Kupanje i sunčanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da li se treba suncati i kada? Kako se izboriti sa vrucinom i koje je bezbedno mesto za kupanje na otvorenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nekako ne bih preporučila kupanje na bazenima za vrijeme trudnoće, vrebaju raznorazne bakterijske opasnosti.

More ukoliko ste u mogućnosti, a što se tiče sunčanja - debela hladovina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: da, treba se paziti sto vise.. Ali tesko je po velikoj vrucini ceo dan provesti u kuci.. Nazalost mogucnosti za odlazak na more nema jer je daleko i put naporan.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda se brčkati na obali rijeke(u dubinu nikako), ukoliko postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jezero?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ginekolog mi je savetovala da nikako ne u bazen. Jedino je odobravala (ukoliko je bas moranje) kupanje u reci, jezeru ili moru ali je pozeljno da je voda topla i da se odmah nakon kupanja presvuce.

A sto se tice suncanja, to nikako nije savetovala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: s obzirom da su velike vrucine do 17h/18h bi trebale biti u kuci.. Ali ja jedva u njoj idrzavam. Znam da su javni bazeni problem pa ramisljam da kupimo neki cisto da se brckam :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je u redu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ti je kada najbezbednije resenje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ti je kada najbezbednije resenje :P

Pa da ali kazu da se izbegavaju duza zadrzavanja u vodi(cak i u kadi).. Tako da je po njima najbolje samo kratko tusiranje i to je to ali po ovoj vrucini to nije dovoljno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malopre sam stigla sjezera i ad sam znala da ce bebcu tako prijati fina topla vodica krenula bih na kupanje jos u junu....i cudo jedno na plazi bilo bar pet trudnica.....mada ja ovde ima preko sedam jezera adr.mi preporucila iskljucivo jedno iz kojeg se voda izvlaci a samo jezero ima svoje izvore tako da je bezbedno..uzivala sam devojke :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da ali kazu da se izbegavaju duza zadrzavanja u vodi(cak i u kadi).. Tako da je po njima najbolje samo kratko tusiranje i to je to ali po ovoj vrucini to nije dovoljno ;)

To za zadrzavanjhe u vodi je zabluda-cista voda je odlicna i za mamu i za bebu.Od plivanja nema bolje aktivnosti u trudnoci.A kupanje u kadi je cak preporucljivo ,jer topla voda opusta celo telo.Ja sam se celu trudnocu jednom nedeljno kupala po sat vremena u kadi.Kupala sam se i vece pred porodjaj i uvek mi je jako prijalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smrc! Ja nemam kadu, u kupatilu mi je tus kabina.

Sto se bezbednosti bebe tice, ja bih izbegavala bazen. Leti je prevelika guzva sto samo po sebi nosi rizik od fizicke povrede - mladi i ludi sigurno ne obracaju paznju da li je neka zena pored trudna ili nije. Drugi rizik je hemijska i bioloska cistoca vode - otkud znam koliko su im dobri filteri i kako odrzavaju cistocu u bazenu. A ovo drugo (reka, jezero, more), to mi je prihvatljivije. Infekcije su moguce, ali je rizik manji nego u bazenu.

Osim toga, beba je zasticena posteljicom - mama je ta koja je pod rizikom, ali ne narocito vecim nego kad nije trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem.Inace ne volim bazene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam procitala da se trudnicama ne preporucuje duzi boravak u vodi pa zato kazem.. Ali ne vidim razlog sto se ne bi brckala ako mi ne skodi, zato je dobro cuti i druga misljenja :rolleyes: a jako je glupo sto ne postoji ni jedno javno mesto za koje se zna da je voda ok i da se trudnice mogu tu kupati, a da nije jezero, reka ili more.. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Negde sam procitala da se trudnicama ne preporucuje duzi boravak u vodi pa zato kazem.. Ali ne vidim razlog sto se ne bi brckala ako mi ne skodi, zato je dobro cuti i druga misljenja :rolleyes: a jako je glupo sto ne postoji ni jedno javno mesto za koje se zna da je voda ok i da se trudnice mogu tu kupati, a da nije jezero, reka ili more.. :angry:

To su i meni rekli da nesmemo da sebrckamo trudne neznam razlog ali bolje budi pazljiva da nebi doslo do nekih posledica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su i meni rekli da nesmemo da sebrckamo trudne neznam razlog ali bolje budi pazljiva da nebi doslo do nekih posledica

pa znam ali po ovim vrucinama ne znam kako nam voda moze naskoditi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa znam ali po ovim vrucinama ne znam kako nam voda moze naskoditi :unsure:

U kadi (ukoliko nemas problematicnu trudnocu) nema sanse da ti naskodi moze samo da ti prija, dok na otvorenom navode da mozes da budes izlozena povecanom riziku da dobijes neku bakteriju ili da ti hladna voda utice na pojavu kontrakcija. Meni je u tim danima pomagalo tusiranje. Tusirala sam se na svaka 3-4 sata. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se tice kupanja mozemo da se kupamo ali da voda nije hladnija od 22 i toplija od 35 stepeni to sam negde pronasla juce na nekom stranom sajtu....a juce je voda na jezeru na kom se ja kupam bila 26 stepeni.....znaci extra :rolleyes:naravno ne preturejem plivam desetak minuta pa napolje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malopre sam stigla sjezera i ad sam znala da ce bebcu tako prijati fina topla vodica krenula bih na kupanje jos u junu....i cudo jedno na plazi bilo bar pet trudnica.....mada ja ovde ima preko sedam jezera adr.mi preporucila iskljucivo jedno iz kojeg se voda izvlaci a samo jezero ima svoje izvore tako da je bezbedno..uzivala sam devojke :P

Jaooo divno. Da li je to Vracevgajsko jezero? mm i ja smo tamo kampovali par puta i vikendom skoknemo na kupanje ali samo na to jezero,guzva je manja,a i voda bas cista,uzivancija B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kupanje u moru da,,,jer inace je dobro u trudnoci plivati.....bazen, pa ne verujem, jedino ako nije izuzetno cist, ali kako znati?! :blink: .....

suncanje, sta ja znam....meni dr nije dozvoljavao......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo divno. Da li je to Vracevgajsko jezero? mm i ja smo tamo kampovali par puta i vikendom skoknemo na kupanje ali samo na to jezero,guzva je manja,a i voda bas cista,uzivancija B)

jeste bas na vracevgajsko....voda je zaista izuzetna pogotovo s one druge,,divlje strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavila sam slicno pitnanje svojoj doktorici i evo sta mi je odgovorila

Kupanje ni slucajno u bazenima jer mozemo da navucemo neku infekciju, koja naravno skodi samo majci ali ... neke mogu i da izazovu komlikacije u vidu prije vremenog porodjaja. Dakle bazen NE.

Kada naravno, cak sta vise, dale ste mi dobru ideju da ubijem vrucinu :D

Jezera - da

rijeke - da (sem ako nije zagadjena iz raznih razloga)

more - preporucuje se s tim da se izbjegava duze izlaganje suncu (dakle hladovina), visok stepen zastite tokom izlaganja suncu (faktor 50) i naravno, presvlacenje nakon svakog kupanja tj da se kupaci na susi na vama.

kazu da je najbolji sport za trudnic - PLIVANJE :) - slazem se, uzivala sam na moru ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postavila sam slicno pitnanje svojoj doktorici i evo sta mi je odgovorila

Kupanje ni slucajno u bazenima jer mozemo da navucemo neku infekciju, koja naravno skodi samo majci ali ... neke mogu i da izazovu komlikacije u vidu prije vremenog porodjaja. Dakle bazen NE.

Kada naravno, cak sta vise, dale ste mi dobru ideju da ubijem vrucinu :D

Jezera - da

rijeke - da (sem ako nije zagadjena iz raznih razloga)

more - preporucuje se s tim da se izbjegava duze izlaganje suncu (dakle hladovina), visok stepen zastite tokom izlaganja suncu (faktor 50) i naravno, presvlacenje nakon svakog kupanja tj da se kupaci na susi na vama.

kazu da je najbolji sport za trudnic - PLIVANJE :) - slazem se, uzivala sam na moru ....

pa da rekla sto i svaki normalan ginekolog :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uživam u plivanju, a i bebica sigurno. U prosjeku smo svaki drugi dan na moru i jako mi prija, a isto bih radila i da mi je, umjesto mora, u blizini rijeka ili jezero. Na bazen se ne bih usudila otići iako vjerujem da ima i potpuno bezbjednih bazena. Sunce izbjegavam koliko mogu s obzirom na dvoje male djece i sve ostale okolnosti, mažem se kremama sa visokim zaštitnim faktorom, i čisto sumnjam da mi je pakao u stanu zdraviji od (prijatnog) pakla na plaži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.