicna fora :D

Sta mislis o ovoj ljulji i sa koliko moze u nju? jgn-images.jpg

Sveki zapela da je kupi posto poto. Ja bas i nisam za,cini mi se da je mala, prerasce je brzo, a i ne znam sa koliko smem da je koristim. Ono sto si postavila deluje zanimljivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jgn-images.jpg

ja sam imala ovu moze od 3 meseca jer ima lezeci polozaj mi izgustirali i dali teta Maki-d sad nam se Luka ljulja :):rolleyes:

i mi imamo ovakvu ljuju, još uvjek ponekad sejdne u nju ali je brzo izgustira ... sada stoji i ceka seku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta mislis o ovoj ljulji i sa koliko moze u nju? jgn-images.jpg

Sveki zapela da je kupi posto poto. Ja bas i nisam za,cini mi se da je mala, prerasce je brzo, a i ne znam sa koliko smem da je koristim. Ono sto si postavila deluje zanimljivo.

Mi imamo..od trećeg meseca sam ih stavljala..pa do godinu dana...a posle u ovu plastičnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde to moze da se nadje? Mene su starija braca i sestre stavljali u carsaf i hvatali ga sa obe strane, to je cini mi se slicna fora :D

Bas tako. Imas video kako da napravis cvor i mozes sama da napravis ljuljasku od carsafa ;) Sustina je da u takvoj ljuljasci beba moze da bude u fetus polozaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Imas video kako da napravis cvor i mozes sama da napravis ljuljasku od carsafa ;) Sustina je da u takvoj ljuljasci beba moze da bude u fetus polozaju.

Ovo je odlična ideja ali mene je uvjek nekako strah da nisam dobra čvor napravila, da nisam dobro vezala i slično - vječita pranoja .....

Pokusacu na vikendici da improvizujem nešto na niskoj visini pa cu slikati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je odlična ideja ali mene je uvjek nekako strah da nisam dobra čvor napravila, da nisam dobro vezala i slično - vječita pranoja .....

hahaha. meni nije paranoja, ali luka je vise za ljuljaske da se ljulja, ovo sto jelena prica su vise neka chillin' seats, ane verujem da bi moje dete u tome ista radilo. a meni se toliko svidja da bih sebi napravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi obozavamo ljuljaske.Prvo smo poceli da se ljuljamo u skolskom dvoristu,stavim Vuka u krilo i letimoooooo.On cici,vristi kako se zaukavamo sve je glasniji.Nedavno smo kupili plasticnu ljuljasku i nju cemo koristiti dok nam taja ne napravi pravu drvenu za Vuka i mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo je odlična ideja ali mene je uvjek nekako strah da nisam dobra čvor napravila, da nisam dobro vezala i slično - vječita pranoja .....

Pokusacu na vikendici da improvizujem nešto na niskoj visini pa cu slikati :)

Da. Postvis nisko, ali uopste ne moras da brines. Zgodno je i za tek rodnjene bebe ;) a i kad odrastu.

hahaha. meni nije paranoja, ali luka je vise za ljuljaske da se ljulja, ovo sto jelena prica su vise neka chillin' seats, ane verujem da bi moje dete u tome ista radilo. a meni se toliko svidja da bih sebi napravila

Moje dete uredno sedi popreko na tom platnu i ljulja se. Cak moze i da se zavali jer mi je platno siroko preko1,5metar. I vise voli tu nego onu Ikea sto sam kupila. Sad mu je Ikea dosadila. ustvari, odjednom je odustao da se vrti na bilo cemu pa i u njoj. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.