Plod kasni

odgovora

Objavljeno

Zdravo svima, imam problem i ako je neko imao slicni,zamolila bih ga da mi odgovori! Trebalo je da sam u 11-toj nedelji, ali je plod tek u 9-toj; prethodni UZ sam radila pre tri nedelje i tada je trebalo da sam 8 nedelja, a ja sam bila 7. Znaci za 3 nedelje plod je prosao samo 2. Javili su mi se i bolovi u donjem delu stomaka, u jajnicima, imala sam isti bol kao kad dobijem, ali je prestalo kada sam pocela da primam progesteron! Jako sam uplasena, pa molim vas posavetujte me!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su bili manji po nedelju dana, a mislim da se tolerise i dve. Sta kaze doktor, kako mu beba deluje na ultrazvuku? Mislim da ako su bebine funkcije ok, to sto nije razvijena tacno u dan ne mora nista da znaci. Drzim fige da sve bude dobro, i da izgurate do kraja, i opusti se, nemoj da panicis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba kasni dve nedelje,a to je zato sto sam imala neuredan ciklus i ostala sam trudna kada inace nebih mogla da mi je ciklus redovan.Ne uzbudjuj se,nije nista strasno,slusaj lekara i koristi terapiju.Bice sve uredu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To nije ništa strašno. Normalno je da plod kasni 1-2-3 nedelje ili da napreduje 2-3 nedelje. Uzrok tome je činjenica da doktori trudnoču gledaju od prvog dana poslednjeg ciklusa, ali realno tada ne dolazi do začeća. Na to utiče i niz drugih faktora, kao što su komplikacije u trudnoči, mirovanje, redukovana ishrana... Moja beba je po UZ uvek bila 2 nedelje iza, ali se rodila normalno u 38. nedelji trudnoče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja bebe sada kasni 1.5 nedelju, ali ne brinem se mnogo zbog toga, desava se. Beba ne napreduje tokom cele trudnoce ravnomerno, nekad uspori, nekad ubrza.

Nemoj se brinuti zbog toga, sigurno ce biti ok.

Pozdrav

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ti je rano da panicis i brines, jer je to normalno za trudnocu. Prvo sto lekari trudnocu racunaju od poslednje manstruacije i zato se UZ nikad nepoklapa sa tim terminom. Ja sam imala cikluse na 33 dana i zbog toga mi e cela trudnoca kasnila, pa mi je VTP termin bio 06.01. a po UZ 16.01. i porodila sam se 14.01. porodjaj krenuo prirodno :) Opusti se i uzivaj u videces najlepsem periodu svog zivota! SRECNO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj plod je celu trudnocu kasnio dve nedelje ali ja sam imala poteskoce sa miomima pa nije mogao normalno da se razvija ali je sa plodom sve bilo u redu, sto je najbitnije. Ali beba i ako mi je rodjena sa 2640kg razvija se lepo i bitno je da je zdrava prava i vesela! Vidis koliko nas ima, samo se opusti i uzivaj u trudnoci! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima, imam problem i ako je neko imao slicni,zamolila bih ga da mi odgovori! Trebalo je da sam u 11-toj nedelji, ali je plod tek u 9-toj; prethodni UZ sam radila pre tri nedelje i tada je trebalo da sam 8 nedelja, a ja sam bila 7. Znaci za 3 nedelje plod je prosao samo 2. Javili su mi se i bolovi u donjem delu stomaka, u jajnicima, imala sam isti bol kao kad dobijem, ali je prestalo kada sam pocela da primam progesteron! Jako sam uplasena, pa molim vas posavetujte me!!!

Ako doktor nije rekao da je bilo sta alarmantno, onda nema razloga za brigu. Uzimaj progesteron, on je za te bolove dobar i ja sam ga uzimala , negdje do 18 sedmice. Meni je dr rekao da je beba 2 sedmice veca nego sto treba ali nije rekao da je to ista opasno, pa mislim i u tvom slucaju nema razloga za brigu. Samo redovne kontrole i sve ce biti u redu.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja mislim da nije neki problem,ako doktor nije nista izricito naglasio kao problem.oni se uvek oslanjaju na PRVI DAN POSLEDNJE MENSTRUACIJE,a ne ZACECA,koje moze da bude i po 2 -2,5 nedelje nakon pocetka menstruacije ( u zavisnosti od duzine i urednosti ciklusa)...mislim da nema razloga za paniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa prvom trudnocom imala isti problem, nikako nismo mogli da se usaglasimo sa kalendarskom trudnocom i pravom velicinom bebe...

Na kraju sam se porodila tri nedelje pre planiranog termina, a bebac je imao 2.750... lutkica prava, zdrava i vesela

Ne sekiraj se mnogo, nije to bas egzaktna nauka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni kasni razvoj nedelju dana pa nista....to je sve normalno.ne opterecuj se time ako je sve drugo u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je receno da mi je termin 4 jula, po 4D-u je 10 jul, a po datumu zaceca 20-ti jul. Sad sam u Belgiji, ovde planiram da se porodim, i doktor mi je pomerio termin za 10-ti i kaze da je to poprilicno cesta stvar. Kaze da beba zna kad treba da izadje, i da je ok, jedino ako nije nesto drasticno. Imala sam spontani, po datumu mi je bila 13-ta, ako se dobro secam a plod je bio u 8-smoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos imam jedno pitanjce sinoc mi se desilo neko oskudno krvaruckanje,ali ne javljam se zbog toga nego sam primetila da je moja bebica duga 17mm a za desetu nedelju je normalno 30mm ne znam da li trebam da panicim ili ...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valjda bi te doktor upozorio da je nesto ozbiljno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos imam jedno pitanjce sinoc mi se desilo neko oskudno krvaruckanje,ali ne javljam se zbog toga nego sam primetila da je moja bebica duga 17mm a za desetu nedelju je normalno 30mm ne znam da li trebam da panicim ili ...?

Nemoj da se brineš, verovatno je lekar promašio termin :)

Vidi šta će da ti kaže na sledećem pregledu, ako ti ništa nije spomenuo znači da nije ništa strašno, jer svi oni imaju različite programe za određivanje starosti ploda i meni termin šeta oko nedelju-dve. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam bas dobre vesti i nikako da se sastavim od jutros,jos i ova kisa...

Ja sam po poslednjoj menstruaciji u 9. nedelji,a po velicini ploda u 7.,i cula sam da to ne mora da bude zabrinjavajuce,ali doktorka iz dz je bila totalno zacudjena,prvo kao ne moze uopste da nadje plod,onda kaze,premali je,ali srcana radnja postoji...

A najvise je zbunjuje sto mi je beta u redu,62 847.

Onda me poslala u bolnicu,gde mi je lekar manje-vise isto rekao,s tim sto je uocio i neki hematom sto valjda znaci da nesto nije ok. A ja apsolutno nikakve bolove niti krvarenja nemam,tako da sam se sokirala...

Mislila sam da je najbitnije da srculence radi,medjutim ne znam sta znaci taj hematom.

Dao mi je da pijem utrogestan 5 dana,pa cemo kao u subotu definitivno da odlucimo sta cemo,ako se do tada nista ne desi...

Umrecu koliko mi je tesko... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam bas dobre vesti i nikako da se sastavim od jutros,jos i ova kisa...

Ja sam po poslednjoj menstruaciji u 9. nedelji,a po velicini ploda u 7.,i cula sam da to ne mora da bude zabrinjavajuce,ali doktorka iz dz je bila totalno zacudjena,prvo kao ne moze uopste da nadje plod,onda kaze,premali je,ali srcana radnja postoji...

A najvise je zbunjuje sto mi je beta u redu,62 847.

Onda me poslala u bolnicu,gde mi je lekar manje-vise isto rekao,s tim sto je uocio i neki hematom sto valjda znaci da nesto nije ok. A ja apsolutno nikakve bolove niti krvarenja nemam,tako da sam se sokirala...

Mislila sam da je najbitnije da srculence radi,medjutim ne znam sta znaci taj hematom.

Dao mi je da pijem utrogestan 5 dana,pa cemo kao u subotu definitivno da odlucimo sta cemo,ako se do tada nista ne desi...

Umrecu koliko mi je tesko... :(

Ne znam sta da ti kazem,nisam sigurna za odgovor ali znam da je najbitnije da se ne nerviras jer to tvoja beba oseca i smeta joj.Nadm se da ce biti sve ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da ti kazem,nisam sigurna za odgovor ali znam da je najbitnije da se ne nerviras jer to tvoja beba oseca i smeta joj.Nadm se da ce biti sve ok!

Hvala ti puno Vladana,dovoljne su makar i reci podrske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tika, mislim da ne treba mnogo da se brines, ako ti je Beta dobra, znaci da plod napreduje, otkucaji srca su najbitniji, a to sto ti plod kasni nista ne mora da znaci, verovatno ti je ovulacija bila kasnije, sve to dodje na svoje, svaka beba se individualno razvija u maminom stomaku. Sto se tice hematoma i to se da srediti, uz strogo mirovanje i terapiju, ne bi trebalo da imas problema. Nemoj da si tako tuzna i pesimisticna, postoje mnogo gore situacije, opusti se, koliko mozes, bice sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tika, mislim da ne treba mnogo da se brines, ako ti je Beta dobra, znaci da plod napreduje, otkucaji srca su najbitniji, a to sto ti plod kasni nista ne mora da znaci, verovatno ti je ovulacija bila kasnije, sve to dodje na svoje, svaka beba se individualno razvija u maminom stomaku. Sto se tice hematoma i to se da srediti, uz strogo mirovanje i terapiju, ne bi trebalo da imas problema. Nemoj da si tako tuzna i pesimisticna, postoje mnogo gore situacije, opusti se, koliko mozes, bice sve ok :)

Jao,hvala ti puno draga Suncokret!

Danas mi je bolje,vise sam u fazonu sta bude-bice. I cula sam dosta puta da tolerisu kada je plod nedelju-dve manji,pa mi zato nije bas jasno zasto su lekari zabrinuti ako srculence radi...

Citala sam i o hematomu malo,pa znam kako treba da se ponasam,pa sad,kako bude.

Jos jednom,hvala ti puno! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!

Moram da se prikljucim ovoj temi :)

Izostala mi je menstruacija, nakon nedelju dana sam dobila neki braon iscedak, i nakon toga sam uradila testove - koji su bili pozitivni :) Ipak sam sacekala jos 3 nedelje da odem kod lekara, s obzirom da nisam imala nikakve tegobe, osim mucnine. S obzirom da mi je poslednja menstruacija bila 20-og septembra, racunala sam da sam u 8 - 9-oj nedelji, posto sam na prvom pregledu bila 17.11.2011. Na UZ se pokazao plod velicine 5,33mm, i po UZ je pokazao da smo trudni 6 nedelja i 3 dana...No, lekar je bio nekako miran, i rekao da dodjem za 4 nedelje, pa cemo videti da li cu biti u 10-oj ili 12-oj nedelji....ali u principu je sve uredu. Dao mi je Utrogestan da koristim, i to je to....Ja i dalje osim pospanosti i mucnine nemam nikakve druge tegobe koje bi me zabrinule :)

Mislim da nema razloga za brigu ako plod kasni 2,3 nedelje....Moji ciklusi su znali nekada da kasne, a i kad su redovni desavaju se na 33 dana, tako da je i teze odrediti datum zaceca, pa iz tog razloga ne moze bas u svakom slucaju trudnoca da se racuna od prvog dana poslednje menstruacije....

Svaku zenu ova konstatacija lekara zabrine, ali zaista nema razloga za brigu :) Javicu se na ovu temu posle sledeceg pregleda :) Kad budem tacno znala u kojoj smo nedelji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima!

Moram da se prikljucim ovoj temi :)

Izostala mi je menstruacija, nakon nedelju dana sam dobila neki braon iscedak, i nakon toga sam uradila testove - koji su bili pozitivni :) Ipak sam sacekala jos 3 nedelje da odem kod lekara, s obzirom da nisam imala nikakve tegobe, osim mucnine. S obzirom da mi je poslednja menstruacija bila 20-og septembra, racunala sam da sam u 8 - 9-oj nedelji, posto sam na prvom pregledu bila 17.11.2011. Na UZ se pokazao plod velicine 5,33mm, i po UZ je pokazao da smo trudni 6 nedelja i 3 dana...No, lekar je bio nekako miran, i rekao da dodjem za 4 nedelje, pa cemo videti da li cu biti u 10-oj ili 12-oj nedelji....ali u principu je sve uredu. Dao mi je Utrogestan da koristim, i to je to....Ja i dalje osim pospanosti i mucnine nemam nikakve druge tegobe koje bi me zabrinule :)

Mislim da nema razloga za brigu ako plod kasni 2,3 nedelje....Moji ciklusi su znali nekada da kasne, a i kad su redovni desavaju se na 33 dana, tako da je i teze odrediti datum zaceca, pa iz tog razloga ne moze bas u svakom slucaju trudnoca da se racuna od prvog dana poslednje menstruacije....

Svaku zenu ova konstatacija lekara zabrine, ali zaista nema razloga za brigu :) Javicu se na ovu temu posle sledeceg pregleda :) Kad budem tacno znala u kojoj smo nedelji :)

Po meni nema razloga za brigu,samo opusteno pozzz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav ja bi trebala da sam u 7 nedelji ali doktorka je nesto pesimisticna jer sam radila uz prosle nedelje i kaze da se plod jedva vidi i neodgovara nedelji u kojoj  sam .Radila sam betu i bila je 2005 a kada sam ponovila za dva dana 2450 i kaze da se ne duplira pravilno .Sutra idem ponovo na uz pa cu videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.