Šminkanje

odgovora

Objavljeno

Ako imate kakav savjet ili tajnu o šminkanju podjelite to sa ostalima.... ili ako pronađete nešto na netu ili nekoj dr. literaturi pišite....

Koja senka odgovara kojoj boji očiju?

Boja očiju diktira koju senku bi trebalo da koristite da biste ih istakli. naravno, možete uvek da isprobare neke nove nijanse, eksperimentišete sa neobičnim spojevima i zabavite se modernim jarkim nijansama. Ali ukoliko ostanete u okviru pravila koja boja najviše odgovara oku, nećete morati da brinete da izgledate kao kraljica srca iz Alise.

PLAVE OČI

Za svaki dan: tamnosiva, siva, ljubičasta, tamnoplava (ukoliko je tamnija od oka, čini boju izraženijom), crna (pomešajte je sa jasnom plavom za efekat “smoky eyes”).

Večernji šik: srebrna, tirkizna, tamnoružičasta (otvara plavetnilo bilo koje nijanse očiju).

ZELENE I KESTENJASTE Šminkom do savršenog tena

Frizura i šminka skidaju kilograme

Predivne usne za dva minuta

Za svaki dan: braon, boja kajsije, purpurna, boja šljive, tamnosmeđezelena ili jarkozelena (zato što su obe boje iz iste zelenkaste familije, pa im zelena čini oči svetlijim).

Večernji šik: zlatna, sjajna, limunzelena, veoma svetlo zelena, purpurna.

BRAON OČI

Za svaki dan: bronzana, bakarna, šampanj (svetloroze što vuče na kajsiju), braon, bež, smeđezelena (svetlije nijanse za naglašenost).

Večernji šik: boja mandarine, kraljevskoplava, jarkoružičasta, limunzelena (kontrast naglašava braon boju).

SVE BOJE OČIJU

Za svaki dan: mornarskoplava ili boja uglja za bazu ili definiciju, svetloplava za naglašavanje.

Večernji šik: srebrnosjajna senka čini oko oštrijim.

Preuzeto sa...http://www.smedia.rs/ona/detalji.php?id=4098&vest=Koja-senka-odgovara-kojoj-boji-ociju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Predivne usne za dva minuta

Kada dugo nosite karmin na usnama, neki od njih postanu mat i sasuše se. Zamenite ih karminima sa pigmentom bisera koji nisu vlažni kao kremasti ruževi i zato ostaju duže na usnama. Budite hrabri, pa nosite jarke ili veoma tamne boje: teže se "pojedu" zato što sadrže više pigmenta.

Pripremite usne. Karmin se najbolje «drži» na glatkoj površini, pa nežno očistite usne pre šminkanja vlažnom frotirskom rukavicom. Stavite balsam, pa sačekajte nekoliko minuta da koža upije. Obrišite višak maramicom.

Greške pri šminkanju koje dodaju godine

10 saveta za lepotu svetskih zvezda

Žene najčešće "padaju" na komplimente o usnama

Nanesite olovku za usta, pa tek potom ruž. Olovka će dodati sloj pigmenta koji će osigurati da boja brzo ne spadne. Olovka mora biti u istoj boji kao i karmin i ne sme da "proviruje" na ivicama usana. Ne morate da koristite četkicu: namažite karmin pravo na usne, izljubite se sa maramicom, pa dodajte još jedan sloj.

Za kraj, zatvorite usta, nasmešite se i poprskajte usne sa malo pudera velikom mekanom četkom. Žene misle da ćete puderom da isušite usne, ali to nije tačno. Ne stavljajte karmin preko pudera - samo će postati lepljiv.

http://www.smedia.rs/ona/detalji.php?id=40...e-za-dva-minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BLISTAV IZGLED U PET KORAKA

Otkrijte kako se pravilno nanosi diskretna šminka, koja će učiniti da izgledate blistavo i sveže!

1. Izaberite lagani puder u prahu koji se brzo nanosi, postojan je a pokriće sve nepravilnosti na licu.

2. Nanesite (utapkajte) korektor koji je za nijansu svetliji od vašeg tena, na predeo ispod očiju i slepoočnica.

3. Nasmejte se! To je najbolji način da vidite gde treba da stavite rumenilo (predlažem roze ili boju kajsije).

4. Maskaru nanesite u dva sloja kako biste što više izdužili trepavice.

5. I za kraj, na usne stavite neutralni sjaj ili neke svetle nijanse kako bi vas osvežile.

Izvor magazin Stil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 10 koraka do stila Angeline Jolie?

Eye liner, mačkaste oči i savršen prirodan ten su ono što opisuje make-up Angelina-e

Da biste postigli savršen izgled neophodan vam je dobar pribor za šminkanje. Četke su ključ uspeha šminkera i savršenog izgleda.

Šta Vam je potrebno: tečni puder, puder u prahu, korektor, highlighter (najbolji je YSL Touch Ecla), eyeliner, maskara, rumenilo-nude, karmin-nude, olovka ili senka za obrve

1. Prvo morate da imate tečni puder koji u potpunosti odogvara vašem tenu. Najbolje je da za nanošenje pudera koristite četku za tečni puder.

Savet: kada birate puder birajte ga prema najsvelijem delu svoga tela (vrat jer obično svetliji od lica pa možete puder birati prema boji vrata kako ne biste imali čuvenu “rolku”)

Najčešća dilema: Da li se tečni puder stavlja na kapke ili ne? Da, i to je poželjno jer ćete ujednačiti boju kapaka i lica i napraviti savršeno platno za slikanje. Umesto pudera oko očiju možete korititi korektor, ali samo ako puder ne pokrije nedostatke.

2. Pokrite, podočnjake, bubuljice ili crvenilo na licu korektorom koji je za nijansku svetliji ili u boji vašeg tena.

3. Puderom u prahu, matirajte T-zonu ukoliko je potrebno. Nemojte preterivati sa puderom jer je cilj da kože ima sjaj i da blista. Na kapke savite malo pudera u prahu ili bez senku. Mnogi ne znaju, ali kapci su veoma masni i maste se kao i T-zona zato ih je potrebno matirati da bi senka duže trajala. (Ako mi ne verujete, prođite prstom po kapcima i uverite se sami)

4. Highligter-om posvetlite područje neposredno ispod obrva, jagodice, bradu i nos. Takođe možete posvetliti predeo oko usana. Na taj način će usne dobiti punoću i vizuelno ćete ih povećati.

5. Eye linerom izvucte preciznu liniju koja se završava špicem koji je nešto duži od oka. gledajte da eye linerom zahvatite barem trećinu oka jer ako ga stavite samo na pola oka to vizuelno prekida i deli oko i ne izleda lepo.

6. Belom olovkom obojite deo između donjih trepavica i oka.

7. Maskarom izvucite gornje trepavice u jednom ili dva sloja.

8. Stavite blago rumenilo, ali tako da se skoro i ne vidi.

9. Korigujte obrve olovkom ili senkom ukoliko je to potrebno.

10. Nanesite karmin boje kože.

Voila!

Izvor StudioAurora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja kozmetika je:

1. kreon

2. maskara

3. labelo...

i idemo...:)

Right on...

"Teža" šminka (senka, puderi, ostalo) samo za svadbe i veselja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam pojma da se sminkam, niti volim, ali mi je krivo jer bih se ponekad i nasminkala, ali ne umem <_< Kod mene je rumenilo i labelo deo svakodnevnice i tako izgledam veoma sveze. Mislim da je to dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ranije koristila podlogu, a sad odkako me Elena lize po licu nista sem maskare i malo senke ne stavljam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dadada 3 godine nisam koristila nista , dok macici nisu porasli, i sad retko jer se dosta mazimo i svaki cas me neko ljubi,

mada cu sad cesce da pocnem da se sredjujem, krecem medju ljude, posao, hladno vreme....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos nikada u zivotu nisam stavila niti ga imam,a mislim da ga ne bih ni znala staviti... :lol:

Za tvoje čisto lice, ne treba ti ništa, :) a kako si lepa - ne čudi me što se ne šminkaš puno... Priroda ti dala, ne treba doteravanje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela sa olovkom i maskarom ove nedelje... Prošle vrućine, ne razliva se, a i ušla sam u moje "mršave farmerke"... :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se uvek sminkam kad izlazim iz kuce negde.Puder,senka,maskara,bronzer.

Leti je sve to diskretno,nenapadno,zimi uz kaputic i cizmice sminkam se malo jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela sa olovkom i maskarom ove nedelje... Prošle vrućine, ne razliva se, a i ušla sam u moje "mršave farmerke"... :) :) :)

Bravo za skinny jeans! :rolleyes:

Ja volim da se našminkam,mada otkad ne radim to je nešto najosnovnije,čisto da izgledam svežije-

tonirana krema i maskara,možda malo rumenila i to je to za neku svakodnevnu varijantu. (a i to kada izlazim iz kuće pošto se non-stop gnjavim sa bebom)

Dok sam radila bilo je malo više,ali ni to ništa preterano.

Jedino što sam ponekad volela da stavim jarko crveni karmin,to mi se sviđa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da se našminkam i koristim sve osim pudera. Naravno, nekad me mrzi a nekad se sat vremena bojim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za skinny jeans! :rolleyes:

Ja volim da se našminkam,mada otkad ne radim to je nešto najosnovnije,čisto da izgledam svežije-

tonirana krema i maskara,možda malo rumenila i to je to za neku svakodnevnu varijantu. (a i to kada izlazim iz kuće pošto se non-stop gnjavim sa bebom)

Dok sam radila bilo je malo više,ali ni to ništa preterano.

Jedino što sam ponekad volela da stavim jarko crveni karmin,to mi se sviđa.

:) Faja :) E, upravo ovo kako si napisala - da izgledam svežije... :)

Ja volim da se našminkam i koristim sve osim pudera. Naravno, nekad me mrzi a nekad se sat vremena bojim :D

Ja se skoro šminkala sama (obično me frizerka skockava) za neku svadbu - potrajalo pola sata, pre sam se šminkala za 5 minuta tuto-kompleto... :)

A ti takva lepotinja, još šminkica... Uf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Faja :) E, upravo ovo kako si napisala - da izgledam svežije... :)

Ja se skoro šminkala sama (obično me frizerka skockava) za neku svadbu - potrajalo pola sata, pre sam se šminkala za 5 minuta tuto-kompleto... :)

A ti takva lepotinja, još šminkica... Uf...

Nekad me mrzi pa stavim samo korektor za podočnjake i maskaru, a nekad to bude kao za filmsku projekciju, sve zavisi i od prilike, ne mogu sad da se frakam ako idem u neku kućnu varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam počela sa olovkom i maskarom ove nedelje... Prošle vrućine, ne razliva se, a i ušla sam u moje "mršave farmerke"... :) :) :)

Blago tebi. Ja nisam shvatala znacaj uskih, plitkih farmerica u zivotu jedne zene, sve do sada. Bila sam mrsavica koja nosi broj 25 ili xxs :rolleyes: ko zna kada cu (u 25 nikada) ali bar u 26, 27 da udjem jadna :(

Da ne omasim temu :lol: plavusa sam i obozavam rumenilo kajsija boje, to mi tako nezno izgleda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja volim da se našminkam i koristim sve osim pudera. Naravno, nekad me mrzi a nekad se sat vremena bojim :D

На сусрету си била тип-топ нашминкана... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

На сусрету си била тип-топ нашминкана... :D

Pa posebna prilika B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa posebna prilika B)

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam našminkana od 7 ujutru do kasno uveče...kap tečnog pudera je moja mera...blaaga senka...maskara...i sjaj za usta...ponekad rumenilo svetlo roze nijanse...obožavam da se šminkam...bila sam čak i u porodilištu našminkana...posle porođaja (svakog),prvo tuširanje pa narvno posle šminkanje :P ....sama procedura šminkanja 5 do 10 min ;)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šminkam se svaki dan za posao. Ne mogu da zamislim da izađem nenašminkana, to bi mi bilo kao da sam krenula u sobnim papučama. Tečni puder u tankom sloju, korektor za podočnjake (obavezno!!!), maskara, crni krejon (uglavnom) i diskretan karmin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije sam se sminkala svaki dan, a sad rijetko kad. Prvo zato sto sam totalno izgubila osjecaj za sminkanje, treba mi pola sata da se nasminkam, a drugo, nemam potrebe.

Recimo juce sam se nasminkala i izasla na sunce. Kuukuu, grozno, stavila sam toliko pudera, da sam ga morala skidati. Inace pudera stavljam jako malo, i nikad nisam omasila,ali kad sam se vidjela u ogledalu... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

volim da se sminkam,ali nista napadno,senku ne koristim.Puder,maskaru,rumenilo i sjaj skoro svakodnevno koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam našminkana od 7 ujutru do kasno uveče...kap tečnog pudera je moja mera...blaaga senka...maskara...i sjaj za usta...ponekad rumenilo svetlo roze nijanse...obožavam da se šminkam...bila sam čak i u porodilištu našminkana...posle porođaja (svakog),prvo tuširanje pa narvno posle šminkanje :P ....sama procedura šminkanja 5 do 10 min ;)...

E ovako je i kod mene,cak i posle porodjaja sam imala frizuru i bila nasminkana.

Smatram da zena,koliko god da je lepa , treba svoju lepotu jos vise da naglasi, da blago pojaca svoje crte lica.

Volim da drzim do sebe,da lepo izgledam prvenstveno zbog mene,onda zbog supruga a i zbog okruzenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.