Povisen Crp

odgovora

Objavljeno

Koliko je potrebno vremena da se ustanovi razlog zbog koga dolazi do rasta crp-a??? Bebac ima oko 36 i znam da ta vrednost treba da bude do 6. I negde sam video da je to pokazatelj da je doslo do neke bakteriske infekcije. Bio sam kod lekara u porodilistu i on mi je rekao da je taj crp u opadanju ali opet nije mi bas svejedno. Pa vas jos i pitam kakva su iskustva u vezi toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je potrebno vremena da se ustanovi razlog zbog koga dolazi do rasta crp-a??? Bebac ima oko 36 i znam da ta vrednost treba da bude do 6. I negde sam video da je to pokazatelj da je doslo do neke bakteriske infekcije. Bio sam kod lekara u porodilistu i on mi je rekao da je taj crp u opadanju ali opet nije mi bas svejedno. Pa vas jos i pitam kakva su iskustva u vezi toga

CRP je povisen kad je u pitanju neka bakterija.

Znaci, posto je vama sad 36, mora da se utvrdi gde je ta bakterija izazvala infekciju.

Mozda u urinu, grlu, nosu...

Zato se rade brisevi, analiza urina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima ovo oko crp-a,kada se ta analiza radi? I znam da su vrednosti 'različite' ovde i u inostranstvu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo to radili dva puta , bilo je sve oke i cini mi se oko 5 da je bila vrednost sad sam zaboravila ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene zanima ovo oko crp-a,kada se ta analiza radi? I znam da su vrednosti 'različite' ovde i u inostranstvu :unsure:

Ja ne znam za te vrednosti u inostranstvu, mozda se samo odredjuje nekom drugom metodom nego kod nas, pa bude u drugim jedinicama.

CRP je skracenica za C reaktivan protein koji se aktivira kad u organizmu postoji neka bakterijska infekcija.

Ja bih ga radila svaki put kad dete ima temperaturu duze od tri dana, jer tad onda znaci da nije virusno i da je u pitanju neka infekcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je potrebno vremena da se ustanovi razlog zbog koga dolazi do rasta crp-a??? Bebac ima oko 36 i znam da ta vrednost treba da bude do 6. I negde sam video da je to pokazatelj da je doslo do neke bakteriske infekcije. Bio sam kod lekara u porodilistu i on mi je rekao da je taj crp u opadanju ali opet nije mi bas svejedno. Pa vas jos i pitam kakva su iskustva u vezi toga

Moj sin je u porodilistu imao CRP 86.Imao je stafilokoke u krvi,i terapijom antibioticima za 6 dana spao je na 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je potrebno vremena da se ustanovi razlog zbog koga dolazi do rasta crp-a??? Bebac ima oko 36 i znam da ta vrednost treba da bude do 6. I negde sam video da je to pokazatelj da je doslo do neke bakteriske infekcije. Bio sam kod lekara u porodilistu i on mi je rekao da je taj crp u opadanju ali opet nije mi bas svejedno. Pa vas jos i pitam kakva su iskustva u vezi toga

Posto je tema bila postavljena na podforumu "posle porodjaja', pretpostavljam da je beba tek rodjena, pa se u tom slucaju bebi odmah daje antibiotik sirokog spektra ukoliko smatraju da je CRP veliki. U medjuvremenu uzimaju uzorak mokrace (ponekad im treba i 3 dana da uzmu valjani uzorak), uzimaju se razni brisevi: uha, grla, nosa, rektalni itd. Ukoliko se ni na jednom brisu ne pokaze bakterija, a CRp je u opadanju, onda je preporucuje dojenje bez antibiotika i beba se otpusta kuci kada CRP bude na minmumu.

Uglavnom, sve traje oko 7 dana od porodjaja ukoliko je CRP u opadanju. U suprotnom, beba se salje u specijalne bolnice za neonatologiju.

Nas bebac je imao povisen CRP (ne secam se vrednosti) zbog infekcije uha. Bili smo 7 dana u porodilistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam za te vrednosti u inostranstvu, mozda se samo odredjuje nekom drugom metodom nego kod nas, pa bude u drugim jedinicama.

CRP je skracenica za C reaktivan protein koji se aktivira kad u organizmu postoji neka bakterijska infekcija.

Ja bih ga radila svaki put kad dete ima temperaturu duze od tri dana, jer tad onda znaci da nije virusno i da je u pitanju neka infekcija.

Ovo i nasa doktorica nama uvek kaze ! i ja se slazem sa njom ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.